Çocuk Hastalıkları 4 aylık bebeğim neden bir şey yemiyor?

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

CanDilekk

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2020
22
-6
34
Arkadaşlar merhaba, bu benim ilk bebeğim ve tecrübesiz bir anneyim. Kızım yaklaşık olarak bir aydır,bir şey yemek istemiyor, yani ayakta denedim sallarken denedim, her türlü yolu denedim. Bu arada sütüm ,yaşadığım bir olaydan dolayı baya azaldı, mama veriyorum. Zorlada olsa 70 cc içiyor 3 saate bir. Neden olabilir, nasıl içirebilirim yardım ederseniz çok sevinirim 💕

Meme almıyor,sütüm çok çok az. O yüzden mama vermeye çalışıyorum ama onuda almıyor, zorlada olsa 70 cc içirebiliyorum 3 saate bir tabi

Meme almıyor,sütüm çok çok az. O yüzden mama vermeye çalışıyorum ama onuda almıyor, zorlada olsa 70 cc içirebiliyorum 3 saate bir tabi
Atak döneminde, bu sürede meme ve mama reddi yaşamanız normal.
Uyurken vermeyi deneyin ya da kaşık biberonlar var, onlardan edinin.
Zor ama geçici bir süreç.

Doktorunuza gidin kilo alimina bakilsin eger kilo alimi normal ise bu bi donem gelip gecicidir ama kilo alimi durmus yada yavaslamissa mama degisikligi yada ufak ufak ek gidaya baslatabilir doktorunuz bende yasadim yasiyorumda istahsiz bi bebek zor malesef Allah yardimcimiz olsun

Evet doktorumuzda bunu söyledi, bir haftaya geçer dedi ama henüz geçmiş değil, biraz yıprandım sanırım. Meme reddini bir buçuk aydır yaşıyoruz eğer bu sebepten ise ....

Doktorunuza gidin kilo alimina bakilsin eger kilo alimi normal ise bu bi donem gelip gecicidir ama kilo alimi durmus yada yavaslamissa mama degisikligi yada ufak ufak ek gidaya baslatabilir doktorunuz bende yasadim yasiyorumda istahsiz bi bebek zor malesef Allah yardimcimiz olsun
Amin inşallah hepimizin 🙏 doktorumuz kilosuna baktı, her şey normal seyrinde ama bana çok zor gerçekten

Arkadaşlar merhaba, bu benim ilk bebeğim ve tecrübesiz bir anneyim. Kızım yaklaşık olarak bir aydır,bir şey yemek istemiyor, yani ayakta denedim sallarken denedim, her türlü yolu denedim. Bu arada sütüm ,yaşadığım bir olaydan dolayı baya azaldı, mama veriyorum. Zorlada olsa 70 cc içiyor 3 saate bir. Neden olabilir, nasıl içirebilirim yardım ederseniz çok sevinirim 💕
Bebeğiniz atak döneminde, mümkün mertebe göğsünüzden süt vermelisiniz ki anne sütünüz artsın, biberon bebeklere kolay geldiği için biberon miktarı arttıkça memeden uzaklaşacaktır. Birde şiddeti ne derece bakınıosa hafiftir kolay olur memeye döndürmesi, şiddetli ise meme teklif edildiğinde tepkisi şiddetli ağlama krizine varabilir.ilk iki cocugum da sorunsuz 25 ay emzirdim üçüncü cocugumla şiddetli Red yaşadık ancak sonunda bi formül buldum. Dilerseniz özelden yazın görüşelim.

Merhaba canım bende bu hafta keşfettim her yolu denedim ama sadece sallayarak uyur vaziyetteyken yedirebiliyordum. Bizde şuan 5in içindeyiz. Bebeklerin dişleri kaşındığından dolayı bu aylarda mama yemek istemiyor su verincr içiyor. Muhakkak dene bunu; ben 150lilik mama yapınca 10 cc sıcak su atıyorum oda sıcaklığında olsun maman. Yani verdiğin suyla aynı sıcaklıkta olsun. Sıcak yemiyorlar bu evrede onu anladım. Dene muhakkak umarım işe yarar. Dönüşünü bekliyorum bu konuyoa ilgili 🌸

X