5 Haftalık hamileyim, doktor çok bağırdı, çok kötüyüm.

Benim geçen hafta birer saat ara ile iki randevum vardı. Uzman doktor baktı. Sonra stajyer doktor için izin istedi oda bakabilir mi diye. Evet dedim sonra o da baktı.ben ilk geldiğim yıl çok şaşırmıştım.biz lafa geldimi gavur diyoruz ya. Ama insanları çoğunlukla çok iyiler. İlla onların içinde de kötü olanlar var. Bu da sizin bir şikayetinize bakıyor. Sizden kan alırken bile 10 defa özür diliyorlar. Ağrıtıkları için. Ben böyle bir şeyin ülkemden olmasını çok çok isterdim. Değer görmeyi bütün insanlar hakkediyor. Türkiye'de çöp işinde çalışanlar hor görülüyor. Burada tam tersi millet çöp işine girmek için can atıyor.
Ne mutlu size, inşallah ömür boyu bu lüksü yaşarsınız ...bizim ülkemizin nüfusu bir kere buna müsaade etmiyor. İnşallah bir gün insanlarımız ülke karşılaştırması yaparken bazı şeyleri de göz önüne alır. Peki siz orada çöp işinde mı çalışıyorsunuz? Calisiyormusunuz? He ayrıca bizim bu halde olmamızın sebeplerinden biride sıraya riayet etmeyen insanlar yüzünden. Halk nasılsa birazda öyle yönetiliyor ....

Ne mutlu size, inşallah ömür boyu bu lüksü yaşarsınız ...bizim ülkemizin nüfusu bir kere buna müsaade etmiyor. İnşallah bir gün insanlarımız ülke karşılaştırması yaparken bazı şeyleri de göz önüne alır. Peki siz orada çöp işinde mı çalışıyorsunuz? Calisiyormusunuz? He ayrıca bizim bu halde olmamızın sebeplerinden biride sıraya riayet etmeyen insanlar yüzünden. Halk nasılsa birazda öyle yönetiliyor ....
Amin inşallah. Teşekkürler.
Yanlış anlaşılma olmasın. Ben ülkeleri karşılaştırmıyorum. Sadece doktorlardaki sabır ve merhametlerini söylüyorum. Bende biliyorum Türkiye çok kalabalık bir ülke. Gerçektende Türkiye'de insanların çoğu bir yerlerde sıra beklemeden öne geçme çabasındalar.Ben işi bıraktım. 8 aylık hamileyim iki de çocuğum var. Şimdiye kadar hep çalışıyordum artık zor oluyor. .yok çöp işinde çalışmıyorum.

Teşekkür ederim şuan iyiyim çok şükür. Valla ben de anlamadım çok garipti. Zaten randevusuz gidiyor insanlar çok yoğun bi doktor değil, o merkezde diğer doktorlar daha yoğun. Az hastası var diye seçmiştim onu, niye az olduğunu anlamış oldum bugün. Gitmediğim için tanımıyorum pek doktoru. Kuzenim de 10 haftalık hamile; bu güne kadar aile hekimimde ben üç kere kan verdim sende git mutlaka çok önemli sakın ihmal etme abla diye diye aklıma düşürdü. Aradım sabah yaklaşık 5 haftalığım tahlil yapmanız gerekiyormuş ne zaman geleyim diye sordum. Hemen gelin bugün dediler. Şu zaman gel deseler valla gitmeyecektim, müsait bi zamanda bi özel hastaneye giderdim. O nedenle bugün yaşadığım hiçbirşey mantıklı değildi ben de bişey anlamadım. Doktor haklı olabilir ama kırk kere hamilelik geçirmedim, prosedürleri bilmek zorunda değilim, zaten ilk hamileliğimde 10uncu haftada kürtaj oldum o zamana kadar da benimle hiç iletişim kurmadıkları için konuyla ilgili bilgim yok. Anlatmak yerine bağırdığı için derdi neydi hiçbişey anlamadım.
Beni sadece 1 kere aradılar . Ben kendim gidip değerlerime baktırdım kadın doğum doktoru istediği için . Tetanoz için bile kendim gittim etrafa sorarak . Değiştirmişsin zaten Yani çok birşey yapılmıyor zaten aile hekimliğinde de

Arkadaşlar merhaba. 5 haftalık hamileyim çok şükür. 1 düşük, 4 negatif tüp bebekten sonra hamileyim. Haliyle yüreğimiz ağzımızda zaten eşimle. Hafta sonu lekelenmem oldu acile gittik çok tedirgin oldum. Evde kalmak istiyorum bi süre. İşyerinden üç haftalık izin almaya gittim bugün. Aile hekimim evime uzak işyerime çok yakın. Gitmişken kan vermek istedim. Üç hafta uzak olucam çünkü. Aradım sağlık ocağını gel kan ver dediler. Gittim doktoruma çok kısaca düşüğümü, negatif denemeleri, lekelenme yaşadığımı, gergin olduğumu özetledim, kan vermek istediğimi söyledim, git kese görününce gel dedi. İzin aldım, sonra gelmem zor olur şimdi versem olmaz mı dedim. Randevusuz gelmişsin diye bağırmaya başladı. Aradım gelmeden dedim, hamileler randevusuz gelebilir sen hamile değilsin gelemezsin, ben seni çağırmadım diye bi sürü bağırdı. Sonra ben de ona bağırmaya başladım, bayağı tartıştık. Hemen çıkıp aile hekimimi değiştirdim. Ama çok kötü oldum saatlerce ağlamam kesilmedi. Sabime ve cimere şikayet ettim. Böyle şeyler olabilir gibisinden otomatik cevap geldi. Zaten bebeğe bişey olacak diye çok korkuyorum, tüm günüm gerginlikle geçti. Allah korusun kötü bişey olursa yanına kar kaldı. İlk gebeliğimde de doktorum 10 haftalık kürtaj olmuştum bi kere bile aramamışlardı sağlık ocağından, sanki beklesem çağıracaktı, bi de o çağırmadan gitmişim diye bas bas bağırıyor.
Aa ne demek hamile değilsin.sen üzme kendini kabalık etmiş inşallah iyi olur sizin için herşey..
Hassasiyetini anlayamıyorlar genel yaklaşımları olduğu için.

Aa ne demek hamile değilsin.sen üzme kendini kabalık etmiş inşallah iyi olur sizin için herşey..
Hassasiyetini anlayamıyorlar genel yaklaşımları olduğu için.
Çok teşekkür ediyorum gerçekten. Bugün geçti çıktım etkisinden iyiyim. Sayenizde. Çok destek oldu herkes akşam boyu. Sağolun

Gerçekten aile hekiminin iyisiyle karşılaştırsın Allah.
Ben çok zor bir gebelik geçiriyorum bulantılardan dolayı, hastanelerde covid çok diye serumu bile aile hekimim yazdı.
Ayrıca gebeliğin ilk tespitini beta hcg ile aile hekimi yapar. Akabinde biraz vakit geçtikten sonra kadın doğum uzmanına gidilir.

Kalp atışı görmeden gebe saymıyorlar bizi maalesef. Allah bildiği gibi yapsın. Asla böyle davranmaya hakkı yok. Sağlık müdürlüğüne filan da mı gitseniz acaba ya
Mesele nezaket aslında. Ben ilk gittiğimde hamilelik şüphem var dediğimde, covid var tekrar tekrar gelme deyip bütün tahlillerimi yapmıştı aile hekimi. Kayıt için kalp atışından sonra gel dedi ama hamilelik şüphesinde bile çok hassas davrandı.

Arkadaşlar merhaba. 5 haftalık hamileyim çok şükür. 1 düşük, 4 negatif tüp bebekten sonra hamileyim. Haliyle yüreğimiz ağzımızda zaten eşimle. Hafta sonu lekelenmem oldu acile gittik çok tedirgin oldum. Evde kalmak istiyorum bi süre. İşyerinden üç haftalık izin almaya gittim bugün. Aile hekimim evime uzak işyerime çok yakın. Gitmişken kan vermek istedim. Üç hafta uzak olucam çünkü. Aradım sağlık ocağını gel kan ver dediler. Gittim doktoruma çok kısaca düşüğümü, negatif denemeleri, lekelenme yaşadığımı, gergin olduğumu özetledim, kan vermek istediğimi söyledim, git kese görününce gel dedi. İzin aldım, sonra gelmem zor olur şimdi versem olmaz mı dedim. Randevusuz gelmişsin diye bağırmaya başladı. Aradım gelmeden dedim, hamileler randevusuz gelebilir sen hamile değilsin gelemezsin, ben seni çağırmadım diye bi sürü bağırdı. Sonra ben de ona bağırmaya başladım, bayağı tartıştık. Hemen çıkıp aile hekimimi değiştirdim. Ama çok kötü oldum saatlerce ağlamam kesilmedi. Sabime ve cimere şikayet ettim. Böyle şeyler olabilir gibisinden otomatik cevap geldi. Zaten bebeğe bişey olacak diye çok korkuyorum, tüm günüm gerginlikle geçti. Allah korusun kötü bişey olursa yanına kar kaldı. İlk gebeliğimde de doktorum 10 haftalık kürtaj olmuştum bi kere bile aramamışlardı sağlık ocağından, sanki beklesem çağıracaktı, bi de o çağırmadan gitmişim diye bas bas bağırıyor.
Çok üzüldüm Allah ıslah etsin o doktoru ama şikayetini etmişsin Allah'a havale et bebeğini gereksiz bir doktor yüzünden strese sokma tadını çıkar 🥰

Selam herkes beni linç edecek evet ama bence doktor size bagırmakta haksızken diğer konuda haklı. Yani bagırdığı için şikayet edebilirsiniz ama randevu almadan işlem yaptırmakta ısrar edemezsiniz. Hassas bir döneminizdesiniz evet ama devlet hastaneleri, aile hekimlikleri hele şu zamanda naz çekecek yerler değiller. Bu sadece Türkiyede değil her yerde böyle çünkü devlet hastaneleri, sağlık ocakları bütün türkiyeye hizmet veriyorlar ve kuralları var. Avrupadan bu foruma yazan insanlar var. Görüyoruz kan testini bırak randevusuzu hiçbir şekilde yapmıyorlar. Ultrasonda kese kalp atışı görme vs asla yok. Düşüğü bile evde kendi kendine yapan insanlar okudum avrupada yaşayan. Bizim ülkemizde aciller normal poliklinik muayenesine gitmek istemeyen yeşil alan kodlu insanlarla dolu. Hepsine de bakılıyor. Kanlar alınıyor, röntgenler cekiliyor.
Demek ki bir haftadan önce hamile kabul etmiyorlar. Bu bir kural ise ısrar etmek anlamsız. bu tip keyfi meselelerimizi maalesef özel hastanelerde halletmemiz gerekiyor çünkü devlet hastanesinde, sağlık ocağında her vatandaşın hakkı var ve randevusuz araya girmek baskasının da hakkında girmek olmuyor mu ? Tedirginliğinizi anlıyorum çok zor durumdasınız ama varolan kuralı esnetmekte ısrar ederek niye kendinizi bosuna strese soktunuz. Kan değerinizi bilmenin hamileliğinize hiçbir pozitif etkisi yok.
Merhaba, sağlık ocaklarında randevu alma zorunluluğu kalkalı çok oldu aslında. Mesela ben de dün kan vermek için sağlık ocağına gittim kapıdaki sırayı bekledim doktoruma gittim kanımıs verdim. Evet hastanelerde randevusuz asla olmaz ama sağlık ocaklarının hizmeti bu şekilde burada. Bu yüzden aile hekiminin yaptığını yanlış buluyorum. Sağlık talep edene hizmet vermekle yükümlüdür 🙄 ben de İstanbulda yaşıyorum

Son düzenleme:
Merhaba, sağlık ocaklarında randevu alma zorunluluğu kalkalı çok oldu aslında. Mesela ben de dün kan vermek için sağlık ocağına gittim kapıdaki sırayı bekledim doktoruma gittim kanımıs verdim. Evet hastanelerde randevusuz asla olmaz ama sağlık ocaklarının hizmeti bu şekilde burada. Bu yüzden aile hekiminin yaptığını yanlış buluyorum. Sağlık talep edene hizmet vermekle yükümlüdür 🙄 ben de İstanbulda yaşıyorum
Desteğiniz için çok teşekkür ederim. Odasına girince durumumu anlatmıştım, herşeyden önce o ruh halindeki birine bağırılmaz. Hamileliğimi yeni öğrenmiştim, çok korktum o gün o sinirle bişey olacak diye. Şikayetlerim sonuçsuz kaldı, en azından beni anlayan birileri olduğunu bilmek güzel ❤️

Bu doktorlar coronayi da bahane etti hic hastayla uğraşmak istemiyorlar koca yetişkin insanlari azarlıyorlar ,devletin buna dur demesi gerek gerçekten cok kötü bir durum bu gerizekalı dr yüzünden mutlulugunu da erteleme bosver tadini cikar Allah kerim :) insallah bu yaptığı terbiyesizligi bir gün kendi de yaşar ...

Bu doktorlar coronayi da bahane etti hic hastayla uğraşmak istemiyorlar koca yetişkin insanlari azarlıyorlar ,devletin buna dur demesi gerek gerçekten cok kötü bir durum bu gerizekalı dr yüzünden mutlulugunu da erteleme bosver tadini cikar Allah kerim :) insallah bu yaptığı terbiyesizligi bir gün kendi de yaşar ...
İnşallah canım çok teşekkür ederim

X