Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar 4 yıl sonra yeniden saçlarıma kavuşuyorum :)

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

aleni

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2015
33
31
36
merhaba arkadaşlar
uzun zamandır kk takip ediyorum ne alacaksam ne kullanacaksam hep burdan araştırıp yorumlarınızı okuyorum niye yazdığıma gelecek olursak az önce kardeşimle konuştum ve burdan belki birilerine benim kadar acı sıkıntı stres çekenlere yardımcı olabilirim dedim
gelelim benim hikayeme
bundan tam 4 yıl öne son kuaföre gidişimle başkadı herşey saç rengimi açtırdım saçlarımı kestirdim aynaya baktığımda kendimi çok beğendim... bu sevinç 24 saat sürmedi sanırım ertesi gün annem saçına ne oldu yandı mı dedi ve tepemdeki bozuk para büyüklüğündeki açıklıkla tanıştım.. 4 yıl sonra yaşadıklarımı düşünüyorumda ne kadar sakin karşılamışım.. doktora git dedi iş arkadaşlarım annem hatta biri bütün kafan böyle deli delik olurda kel kalırsan görürsün dedi nerden bilecektim ki gerçekten öyle olacağını
neyse efendim önce bi doktora gittim şöyle bi baktı bi m furo krem verdi başından savdı kendince bi işe yaradı mı hayır başka yerlerde de oldu sonra başka bi hastane kortizon iğneleri yapıldı saç diplerime sonuç daha beter oldu her seansta evet iğne vurulan yerlerde saç çıktı kalın kalın ama diğer yerler daha çok açılsı çıkanlarda döküldü
sonra başka bi doktor panplus ve minoxil önerdi oldu mu bişey olmadı
eczanelerdeki alkollü karışımlar bioxinler avalon biotin şampuanları sarımsak şampuanı ısırgan şampuanı bilmem ne losyonu bilmem ne kremi sonuç mu her an daha çok dökülmeye devam eden saçlar ama bitmiyo her taraf açıldı ama hala dökülüyo birgün artık dayanamadım zaten o kadar dökülmüştü ki peruksuz çıkamıyordum işe gitmekten vazgeçtim aynanın karşısına oturdum hüngür hüngür ağlayarak kestim saçlarımı şu an yine ağlıyorum hatırlayınca...sonra jiletle de bi güzel kazıdım sonra yıllarca perukla dolaşan kaşlarını boyayan bi kız oldum kendimi eve kapattım çok mutsuzdum psikolojim iyiden iyiye bozulmuştu birkaç tel kirpikten başka kıl tüy saç namına hiçbirşey kalmamıştı
15 gün hastanede bile yattım siklosporin tedavisi gördüm olmadı olmadı
şimdi mi bugün saçlarımı yıkadım saçlarım geri dönüyor sanırım doktor uyuduklarını söylemişti sanırım uyanıyorlar kınalı yapıncak gibi dolaşıyorum ama mutluyum sırasıyla yaptıklarımı anlatacağım umarım azda olsa faydam dokunur

ilk yaptığım işlemle başlamak istiyorum bu biraz acılı ve herkeste aynı etkiyi gösterir mi bilmiyorum erkek arkadaşım berber ve ona gelen bi müşteri daha önce saçkıan olduğunu ve eskişehirrde bi berberin yaptığı bi karışımın sonrasında saçının çıktığını söylemiş beni aşkımda benim için o berberin numarasını bulmuş baya konuştuktan sonra karışımdakileri öğrenip bana uyguladı adamcağız sağolsun söylemiş söylemese oraya da gidecektim
öne kafamdaki birkaçteli de usturayla tamamen kazıdı sonra
sarımsak
tuz
zeytinyağı
karabarut
aspirin
bunları hepsini iyice karıştırıp kafama sürdü ne kadar sızlattı anlatamam ama o kadar zor günler geçirdim ki buna da razıydım streçle iyice sardı ve bir gece böyle bekledim ertesi gün banyodan sonra kafam benek benek kızarmıştı ve baya canım yandı bu ilk basamaktı ve gerçekten kolay olduğunu söyleyemeyeceğim
herkeste aynı etki olur mu bilmiyorum ama yine de paylaşmak istedim

daha sonra sanırım saç için en faydalı olan aşama
polen
çörekotu yağı
badem yağı
biberiye yağı
susam yağı
kakao yağı
havuç yağı
zeytinyağı
sarımsak yağı
kısacası elime geçen bütün saç bakım yağlarını karıştırıp hergün uyguladım
yağları karıştırmadan önce poleni azıcık ılık suyla eritip üzerine 3er damla bu yağlardan ekledim öğlene doğru sürüp akşama kadar en az 3 - 4 saat bekletip bitkisel bi şampuanla yıkadım ben revox kullandım ama herhangi istediğiniz bi şampuan olabilir burda saç için en etkili olan polen

Benimde yaklasik 5 yildir saclarim tek santim uzamadi
sanki durdu öldü kaldi oyle

Boyalar acicilar bildigin bir supurge
dusta elimi basima surmeyle tutam tutam elime gelen saclar
kafamin ortasinda ysnlarda olusan kellikler

Artik dedim yeter
iki hafta once sarimsagi ezdim yilan yagiyla karstirip sacima surup tam bir gun poset sarip beklettim
4 gun sonra argan yagini diplerime surup 3 saat bekllettim
yone bugun esime cam terebentin esansi aldirdim sampuanima koyup yikadim
sonuc dokulmem bile azaldi
bari dedim elimizdekindende olmayalim

b
Benimde yaklasik 5 yildir saclarim tek santim uzamadi
sanki durdu öldü kaldi oyle

Boyalar acicilar bildigin bir supurge
dusta elimi basima surmeyle tutam tutam elime gelen saclar
kafamin ortasinda ysnlarda olusan kellikler

Artik dedim yeter
iki hafta once sarimsagi ezdim yilan yagiyla karstirip sacima surup tam bir gun poset sarip beklettim
4 gun sonra argan yagini diplerime surup 3 saat bekllettim
yone bugun esime cam terebentin esansi aldirdim sampuanima koyup yikadim
sonuc dokulmem bile azaldi
bari dedim elimizdekindende olmayalim

seni çok iyi anlıyorum bu süreç bi kadın için ne kadar zor biliyorum dökülmenin durmasına da çok sevindim umaruım daha iyi olur herşey ben saçlarımı çıkarmayı başardım ve kendime söz verdi elimden geldiğince işime yarayanları paylaşmaya dediklerinin yanında poleni de denersen inan bana gerçekten işine yarayacak ama sabır gerçekten çok önemli

Valla ne olsa yaparim
annem bile saclarini ustume 10 sefer kestirdi simdi belinden dokuluyor asagi

Benimse daha omuz asahimdax
esim bile diyor 6 yillik evliyim
hic uzun gormedim saclarini
diyorum kokumu oldu acaba
sarimsakta cok iyi geliyor ama koku iste
ben evden bi hadta cikmayacagim zaman falan ayarlayip yapiyorum
boyle belimden asagi akan saglikli gur saclar istiyorum :KK43:

son yaptığımsa
türk kahvesi
siyah çay
maya
hibisküs
tuz
kına
çörekotu yağı
kahve çay hibisküs mayayı birer ölçek koyup azıcık tuz ekleyip 1 bardak suda bir taşım kaynattıktan sonta süzüp içine bi kaşık çörekotu yağı ve toz kınayla bi macun yapıp saçıma sürüyorum streçle sarıp 4-5 saat bekleyip güzelce yıkıyorum haftada 2 kez bunu yapıyorum ve her ne kadar kınalı yapıncak gibi olsam da gerçekten benim işime yaradı

Valla ne olsa yaparim
annem bile saclarini ustume 10 sefer kestirdi simdi belinden dokuluyor asagi

Benimse daha omuz asahimdax
esim bile diyor 6 yillik evliyim
hic uzun gormedim saclarini
diyorum kokumu oldu acaba
sarimsakta cok iyi geliyor ama koku iste
ben evden bi hadta cikmayacagim zaman falan ayarlayip yapiyorum
boyle belimden asagi akan saglikli gur saclar istiyorum :KK43:
saçlarımın önceki ve sonraki halini ekleyceğim şimdi ne kadar vahim olduğunu gör ve şükret dileerim kimsenin başına gelmez ama bana hak vereceksin

saçlarımın önceki ve sonraki halini ekleyceğim şimdi ne kadar vahim olduğunu gör ve şükret dileerim kimsenin başına gelmez ama bana hak vereceksin
Tabi canim buyur
ben evlendikten sonraki yil kazittim saclarimi
cokta guzel cikmisti
benim diger hatam tekrar o saca boya vurmakti
bazen kazitsam sifirdan baslasam diyorum ama cesaret edemiyorum biliyorsun aynada kel bir kadin gormek cok kotu bir his

IMG_20150121_100007.jpg IMG_20151112_184702.jpg

Canim
ne kadarda uzadi bu
benim kut haline gelmesi yaklasik 7 ayimi almisti
simdi benim saclarim kullu kumral boya vurmak istemiyorum fakat sacim suan siyah altllar siyah kaliyir ustler aciliyor kendi rengine sarimsiya donuyor boyamak zorundayim
yoksa boyasiz duolsun istiyorum en azindan artik boyatmak istemiyorum ama mecburum
valla bir yandan bakim ypmaya ugrasiyrm bir yandan mahvetmeye
bnde kazitmaya gidiyorum bu gidisle tekrae

gerçi başlangıçta pek saç denemez hiçbirşey yoktu ama :) şimdi bu çıkanlar bana güç veriyo artık dokunduğumda elime saç geliyo ve her geçen gün artıyo o yüzden çok mutluyum bana sorarsan kazıtma eger çok kötü durumda değilsenaynaya baktığında alışmak çok zor çünkü

gerçi başlangıçta pek saç denemez hiçbirşey yoktu ama :) şimdi bu çıkanlar bana güç veriyo artık dokunduğumda elime saç geliyo ve her geçen gün artıyo o yüzden çok mutluyum bana sorarsan kazıtma eger çok kötü durumda değilsenaynaya baktığında alışmak çok zor çünkü
Kazitmak istemiyorum ama bu boyayi kafamdan atmam lazim
hafi diyorum artik boyamayayim ama diplerim sarim oteler siyah
komik oluyor iyice kel bir goruntu veriyo o dipler
sanki dibim yokmus gibi
bu boyayi nasil atarim bilmiyorum

Benim saclarim da siyaha boyatip
ustune de brezilya fonu yaptiktan bir kac ay sonra tuhaflasmisti....
sonra yine actirdim bir kac kere...
o zaman anlamamistim ama simdi anliyorum ki baya sac kaybetmisim....

Canim
ne kadarda uzadi bu
benim kut haline gelmesi yaklasik 7 ayimi almisti
simdi benim saclarim kullu kumral boya vurmak istemiyorum fakat sacim suan siyah altllar siyah kaliyir ustler aciliyor kendi rengine sarimsiya donuyor boyamak zorundayim
yoksa boyasiz duolsun istiyorum en azindan artik boyatmak istemiyorum ama mecburum
valla bir yandan bakim ypmaya ugrasiyrm bir yandan mahvetmeye
bnde kazitmaya gidiyorum bu gidisle tekrae
benim sorunum biraz farklı olduğu için benimki 2 3 ayı buldu bu hale gelmesi en baştan bu zamana sende daha hızlı olur diye düşünüyorum çünkü ben 4 yıldır alopesi ile mücadele ediyorum bütün bakımların yanında içerden de desteklemek gerekiyor günlük yumurtamı yiyorum çeviz yiyorum katkılı bişey kullanmıyorum saçları güçlendirmek içinde biotin kullanmaya karar verdim biotinin işe yarayıp yaramadığını tam olarak bilmiyorum ama deneyip görcem :)

Benim saclarim da siyaha boyatip
ustune de brezilya fonu yaptiktan bir kac ay sonra tuhaflasmisti....
sonra yine actirdim bir kac kere...
o zaman anlamamistim ama simdi anliyorum ki baya sac kaybetmisim....
saçlarımızı her ay boyarken günlük fön maşa yaparken kıymetini anlamıyoruz ama kaybedince anlıyo insan Allah daha büyük dert vermesin ama bi kadını en güzel yapan şey saçlarıymış ben bunu geç idrak ettim ama sanırım bundan sonra onlara gereken değeri vereceğim telafisi olmayan bişey yok geç kalmadan önlem alırsan bence düzene girer ve hiç bişey için geç değil dimi :)

benim sorunum biraz farklı olduğu için benimki 2 3 ayı buldu bu hale gelmesi en baştan bu zamana sende daha hızlı olur diye düşünüyorum çünkü ben 4 yıldır alopesi ile mücadele ediyorum bütün bakımların yanında içerden de desteklemek gerekiyor günlük yumurtamı yiyorum çeviz yiyorum katkılı bişey kullanmıyorum saçları güçlendirmek içinde biotin kullanmaya karar verdim biotinin işe yarayıp yaramadığını tam olarak bilmiyorum ama deneyip görcem :)
Ben veganim
hayvansal hicbirsey yemiyorum ne et sut nede yumurta vs
sanirim ondan saclarim cok ince telli ve cok seyrek

saçlarımızı her ay boyarken günlük fön maşa yaparken kıymetini anlamıyoruz ama kaybedince anlıyo insan Allah daha büyük dert vermesin ama bi kadını en güzel yapan şey saçlarıymış ben bunu geç idrak ettim ama sanırım bundan sonra onlara gereken değeri vereceğim telafisi olmayan bişey yok geç kalmadan önlem alırsan bence düzene girer ve hiç bişey için geç değil dimi :)
Tabiki gec degil hic birsey icin :)
Senin saclarinin tek sebebi actirmak mi ?
Yani baska bir sorun yoktu degil mi ?
Eger oyleyse o kuafor tam dava acmalikti....bunca yil aci cekmene sebep olmus...

Tabiki gec degil hic birsey icin :)
Senin saclarinin tek sebebi actirmak mi ?
Yani baska bir sorun yoktu degil mi ?
Eger oyleyse o kuafor tam dava acmalikti....bunca yil aci cekmene sebep olmus...
o zamana kadar saçlarım gayet sağlıklıydı ama bilmiyorum stresinde çok etkisi var ilk adım orda başladı zaten son kuaföre gidişim oldu çünkü kuaförlük saçta kalmadı :)

X