40 yaş ve üstü tüp bebek yaptıranlar pgt veya ngs yaptırdınız mı ?

Çok teşekkürler Okumaya başlayacağım şimdi ben de kesin yaptırmaya karar verdim üstelik aralıkta kalp atımı olmadığı için kürtaj hikayem var kendimi 6 ayda zor toparladım …siz de saolun iyi dilekleriniz için gerçekten zor bir süreç bir yandan tek çocuk yeterli diyorum ama biryandan kzımın ne kadar çok istediği geliyor onun için herşeye değer diyorum ….umarım hepimiz için hayırlısı olur
Daha once dogum yapmis kadinlarin basari orani daha yuksek oluyor o nedenle icinizi rahat tutun. Su asamada yapabilecegimiz tek sey saglikli beslenmek, stresten uzak durmaya calismak ve gerekli takviyeleri doktorumuzu da bilgilendirerek kullanmak.

• Beğen
Reactions: fsp
Yas sebebi ile maalesef, 41 yasindayim. Ilk yapilan baska bir hataydi. Bu arada tekrar genetik bolumu aradim biraz once, Murat bey oldukca yardimci oldu. Ikinci biyopsinin riskleri olabileceginden bahsetti ve kendilerine embriyolojiden yeni alinacak hucreler iletilirse bu risk goze alinarak embriyo uzerinde tekrar calisilabilecegini belirtti. Sonrasi embriyoloji ile konustum, onlar da benim iznim alinmadigi icin ikinci biyopsiyi yapmamislar, doktordan haber bekliyorlarmis. Surekli doktor degisimi bu tur iletisim problemleri yaratiyor sanirim. Aslinda bu bilgileri benim tum bu departmanlari tek tek arayarak ogrenmem yerine doktorun aciklamalari yapmasi lazim ama doktorlar surekli degisiyor. Doktor ikinci biyopsi yapilacak demisti ama aslinda bes gundur embriyoloji bolumu benim iznimi bekliyormus ve birsey yapilmamis.
Malesef iletişimde aksaklık çok oluyor, o yüzden işi şansa bırakmadan her şey hakkında bilgi sahibi olup peşinden koşturmak en iyisi. Şansa bırakmamak lazım diyeceğim ama aslında böyle bir cümle bile kurmamam gerek. Dediğiniz gibi bunları doktorun takip edip bizi bilgilendirmesi gerekiyor. Ama biz olduk kendi kendimizin doktoru :) Ben Memorialde embriyoları dondurmak için ücreti zorla ödedim, bana haftalarca ne ödeyeceğimi iletemediler. Yani para vermek için bile peşlerinden koştum. Keza ameliyat oldum, patoloji sonucumu öğrenmek için kaç kez doktora bağlanmaya çalıştım vs... Çok oluyor gerçekten, gözümüzü açık tutmamız lazım. Ha, iletişime geçince çok güzel bilgilendiriyor doktorlar, ona diyecek söz yok. Özellikle genetikten Murat bey candır, onu sadece arayarak değil, yerine de giderek çok rahatsız ettik zamanında, bir kere bile yüzü düşmemiştir, sabırla anlatmıştı saolsun.
Sizin de inşallah mutlu sonla biter, havuzla embriyo oluşturmaya devam ediyor musunuz yoksa bu 1 tanenin sonucunu mu bekleyeceksiniz?

Malesef iletişimde aksaklık çok oluyor, o yüzden işi şansa bırakmadan her şey hakkında bilgi sahibi olup peşinden koşturmak en iyisi. Şansa bırakmamak lazım diyeceğim ama aslında böyle bir cümle bile kurmamam gerek. Dediğiniz gibi bunları doktorun takip edip bizi bilgilendirmesi gerekiyor. Ama biz olduk kendi kendimizin doktoru :) Ben Memorialde embriyoları dondurmak için ücreti zorla ödedim, bana haftalarca ne ödeyeceğimi iletemediler. Yani para vermek için bile peşlerinden koştum. Keza ameliyat oldum, patoloji sonucumu öğrenmek için kaç kez doktora bağlanmaya çalıştım vs... Çok oluyor gerçekten, gözümüzü açık tutmamız lazım. Ha, iletişime geçince çok güzel bilgilendiriyor doktorlar, ona diyecek söz yok. Özellikle genetikten Murat bey candır, onu sadece arayarak değil, yerine de giderek çok rahatsız ettik zamanında, bir kere bile yüzü düşmemiştir, sabırla anlatmıştı saolsun.
Sizin de inşallah mutlu sonla biter, havuzla embriyo oluşturmaya devam ediyor musunuz yoksa bu 1 tanenin sonucunu mu bekleyeceksiniz?
Evet cok haklisiniz gercekten surekli takip etmek gerekiyor. Bugun neyse ki basindan itibaren benimle asil ilgilenen ve on gorusmeyi de yaptigim, cok sevdigim doktorumla randevum vardi en sonunda. Ucuncu embriyo icin nasil ilerleyecegimize beraber karar verdik. Musteri iliskilerine surekli doktor degisiminden rahatsiz oldugumu da belirttim bakalim umarim ise yarar. Murat Bey konusunda ayni fikirdeyiz gercekten cok iyi bir doktor ve uzun uzun kibar bir sekilde acikliyor herseyi. Ayrica embriyolog Hakan Bey de gercekten cok yardimci oluyor ve her turlu soruyu cevapliyor. Biz havuz yontemi ile devam ediyoruz suanda. Zaten yastan dolayi 4-6 arasi yumurta cikiyor ve ancak yuzde ellisi besinci gune ulasip blastocyst oluyor ve sonrasi ngs zaten. Bakalim saglikli embriyoyu bulabilecek miyiz. Sizin bilgilendirici iceriklerinizi foruma kayit oldugumdan beri takip ediyorum, tum kalbimle saglikli bir hamilelik gecirmenizi diliyorum.

Evet cok haklisiniz gercekten surekli takip etmek gerekiyor. Bugun neyse ki basindan itibaren benimle asil ilgilenen ve on gorusmeyi de yaptigim, cok sevdigim doktorumla randevum vardi en sonunda. Ucuncu embriyo icin nasil ilerleyecegimize beraber karar verdik. Musteri iliskilerine surekli doktor degisiminden rahatsiz oldugumu da belirttim bakalim umarim ise yarar. Murat Bey konusunda ayni fikirdeyiz gercekten cok iyi bir doktor ve uzun uzun kibar bir sekilde acikliyor herseyi. Ayrica embriyolog Hakan Bey de gercekten cok yardimci oluyor ve her turlu soruyu cevapliyor. Biz havuz yontemi ile devam ediyoruz suanda. Zaten yastan dolayi 4-6 arasi yumurta cikiyor ve ancak yuzde ellisi besinci gune ulasip blastocyst oluyor ve sonrasi ngs zaten. Bakalim saglikli embriyoyu bulabilecek miyiz. Sizin bilgilendirici iceriklerinizi foruma kayit oldugumdan beri takip ediyorum, tum kalbimle saglikli bir hamilelik gecirmenizi diliyorum.
Cok mutlu oldum bunu okuduguma 🌻 bana da cok yardimci olan bir arkadas olmustu buradan tanistigim, ona hep cok minnettarim 🙏 birbirimize yol gostere gostere basarili sonuclara ulasacagiz 👍 insallah siz de altin embriyoyu bulup yavrunuza kavusacaksiniz.
Merkez konusunda ne kadar sorunlar ciksa da aralarindaki en iyisi oldugunu dusunuyorum, caninizi sikmayin ☺️

Selamlar, evet basladım. Persembe OPU var. Guzel enerjilerinizi beklerim.
Super cok sevindim dualarim seninle 🤲🏻🤲🏻🤲🏻🥰🥰🥰 benim de en son embriyolarim 3tane ngsye gitti 3u de sagliksiz geldi cok uzuldum ama toparlandim yeni baslicam tedaviye insallah cok cok cok saglikli embriyolarim olur sana evlat olur da sen de bana umut olursun 😍🙏🤲🏻

Super cok sevindim dualarim seninle 🤲🏻🤲🏻🤲🏻🥰🥰🥰 benim de en son embriyolarim 3tane ngsye gitti 3u de sagliksiz geldi cok uzuldum ama toparlandim yeni baslicam tedaviye insallah cok cok cok saglikli embriyolarim olur sana evlat olur da sen de bana umut olursun 😍🙏🤲🏻
cok tesekkur ederim. umarım guzel haberler veririz. :)

akdeniz tipi ve dengeli beslenmeye dikkat ettim. gunluk vitaminlerimi ve minarel desteklerimi aksatmadım. Spor olarak sadece yuruyus yaptim. En onemlisi strese girmemek icin biraktim oyle gidip geldim tedaviye. umut beslemeden. bakalım ne olacak.
Guzel olacak icini ferah tut 🥰🤲🏻 Kac yumurta gorunuyordu kontrollerinde toplama yarin dimi dualarim seninle 🥰🤲🏻

Merhaba,
Ben de 41 yasindayim. Bu hafta 3 adet olusan dogru bolunen 5. gun embriyom teste gonderiliyor. Esimde de bende de genetik bir rahatsizlik yok ancak yasta sinira takilanlardanim sanirim. Korku ile bekliyorum.
2 adet embriyo da 5. gun istenen bolunme gostermedi yarina kadar bekleyip bakacagiz dediler. Onlardan 6. gunde duzgun cikan olursa onu da gonderecegiz dediler.
Kardesim ve kuzenlerim hekim, onlarda yastan dolayi risk yuksek mutlak yaptir dediler.
Umarim istediginiz zamanda alirsiniz ufakligi kollariniza.
Eski konulara bakarken gördüm aynı yaştayız ,ne güzle hamile kalmışsınız sağlıkla alın yavrunuzu ,ben de gelen sene kasımda hamile kalıp 25 gün önce doğum yaptım 🥰 kucağımda oğlum şimdi kucağınıza almanız dileğiyle sağlıklı mutlu günler diliyorum 😇

Sizinle ayni merkezde tedavi goruyoruz, cok bilgilendirici yorumlariniz var. Bende bugun ngs'de olan uc embriyomdan ikisinde maalesef anomali oldugunu ogrendim. Ucuncusunden eksik hucre almislar dolayisi ile yeniden biyopsi yapmalari gerektigini soylediler. Bu tarz aksakliklar surekli oluyor mu, bilginiz var mi? Zira bu laboratuvarin iki deneme icerisinde yaptigi ikinci hata. Umarim bu sekilde devam etmezler.

Aynı durumu yaşamışız. Üç yumurta toplandı ve üçü de 5. Gün tam kalite oldu. Yaş 41.pgt den üç embiryodan iki tanesi sağlıksız geldi. Üçüncü için alınan parçadan DNA çıkmadığı için sonuç alınmadı. Bana sordular tekrar inceleyelim mi diye. Ben de tekrar parça alınıp çözdürüp dondurmaya onay verdim. Ve bu embiryonun sağlıklı olduğunu öğrendik. Dondurup çözdürmede kalite kaybı olabilir ama olmayabilir. Zor bir karardı ama DNA sı incelenmediği için cesaret edemedim. Şimdi de diyorum ki keşke incelenmeseydi ya kalitesi bozulduysa. Bakalım hayırlısı diyorum artık. Siz o zaman neye karar vermiştiniz ?

Eski konulara bakarken gördüm aynı yaştayız ,ne güzle hamile kalmışsınız sağlıkla alın yavrunuzu ,ben de gelen sene kasımda hamile kalıp 25 gün önce doğum yaptım 🥰 kucağımda oğlum şimdi kucağınıza almanız dileğiyle sağlıklı mutlu günler diliyorum 😇
Merhaba, gozunuz aydin:) Umarim saglikla ve neseyle buyuturuz ufakliklari :)
Evet ben size yanit verdigimde malesef kotu tecrubeler yasadigim bir merkezde deneme yapmistim. Bir sonraki ay hemen baska bir yere gectim, ve oradaki denememde ngs'den gecen embriyomuzdan bebek bekliyoruz. Hatta NGS'den gectigi haberini Kasim sonu almistik, sizin hamile kalmanizla ayni donem olmus. Sonra kenarda embriyo olsun diye bir deneme daha yaptim, ve transferi Subat ayinda gerceklestirdik. Bakalim az kaldi, suan Kasim basi olacak olan dogumu bekliyoruz.

Merhaba, gozunuz aydin:) Umarim saglikla ve neseyle buyuturuz ufakliklari :)
Evet ben size yanit verdigimde malesef kotu tecrubeler yasadigim bir merkezde deneme yapmistim. Bir sonraki ay hemen baska bir yere gectim, ve oradaki denememde ngs'den gecen embriyomuzdan bebek bekliyoruz. Hatta NGS'den gectigi haberini Kasim sonu almistik, sizin hamile kalmanizla ayni donem olmus. Sonra kenarda embriyo olsun diye bir deneme daha yaptim, ve transferi Subat ayinda gerceklestirdik. Bakalim az kaldi, suan Kasim basi olacak olan dogumu bekliyoruz.
Çok teşekkür ederim siz de sağlıkla mutlulukla büyütün inşallah ,aynen kasım da hamile kaldım Bem de herşeyin hayırlısı gerçekten mutlu ve sağlıklı bşr ömür diliyorum ailenizle beraber 💜

Çok teşekkür ederim siz de sağlıkla mutlulukla büyütün inşallah ,aynen kasım da hamile kaldım Bem de herşeyin hayırlısı gerçekten mutlu ve sağlıklı bşr ömür diliyorum ailenizle beraber 💜
Cok tesekkur ederim, size de :)

şişli memorialde tüp bebek tedavisi görüyorum. iki kimyasal gebeliğim var.Takibimi gönül hanım bazen murat bey yapıyor. Bana pgt önerdiler. Ama semra hanım 42 yaşındaki başka bir hastaya embriyoya zarar verebilecegi için önermemiş. Kafam ciddi anlamda karıştı. Şimdi ne yapmalıyım çözemiyorum. Hamile olduğunuzu görüyorum. Siz yaptırdınız mı pgt ?

Cok tesekkur ederim, size de :)
şişli memorialde tüp bebek tedavisi görüyorum. iki kimyasal gebeliğim var.Takibimi gönül hanım bazen murat bey yapıyor. Bana pgt önerdiler. 40 yaşındayım Ama semra hanım 42 yaşındaki başka bir hastaya embriyoya zarar verebilecegi için önermemiş. Kafam ciddi anlamda karıştı. Şimdi ne yapmalıyım çözemiyorum. Sizin bebeğiniz pgT ile mi oldu?

X