40 günlük bebeğim var sütüm yok napcaaam

paradises

Guru
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2009
387
11
kızlar 3 gündür sütüm yok mama takviyesi yapıyordum.gece anne sütü veriyordum artık gecede yok...birden sütüm gitti neye uğradığımı şaşırdım..beslenmemde iyi..bilmem niye..napcamda getircem....bebeğim çok küçük sırf mama vermek üzüyo beni...üşütmekten olabilirmi belim açokta kalmıştı....bana yazın kızlar..:eek:

devamlı emzir
emmezse sağ mutlaka
bolbol su iç günde 3 lt kadar susamamış bile olsan dik kafana iç suyu
rezene süt yapıyor çok güzel
bebek uyuduğu anda vur kafayı yat sende
aman şurayı toplıym yemek yapiym deme hiç
uyku süper süt yapar
bulgur çok güzel süt yapar
en önemlisi sütüm gitti diye hiç düşünme

iş arz talepte canım iste emzirmeyi sütüm gitti deme ve öyle düşünme emzirdikçe gelecektir rahat ol sen öyle düşün ve emzir inşş çoğalır sütün bol bol emzirirsin canım...bide bol bol uyu ve su iç ben humana kullanıorum gerçekten çok faydalı kızım 3aylık göğüslerim yumuşacık olmuştu humanaya başlayalı sertleşmeye başladı onuda bi dene istersen

kızlar 3 gündür sütüm yok mama takviyesi yapıyordum.gece anne sütü veriyordum artık gecede yok...birden sütüm gitti neye uğradığımı şaşırdım..beslenmemde iyi..bilmem niye..napcamda getircem....bebeğim çok küçük sırf mama vermek üzüyo beni...üşütmekten olabilirmi belim açokta kalmıştı....bana yazın kızlar..:eek:

canim sutum gitti diye dusunme surekli emzir biliyorum cok kisiden duydun belkide yapiyorsun ama vazgecme. sadece geceleri emziriyorum dedin calisiyormusun bilmiyorum ama sut gelmesede emzir vazgecme zamanla gelecek.
benim sol gogsum yara olmustu bu yuzden kizim 20 gunlukken mama takviyesi yapmaya basladim. oyle canim aciyordu ki 24 saatte 5 yada 10 dk zar zor emziriyordum cok canim aciyordu. sonra pompa aldik ve sagmaya basladim 10cc ya cikiyordu ya cikmiyordu. sutum cekilecek sandim bitiyordu cunki. sonra kendimi topladim ve surekli emzirdim. sutum gelmiyordu o gogsume biliyordum ama yinede emziriyordum. sag gogsum sol tarafin iki katiydi. ben emzirdikce az az sut geldi ve mamayi yavas yavas azattim. suanda kizim 4 ayina girecek 4 gun sonra ve 10cc sut gelen gogsum digeriyle esdeger neredeyse.
biraz uzun oldu ama sana biraz moral ve kendine guven vermek icin yazmak istedim insALLAH bol bol sutun olur

daha çok erken canım göğüslerin ilk günler gibi dolu dolu olmıcak sanırım sen o evreye geçmişsin çünkü bu genelde kırkından sonra oluyor yumuşaktır ama kesınlıkle süt vardır hiç emzirmeyen birinin bile sütü tamamen kesilmez 10 20 de olsa çıkar bence sen hemen sağ ama göğsünü sakın unutturma kolay gelsın canım

potubor biskuvi ye canim... bi baska baslikta okudum ben de sutu artan cokmus bu biskuvi ile..

stresten olabilir sütüm olmucak diye endişe ettiysen ondanda olabiliyor stresten süt kacıyor 3aylık bebegim var benimde cok yeterli dergil mama takviyesi yapıyorum ama emziriyorum sık sık anne sütü gibi hic bir şey olamaz anne sütü arttırıcı caylar ic ben iciyorum yararınıda görüyorum bol bol meyva suyu ic komposta falan süt yapar

X