43 yaş tüp bebek deneyimim

Ben 5. Tüp bebek tedavimde kızıma kavuştum. Murat Hocam müthiş ilgili, şefkatli bir doktor.
Aradığım günü hatırlıyorum. Bülent Traş’tan telefon gelmişti. “Maalesef embriyolarınız sağlıksız. Transfer etmeyeceğiz” dediler. Kendimi inanılmaz çaresiz hissettim. Evlisin, eşin de çocuk istiyor ama veremiyorsun. Eşime dedim “istersen boşanalım” diye. “Yok” dedi. O gün Murat hocayı aradım. Hikayemi anlatıyorum, bir yandan da ağlıyorum. 2 sene dur durak bilmeden tüp bebek tedavisi olmuşum, üstüne 5 ameliyat olmuşum. Ama elimde koca bir sıfır.
Murat Hocam “Tamam” dedi. “Bütün süreçle bizzat kendim ilgileneceğim. Bir de biz deneyelim” dedi. Pazar günü bile olsa aradı beni. Ve nasıl oldu bilmiyorum tuttu. 🙏🏻
Rabbim dileyen herkese nasip etsin. Çabalarının karşılığını versin 🤲🏻
Murat bey ngs yaptirdi mi

Prp’nin bilimsel olarak kanıtlanmışlığı yok. Ama ben Prp sonrası hamile kaldığım için onunda etkisi olduğunu düşünüyorum. Prp vücudun pek çok bölgesinde gençleştirme amaçlı kullanılıyor. Benim Amh değerim 0,9’dan 1,1’e yükseldi. Yumurta sayımda çok değişiklik olmadı ama ben kaliteleştiğine inanıyorum.
Amh yükselmez diye biliyorum. Acaba siz farklı laboratuvar da mi yaptirdiniz

Merhabalar Antalya Ivf de Murat hoca da tedaviniz toplamda ne kadara mal oldu? Ayrıca siz ve eşiniz bu süreçte neler kullandınız nelere dikkat ettiniz ? Umut oldunuz, sağ Salim kucağınıza alın, sağlıklı ömürler diliyorum herkese ☺️

Ben 42 yaşında 5. Tüp bebek denememde hamile kaldım. Kızım şimdi 4 Aylık 🧿
Ankara Genart, İstanbul Bahçeci Umut ve Bülent Traş’taki denemelerim negatif oldu. Antalya Ivf’te pozitife kavuştum.
Çok çok mutlu oldum sizin adınıza, bu süreçte neler kullandınız nelere dikkat ettiniz? Biz de Antalya da yaşıyoruz. Toplamda ne kadara mal oldu?

Çok çok mutlu oldum sizin adınıza, bu süreçte neler kullandınız nelere dikkat ettiniz? Biz de Antalya da yaşıyoruz. Toplamda ne kadara mal oldu?
Sadece Antalya’daki mi ne kadara mal oldu? Bütün tüp bebek sürecim mi? Bütün tüp bebek sürecim 5 tüp bebek tedavisi, 5 operasyondu. (histeroskopi, laparoskopi, traşlama, Prp, küretaj) Toplamda sanırım 200 bin olmuştur. Sadece Antalya’daki geçen sene 20 bin tl olabilir. Tam hatırlamıyorum.
Nelere dikkat ettim. 2 sene içinde 4 farklı merkezde tedavi gördüm ben. Negatif gördüysem orda diretmedim. Antalya’daki doktorum herşeyle birebir kendi ilgilendi. Çok hormon vermedi. Az ama kaliteli embriyo elde edelim diye düşündü. Sıvı ultrason diye bir şey yaptı. Önceki klinikler onu yapmadı. Ne işe yarıyor bilmiyorum. Bir de pgt yollamadık. Direk transfer etti.

Arkadaslar iki başarısız tüp bebek tedavisi sonrasi ,ki en son yaptığımiz basarisiz tüp bebek tedavisi etkisi olabilir.hamile kaldım.umidinizi kesmeyin hic bir zaman..Rabbim yeter ki ol desin...

Murat Berkanoğlu
Teşekkürler bende 2 başarısız tüp bebekten sonra doktor arayışındayım.Yaşım 39.
İnternette çok fazla olumsuz yorumlar da var hakkında.Çocuk olmayınca mı herkes olumsuz yorum yapmış.
Benim doktorum da mesela negatif diye tahlil sonucunu göndermiştim
Cvp yazmamıştı çok üzülmüştüm
Sonra gidip konuşmuştum öylece kalakaldım elimde ilaçlarla en azından ne yapacağımı söyleseydiniz dedim.2. Sinde daha hassas davranmıştı.Yorumlarda en çok ona rastladım .

Arkadaslar iki başarısız tüp bebek tedavisi sonrasi ,ki en son yaptığımiz basarisiz tüp bebek tedavisi etkisi olabilir.hamile kaldım.umidinizi kesmeyin hic bir zaman..Rabbim yeter ki ol desin...
çok sevindim bende şubatta başarısız tup bebek oldu. kullandığınız bişey var mıydı kür vs.

çok sevindim bende şubatta başarısız tup bebek oldu. kullandığınız bişey var mıydı kür vs.
Canım sana onerebilecegim sağlıklı beslen şekeri karbonhidrati hayatından tamamen çıkar günde en az 45 dk yürüyüş yap. Arisutu bal propolis karışımı var onu kullan birde vitamin takviyeleri çok işe yariyor 42 yaşında tedaviyle anne oldum dileyen isteyen herkese Allah'ım nasip etsin inşallah

Canım sana onerebilecegim sağlıklı beslen şekeri karbonhidrati hayatından tamamen çıkar günde en az 45 dk yürüyüş yap. Arisutu bal propolis karışımı var onu kullan birde vitamin takviyeleri çok işe yariyor 42 yaşında tedaviyle anne oldum dileyen isteyen herkese Allah'ım nasip etsin inşallah
teşekkürler

Malesef ,boş keseymis.doktorun birisine gittik .mol gebelik dedi.bir başkasi ise boş kese..ve kürtaj oldum.ama pozitif olma aşamasında bol bol havuç suyu içtim.havuc suyu için mutlaka .etkisni gorursunuz

43 yaşındayım beş gün önce embriyo transferi yapıldı. Zar zor iki yumurta elde ettik desek yeridir. Amh inanılmaz düşük. 0,01. Umarım bu gebelik gerçekleşmiştir yoksa yeniden yumurta olur mu hiç bilmiyorum. Sizlerin amh kaç?

nerede tedavi oldunuz, ilaçlarınız nasıldı biraz bilgi verebilir misiniz :)

Merhaba.Doktorunuz kimdi ? Nasıl bi tedavi uygulamıştı
Antalya Ivf Murat Berkkanoğlu.
Ben 5 ayrı klinikte tüp bebek tedavisi gördüm. Her biri bir şeyler katarak ilerledi. Murat Hocam özel olarak hormon az kullandı. Embriyoları Pgt yollamadan direk transfer ettik. Onun dışında sanırım labratuvarları iyiydi. Bilemiyorum.

X