50 milyon Türk vatandaşının kimlik bilgileri internette, dolandırıcılar bu bilgilerle ne yapabilir

Svartbabe

Senin o pıt pıt atan kalbini yirim ❤
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2015
3.077
2.834
Hey Allahım nasıl bi ülke de nasıl bi devletle yaşar olduk. Muhtar yönetiyor sanki ülkeyi

office

Ben sizden değilim...
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
9 Eylül 2007
21.515
67.234
Buyursunlar bizim eve demiş de sen kaç korumayla oturuyorsun o evde.
Biz ne edelim, hırsız kapıyı mı çalıyor?

kimsenin gitmeyeceğini bildiği için rahat.. şimdi biz aman dolandırıldık mı? kapıya mı geldiler diye düşünüp duracağız.. bizim için onlar gibi keh keh gülünecek bir olay değil yani..

-lotus-

Guru
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2011
7.340
14.137
kimsenin gitmeyeceğini bildiği için rahat.. şimdi biz aman dolandırıldık mı? kapıya mı geldiler diye düşünüp duracağız.. bizim için onlar gibi keh keh gülünecek bir olay değil yani..
O değil de ülkede siyaset bilmem kaç yıldır, özellikle bir tarih vermek gerekirse 1986'dan beri hiç ilerlememiş.
Benim çok yaşım yetmez de okuduklarımdan biliyorum bu meseleyi, Çernobil faciasından sonra, bizim çaylar, fındıklar da nasibini almış bilirsiniz, radyasyon ya bu hani!
Sonra bakan çıkıp çay içmiş kamera karşısında. :KK51: cidden çok benzemiyor mu? Bence tıpa tıp aynı.
Hep olan oluyor, felaketin dibine vuruyoruz, ama kimse neden, nasıl oldu bu demeden, bir şey olmaz deniliyor. Bu çözüm odaklılık değil, düpedüz kaçmak olmuyor mu? Hiçbir zaman eksiğimiz nerede onu tespit edemeden örtüp örtüp geçiyoruz. Ama böyle devam ederse iki yakamız bir araya gelmez daha bizim.
Bir kereden bir şey olmaz, bakın bir şey olmadı, olacağı vardı oldu gibi cümleleri görmekten sıkıldım ben...
Can, mal her şey tehlikede artık. Neyimiz kaldı bizim?

office

Ben sizden değilim...
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
9 Eylül 2007
21.515
67.234
O değil de ülkede siyaset bilmem kaç yıldır, özellikle bir tarih vermek gerekirse 1986'dan beri hiç ilerlememiş.
Benim çok yaşım yetmez de okuduklarımdan biliyorum bu meseleyi, Çernobil faciasından sonra, bizim çaylar, fındıklar da nasibini almış bilirsiniz, radyasyon ya bu hani!
Sonra bakan çıkıp çay içmiş kamera karşısında. :KK51: cidden çok benzemiyor mu? Bence tıpa tıp aynı.
Hep olan oluyor, felaketin dibine vuruyoruz, ama kimse neden, nasıl oldu bu demeden, bir şey olmaz deniliyor. Bu çözüm odaklılık değil, düpedüz kaçmak olmuyor mu? Hiçbir zaman eksiğimiz nerede onu tespit edemeden örtüp örtüp geçiyoruz. Ama böyle devam ederse iki yakamız bir araya gelmez daha bizim.
Bir kereden bir şey olmaz, bakın bir şey olmadı, olacağı vardı oldu gibi cümleleri görmekten sıkıldım ben...
Can, mal her şey tehlikede artık. Neyimiz kaldı bizim?

evet çünkü hep +50 yönetiyor bizi.. düşün bak 80 li yıllardan beri değişen hiçbir şey yok.. hala "bir şey olmaz yeaaaa" mantığı.. bir Canada başkanına bak, bir İsveç bakanına bak bir de bizimkilere bak.. zaten şak diye çıkaracaksın sebep-sonuç ilişkisini..

-lotus-

Guru
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2011
7.340
14.137
evet çünkü hep +50 yönetiyor bizi.. düşün bak 80 li yıllardan beri değişen hiçbir şey yok.. hala "bir şey olmaz yeaaaa" mantığı.. bir Canada başkanına bak, bir İsveç bakanına bak bir de bizimkilere bak.. zaten şak diye çıkaracaksın sebep-sonuç ilişkisini..
Her felaket sonrasında basmakalıp sözler sarf ediliyor. Üstelik artık bu sözlerin telkin ettiği falan da yok, bazı kesimleri öfkelendirmekten başka bir işe yaradığı da yok. Söyleyecek bir şeyim olmadığında susarım ben mesela, savunamayacağım bir şeyler illa ki karşıma çıkıyor. Bu insanlar neden onca berbat durumun üzerine tüy dikme ihtiyacı duyuyorlar?
Yapmayın Tanrı aşkına ya!

marilyn monroe

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2015
8.391
24.267
Yav şu dikkat edin lafına uyuz oluyorum.
Bebek mamalarında GDO var dikkat
Sularda arsenik var dikkat
Giysilerde civalı boya var dikkat
Bilgiler çalındı dikkat.
Yav ben sıradan bir vatandaşım, neye ne kadar dikkat edebilirim, şaka mısınız oğlum sabah sabah. Çaldırmayacaksınız o bilgileri, bu kadar basit yav.
Sen bilgileri kaptır, sonra amannnn bir şey olmaz, medya desin, dikkat edin o olmasın bu olmasın.

Kapı numarama kadar var orada, ben daha nasıl dikkatli olayım. Dolandırılmamak için öleyim mi lan?

office

Ben sizden değilim...
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
9 Eylül 2007
21.515
67.234
Bilgiler çalındı dikkat.
Yav ben sıradan bir vatandaşım, neye ne kadar dikkat edebilirim, şaka mısınız oğlum sabah sabah. Çaldırmayacaksınız o bilgileri, bu kadar basit yav.
Sen bilgileri kaptır, sonra amannnn bir şey olmaz, medya desin, dikkat edin o olmasın bu olmasın.

Kapı numarama kadar var orada, ben daha nasıl dikkatli olayım. Dolandırılmamak için öleyim mi lan?

ölmek insanın fıtratında var :KK53:

-lotus-

Guru
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2011
7.340
14.137
Bilgiler çalındı dikkat.

:) Şimdi hoca ders anlatmasa hiç, şu konuya dikkat edin, buna dikkat edin dese nasıl olurdu?
İşte tam böyle olurdu. Ya madem her şeyi biz yapacaktık, neden yöneticiye ihtiyacımız olsun?

syes

Popüler Üye
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
4 Ocak 2014
3.387
4.571
Hayır o değil de şimdi gerçek bi dolandırıcı gidip bi sürü aşna-fişne yese ya yok ben yapmadım bilgilerimi çalmışlar dese nabıcaz :KK53:

yercekimli karanfil

Güzel günler de bizi görecek mi?
Pro Üye
1 Eylül 2010
11.714
22.479
Aman ne kadar guzel , aman ne kadar hos... Az derdimiz var gibi bir de bu çıktı başımıza.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 761 gün geçti.