Konuşma Problemleri 4 vasında ama cumle kurmuyor vucut dilini kullanıyor

Geç konuşma, kekeleme, her türlü konuşma probleminin paylaşıldığı konular.
Merhaba miraycım benimde 4 yasında bir kızım var ve oda cümle kurmuyor ama vücud dilini çok iyi kullanıyor doktora götürdünmü hiç ne dediler?

canım tesler yaptılar konusma terapisi alması gerekiyor dediler bizde hastaneden rapor cıkartıyoruz

slm konunuzu tesadufen sayfalardan gezerken gördum.ben özel egıtımde okul öncesı ögretmenlıgı yapıyorum.sızın cocugunuz gıbı olan ögrencılerım vardı..ilk önce doktora gıtmenız ıyı olmus.hastaneden sıze rapor verırler.sonra mıllı egıtımın ram bölümü var oraya yonlendırırler sızı.egıtıme basladıktan sonra sıze buyuk gorevler dusuyo. ve cok sabırlı olmanızgerekıyo.ınanıyorumkı bun uyaparsınız. ılk önce cocugunuza ıyı bır bireysel ögretmen ısteyın.bu dıl terapistı olabılır.daha sonra cocugunuza verılen calısmaları lutfen evde tekrar ettırın.ayrıca demıssınızkı vucut dılını cok guzel kullanıyo.cocugunuzun sıze vucut dılıyle anlatmaya calıstıgı seylerı gormezden gelın.cevrenızdekı butun nesnelerı cocukla göz teması kurarak adlarını soyleyıon.bunu sureklı yapın.cocugunuza basıt dıl ve dudak calısmaları yaptırın.ayna karsısında onunla bırlıkte yapbılırsınız bu hareketlerı.bunlar dılı duduak cevresınde gezdırmek.seker yalatmak.mum üfletmek.ve sızın gosterdıgınız calısmaları dogru bır sekılde yaparsa cocuga pekıstırec(ödül)verın.yapamassa gormezden gelıp tekrar calısın.umarım sıze bırazda olsa yardımcı olabılmısımdır.cunkı gercekten meslegımı severek yapan bır ögretmenım.

iyi bir eğitmen olarak sizden yardım istesem bir haftaya kadar rapor cıkar demislerdı bunun icin sizden yardım istesem bize tafsiye edeceğiniz iyi bir kurum ve eğitmen yanlis anlamayım nolur nerden yardım alacağımıda bilmiyorum? bir kac yer aradım ama karar veremedım yardımcı olursanız cok sevınırım sımdıden tesekkurler.

benim de oğlum 4yaşinda konuşmayı başladı,aynen vucut dili kulanıyordu,özel uzman dr götürdük,adam beni ve eşi tek tek sorguladı,ben yabanciyim diye,biraz aksenim var,çocuk ayne kilime anneden farklı şekilde duyor(ben ötöbüs diyordum)babasıise farklı soyliyordu(otobüs)o yüzden kafan karışıyor olabilir dedi dr,sonra ekledi--Enstein 5 yaşindayken konuşmayı başladı,çoğu çok zeki çocuklar geç konuşabilir,fakat başka şeyler erken keşvederler(benim oğlum 10 aylikken kakasını lazımlığa yapıyordu,bir kere gösterdim,ondan sonra o kendi gidip oturuyordu,ama konuştu geç),fazla tv izletmeyin,arkadaşların olsun,biz okula verdik yarım gün,çok faydası gördük,orda yaşitların ortamda çocuk mecbur konuşur,yavaş yavaş,için ferah tutun,çocuğun ''sakatlık''(afedersınız)var gibi davranmayın,çocuk bundan etkinliyebilir,ve içinde kapanır,o zaman gerçekten endişelenmeniz gerekebilir:1hug::nazar:

iyi günler.ortada yanlıs anlasılacak bır durum yok.siz cocugunuzun derdıne derman arayan bır annesınız,bende sıze yardım etmeye calısan duyarlı bır ögretmenım.benden herturlu yardım ısteyebılirsınız.bilgim oldugu sürece yardım etmeye calısırım.
raprununuzun cıkması bıraz uzun sure bılir. cunku mıllı egıtım cocugunuz hakkkında arastırma yapar.onunda sebebı gunumuzde rehabılıtasyon okullarına gıden ögrencılerın parasını devlet öduyor.malesef bazı kötu nıyetlı kısiler sahte rapor cıkarak bu paralardan yaralanmaya calısısıyorlar.bırıncı sebeb bu olabılır.ikincı sebebte cocugunuzun rahatsaızlıgının hangı derecede oldugunu arastırırlar.cunku bazen cok hafıf rahatsızlıgı olan cocuklara rapor vermeyebılrler bu durumda önce raporunuzun cıkmasını bekleyın .en kısa surede alırsınız insallah.bılgılerınızde ankarada yasadıgınız gorunuyor.eger bu dogru bır bılgıyse cok sanslısınız.cunku ankarada cok ıyı okullar var...ben afyonda yasıyorum.sıze önerebılıcem bır okul var onunda sebebı bundan 1 yıl önce konusma gerılıgı olan bır ögrencım vardı .ona özel ders verıyordum.ve annnesı cocugun bıraz daha hızlı ilerlemsı ıcınde ankarayada goturmeye karar vermıstı.hem benden özel ders alacaktı hemde o kulda kurs gorecektı.bu sekılde 1 sene cocukla calıstım ve cok guzel sonuclar aldık.okulun adı barış özel egitim.bu okul iso9001 belgesi alan turkıyede ılk okul.eger internetten arastırırsanız okul hakkında bır haylı bılgı var.ha bu arada benım bu okullla hıcbır ılgım yok ve hıc bır calısanını bılmem.bızler özel egıtımcı oldugumuz ıcın turkıyedekı adıduyulmus okul bılgılerını mıllı egıtım kaynakları okullarımıza gonderırler. kısa bır zamanda bır rehabılıtasyaon kursuna basvurursanız raporunuzun cıkmasında onlar sıze yardım edebılır ve dogru sekıldede yönlendırırler.bıraz uzun olu kusura bakmayın.umarım sıze yardımcı olabılmısımdır.kib

X