5 buçuk yaş tuvalet sorunu

ikicadiannesi

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Mart 2024
1
1
32
5 buçuk yaşında kızım gündüz tuvaleti geldiğinde son ana kadar tutuyor önümde kıvrım kıvrım kıvranıyor tuvalete gitmesini söylediğimde çişim yok diyor bazen tuvalete yetişemeyip altına kaçırıyor son zamanlarda bu davranışı çok arttı ne yapacağımı şaşırmış durumdayım lütfen benzer şeyler yaşayan yardımcı olabilir mi nasıl yaklaşmak gerekiyor
Gece böyle bir sıkıntı olmuyor kalkıp yapıyor tuvalet eğitimi tamamlanmıştı neden böyle davrandığını anlayamıyorum

Oynadığı oyunu yarım bırakmak istemiyor olabilir yada evinizde değişen bir durum varsa eğer misafir gibi kardeş gibi yada ailevi sorunlarınız varsa eğer bellide sizin dikkatınızı çekmeye çalışıyordur.Kasları gelişmeyen çişini tutamayan bi çocuk olsa gece de altına kaçırmalar yaşardı mutlaka

5 buçuk yaşında kızım gündüz tuvaleti geldiğinde son ana kadar tutuyor önümde kıvrım kıvrım kıvranıyor tuvalete gitmesini söylediğimde çişim yok diyor bazen tuvalete yetişemeyip altına kaçırıyor son zamanlarda bu davranışı çok arttı ne yapacağımı şaşırmış durumdayım lütfen benzer şeyler yaşayan yardımcı olabilir mi nasıl yaklaşmak gerekiyor
Gece böyle bir sıkıntı olmuyor kalkıp yapıyor tuvalet eğitimi tamamlanmıştı neden böyle davrandığını anlayamıyorum
Merhaba benimde kızım 5 buçuk yaşında oda aynı sizin söylediğiniz gibi hiç çişini yapmak istemiyor sürekli hatırlatmam sürekli söylemem gerekiyor neden böyle yaptığını bende anlayamıyorum umarım dönemsel bir süreçtir.

Kızınıza tuvaletini tutmanın zararlarını anlatabilirsiniz yada yaptığımız ciş yada kakanın balıkları beslediğini yapmazsan aç kalırlar üzülürler vb şeyler söyleyin daha çok dikkatini çekicektir

Son zamanlarda çok karşılaşılan bir sorun. Skibidi toilet videolarına maruz kalmış olabilir mi?

X