45 yaşında 9.çocugunu doğuran anneme tepkiliyim.

İnsanların doğurduğu çocuk sayısı yüzünden bu şekilde muamele görmesini sevmiyorum...maddi manevi bakabilecek olan fazla fazla çocuk yapabilir, bakamayip yapıyorsa sıkıntı. Diğer türlü kime ne ya, sanki ekmeğini suyunu biz veriyoruz?
aynen oyle canım .bizim halkimiz meraklıdır ,sever kadınları yermeye

Tabiki farkımiz var.Ben aile planlaması yaptım.ekonomik durumum çok iyi.sizene benim çocuk sayımdan.siz kendi işınize bakın bellki bu konuda pek fikir sahibi ehliyetiniz yok .
Annenizin çocuk sayısından size ne size mi baktırıyor kendiniz yaparken iyi kadın yapınca mı öcü oldu insan kendine bakar önce. Eleştirirken bir durup düşünür bende çok çocukluyum der öyle eleştirir. Ne sizin çocuğunuzdan ne annenizin çocuğundan bize ne? Siz annenizin dedikodusunu yapmaya mı açtınız konuyu

Bu zamanda bu cahillik benim tüylerimi diken diken yapıyor.

Suriyeli falan şakasını bırakalım lütfen.
1 tane yavrum var yetemedigimi düşündüğüm yer çok.
Bazen hiç konuşmak istemediğim gün oluyor ama sürekli konuşup sorularına cevap istiyor misal. Alın size yetememe. Durumum var karnını doyuruyorum yeter kafasına sürekli üremek... Bilemedim.

Biz de 6 kardeşiz.
Annem evladınız olsun ama 2 den fazla yapmayın. Bizim aklımız yokmuş valla yıprandık hayat boyu diyor.

Son çocuğumu yaptim dediğiniz için sizin 3 çocuğunuza bir şey demiyorum lakin 28 yasa 3 cocuga pembe bakabildigim tek tablo üçüz dogum olabilir.
Arkadaş her şeyi geçtim duygusal olarak hangi ara toparlanıp sıralar ki insan gebelikleri peş peşe?!

Çok hünerli kadınlar var çok!

Annenizin çocuk sayısından size ne size mi baktırıyor kendiniz yaparken iyi kadın yapınca mı öcü oldu insan kendine bakar önce. Eleştirirken bir durup düşünür bende çok çocukluyum der öyle eleştirir. Ne sizin çocuğunuzdan ne annenizin çocuğundan bize ne? Siz annenizin dedikodusunu yapmaya mı açtınız konuyu
siz fikrinizide zikrinizide alın baska konulara yoğunlaşın lütfen..

Annem artık 45 yaşında .normalde 6 kardesiz.en buyukleri benim bende 28 yaşındayım.oburleride 26,24,21,18 ve 15 ti.bunu uzerinede annem son 3 yıldir ard arda tekrar dogum yapti .bebeklerden biri kuvezdeyken biride anne karninda vefat etti.bu son olan yasidi.Annem maalesef bu durumu normal goruyor bizim israrlarimiza ragmen korunmuyor bir destekte kabul etmiyor.bu durum beni rahatsiz ettigi icin buraya kanu actim.Annem torun torba sahibi artik torun sevmesi keyfine bakmasi gereken yaşta.bu konuda ne yapabilirim nasil bir yol izlemeliyim bilemedim.bu arada 9 tane cocugu yok suanda.toplam 7 kardesiz yani.1 i haric hepsi buyuk kimisi liseye kimisi üniversitesiye gidiyor 1 ben evliyim iclerinde.ben ve esimde ziraat mühendisiyiz.Halim vaktim yerinde cirkin yakistirmalar yapip durmayin.Benim 3 tane çocugum var kimene benim cocugumdan .sizmi bakiyorsunuz.Benim cok şükür ekonomik durumum ortalamanın üzerinde.degil 3 , 20 tanesine yine yeter.Ama benim kafamin ,bedenimin psikolojimin yetebilecegi cocuk sayisi 3 .Ayrica bu durumun doguyla batiyla alakasi yok.kendimiz izmirliyiz manavgatta yasiyorum ben bagimiz bahcemiz var ekip biciyoruz.Lutfen insanlari elestirirken biraz düsünun...
Kime ne benim çocugumdan diyorsunuz ya orda koptum☺☺ size ne annenizin çocıgundan o halde. Ayrıca bu çocuklar tek başına mı yapmış anneniz meryem ana değil herhalde baba faktörünü de ortaya koyup babanıza da tepki gösterin bari

ekonamik durumunuz varsa sizde yapın. Benim ekonomik durumum var .Aile planlaması yaptik esimle ve bu sekilde oldu.Uslubunuz hic hos degil.bunu derken kimbilir sizde neler varda burda millete yukeselip duruyorsunuz.
Ekonomi yeterliyse isteyen istediği kadar doğursun ama ne ara birine yetip (ilgi açısından) hemen diğerine geçiyorsunuz nasıl hemen kendinizi toparlayabiliyorsunuz maşallah yani dasşlfaslşd

Tabiki farkımiz var.Ben aile planlaması yaptım.ekonomik durumum çok iyi.sizene benim çocuk sayımdan.siz kendi işınize bakın bellki bu konuda pek fikir sahibi ehliyetiniz yok .
O üç yarın dört olur, bir kaza kurşunu bütün düzeni bozabilir. Sizin sürpriz bir gebeliğe ayıracak bütçeniz, enerjiniz, dayanacak psikolojiniz var mı? Her doğum bir risktir aslında. 1 iken 2 olur, 2 iken 3 olur, 3 iken 4 olur, olur da olur yani. Meraktan soruyorum yanlış anlamayın.

Bu zamanda bu cahillik benim tüylerimi diken diken yapıyor.

Suriyeli falan şakasını bırakalım lütfen.
1 tane yavrum var yetemedigimi düşündüğüm yer çok.
Bazen hiç konuşmak istemediğim gün oluyor ama sürekli konuşup sorularına cevap istiyor misal. Alın size yetememe. Durumum var karnını doyuruyorum yeter kafasına sürekli üremek... Bilemedim.

Biz de 6 kardeşiz.
Annem evladınız olsun ama 2 den fazla yapmayın. Bizim aklımız yokmuş valla yıprandık hayat boyu diyor.

Son çocuğumu yaptim dediğiniz için sizin 3 çocuğunuza bir şey demiyorum lakin 28 yasa 3 cocuga pembe bakabildigim tek tablo üçüz dogum olabilir.
Arkadaş her şeyi geçtim duygusal olarak hangi ara toparlanıp sıralar ki insan gebelikleri peş peşe?!

Çok hünerli kadınlar var çok!
ekonomik durumunuz musaitse bir bakıcı tutabilirsiz .ben bu sekilde yapıyorum.Kayın validem gorumcelerim var benim icin 3 çocuk normal.anormal olan durumu kotu olup cocugunu sefalet icindeyken yapinlar var onlara olsun bu tepkiler.yahu durumun musait evim genis dublex bahceli hepsine ayri ozeniyoruz. burda oldugumuz bolgede bir suru etkinlikler var cocuklarimizi sadece hayatta tutmaya calısmiyoruz .onların ileride iyi yerlere gelmesini vatinana milletine birer evlat olmasi icin ben ve eşim cabaliyoruz..İnsanlar hic dusunmeden yargiliyor .Bu durumdan cok rahatsiz oluyorum.

O üç yarın dört olur, bir kaza kurşunu bütün düzeni bozabilir. Sizin sürpriz bir gebeliğe ayıracak bütçeniz, enerjiniz, dayanacak psikolojiniz var mı? Her doğum bir risktir aslında. 1 iken 2 olur, 2 iken 3 olur, 3 iken 4 olur, olur da olur yani. Meraktan soruyorum yanlış anlamayın.
olmaması icin korunuyorum son dogumumda tuplerim baglandi.

olmaması icin korunuyorum son dogumumda tuplerim baglandi.
Tüplerin kilo verince açıldığını biliyorum, birkaç vaka biliyorum öyle. Bağlama işi içten kapatma şeklinde oluyor diye biliyorum. Kilo verince nasıl oluyorsa açılıyormuş, bir doktor burayı görürse daha net bir bilgi verebilir. Tek bir yönteme güvenmeyin.

X