4. Bebek geliyor kafam cok karışık

seda_koray

tıpış tıpış gel bebeğim..
Kayıtlı Üye
23 Mart 2010
38
19
kizlar merhaba benim 3. Hamileligim. Ama 4 tane cocuk olucak.. 7 yaşında oğlum 5 yasinda ikiz kızlarım var.. Ve 3 gün önce test yaptım çift çizgi.. soktayim korunuyorduk.. cok kararsizim .. kimseye soyleyemedim.. esim biliyor sadece .. çocuklarını tek buyuttum yardım eden olmadı.. Günahkâra girmek istemiyorum. Ama nasıl yaparım onuda bilmiyorum çok kararsizim .. kimse ile dertlesemedigim icin sizlerden yardım istiyorum.. kürtajdan çok korkuyorum. 😥😥😥

Neden kürtajı aklina direkt getiriyorsun veya getiriyorsunuz.
Tabi ki de herseyden önemlisi ki aile kararına bağlı bir olay yani burada kürtaj karşıtı yorumda gelebilir kürtaj ol yorumuda gelebilir bakarsın rızkı veren Allah diye yazan olabilir bu devirde o çocukları nasıl okutup büyüteceksin diyende.
Sen ne istiyorsun asıl ya da ne duymak istiyorsun bunu ancak eşinle karar verebilirsiniz ama küçük mercimek sizi seçmiş kardeşlerine sincaplık yapmak istiyor.
Hakkınızda hayırlısı olsun.
Buradan hayir böyle diyende yanılmış olur hayir soyle yap diyende(bana göre)

Bu kararın daha doğrusu verilecek kararin masumu karnında ki mercimek çünkü.

Rabbim vermis. Insanlar servet dökerek elde edemiyor. Vardır bununda bi hayri. Eşinizle oturup uzun uzun bu konuyu konusun. Yine yalnız bakacaksiniz, sizin maddi manevi durumunuz da önemli. Buradan kim ne derse desin son soz aile olarak size ait. Ama evladınıza kıymayın. Nasipse dogurduktan sonra tuplerinizi baglatabilirsiniz daha iyi korunma yontemi olur. Bana bu konu da yol gösteren olmamıştı. Yoksa bende ikizlerimden sonra baglatirdim

Nasibi varmış ki korunmaniza rağmen rahmine düşmüş..
3 çocuk büyütmüşsün ikizler de küçük değilmiş, Allahın izniyle bu bebeğe de yetersin.

linç yiyeceğim belki ama, insanlar çocuk sahibi olamıyor diye sizin doğurmak zorunda olduğunuzu düşünmüyorum. belli bir haftaya kadar bir şey hissedemiyor ayrıca. eğer sıkıntılı bir bebeklik, çocukluk yaşayacağını düşünüyorsanız istediğiniz kararı vermekte özgürsünüz, en doğrusunu siz bilirsiniz.

kizlar merhaba benim 3. Hamileligim. Ama 4 tane cocuk olucak.. 7 yaşında oğlum 5 yasinda ikiz kızlarım var.. Ve 3 gün önce test yaptım çift çizgi.. soktayim korunuyorduk.. cok kararsizim .. kimseye soyleyemedim.. esim biliyor sadece .. çocuklarını tek buyuttum yardım eden olmadı.. Günahkâra girmek istemiyorum. Ama nasıl yaparım onuda bilmiyorum çok kararsizim .. kimse ile dertlesemedigim icin sizlerden yardım istiyorum.. kürtajdan çok korkuyorum. 😥😥😥
Canim mrb aralikta kurtaj oldum yaklasik 4 ayi gecti bana sor 4 aydir yasiyor muyum yasamiyorum.sakin kurtaj olma lutfen 😢😢 benim 1 kizim var 2 yasinda .anksiyete yuzune deliriyorum sandim o zaman anksiyete gecirdigimi bilmiyorum .5+2 gunluktu kendi istegimle kurtaj oldum.cunku delirecek gibi oluyirdum bana bakacak kimsede yoktu.keskeler fayda etmiyor.kurtajdan ciktim baktim ki hastane temizlikcisi kadin cop atiyor o anda icime ates dustu bebegimi cope attilar 😢😢 kavruluyorum yaniyorum yok gecmiyor bu aci gecmiyor.her adet kani bana bebegimin kani gibi geliyor hersey bitti dunya durdu.sakin olma yasayan biri olarak uyariyorum seni kurtaj pismanliktir.ahh ayaklarim kirilsaydi ahh ateslerde yansaydim da olmasaydi.gitti bebegim geri getiremiyorum .inan sende unutamazsin sakin olma

Canim mrb aralikta kurtaj oldum yaklasik 4 ayi gecti bana sor 4 aydir yasiyor muyum yasamiyorum.sakin kurtaj olma lutfen 😢😢 benim 1 kizim var 2 yasinda .anksiyete yuzune deliriyorum sandim o zaman anksiyete gecirdigimi bilmiyorum .5+2 gunluktu kendi istegimle kurtaj oldum.cunku delirecek gibi oluyirdum bana bakacak kimsede yoktu.keskeler fayda etmiyor.kurtajdan ciktim baktim ki hastane temizlikcisi kadin cop atiyor o anda icime ates dustu bebegimi cope attilar 😢😢 kavruluyorum yaniyorum yok gecmiyor bu aci gecmiyor.her adet kani bana bebegimin kani gibi geliyor hersey bitti dunya durdu.sakin olma yasayan biri olarak uyariyorum seni kurtaj pismanliktir.ahh ayaklarim kirilsaydi ahh ateslerde yansaydim da olmasaydi.gitti bebegim geri getiremiyorum .inan sende unutamazsin sakin olma
Siz hala piskoloğa gitmediniz mi? Yazık değil mi size de ailenize de ?

Bu sizin ve eşinizin verebileceği bir karar elbette ama şahsi fikrim aldırmamanızdan olur. Yavruyu veren rızkı da verir , yeni bebek yeni heyecan belki sizede iyi gelir :)

İletiniz cok güzel aslında? "Tıpıs tıpıs gel bebegim" yazmıssınız. Kürtajdan korkacaginiza evlat katili olmaktan korkun🌸 tıpıs tıpıs gelsin bebeğiniz emi.

Hiç kimse senin ne hissettiğini ne yaşadığını senden iyi bilemez. Kürtaj olmak zorunda kalmış biri olarak kötü bir travmaydı. Hala içim acır. Ama ben sizin doğuracağınızı hissediyorum. 🙈 tek çocuk büyütmenin zorluklarını bilirim. Ama anne olmanın güzellikleri kadar zor değil. İnşallah en doğru ve hayırlı kararı verirsiniz.

Hiç kimse senin ne hissettiğini ne yaşadığını senden iyi bilemez. Kürtaj olmak zorunda kalmış biri olarak kötü bir travmaydı. Hala içim acır. Ama ben sizin doğuracağınızı hissediyorum. 🙈 tek çocuk büyütmenin zorluklarını bilirim. Ama anne olmanın güzellikleri kadar zor değil. İnşallah en doğru ve hayırlı kararı verirsiniz.
Ne guzel yazmissiniz hislerime tercuman olmus

Psikologa gitmedigimi nerden anladiniz afedersiniz.psikologada psikiyatriyede gidiyorum.onlar kurtaj pismanligini gecirmiyor ellerinde sihirli degnek yok evet eskiye gore iyim fakat uzulmemde normal degil mi sizi anlamiyorum
Bir sakin olun önce. Bakın pişmanlık ayrı ama hala ilk günkü gibi acıyı hissetmek ayrı. Hala çok kötüsünüz malesef. Acınızı hafiflememiş. Bu durumda da aldıpınız yardımın faydası ya çok az olmuş ya da gitmemişsiniz izlenimi uyandırdı bende 🤷

Bir sakin olun önce. Bakın pişmanlık ayrı ama hala ilk günkü gibi acıyı hissetmek ayrı. Hala çok kötüsünüz malesef. Acınızı hafiflememiş. Bu durumda da aldıpınız yardımın faydası ya çok az olmuş ya da gitmemişsiniz izlenimi uyandırdı bende 🤷
Oncelikle beni merak ettiginiz icin tesekkur ederim.bakin sizide anliyirum hayatinizda hic kurtaj oldunuz mu isteyrek bunun acisini bilemezsiniz.diyelim ki oldunuz benim postlarimi hatirlayin her yorum farkliydi .ayni aci her insanda farkli etki yapabiliyor ben cok uzuluyorum halada oyle ne yapim ki evet ilk gun ki gibi degilim ama atlatmista degilim.ben bilincli psikologa gitmiyorum gibi yorumlar yazinca daha da uzuluyorum benim kadar cabaladigimi bilseniz yasayan bilir

Ya ben cok çocuk istiyorum.11 yıldır denemediğim şey kalmadı ama eşim istemiyor.keske supriz olsa diye aylari nasıl geçiyorum bı bilseniz.inanin bizimde maddi sıkıntımız var.aile içi sıkıntımız var.ama keşke olsa ikiz de olsa diye hep hayal kurarım.Allah vermişse bebeği rızkıni da verir diye düşünüyorum hep.

Oncelikle beni merak ettiginiz icin tesekkur ederim.bakin sizide anliyirum hayatinizda hic kurtaj oldunuz mu isteyrek bunun acisini bilemezsiniz.diyelim ki oldunuz benim postlarimi hatirlayin her yorum farkliydi .ayni aci her insanda farkli etki yapabiliyor ben cok uzuluyorum halada oyle ne yapim ki evet ilk gun ki gibi degilim ama atlatmista degilim.ben bilincli psikologa gitmiyorum gibi yorumlar yazinca daha da uzuluyorum benim kadar cabaladigimi bilseniz yasayan bilir
Sizin adınıza sevindim. Merak ediyordum. İyileşme sürecinize girmeniz çok güzel bir haber. İnşallah çok daha iyi olursunuz

İletiniz cok güzel aslında? "Tıpıs tıpıs gel bebegim" yazmıssınız. Kürtajdan korkacaginiza evlat katili olmaktan korkun🌸 tıpıs tıpıs gelsin bebeğiniz emi.
Ben bu siteye 10 senedir uyeyim 13 senelik evliyim 6 sene çocuğum olmadı çok badireler atlattım şuan 3 evladım varr Allaha şükür .. Ama bana bu çok supriz oldu şuan çok büyük soktayim ne yapıcağını bilmiyorum ..

X