Genetiğe rağmen tekrarlayan düşükler çok canım yanıyor

Canım gözlerim dolarak okuyorum , duadan başka bişi elimizden gelmiyor. İki kaybım var , 33 haftada ölü doğum yaptım. Tekrar hamile kaldım, kan sulandırıcı iğne kullanmama rağmen 7.haftada kalbi durdu. Ne yapmak gerek nasıl bi yol izlemek gerek bilmiyorum. İlkinde ne iğne kullandım ne aspirin ama ikincisinde önlem amaçlı hepsini kullandım olmadı. Allah en kısa zamanda biz gibi bekleyen herkese sağlıklı gebelik nasip eder inşallah 🙏 🥹

Teşekkür ederim ben bunu doktoruma söylediğimde bunların kanıtlanmış etkisi yok diyor en iyisi ben kendim alıp kullanmak siz hangisini kullanıyorsunuz peki
Siz kendiniz kullanamazsınız doktorun yazması lazım.
Bana gittiğim doktorlar size söylenenin aynısını söylüyordu. Düşükler konusunda uzman bir doktora gittim CD 56 diye bir test var onu yapıyor pozitif çıkınca bu tedaviyi ve kan sulandırıcı ilaçlarla verdi. Şükür çocuğuma kavuştum

Siz kendiniz kullanamazsınız doktorun yazması lazım.
Bana gittiğim doktorlar size söylenenin aynısını söylüyordu. Düşükler konusunda uzman bir doktora gittim CD 56 diye bir test var onu yapıyor pozitif çıkınca bu tedaviyi ve kan sulandırıcı ilaçlarla verdi. Şükür çocuğuma kavuştum
Sizin kaç düşüğünüz olmuştu bir de bağışıklık baskılayıcı ilaçları ne kadar süre ve ne kadar aralıkla aldınız hangi ilaçları kullandınız ?

Canım gözlerim dolarak okuyorum , duadan başka bişi elimizden gelmiyor. İki kaybım var , 33 haftada ölü doğum yaptım. Tekrar hamile kaldım, kan sulandırıcı iğne kullanmama rağmen 7.haftada kalbi durdu. Ne yapmak gerek nasıl bi yol izlemek gerek bilmiyorum. İlkinde ne iğne kullandım ne aspirin ama ikincisinde önlem amaçlı hepsini kullandım olmadı. Allah en kısa zamanda biz gibi bekleyen herkese sağlıklı gebelik nasip eder inşallah 🙏 🥹
Çok üzüldüm Allah sabır versin .(( sebebi bulamamak o kadar kötü ki .( amin inşallah en kısa zamanda kavuştursun Rabbim .(

Canım benim gözyaşlarını çok iyi anlıyorum 34 yaşındayım 20 yaşındam beri deli gibi anne olmayı hayal ediyorum ancak 32 yaşında evlenebildim ilk gebeliğim dış gebelikti şu an 23 haftalık hamileyim ama ultrasonda 20 haftalık görünüyor bebek çok yavaş gelişiyor 11. Haftada ensesinde kistik higroma görüldü fetal dna testi yaptırdık temiz çıktı devam ettik 4 gün önce ayrıntılı ultrasona girdim dünyam başıma yıkıldı 3000 de 1 görülen bir teşhis konuldu artı karaciğerde parlaklık var denildi ayakları da çarpık denildi gebeliği sonlandırabilirsiniz dediler çılgına döndüm 5 gündür ne uyuyabiliyorum ne beslenebiliyorum dünyam başıma yıkıldı engelli doğacak diyorlar ve ben ne yapacağımı bilemiyorum sabah akşam gece gündüz dua ediyorum Rabbim bu bebek doğunca her anı acı zulüm olacak sen tahliye et ama içecek suyu sütü yiyecek ekmeği varsa da Rabbim katından bir şifa ihsan eyle diyorum Allah inancın var mı bilmiyorum ama ben ancak böyle düşününce biraz teselli oluyorum yapan Allah eden Allah eyleyen Allah elimizden ne gelir ki bir yaprağı kımıldatmaya gücümüz yetmezken karanlık bir kuyu olan rahimlerde olanı nereden bilebiliriz insan ancak teslim olunca rahatlıyor ben Rabbime bıraktım o en güzelini verecektir lütfen sakin kalmaya çalışalım birbirimize dualarla destek olalım inşallah sen de ben de tüm sıkıntılarımızdan azad oluruz duaya sabra tevekküle devam inşallah
Merhabalar Rabbim inşallah en yakın zamanda yüzünüzü güldürsün . tekrar sizi üzmek istemem ancak bir sorum olacaktı . 11. Haftada Kistik higroma demişler . Ense kalınlığı kaç çıkmıştı sizde acaba ?
Biz de aynı şeyi yaşadık . Kistik higroma ve düzelmez dediler .

Merhabalar Rabbim inşallah en yakın zamanda yüzünüzü güldürsün . tekrar sizi üzmek istemem ancak bir sorum olacaktı . 11. Haftada Kistik higroma demişler . Ense kalınlığı kaç çıkmıştı sizde acaba ?
Biz de aynı şeyi yaşadık . Kistik higroma ve düzelmez dediler .
Ense kalınlığı 2.8 mm ölçülmüştü hemen fetal dna yaptırdım temiz çıktı ve ense kalınlığı da kistik higroma da geriledi ama ilerleyen haftalarda korkunç şeyler duyduk rabbim katından acil kamil tam ve eksiksiz bir şifa ihsan eylesin benim bebeğime ve tüm bebeklere eğer şifa da mümkün değilse rabbim cennet kuşu eylesin kızımı Allah kendi alsın yanına şu mübarek günlerin hürmetine dilimde dua ellerim semada gözümde yaş kalmadı artık ben gebeliği sonlandırmayı çok istiyorum ama yapamıyorum vicdanım kabul etmiyor ama Allah tan gelirse başımla gözüm üstüne derim kabullenirim Allah ın bana hayırlı bir kapı açmasını bekliyorum

Ense kalınlığı 2.8 mm ölçülmüştü hemen fetal dna yaptırdım temiz çıktı ve ense kalınlığı da kistik higroma da geriledi ama ilerleyen haftalarda korkunç şeyler duyduk rabbim katından acil kamil tam ve eksiksiz bir şifa ihsan eylesin benim bebeğime ve tüm bebeklere eğer şifa da mümkün değilse rabbim cennet kuşu eylesin kızımı Allah kendi alsın yanına şu mübarek günlerin hürmetine dilimde dua ellerim semada gözümde yaş kalmadı artık ben gebeliği sonlandırmayı çok istiyorum ama yapamıyorum vicdanım kabul etmiyor ama Allah tan gelirse başımla gözüm üstüne derim kabullenirim Allah ın bana hayırlı bir kapı açmasını bekliyorum
Keşke elimden bir şey gelse sizin için bir şey yapabilsem çok çok isterdim . Duadan başkası gelmiyor elden . Nasıl zor bir durumun içindesiniz anlayabiliyorum. Rabbim inşallah en yakın zamanda hayırlı bir çöküş yolu gösterir size . :KK43:
Benim bebeğim 12 haftalıktı . Kontrole gittim kalbi atıyor bir sıkıntı yok dedi bir dk sonra karnında amfolosel ve başında Kistik higroma var dedi . Bütün vücudunu da ödem sarmıştı. Kistik higroma ilk gün 7 mm ölçüldü sonraki gün 12 mm ölçüldü . Doktor bir iki haftaya karnında ölecek büyük ihtimalle dedi . 6 doktora gittim hepsi umut yok dedi ve 12. Haftada ilaçla düşürmeye çalıştılar olmadı balon taktılar olmadı şimdi en son nabzım düştür acıdan ve mecbur kürtajla aldılar bebeğimi . Bir hafta oldu ben hala atlatamadım canım çok yanıyor:KK43:

Şimdi sizi düşünüyorum keşke elimizde bir şey olsa da acınızı hafifletebilsem :KK43:

Merhaba kızlar düşük çok zor(oğlum var tüp bebekle oldu,geçen ay hamile kaldım ama kalbi durdu (((Allah bu mübarek ayında dualarımızı kabul etsin,istiyenleee evlat sahibi etsin 🤲🤲🤲🤲umudumuzu kaybetmeyelim Allah büyüktür

Keşke elimden bir şey gelse sizin için bir şey yapabilsem çok çok isterdim . Duadan başkası gelmiyor elden . Nasıl zor bir durumun içindesiniz anlayabiliyorum. Rabbim inşallah en yakın zamanda hayırlı bir çöküş yolu gösterir size . :KK43:
Benim bebeğim 12 haftalıktı . Kontrole gittim kalbi atıyor bir sıkıntı yok dedi bir dk sonra karnında amfolosel ve başında Kistik higroma var dedi . Bütün vücudunu da ödem sarmıştı. Kistik higroma ilk gün 7 mm ölçüldü sonraki gün 12 mm ölçüldü . Doktor bir iki haftaya karnında ölecek büyük ihtimalle dedi . 6 doktora gittim hepsi umut yok dedi ve 12. Haftada ilaçla düşürmeye çalıştılar olmadı balon taktılar olmadı şimdi en son nabzım düştür acıdan ve mecbur kürtajla aldılar bebeğimi . Bir hafta oldu ben hala atlatamadım canım çok yanıyor:KK43:

Şimdi sizi düşünüyorum keşke elimizde bir şey olsa da acınızı hafifletebilsem :KK43:
Çok geçmiş olsun kız kardeşim sevin öyle sevin ki senin bir parçan cennet kuşu oldu seni cennete karşılayacak inşallah annem beni haftalarca karnında taşıdı diyecek orada acı olmayacak hüzün olmayacak sonsuza dek beraber olacaksınız Allah yavrunuzla ben de Allah tan hayırlı bir çıkış kapısı bekliyorum yavruma katından tam eksiksiz kamil acil hayırlı bir şifa versin ama bu olmayacaksa da kolaylıkla sakinlikle hayırlı bir şekilde cennete uğurlamayı diliyorum bebeğimi senin içinde yanan kor ateş bende de var hiç sönmüyor tesiri azalmıyor bağrımda bir alev yanıp yanıp duruyor üzülme diyemiyorum içinin nasıl yandığını bilemiyorum dilerim Rabbim yüreğini tez zamanda hayırlı sağlıklı bebeklerle ferahlatsın kardeşim

Çok geçmiş olsun kız kardeşim sevin öyle sevin ki senin bir parçan cennet kuşu oldu seni cennete karşılayacak inşallah annem beni haftalarca karnında taşıdı diyecek orada acı olmayacak hüzün olmayacak sonsuza dek beraber olacaksınız Allah yavrunuzla ben de Allah tan hayırlı bir çıkış kapısı bekliyorum yavruma katından tam eksiksiz kamil acil hayırlı bir şifa versin ama bu olmayacaksa da kolaylıkla sakinlikle hayırlı bir şekilde cennete uğurlamayı diliyorum bebeğimi senin içinde yanan kor ateş bende de var hiç sönmüyor tesiri azalmıyor bağrımda bir alev yanıp yanıp duruyor üzülme diyemiyorum içinin nasıl yandığını bilemiyorum dilerim Rabbim yüreğini tez zamanda hayırlı sağlıklı bebeklerle ferahlatsın kardeşim
Size hep gönülden dua edicem 🙏🏻zaten bunu yaşayanların duadan başka çıkış kağıdı yok maalesef :KK43: 🧡🌹 inşallah Rabbim en kısa zamanda gönlünüzü ferahlatsın. İnşall dualarımız size bebeğinize ilaç olsun. Bu çok zor bir sınav Rabbim alnınızın akıyla başa çıkmayı nasip etsin inşallah 🙏🏻🧡

Size hep gönülden dua edicem 🙏🏻zaten bunu yaşayanların duadan başka çıkış kağıdı yok maalesef :KK43: 🧡🌹 inşallah Rabbim en kısa zamanda gönlünüzü ferahlatsın. İnşall dualarımız size bebeğinize ilaç olsun. Bu çok zor bir sınav Rabbim alnınızın akıyla başa çıkmayı nasip etsin inşallah 🙏🏻🧡
Allah razı olsun sizlerden Allah kimsenin başına vermesin öyle zor ki cuma günü kontrole gideceğim inşallah iyi bir şeyler duyarım duymayacaksam da rabbim içimden kolaylıkla hayırla alsın cennete yolcu edeyim kızımı inşallah

Kardeşim rabbim bana da seninki gibi bir hayırlı kapı açsın inşallah

Allah razı olsun sizlerden Allah kimsenin başına vermesin öyle zor ki cuma günü kontrole gideceğim inşallah iyi bir şeyler duyarım duymayacaksam da rabbim içimden kolaylıkla hayırla alsın cennete yolcu edeyim kızımı inşallah
İnşallah cuma günü hayırlı güzel haberler alırız sizden 🙏🏻🧡🌹

Merhaba…

Bunları yine can acısıyla ve şişmiş gözlerle yazıyorum..

Bundan önce doğal yol, iğne tedavisi vs 3 düşüğüm olmuştu.. kimyasal, boş gebelik, 8. Hafta kalp atışı ile..

Aklınıza gelebilecek tüm testler yapıldı.. hsg, pıhtılaşma , genetik , sma bile.. hiç birinde sorun çıkmadı.. 31 yaşındayım, hormon vs hiç bir sorun yok..

Bu yıl pgt li tüp bebek denedik ilkinde tutmadı sonraki ay tekrar yaptık ve (5aa) tuttu..
Dün 5+6 ilk kontrolümde kese görüldü.. akşamına ise kıpkırmızı bir kanama başladı ve peçeteye iki parça pıhtı geldi.. acile gittik fitil, proluton vs kese duruyordu… ertesi sabah yani bugün kendi doktoruma gittim ve doktorun söylemesine gerek kalmadan zaten usg de kesenin önceki günküne göre ne kdr küçüldüğünü kendim gördüm.. keza doktor da muhtemelen bebek düştü o yüzden kese küçüldü cuma tekrar kontrol edelim dedi ama doktor da ben de durumu biliyorduk.. keza hcg sonucumda da düşüş görüldü ve kesinleşti..

Günün sonunda elimde kalan tek şey hafif t rahim olması fakat çoğu doktor operasyon gerektirecek bir formda olmadığını söyledi.. bir sebep bulamadığımız için belki küçük bir ihtimal yüzünden operasyon olacağım bilmiyorum…

Şuan sadece canım çok yanıyor.. Gözyaşım kurudu.. 4. Kez sevincim yarım kaldı, hiç çocuğum yok ve anne olamamaktan çok korkuyorum… Belki de gerçekten deli gibi evlat istememe rağmen asla anne olamayacağım.. bu öyle bir şey ki , hayalini kurup sahip olamadığınızda belki de ömür boyu eksik kalacağınız tek şey .. evlat.. çaresizlik ne kötü şey..

Tek isteğim benimle aynı şeyleri yaşayıp evladına kavuşmuş birilerini görmek..
Ameliyatı olun derim. Sebepsiz düşüklerin çaresi olabiliyor. Denemekten ne çıkar. Kolay ve kısa bir işlem. Bende oldum. Korkulacak birşey değil.

Siz neden oldunuz .(
Tüp bebek maliyetli düşük olmasın üzülürüz diye Dr kendi söyledi oldum. İyi ki olmuşum çünkü hsgde görünenden daha darmış dedi.Düşüklerinizin sebebi bununla düzelebilir. Çocuk istiyorum dayanışma derneğinin Dr sohbetlerini dinlemeyi tavsiye ederim anlatıyorlar. Tecrübeli bir Dr olmasını önemseyin.

İyi akşamlar 🌹doktor randevunuz nasıl geçti nasılsınız 🌸
İyi akşamlar bebeğim kilo olarak biraz toparlanmış gelişim geriliği devam ediyor ama ara açılmamış ayaklardaki anormallikler devam ediyor şu mübarek günler yüzü suyu hürmetine ağlaya ağlaya dua etmekten başka bir şey gelmiyor elimden 4 hafta sonra perinatologla randevumuz var Rabbim her şeye kadirdir umudumu kaybetmedim dua edeceğim sabır edeceğim tevekkül edeceğim başka elimden bir şey gelmiyor

İyi akşamlar bebeğim kilo olarak biraz toparlanmış gelişim geriliği devam ediyor ama ara açılmamış ayaklardaki anormallikler devam ediyor şu mübarek günler yüzü suyu hürmetine ağlaya ağlaya dua etmekten başka bir şey gelmiyor elimden 4 hafta sonra perinatologla randevumuz var Rabbim her şeye kadirdir umudumu kaybetmedim dua edeceğim sabır edeceğim tevekkül edeceğim başka elimden bir şey gelmiyor
En azından olumlu bir gelişme var 🙏🏻🧡inşallah her seferinde yüzünüz gülerek dönersiniz 🙏🏻 peki Perinatolog randevunuz neden o kadar geç verildi . Daha önce hiç göründünüz mü

X