5 aylık bebek uykuda çığlık

niray33

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Mayıs 2017
1
0
40
iyi akşamlar. 5 aylık bir erkek bebeğimiz var. 2-3 aylıkken bi iki kez olmuştu. bugün tekrar oldu. uykusunda müthiş yüksek çığlıklar atarak ağladı, uyandırmaya çalıştık fakat yaklaşık 5 dakika uyandıramadık ve çığlıklar atarak ağlamaya devam etti. şimdi emzirip uyuttum tekrar ama çok korkuyorum. önemli bir şey midir? başına gelen biri var mı acaba?

iyi akşamlar. 5 aylık bir erkek bebeğimiz var. 2-3 aylıkken bi iki kez olmuştu. bugün tekrar oldu. uykusunda müthiş yüksek çığlıklar atarak ağladı, uyandırmaya çalıştık fakat yaklaşık 5 dakika uyandıramadık ve çığlıklar atarak ağlamaya devam etti. şimdi emzirip uyuttum tekrar ama çok korkuyorum. önemli bir şey midir? başına gelen biri var mı acaba?
Benim oğlum da yapıyor onu. Uykusunda başlıyor iç çekmeye sonra çığlık atarak ağlıyor bir süre uykusunu açamıyor ve bu durum öyle devam ediyor. Çok üzülüyorum . 2 farklı doktora söyledik onlar bir şey olmaz dedi. Sanırım gaz sancısı olabilir veya korkulu rüya görüyor olabilirler.

Merhaba,belki gaz sancısı olabilir. Uyuduğu içinde uyanmasa da o acıyı çekiyor olabilir. Gerçi siz yazalı çok olmuş ama ben gaz sancısıyla ilgili bir tavsiyede bulunacağım. Sitede birkaç yere de yazdım, sizinle de paylaşmak istedim.

Benimde 23 haftalık bir oğlum var ve gaz sancısı ne demek çok iyi bilirim.Gaz damlaları, kimyonlar, yaplar, masajlar, vs. hiçbiri böyle işe yaramadı bizde.

Biz şöyle bir yöntemle tüm gaz sancısından ve kaka yaparken ki zorlanmalardan kurtulduk.

Koltuğun ucuna oturup, bebeğinizi kucağınıza alın. Bebeğinizi oturur pozisyonda bacaklarının altından tutun. Yere tek kullanımlık alt açma örtüsünden koyun (yada gazete). Bir süre bekleyin. İlk defa denerken biraz daha beklemek gerekebilir. Alışkın olmadığı için huzurlanıp ağlayabilir. Ama siz kararlı bir şekilde deneyin.
Ve göreceksiniz ki ne kadar gazı kakası varsa kolaylıkla yapacak.
Eğer yapmıyorsa, demek ki kakası gazı yok. Varsa muhakkak çıkacaktır.

Biz bu yöntemi doktorumuza da sorduk, o da anatomik olarak o pozisyonu çok uygun buldu, hiçbir sakıncası yok dedi, güvenle o şekilde yapıyoruz. Ama sizde kendi doktorunuza danışıp ona göre deneyebilirsiniz.

23 haftalık olduk ve bu yöntemden beri ( 2 haftalıkken sünnet oldu ve sonrasında başladık) altına neredeyse hiç kaka yapmıyor. Kakası geldiğinde bacaklarını kıvranır gibi yapıyor, mızlanıyor, bizde kakası var diye tutuyoruz öyle yapıyor.

Gaz sorunu olan tüm annelere tavsiye ederim. Umarım faydasını gören birileri olur. Sevgiler..

Benim oğlumda yaklaşık 15 aylık olana kadar bazı geceler ağlayarak uyanırdı ama ne ağlama. Bazen haftada 2kez bazen 2haftada 1aralıklarla.Susturamazdık hiç bi şekilde. Yanımıza alırdık ninni söyler gibi sakinleştirmeye çalışırdık yinede ağlardı çığlık kıyamet ve bianda hiçbişey yokmuş gibi uykuya dalardı yavrum.Geçici bi durum kafanıza takılmasın

X