Aile Planlaması 5-6 ay kadar hamile kalmamak için uygun korunma yöntemi?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

bennbusraa

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
29 Mayıs 2020
312
374
Merhaba ablalarım ve akranlarım. Foruma yeni katıldım. Öncedende takip ediyordum zaten. 22 yaşındayım nişanlıyım ama nikah kıyıldı evli sayılırım virüs nedeniyle düğünüm iptal oldu. 10 gün sonra ise evde kına yapıp evime gideceğim. Sorum da şu ben yıl sonuna kadar hamile kalmak istemiyorum yani bu işler pek planlayarak olacak birsey değil biliyorum ama yinede 6 7 ay evliliğe alışmak istiyorum. Bu süre içinde hapla korunursam bıraktığım zaman hamile kalabilirmiyim hemen? Veya benim için uygun korunma yöntemi ne olabilir sadece 5 6 ay kadar?

Merhaba ablalarım ve akranlarım. Foruma yeni katıldım. Öncedende takip ediyordum zaten. 22 yaşındayım nişanlıyım ama nikah kıyıldı evli sayılırım virüs nedeniyle düğünüm iptal oldu. 10 gün sonra ise evde kına yapıp evime gideceğim. Sorum da şu ben yıl sonuna kadar hamile kalmak istemiyorum yani bu işler pek planlayarak olacak birsey değil biliyorum ama yinede 6 7 ay evliliğe alışmak istiyorum. Bu süre içinde hapla korunursam bıraktığım zaman hamile kalabilirmiyim hemen? Veya benim için uygun korunma yöntemi ne olabilir sadece 5 6 ay kadar?
Canim ben ilaç kullanmadim.Esim korundu. 1 sene bebek istemiyordum. Öyle de oldu.Şimdi 4 aylık hamileyim. Allah sanada nasip etsin 🙏

Canim ben ilaç kullanmadim.Esim korundu. 1 sene bebek istemiyordum. Öyle de oldu.Şimdi 4 aylık hamileyim. Allah sanada nasip etsin 🙏
Rabbim sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah ❤ sanırım evet ilaç kullanmamak en doğrusu

Rabbim sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah ❤ sanırım evet ilaç kullanmamak en doğrusu
Çok fazla yan etkileri var. Ve resmen vücuduna hormon alıyorsun. Kadının anatomisini alt üst etmiş oluyosun.Ben korkmuştum bebeğim olmaz diye birazda ondan kullanmadım aslında. Ama 5 6 ay diyorsun kısa bi süre için vücudunu yıpratma🌸

Garabtilemek istiyirsan prezarvati + ertesingun hapı ayni anda kullan ikisinide
Ertesi gün hapları 12 aylık adet döneminde 2 kereden fazla kullanılması sakıncalı ki her ay kullanıldığını hesap edersek sonucu baya zararlı olabilir bunu kadın dogumcum demişti 😊 bende ilk evlendigimde bir kere içtim o birkere içmem bile o ayki adet duzenimi alt üst etmeye yetmişti ilaçların hepsi hormonları bozuyor en güzeli doğal yolla eşinin korunması

Ertesi gün hapları 12 aylık adet döneminde 2 kereden fazla kullanılması sakıncalı ki her ay kullanıldığını hesap edersek sonucu baya zararlı olabilir bunu kadın dogumcum demişti 😊 bende ilk evlendigimde bir kere içtim o birkere içmem bile o ayki adet duzenimi alt üst etmeye yetmişti ilaçların hepsi hormonları bozuyor en güzeli doğal yolla eşinin korunması
1 kullanımda bukadar yanetkili olması korkutucu zaten adetlerim düzensiz

Anaa ben bilmiyordum 🙄

1.spiral
2.dr eşliğinde kontrollü ilaç kullanımı
3.prezervatif
4.yün çorap (Şaka yapiyom ha ciddiye almayasın)

Abartıldığı kadar yan etkileri yok. Ama sizin süreniz kısa olduğu için takvim + prezervatif kullanımı en doğrusu olacaktır. Bu arada doğum kontrol hapı sizi kısır yapmaz. Hapı b,r gün yutmayı unuttuğu için hamile kalan da var, bıraktığı ay kalan da bıraktıktan aylar sonra kalan da... Hoş zaten evinize geçmişsiniz ama belki okuyan olur ve bu ön yargılarından kurtulur diye yazıyorum.

Abartıldığı kadar yan etkileri yok. Ben hiç bir yan etki yaşamadım çünkü en düşük dozda olanı kullandım.Ama sizin süreniz kısa olduğu için takvim + prezervatif kullanımı en doğrusu olacaktır. Bu arada doğum kontrol hapı sizi kısır yapmaz. Hapı b,r gün yutmayı unuttuğu için hamile kalan da var, bıraktığı ay kalan da bıraktıktan aylar sonra kalan da... Hoş zaten evinize geçmişsiniz ama belki okuyan olur ve bu ön yargılarından kurtulur diye yazıyorum.

X