50 milyon Türk vatandaşının kimlik bilgileri internette, dolandırıcılar bu bilgilerle ne yapabilir

evet çünkü hep +50 yönetiyor bizi.. düşün bak 80 li yıllardan beri değişen hiçbir şey yok.. hala "bir şey olmaz yeaaaa" mantığı.. bir Canada başkanına bak, bir İsveç bakanına bak bir de bizimkilere bak.. zaten şak diye çıkaracaksın sebep-sonuç ilişkisini..
Her felaket sonrasında basmakalıp sözler sarf ediliyor. Üstelik artık bu sözlerin telkin ettiği falan da yok, bazı kesimleri öfkelendirmekten başka bir işe yaradığı da yok. Söyleyecek bir şeyim olmadığında susarım ben mesela, savunamayacağım bir şeyler illa ki karşıma çıkıyor. Bu insanlar neden onca berbat durumun üzerine tüy dikme ihtiyacı duyuyorlar?
Yapmayın Tanrı aşkına ya!

Yav şu dikkat edin lafına uyuz oluyorum.
Bebek mamalarında GDO var dikkat
Sularda arsenik var dikkat
Giysilerde civalı boya var dikkat
Bilgiler çalındı dikkat.
Yav ben sıradan bir vatandaşım, neye ne kadar dikkat edebilirim, şaka mısınız oğlum sabah sabah. Çaldırmayacaksınız o bilgileri, bu kadar basit yav.
Sen bilgileri kaptır, sonra amannnn bir şey olmaz, medya desin, dikkat edin o olmasın bu olmasın.

Kapı numarama kadar var orada, ben daha nasıl dikkatli olayım. Dolandırılmamak için öleyim mi lan?

Bilgiler çalındı dikkat.
Yav ben sıradan bir vatandaşım, neye ne kadar dikkat edebilirim, şaka mısınız oğlum sabah sabah. Çaldırmayacaksınız o bilgileri, bu kadar basit yav.
Sen bilgileri kaptır, sonra amannnn bir şey olmaz, medya desin, dikkat edin o olmasın bu olmasın.

Kapı numarama kadar var orada, ben daha nasıl dikkatli olayım. Dolandırılmamak için öleyim mi lan?

ölmek insanın fıtratında var :KK53:

Bilgiler çalındı dikkat.

:) Şimdi hoca ders anlatmasa hiç, şu konuya dikkat edin, buna dikkat edin dese nasıl olurdu?
İşte tam böyle olurdu. Ya madem her şeyi biz yapacaktık, neden yöneticiye ihtiyacımız olsun?

Hayır o değil de şimdi gerçek bi dolandırıcı gidip bi sürü aşna-fişne yese ya yok ben yapmadım bilgilerimi çalmışlar dese nabıcaz :KK53:

Aman ne kadar guzel , aman ne kadar hos... Az derdimiz var gibi bir de bu çıktı başımıza.

X