4 tüp bebek denemesi ve yaptıklarımız

Ya PCO da jinekolojik operasyonun sorun yarattığını bilmiyordum.artik ameliyatın a si bile beni ürkütüyor.cok sağ olun kilom boyuma göre normal ama yinede kilo vericem. Pgt yi kesin gözüyle bakıyorum kesinlikle yaptircam bu durumda NK tesini tüp bebek merkezi inde yaptırabilirim sanırım. En son transferim 25 Ekim'de oldu 3. Deneme için sizce ne kadar beklemeliyim. Yani bide bu durumda normal yolla olma durumu çok mu zor samimi cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum.
Tüm testlerinizi yaptırın zaten genetik testler 2 ayınızı alır bu arada adetinizin ilk günü soğan kürüne başlayıp 3 günde bir ısırgan otu da kaynatabilirsiniz en fazla 3 kere ısırgan otu çoğu zararlı maalesef ( 7 gün yeterli ) ilk günden itibaren 2 gün sonra sonrasında 3 gün sonra ilişki 2-3 diye devam edin yumurtlamam geldi diye boş vermeyin bazen yumurta tembel olup geç çatlıyabiliyor ( ne kadar çok düzenli ilişki yaşarsanız o kadar kaliteli sperm gelme ihtimali yükselir) pco ve yaş itibari ile normal yolla olma ihtimali için kilo vermeninde faydası oluyormuş diye okudum bir yerde, insülin direncini de kontrol altına almalısınız oda engel oluyor hamile kalmanıza tüp bebek tedavisine bile başlasanız insülin direncinizi kontrol altına almadan sakın başlamayın. Sizin durumunuzda çoğunlukla tüp bebek öneriyor doktorlar umarım hepimizin yüzü güler mucizelerimiz sayesinde

Pcos hastalarına soğan kürünün iyi geldiğini okumuştum doktorlardan birinin makalesinde birde kilo kaybının gebelik için yardımcı olacağını
Yaşınız gençse benim önerim dahiliyede hormon vitamin mineral kan testlerinizi yaptırıp takviyeye ihtiyacınız varsa onları alıp, kilonuz varsa aile sağlığı merkezlerinde diyetisyenler var onlardan yardım alıp kilo vermeniz, diş sağlığınıza dikkat edip takviyelere başlamanız, yumurta hazırlık aşaması 45 gündür 2 ay öncesinden başlamak.
Bu arada iyi bir laboratuvarda eşinizin sperm hız sayı ve özellikle morfoloji değerlerine baktırın üroloji doktorona varikosel muayenesi yaptırın. Eğer onda sorun çıkarsa tavsiye de hepimiz bulunuruz.
Yaşınız geçse eşiniz için 3 ay hazırlık sonrası iki ay denersiniz adet bitiminden itibaren 2-3 günde bir deneyerek bir süre doğal yoldan denersiniz.
Bu arada tıbbi genetik bölümünden pıhtılaşma ve kromozom çölyak jack 2 testlerinizi de yaptırın eşinize kromozom

Olmazsa aşılama ve tüp bebek öneririm boşuna kendinizi hormon ilaçlarına boğmayın keşke baştan bu kadar bileğim olsaydı geçen zamanıma üzülüyorum.
Tüp bebekte erkekte sorun varsa ortaya çıkmıyor mu

Tüp bebekte erkekte sorun varsa ortaya çıkmıyor mu
Sperm hız morfoloji DNA hasar testi, genetik kromozom testler ,üroloji yada Androloji doktorunun varikosel muayenesi, tiroit de sperm hareketini bozar aynı şekilde insülin direncide , cinsel yoldan bulaşan hastalık testleri bunları yapmadan anlayamazsınız erkekte problem olup olmadığını yani sadece kadına odaklanmamalı yaşta problem deniliyor kadın için ama erkek içinde problem maalesef sağlıklı embriyo oluşma ihtimali düşüyor
Doktorlar çok detaya inmeden hemen tedaviye başlıyor iş maalesef bize kalıyor

Sperm hız morfoloji DNA hasar testi, genetik kromozom testler ,üroloji yada Androloji doktorunun varikosel muayenesi, tiroit de sperm hareketini bozar aynı şekilde insülin direncide , cinsel yoldan bulaşan hastalık testleri bunları yapmadan anlayamazsınız erkekte problem olup olmadığını yani sadece kadına odaklanmamalı yaşta problem deniliyor kadın için ama erkek içinde problem maalesef sağlıklı embriyo oluşma ihtimali düşüyor
Doktorlar çok detaya inmeden hemen tedaviye başlıyor iş maalesef bize kalıyor
Hiç bilmiyordum bu testleri

Hiç bilmiyordum bu testleri
Çok acı değil mi insanlar zaman para harcamadan manevi olarak çökmeden önce söyleseler keşke şunları şunları kontrol edin diye aman canım tüp bebekle olur diyorlar biz hallederiz kimler gebe kaldı korkmayın bizi kimse düşünmüyor burda ne kadar yardım edebilirsek birbirimize kardır olarak bakıyorum artık

Herkese merhaba, Instagram'da peritanoloji uzmanı doktor Mehmet Fatih Karslı var, mfk yöntemi ile kaç kez tüp bebek denemesi olup gebe kalamayan,yıllarca deneyip olmayan,pcos hastasi olup gebe kalamayanlar gebe kalıyor,sayfasını incelemenizi öneririm.
Mfk yöntemi önerisi : ari poleni bal karışımı,sağlıklı beslenme,günlük yürüyüş, vitamin takviyeleri..gebe kalinmadan önce bakılması gereken tahliller..
İnceleyin detaylı..
Herkese nasip olsun inşallah 🤲🏻

Hic bir test yaptırmadım veya rahim filmi çektirmedim. Doktorum hiçbir zaman istemedi ben de sorgulamadım. 2. Başarısız tüp bebek sonrası doktoruma genetik test yaptıralım mi diye sordum fakat gerek görmediğini embriolarin çooook iyi olduğunu söyledi. Çok iyi bir hastanede tüp bebek bölümü başkanı bir prof. kendisi ben de çok güveniyorum fakat bir sorun görülmemesine rağmen gebelik olmaması beni yanlış mı yaptık düşüncesine soktu bu aralar. Şuan yeni bir yere gidip baştan başlamaya hiç gücüm yok. Doktorum 2 ay ara verelim sonra konuşuruz dedi. Bir test yine önermedi. Folik asit iç dedi. Burada 4 adet 5.gun embriom var hala belki gücümü toparlayıp onları denerim.

Ah ah ne zor cook zor.. Allah isteyen kimsenin kucağını boş bırakmasın 🙏🏻💫
Mrb canim yazilanlari okuyorumda doktorum cok iyi prof diye guvenme bende yanildim benimkiside cok iyi bir proftu 4 ana dali vardi ulke genelinde buluslari var ama 3 tane basarisiz yapti.sonra baska tup bebek hastanesine basvurdum igneden iplige kontrol ettiler bizi esiminde benimde genetigimize kromozomumuza benim rahim agzi rahim ici parca aldilar biopsi icin daha anlatamayacagim bir suru test yapildi. O prof benden 2 yumurta aliyordu 4ye basladim bu arada dun yumurtami topladilar 9 tane kalitesini bilemiyorum ama o beni umitsizlige sevk etti en sonunda sorun yumurtalarinda kalitesiz dedi ve dunyam yikildi. Baska birisinr yine gorun derim maddi durumun yerindeyse eger.

Tüm testlerinizi yaptırın zaten genetik testler 2 ayınızı alır bu arada adetinizin ilk günü soğan kürüne başlayıp 3 günde bir ısırgan otu da kaynatabilirsiniz en fazla 3 kere ısırgan otu çoğu zararlı maalesef ( 7 gün yeterli ) ilk günden itibaren 2 gün sonra sonrasında 3 gün sonra ilişki 2-3 diye devam edin yumurtlamam geldi diye boş vermeyin bazen yumurta tembel olup geç çatlıyabiliyor ( ne kadar çok düzenli ilişki yaşarsanız o kadar kaliteli sperm gelme ihtimali yükselir) pco ve yaş itibari ile normal yolla olma ihtimali için kilo vermeninde faydası oluyormuş diye okudum bir yerde, insülin direncini de kontrol altına almalısınız oda engel oluyor hamile kalmanıza tüp bebek tedavisine bile başlasanız insülin direncinizi kontrol altına almadan sakın başlamayın. Sizin durumunuzda çoğunlukla tüp bebek öneriyor doktorlar umarım hepimizin yüzü güler mucizelerimiz sayesinde
Merhaba cok guzel yazmissiniz insallah en kisa zamanda ummadiginiz anda hamile oldugunuzu ogrenirsiniz. Dualarimdasiniz tum bebek isteyen bayanlar. Bende 4.deneme surecindeyim. Genetigine ve dnasina baktirin demissiniz ya bende 4.denememde hastaneyi degistirince herseyime baktilar acaba sizin bahsettiginiz farkli bir seymi.

Merhaba cok guzel yazmissiniz insallah en kisa zamanda ummadiginiz anda hamile oldugunuzu ogrenirsiniz. Dualarimdasiniz tum bebek isteyen bayanlar. Bende 4.deneme surecindeyim. Genetigine ve dnasina baktirin demissiniz ya bende 4.denememde hastaneyi degistirince herseyime baktilar acaba sizin bahsettiginiz farkli bir seymi.
Merhaba umarım güzel sonuçlar alırsınız eşinizin kromozom çölyak jack testleri genetik bölümü yapıyor ayrıca eşinizin sperminin DNA hasar analizi testi bazen morfoloji normal çıkıyor ama DNA hasarı olabiliyor eşiniz ile ilgili bu testler . Birde kefir ile ilgili bir alerjiniz yoksa transfer zamanı ve sonrası günde bir bardak için isterseniz faydası oluyormuş tutunmaya

Merhaba umarım güzel sonuçlar alırsınız eşinizin kromozom çölyak jack testleri genetik bölümü yapıyor ayrıca eşinizin sperminin DNA hasar analizi testi bazen morfoloji normal çıkıyor ama DNA hasarı olabiliyor eşiniz ile ilgili bu testler . Birde kefir ile ilgili bir alerjiniz yoksa transfer zamanı ve sonrası günde bir bardak için isterseniz faydası oluyormuş tutunmaya
Umarim bu yolda emek veren herkes guzel sonuclar aliriz 🤲🤲. Esimde de morfoloji cikti %2 ama onu bir sorun olarak gormediler.4.denememizde baska hastaneye gecince onlarin prosedurleri oldugu icin hem benim hem esimin hem dna hemde kromozom testimize baktilar hic birimizde sorun cikmadi.Kefir konusunu ilk kez duyuyorum. En son ari sutu kullandim ama sonuc hep ayni oldu. Bunu artik ilk 3 denemeyi yaptigim doktorun basarisizligina bagliyorum. Insallah en kisa surede hamile kaliriz ve guzel seyler hakkinda konusuruz 😔😔

Sonunda güzel bir haber alacağım diye nasıl dikkatli okudum 🤦‍♀️ velhasıl naparsak yapalım yumurta kalitesi artmıyor hanımlar kendimizi kandırmayalım belki sayısı artıyor vs vs ama genetigine faydamız yok. Ve asıl iş yumurtaya düşüyor .NGS yaptirsaydiniz keşke boşuna transfer olmazdinız. Modunuzu düşürmek değil amacım inanın bende aynı şeyleri kaç kez yaşadım.
Merhaba,
Hayır kalite arttırmak için beslenme çok önemli, vitamin kullanımı birde prp yaptırmak ben 3.kez başka bir merkezde deniyorum diğer 2 sinde hep 5. günü bekledik ilkinde taze transfer oldu sonrakinde 5.güne dahi gidemedi ama bu merkezde hem yumurta sayım arttı hemde daha 3.günde kaliteli ve hızlı oldukları için donduruldu. Burdada mikroçip yöntemi kullanıldı

Kalitesine güvense merkez 5. Güne gönderir benim fikrim. Bir uzman eşliğinde sağlıklı beslenip vitamin takviyesi ve spor ile desteklenirse ehhh olabilir ona muhalefet yapamam. Bizim kulaktan dolma şeyler ile vitamin spor vs vs sadece sayıyı arttırıyor tecrübe ile sabit maalesef. Şanslı olduğun bir ayda belki bı tık daha kaliteli olabilir. İnşallah şanslı ayinizdasinizdir ve evladınızi sağlık ile kucağıniza alirsiniz 🙏🙏🙏

Merhaba,
Hayır kalite arttırmak için beslenme çok önemli, vitamin kullanımı birde prp yaptırmak ben 3.kez başka bir merkezde deniyorum diğer 2 sinde hep 5. günü bekledik ilkinde taze transfer oldu sonrakinde 5.güne dahi gidemedi ama bu merkezde hem yumurta sayım arttı hemde daha 3.günde kaliteli ve hızlı oldukları için donduruldu. Burdada mikroçip yöntemi kullanıldı
Nerde yaptirdiniz

Mrb canim yazilanlari okuyorumda doktorum cok iyi prof diye guvenme bende yanildim benimkiside cok iyi bir proftu 4 ana dali vardi ulke genelinde buluslari var ama 3 tane basarisiz yapti.sonra baska tup bebek hastanesine basvurdum igneden iplige kontrol ettiler bizi esiminde benimde genetigimize kromozomumuza benim rahim agzi rahim ici parca aldilar biopsi icin daha anlatamayacagim bir suru test yapildi. O prof benden 2 yumurta aliyordu 4ye basladim bu arada dun yumurtami topladilar 9 tane kalitesini bilemiyorum ama o beni umitsizlige sevk etti en sonunda sorun yumurtalarinda kalitesiz dedi ve dunyam yikildi. Baska birisinr yine gorun derim maddi durumun yerindeyse eger.
Yanıtınız için teşekkür ederim. Maddi durumumuz yerinde çok şükür deneyebiliriz fakat 3 senedir kimyasal gebelik, dış gebelik, polip operasyonu, 3 başarısız tüp bebek ile hem psikolojik hem de fiziksel olarak öyle çok yorulduk ki yeni bir doktor ve test macerasına giriş yapacak gücü bulamıyorum kendimde.. gece uyanıp ağlıyorum 😓 doktorum 2 ay ara vermeyi önerdi biz de suan durduk. Ben tabii yine kendimi tutamıyor ve adetin 14-17 günleri arası birlikte olmaya çalışıyorum eşimle.. belki bir mucize olur diye bir umut işte.. doktorumun değiştirip mutlaka tüm testleri yaptırmalıyım bencede fakat galiba henüz bunu yapamayacağım.

Yanıtınız için teşekkür ederim. Maddi durumumuz yerinde çok şükür deneyebiliriz fakat 3 senedir kimyasal gebelik, dış gebelik, polip operasyonu, 3 başarısız tüp bebek ile hem psikolojik hem de fiziksel olarak öyle çok yorulduk ki yeni bir doktor ve test macerasına giriş yapacak gücü bulamıyorum kendimde.. gece uyanıp ağlıyorum 😓 doktorum 2 ay ara vermeyi önerdi biz de suan durduk. Ben tabii yine kendimi tutamıyor ve adetin 14-17 günle q
Seni oyle iyi anliyorumki ayni seyleri bende hissediyorum şuan 4. Denemedeyim gucumun kalmadigini 2 adim atmaya mecalimin olmadigini hissediyorum bazen. Onceden duyardim tup bebekmis derlerdi umursamazdim meger ne zormus 🤧🤧.pes etmek yok ben kendimi oyle sartlandirdim 20 defada olsa deneyecegim. Uzme kendini maalesef bizimde sinavimiz buymus yapabilecegimiz bir sey yok aglama sakin kiyamam😭😭😭

Seni oyle iyi anliyorumki ayni seyleri bende hissediyorum şuan 4. Denemedeyim gucumun kalmadigini 2 adim atmaya mecalimin olmadigini hissediyorum bazen. Onceden duyardim tup bebekmis derlerdi umursamazdim meger ne zormus 🤧🤧.pes etmek yok ben kendimi oyle sartlandirdim 20 defada olsa deneyecegim. Uzme kendini maalesef bizimde sinavimiz buymus yapabilecegimiz bir sey yok aglama sakin kiyamam😭😭😭
O her transfer günü yaşananlar öncesindeki hazırlık igneler fitiller ilaçlar sonra o 12 gün belirti kollayarak test günü beklemek! Gerçekten yaşayan bilir. Bir sonraki denemede anestezi ile transfer mi yapsak diye teklif etmeyi bile düşünüyorum. Ruhumda bir delik açılıyor gibi hissediyorum. Öyle yoruldum ki..

O her transfer günü yaşananlar öncesindeki hazırlık igneler fitiller ilaçlar sonra o 12 gün belirti kollayarak test günü beklemek! Gerçekten yaşayan bilir. Bir sonraki denemede anestezi ile transfer mi yapsak diye teklif etmeyi bile düşünüyorum. Ruhumda bir delik açılıyor gibi hissediyorum. Öyle yoruldum ki..
En dogrusu neyse onu yapmalarina izin ver biliyorum artik gucun yok ama bir sure dişimizi sıkmak zorundayiz.3 denememi anesteziyle toplamislardi 4.yu anestezisiz topladilar o kadar canim acidiki anlatamam 3 gundur agridan yatamiyorum.birde farkli sekilde oldu bu defa toplamda 21 gun sabah 12 gunde aksam olmak uzere igne vuruldum.transfer gunum adet gunume denk geliyo korkuyorum hadi adetim gelirse diye 😭. Uzme kendini yalniz degilsin tek sen yasiyorsun diye dusunme burada cok destek olacak insan var bende destekcin olurum ❤❤❤

En dogrusu neyse onu yapmalarina izin ver biliyorum artik gucun yok ama bir sure dişimizi sıkmak zorundayiz.3 denememi anesteziyle toplamislardi 4.yu anestezisiz topladilar o kadar canim acidiki anlatamam 3 gundur agridan yatamiyorum.birde farkli sekilde oldu bu defa toplamda 21 gun sabah 12 gunde aksam olmak uzere igne vuruldum.transfer gunum adet gunume denk geliyo korkuyorum hadi adetim gelirse diye 😭. Uzme kendini yalniz degilsin tek sen yasiyorsun diye dusunme burada cok destek olacak insan var bende destekcin olurum ❤❤❤
Teşekkür ederim. Gerçekten yanliz olmadığını bilmek güzel.. umuyorum bu ay güzel.haberleri alıp 2022de bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alırsınız. Bu gece sizin için dua edeceğim 🙏🏻💫

merhabalar; amh degerım 6.48 cıktı pco hastayım bana asılama veya tüp bebek yapabılıyor mu ?
yoksa ılk tedavımı olmalıyım 2 sene tedavı oldum gıttıler bıdaha cıktı pco yanı asılama yada tup bebek ıstıyorum artık yaparlarmı
Merhaba size öneride bulunurken bir şeyi atlamışım bir dahiliyeciye gidip insülin direncinize baktırıp ona göre ilaca başlarsanız pco da kısa sürede başka sorun yoksa gebelik sağlanıyormuş yüksek oranda umarım faydası olur

Merhaba,
Merkezinizin adı ne acaba birde doktor ismi

X