5 aydır olmuyor

Tek başına stres, daha ziyade kadınlarda infertilite sebebidir. Çünkü kadınlarda yumurtlama fonksiyonunu beyin idare eder. Beyin, stresi algıladığı zaman üreme fonksiyonunu durdurur. Dolayısıyla yumurtlama durur. (Alıntı)

Birlesim zamanlarinizi yumurtlama donemlerinize gore hesaplayip mi ayarliyorsunuz? Yoksa istediginiz zaman mi birlikte oluyorsunuz? Bu 5 ayda birlesimleriniz nasildi ?
Yumurtlamayı takip ederek değerlendirdik. Öncesi ve sonrası ise kafamıza göre

Yumurtlamayı takip ederek değerlendirdik. Öncesi ve sonrası ise kafamıza göre
Benim yumurtlamam duzenli olmasina ragmen ilk hamileligimde 1 bucuk hafta gec dollenme olmustu. Yani biz kadinlarin yumurtasi ne zaman uygun oluyo degisebiliyomus. O gebeligim kkmyasal dusuk oldu. Esim cok tedirgin oldu ve ya bi sikinti varsa bizde diye stress yapti. Doktor da korunmayin stress yapmayin rahat olursaniz yeniden hamile kalabilirsin dedi. Sonrasinda ben application da yumurtamin olgun oldugu gunun 1 hafta oncesi ve bir hafta sonrasini iliski zamani diye belirledim. 2 gune bir iliskiye girdik ve iliskiden sonra 5 10 dk uzandim, hemen dusa gitmedim. O ay hamile kaldim. Insallah sizde tarihleri boyle tutarsaniz biran once hamile kalirsiniz. 2 gunde bir iliskiye girmemizin sebebi de hem bikmayalim hem de sperm kalitesi azalmasin diyeydi. Insallah guzel haberinizi hemen alirsiniz.

Sadece ben gitmedim, eşimle beraber gittik ama doktor önce bana bakarak daha erken eşin için dedi. Haliyle folik asit verdi bir yıl dolunca eşine de bakarız dedi. Bu sistem bana hiç doğru gelmiyor

Oysa ki bu sistem son derece doğru, siz bir sene korunmasız ilişkide hamile kalamazsanız ileri tetkik yapılır ya da istenirse tedavi uygulanır.
Ben de size kendi hikayemi anlatayım, 30 yaşında evlendim, 5 sene boyunca korunduk. Ben 35, eşim neredeyse 38 yaşındaydı e artık çocuk sahibi olalım dediğimizde. Eğer biyolojik yaşım geçiyor olmasaydı inanın bir süre daha çocuk sahibi olmayı düşünmezdim. Korunmasız ilk ayımızda hamile kaldım ama düşükle sonuçlandı. Doktorum ki kendisi müthiş bir doktordur düşükten sonra 2 ay korunmamı istedi. Üstüne bir ay da kendim koydum. Yani 3 ay korunduk ve tekrar korunmayı bıraktığımızda ilk ay değil 2.ay hamile kaldım ve çok şükür evladımı sağlıkla kucakladım.
llk gebeliğim düşükle sonuçlandığında hem kanamam esnasında hem kanama sonrası gittiğim kontrollerde doktorum son derece bilgilendirici, rahatlatıcı bir şekilde konuşmuştu ve inanın yaşım da görece ileri olmasına rağmen en ufak bir umutsuzluğum olmadı o süreçte. Hatta 35 yaş ve üstü kadınlarda bu bekleme süresi 6 ay olmasına rağmen bana düşük sonrası şöyle demişti: 1 sene boyunca deneyeceksiniz, bu 1 sene içinde ben dahil hiçbir doktora görünmene gerek yok, eğer bir sene sonunda hamile kalamazsan tekrar görüşelim dedi. Yumurta rezervin çok iyi, hiç kistin yok, çok kısa sürede tekrar hamile kalacağını düşünüyorum, lütfen folik asit alımına devam et diyerek görüşmemizi sonlandırdı. Buradan geleceğim nokta şu, lütfen ama lütfen kendinize iyi bir doktor seçin ve söylediklerine kulak verin. Sorun yok diyorlarsa sorun yoktur, buna inanın ve stres yapmayın. Ve yaşınız inanın ki çok genç illa ki çocuğunuz olacaktır, benim size tavsiyem bu süreçte evliliğinizin tadını çıkarmanız olur.

mutlaka ovulasyon testi alin bebek olmasi icin ayda sadece 1 gun var o gunu.tutturmak sans isi resmen。?ama ovulasyon testiyle cift cizgiyi gorunce 3 gun ardarda birlikte oluyosunjz.Ben ve cevremdeki 3 lisi boyle.hamile kaldi

Rahim filmi çektirdiniz mi ve sperm sayımı yaptırdınız mı?
Bu arada kaynananızın çenesini kapatınız. Bizim bileceğimiz iş anne demeniz yeterli

Vakti geldiğinde sağlıklı bir bebeğiniz olacaktır ama ben en çok kayınvalidem baskı yapıyor cümlesine takıldım, ben enerji meselesine çok inanırım böyle baskı yapan insanların kötü enerjileri yüzünden olacağı varsa bile olmaz bazen. Çocukların üremelerine, cinsel hayatlarına karışan kayınvalidelerin, eski kafa insanların nesli ne zaman tükenecek diye merak ediyorum. Kendisi maddi manevi her türlü yanında olacak mıymış? Veya gecesini gündüzüne katıp bakacak mı acaba torununa?

Koca forumda okuduğum en şuursuz yorum bu oldu şimdiye kadar.
Sinirle yazmıştım silinebilir zamanınıda geçirmişim yapıcak bir şey yok. Sinirle konuşmamak lazım ancak dayanamadım böyle kv lerin çocuk da çocuk istemelerine ayar oluyorum gelinler damızlık mı çocuk da çocuk. Al işte kızın olmuyormuş sürekli çocuk dedikçe hem zoruna gidiyordur hemde ayıp yani sürekli böyle bahsetmesi çocuk bile olsa bu onların özeli.

Sinirle yazmıştım silinebilir zamanınıda geçirmişim yapıcak bir şey yok. Sinirle konuşmamak lazım ancak dayanamadım böyle kv lerin çocuk da çocuk istemelerine ayar oluyorum gelinler damızlık mı çocuk da çocuk. Al işte kızın olmuyormuş sürekli çocuk dedikçe hem zoruna gidiyordur hemde ayıp yani sürekli böyle bahsetmesi çocuk bile olsa bu onların özeli.
5 aydır henüz hamile kalınmadıysa çocuk olmuyordur denmez. Sinirli anımız içimizi en şeffaf gösterebildiğimiz andır.

5 aydır henüz hamile kalınmadıysa çocuk olmuyordur denmez. Sinirli anımız içimizi en şeffaf gösterebildiğimiz andır.
Sonuç olarak burada bu kız olmuyor diye morali bozuluyor bundan bahsediyorum ve kv sininde bu durumda üstelemesi üzer başka bir işe yaramaz. Anlık sinir yapacak bir şey yok doğruluğunu asla savunamam ancak burada bile olsa göstermemek lazım bunu da tutamadım diyelim silebilsem silerdim yapacak bir şey yok.

Kayinvalidenizin konuşmasına izin vermeyin. Çocuk yaparken de mi ona soracakmisiz. Allah'ım ya. Nerden bulurlar kendilerinde o hakkı. Bizim tek özelliğimiz, bizi kıymetli yapan şey üreyebilir olmamız mi? Belki oglunda bir problem var. Allah Allah. Sanki on yıl olmus. Öyle olsa bile kızım bir problem mi var diye sorar insan. Bana bı kere kayınvalidem rüyamda bebek gördüm adı altında sordu cevabını verdim o gün bugündür seslenmiuor ama nasıl istiyor biliyorum

Vakti geldiğinde sağlıklı bir bebeğiniz olacaktır ama ben en çok kayınvalidem baskı yapıyor cümlesine takıldım, ben enerji meselesine çok inanırım böyle baskı yapan insanların kötü enerjileri yüzünden olacağı varsa bile olmaz bazen. Çocukların üremelerine, cinsel hayatlarına karışan kayınvalidelerin, eski kafa insanların nesli ne zaman tükenecek diye merak ediyorum. Kendisi maddi manevi her türlü yanında olacak mıymış? Veya gecesini gündüzüne katıp bakacak mı acaba torununa?
Kendisi maddi olarak hep yanımızda, sağolsun. Manevi olarak da hep iyi hissedelim diye uğraşır. Evine gitsem 1 barsak su istemez benden, her hizmeti yapar. Eğilir önüme terlik koyar, çayımı bile kendisi doldurur beni asla kaldırmaz yerimden. Ama bebek konusunda çok hevesli, çok istiyor ve sürekli olması içinn bize hatırlatmalar yapıyor. Olursa ilk torunu olacak ama bu neden artık benek yok gibi söylemleri zaten uğraşan ama sonuç alamayan beni yıpratıyor, üzüyor. Belki de ben abartıyorum bilmiyorum 🤨

Merhaba. Doktora ne zaman gittiniz ? Uzerinden gectiyse tekrar gidin. 1 senedir denediginizi söyleyin anca oyle ilgilenirler. Bende 1 senedir evliyim 3 aydir istiyorum yarın doktora gidecegim 1 senedir istiyorum diyecegim ki kontrollerimi yapsın iyice :)) inşallah olur stres yapmayın

X