4 tüp bebek denemesi ve yaptıklarımız

Hic bir test yaptırmadım veya rahim filmi çektirmedim. Doktorum hiçbir zaman istemedi ben de sorgulamadım. 2. Başarısız tüp bebek sonrası doktoruma genetik test yaptıralım mi diye sordum fakat gerek görmediğini embriolarin çooook iyi olduğunu söyledi. Çok iyi bir hastanede tüp bebek bölümü başkanı bir prof. kendisi ben de çok güveniyorum fakat bir sorun görülmemesine rağmen gebelik olmaması beni yanlış mı yaptık düşüncesine soktu bu aralar. Şuan yeni bir yere gidip baştan başlamaya hiç gücüm yok. Doktorum 2 ay ara verelim sonra konuşuruz dedi. Bir test yine önermedi. Folik asit iç dedi. Burada 4 adet 5.gun embriom var hala belki gücümü toparlayıp onları denerim.

Ah ah ne zor cook zor.. Allah isteyen kimsenin kucağını boş bırakmasın 🙏🏻💫
Hangi hastaneye gidiyorsunuz

Mrb canim yazilanlari okuyorumda doktorum cok iyi prof diye guvenme bende yanildim benimkiside cok iyi bir proftu 4 ana dali vardi ulke genelinde buluslari var ama 3 tane basarisiz yapti.sonra baska tup bebek hastanesine basvurdum igneden iplige kontrol ettiler bizi esiminde benimde genetigimize kromozomumuza benim rahim agzi rahim ici parca aldilar biopsi icin daha anlatamayacagim bir suru test yapildi. O prof benden 2 yumurta aliyordu 4ye basladim bu arada dun yumurtami topladilar 9 tane kalitesini bilemiyorum ama o beni umitsizlige sevk etti en sonunda sorun yumurtalarinda kalitesiz dedi ve dunyam yikildi. Baska birisinr yine gorun derim maddi durumun yerindeyse eger.
Benimde 8 başarısız denemem oldu hangi dr a gidiyorsunuz

Benimde 8 başarısız denemem oldu hangi dr a gidiyorsunuz
Brukselde Jette de dr. Verpoesta gidiyorum canim.insallah yakin zamanda tutar. Mfk yontemi deniyor herkes onada bir bak istersen belki isine yarar. Allah yardimcin olsun. Eger yakinlardaysan yardimci olabilirim.

Aa pardon buradasiniz zannettim kusura bakmayin. Eger yurtdisinda tutmazsa memorialdan Semra Kahramana gitmeyi dusunuyoruz. Insallah kalmaz o zamana. Insallah iyi bir doktora denk gelirsin sende 💐💐
İnşaallah tedaviniz olumlu sonuçlanır tekrar denemeye gerek olmaz

Ne kadar incesiniz bu kadar guclugun ardindan bile insanlara yardimci olmaya calisiyorsunuz. Sizinle benzer surecleri atlatmisiz ve ben de dort tedavi oldum ayrica ayni hastanede tedavi goruyoruz. Ancak siz sanslisiniz, sizin folikul sayiniz benden daha fazla. Benim ayda 4-6 civari olabiliyor. Lakin ben ilk tedaviden beri PGT ile ilerliyorum. Elbetteki her birimizin fizyolojik durumu birbirinden farkli ancak folikul sayisi 3-4'te de onerebiliyorlar. Ben toplamda uc opuda 14 yumurta elde edebildim ve dokuzu blastocyst oldu. NGS yapildi, ancak sagliksiz geldiler ve bu durum direk ileri kadin yasina baglaniyor. Umarim yakinda guzel sonuclara ulasirsiniz.
aquamarine aquamarine merhabalar.umarım mesajımı görürsünüz.ben de aynı hastanedeyım arkadasım sizlerle .ben de 5tane pgt gonderdım 2tane geldi sağlıklı biri 5ab diğeri 6ab kalitede .biri ekimde transfer edildi direkt negatif dıgeri kasımda transfer edildi embriyo sağlıksız olunca gelısmeyebiliyor malesef bos gebelik kese var ama bebek yok deyıp kurtaj edıldı .bende de yaş faktörü var 37 yaşındayım geç evlendım .eşim varıkosel ,ayrıca morfoloji ve ileri hız 0 .dondurulmuşum da kalmadı aynı hastanede sıfırdan başlıyorum ama pgt yaptırıp yaptırmamakta cok kararsızım bu defa .su an ne durumdasın benımle paylaşırsan çok mutlu olurum

Hic bir test yaptırmadım veya rahim filmi çektirmedim. Doktorum hiçbir zaman istemedi ben de sorgulamadım. 2. Başarısız tüp bebek sonrası doktoruma genetik test yaptıralım mi diye sordum fakat gerek görmediğini embriolarin çooook iyi olduğunu söyledi. Çok iyi bir hastanede tüp bebek bölümü başkanı bir prof. kendisi ben de çok güveniyorum fakat bir sorun görülmemesine rağmen gebelik olmaması beni yanlış mı yaptık düşüncesine soktu bu aralar. Şuan yeni bir yere gidip baştan başlamaya hiç gücüm yok. Doktorum 2 ay ara verelim sonra konuşuruz dedi. Bir test yine önermedi. Folik asit iç dedi. Burada 4 adet 5.gun embriom var hala belki gücümü toparlayıp onları denerim.

Ah ah ne zor cook zor.. Allah isteyen kimsenin kucağını boş bırakmasın 🙏🏻💫
Kıbrısda Doçent Doktor Ahmet Eser var Zeynep Kamilden gitti Kıbrısa onunla iletişime gidin tüp bebek konusunda çok iyi instagram sayfasından ulaşabilirsiniz kendisine

canım ben 2 kere düşük yaptım ,sonrasın da kanımda pıhtılaşma ve çölyak çıktım.şu an diyetteyim:KK43:

Vitamin ve mineral değerlerinize, diş hekiminden dişeti enfeksiyonunuz var mı , hormon, tiroit , genetikten sizin için pıhtılaşma kromozom çölyak eşinize kromozom çölyak, hsg çekimi, eşiniz için ayrıntılı sperm analizi morfoloji yide içeren yaptırabilirseniz sperm DNA hasarı testi. Yaptırabilirseniz pelvik enfeksiyon testi(cinsel yoldan bulaşan hastalıklar bazen rahim içine değil ama dışarısına hasar veriyor eşinizden bulaşmamış olabilir havuzdan açık tuvaletlerden bile bulaşabiliyor maalesef) bağışıklık için nk hücreleri için baktırabilirsiniz kanda yada adetin 21. Günü rahimden biyopsi ile cd56 testi .

Bir doktorun yazısında vardı pco için soğan kürü öneriyordu. gençlik hormonu melatonin burdan bir arkadaş sağolsun , krill yağı , foladlı folic asid, qenzim 10, e vitamini c vitamini d vitamini keçiboynuzu özü kestane balı ( takviyeleri uyumadan önce alın mümkünse yoksa çok acıktırıp kilo yaptırıyor) ( hurma ve kuru incir kullandım yumurta büyütmek için ama sizin durumunuz farklı sizin için uygun olmaz büyük ihtimalle) birde takviye için sizin 45 gün önceden eşinizin 75 gün önceden hazırlık yapması lazım onu göz önüne almalısınız.
Birde transfere hazırlanırken rahim kalınlığı azsa nar suyu, kabak çekirdeği, birde transfer günü itibari ile kefir bağışıklık için birde tutunmaya yardımcı oluyormuş.
Umarım yardımı olur
ne guzel seyler yazmıssınız, sonucunuz ne oldu acaba merak ettım N Nvsr

Merhaba bu süreçte çok güzel araştırmalar yapmışsınız ins bir gün size de bizlere de nasip olur. 2 kere tüp bebek denemem oldu ikisinde de tutunmadi. Embriyolarım 4aa kalitede PCO hastasıyım bu arada. 2. Denemede rahime çizik de atıldı. Kimsenin yönlendirilmesi olmadığı icin ne genetik test nede başka birşey yaptırdık. Ben 2. Negatifimden sonra dahiliye den açlık şekerine baktırmak için gittiğimde inisülîn direnci ve çok düşük d vitamini olduğunu öğrendim. Şimdi ilaç kullanıyorum bunlar için bu sebeb oldu mu bilmiyorum ama tutunmadi işte. Şu anda doktor eşimde bir problem olmadığını söyledi 7 yıl önce varikosel ameliyatı olmuş ama şuan durumu gayet iyi onunda vermesi gereken testler var mı ? Genetik test vermeyi düşünüyorum yeniden denemeye başlamadan önce vermem gereken başka testler var mı? Bağışıklık ile ilgili bilginiz var mi? Birde pgt yaptırmayı düşünüyorum hiç bir sekilde tutunmamasının sebebi sizce ne olabilir
Bende pcosluyum 28 yumurtam toplandı 8 tane 5.gün embriyosu oluştu rahim kalınlığı 11mm doktor bile okadar umutlu ki yaşımda genç 24 ama malesef ilk 2 transverim negatif ti ikisindede 2şer embriyo transver edilmişti çok ağladım çok üzüldüm pgt yaptırmayı düşündüm ama çok pahalı testler olduğu için vazgeçtim bikere daha normal denicem dedim çok şükür 3.de oldu şuan 5haftalık hamileyim keseyi gördük inşallah 10gün sonra kalp atışlarını duyucaz umutsuzluğa hiç bi zaman kapılmayın 3.transverde yaptığım farklı tek şey çok dua ettim hep hayırlısını istemedim asla neden benim olmadı diye isyan etmedim gönlünüzü ferah tutun bana 3. De nasip oldu sizede olur inşallah

X