4 aylik oglum ve uykusuzluk

Shalini

Guru
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2013
3.318
3.748
kizlar merhaba, bebegim 4 aylik. onceden gunduz tamamen uyurdu ve gece uyumazdi. toplam uyku saati 12 saati gecerdi. ama simdi uyku olayi bitti 😪 gece 4 e kadar bebek uyumaz mi? 4 e kadar agliyor huysuzlaniyor. 4 te uyuyor 2 saatte bir uyaniyor emiyor 10 da uyaniyor. 10 da uyandiginda aksam 5 e kadar uyumuyor. yemek yapmayi birakin kahvalti bile yapamaz haldeyim ki Allah tan ailemin yanina geldim. neyse aksam 5 ten 7 bucuga kadar uyuyor. sonra gece 4 e kadar uyumaz mi bebek? arada 1 2 kez 10 dakika kestiriyor tamam bu kadar. 8 bucuk saat uykusu var toplamda. cok yoruldum tukendim diyebilirim. 4 aylik bebek 8 bucuk saat uyur mu? deliricem gercekten. papatya cayi, kimyon rezene falan iciyorum yok yok yok. var midir bunun caresi? gecici bi surec mi? bagisikligim dusuyor sanki, hasta olmaktan korkuyorum. uyanik kaldigi zamanlar aglamasa da baksa neyse diyecegim ama hep agliyor😪

Bence çocuğu uyutmaya çalışmaktan ziyade çocuğu uyutmayan şeyin ne olduğunu bulmaya çalışsanız daha iyi olur. Belli ki bir sıkıntısı var çocuğun. Bitki çayları içinde 4 ay erken gibi geldi doktora danışsanız daha iyi olur sanırım.

Bence çocuğu uyutmaya çalışmaktan ziyade çocuğu uyutmayan şeyin ne olduğunu bulmaya çalışsanız daha iyi olur. Belli ki bir sıkıntısı var çocuğun. Bitki çayları içinde 4 ay erken gibi geldi doktora danışsanız daha iyi olur sanırım.
yok bitki caylarini kendim iciyorum bebege asla vermem. bebegim hep gazli bi bebekti, ama uykusuzlugu artti son donemde. gaz cikarirken agliyor. uykusundan bu sekilde uyaniyor

Bir sağlık problemi olmadığına eminseniz uyku eğitimi alabilirsiniz en azından 10 gün ağlar. Uyku egitimi almasaniz bile saatleri duzenleyin .4 aylik bir bebek en fazla 6 dan sonra uyumamali .
gaz sorunu falan varsa da bitmesini bekleyip başlayın.

4 aylık olunca uyku gerilemesi oluyor. Maalesef fiziki bir sıkıntısı yoksa ekstradan yapabileceğiniz çok bir şey yok. Bence kokuna alıştırma, kucağa alıştırma tavsiyelerine kulak tıkayıp nasıl daha uzun uyuyorsa öyle uyutun. Mesela kucakta daha uzun uyuyorsa gündüz kucağınızda tutun. Çünkü söylediğiniz süreler gerçekten çok kısa. Uyku sayfalarında 2 saat falan der uyku süresine tabi ki öyle uyumayan çocuk çok. ama 10 dakika da çok az. Benim oğlum da 10 dk -20 dk uyur uyanırdı, tekrar uyutabilirsem 5 dk daha uyurdu. Sadece gece uykusu daha fazlaydı.7 de yatar sabah 6'da kalkardı ama arada 3 kez uyanırdı ve bazen yarım saatte bazen 2 saatte yeniden dalardı uykuya. Ben doktor onayıyla gece memesini kestim 4 aylık olduğunda. Gece uykusuna yatışını da 9'dan 7'ye çektim 2 ay uğraşarak. Uykusuna biraz faydası oldu ama uykuyu esas düzene koyan şey çocuğun büyümesi. Maalesef zamandan başka çareniz yok. Desteğiniz varsa sonuna kadar kullanın. Kolay gelsin.

Bebegınizin gazı var sanirim gaz cikarirken agliyorsa bizde oyleydik. Ben bebegime denedim deneyip denememeyi sen bilirsin. Rezene tohumunu al aktardan 1 su bardagini suyu kaynat icine 1 cay kacigi rezene at 5 dkk dinlet sonra bebege gore sogusun ve 1 tatli kasigi kadar ver cok iyi oluyo hem sancisi icin hemde rahatlatip uykusu geliyoo ben yaptim simdi de cok rahatim cok sukur simdi kizim 8 aylik oldu ve o sekilde uykusu duzene girdi.

kizlar merhaba, bebegim 4 aylik. onceden gunduz tamamen uyurdu ve gece uyumazdi. toplam uyku saati 12 saati gecerdi. ama simdi uyku olayi bitti 😪 gece 4 e kadar bebek uyumaz mi? 4 e kadar agliyor huysuzlaniyor. 4 te uyuyor 2 saatte bir uyaniyor emiyor 10 da uyaniyor. 10 da uyandiginda aksam 5 e kadar uyumuyor. yemek yapmayi birakin kahvalti bile yapamaz haldeyim ki Allah tan ailemin yanina geldim. neyse aksam 5 ten 7 bucuga kadar uyuyor. sonra gece 4 e kadar uyumaz mi bebek? arada 1 2 kez 10 dakika kestiriyor tamam bu kadar. 8 bucuk saat uykusu var toplamda. cok yoruldum tukendim diyebilirim. 4 aylik bebek 8 bucuk saat uyur mu? deliricem gercekten. papatya cayi, kimyon rezene falan iciyorum yok yok yok. var midir bunun caresi? gecici bi surec mi? bagisikligim dusuyor sanki, hasta olmaktan korkuyorum. uyanik kaldigi zamanlar aglamasa da baksa neyse diyecegim ama hep agliyor😪
Uyumamak bebeği daha da huysuz yapıyor maalesef aynı seyleri yaşamışız. Benim kızım aksine gece uyuyup gün içerisinde asla uyumuyor ve sürekli ağlıyordu. Gece uykusuna da geçişi 12-1i buluyordu. Ben gece uykusu süresini öne çekmeye çalışıyorum şimdilik 9.30 gibi yatmaya başladı, sabah 7de uyanıyor. Sonrasında da 9.30-13.00-16.00 saatlerinde gün içerisinde uyuması için yatak odasına götürüyorum, benim kızım emerek uyuyor. Uyuklamaya başladığında da beşiğe alıp yavaşça sallıyorum. Akşam 18.00dan sonra uyumaması da önemli, akşam uykusuna yatması geç oluyor öyle de. Allah yardımcın olsun arkadaşım, uyumayan huysuz bebek gerçekten çok zor

Uyku gerilemesi ve meme reddinin olduğu dönemdesiniz. Artık aizden ayrı bir birey olduğunu elini , kolunu ve etrafı keşfediyor. Gün içerisinde edindiği yeni keşifleri mutlaka çalışın. Elinde nesne tutmayı mı öğrendi. Bol bol bunu yaptırın. Uyku saatlerinede gelince işte bu noktadan sonra düzensizlikten düzene geçebileceksiniz. İlk önce mutlaka ama mutlaka sabah 7:00 en geç 8 de güne başlamış olsun. 1-1,5 saat max uyanık kalırlar. Buna göre uyku saatlerini ayarlayabilirsiniz.Çok yorulmadan , uyku sinyallerini aldığınızda hemen yardımcı olun uykuya geçmesine. Uyku öncelerinde daha az uyaran olması( sesli, ışıklı oyuncak tv vs) onu daha kolay uykuya geçirir. Gece uykusuna geçerken güzel bir banyo sonrası masajı rutininize eklerseniz gevşeyerek rahatça uykuya daldığını göreceksiniz. Gün içerisindede mümkün oldukça dışarı çıkıp temiz hava alırsa. Biliyorum çok zorlayıcı ama geçecek bunun da üstesinden geleceksiniz🙏❤️

Merhaba benim oğlum 3 Aylık .aynı sorunu yaşıyordum.gece saat 5 kadar uyumazdı aralıkla şekerleme (5dk )yapardı .sabah 5 den öğle 2 ye kadar uyuyordu.artık dayanamaz hal almıştı.her yöntemi denedim olmadı .banyo tut akşam üzeri uyutmayıp gece uyusun diye .olmadı .bir gün gece 22:00 araba ile gezdirdim uyudu sabaha kadar .ertesi gün yine aynı saatte araba ile gezdirdim uyudu 3 gün aynı yöntemi denedim sonra aynı saat uyumaya alıştı şimdi şükür 15 gündür saat 22:00 odasına geçiyoruz uyuyor .sizde bir deneyin bu yöntemi .

Ayyyy seni çok iyi anlıyorum benim bebeğimde 40 günlük ve sabah 9u gördük en son. Çok yıpratıcı oluyor uyumamasini geçiyorum ağlama krizleri insanı yıpratıyor.. hiç bişey yiyemiyorsun stresten yorgunluktan süt falan kalmadı bende 😢

X