6+6 da Yolk kesesi var ama bebek görünmedi

trueliving_ trueliving_
Çok teşekkür ederim.. artık doktora gitmeye korkar oldum.. zaten benim yumurtlamam adetten 1 ay sonra oluyo.. belki üreme sistemim yavaş çalışıyordur bilmiyorum... bebek 10 gün önce hiç yoktu görünmedi. Doktor 2 gün sonra gel alalm demişti..ben tabi bekledim gitmedim... bugün başka doktora gittim bebek baya net göründü büyümüştü.. ama kalp atışı yoktu.. bu doktorda 4 5 gün sonra gel kalp atışı yoksa alalm dedi.... sürekli beni kürtaja yönlendirdiler... bebek gelişim göstermiş en son gittiğimden beri belki kalbi atacak belkide atmayacak bilmiyorum ama illa herkesin herşeyi aynı gün olmak zorundamı anlamıyorm ya.. benim zaten yumurtlamam diğer kadınlardan geç oluyo. Belki yumurtanın döllenmesi bebeğin yerleşmesi felanda geç oluyodur bende bilmiyorum..... ilk bebeğim bu benim 7 aydır uğraşıyorm bunun için.. ağlamaktan kaç gündür mafoldum ben..

Herkese Merhaba ..

22 aralıkta ovülasyon testiyle yumurtlama gördüm ve bu günleri değerlendirdik..

Yumurtlamadan sonra 6 hafta geçti ....45-50 günde bir adet oluyorum..

Doktorum son adet tarihime göre hesapladığı için 8-9 haftalık hamile olduğumu düşünüyor . Bugün ultrasyonda 6+6 hafta olarak ölçüm yapıldı.. ultrasyondaki haftayla benim yumurtlama günümden itibaren geçen hafta aynı...

Bugün bebeğimizin kalp atışını duymak için gitmiştik ama yolk kesesi oluşmuş olmasına rağmen bebek görünmedi.. doktorumda kendi hesabıyla 8-9 haftalık gebelikte kocaman bebek görünmesi lazımdı dedi.. boş gebelik bu dedi.. ve beni kürtaja yönlendirdi..

Kese boyutu daha 16 mm.
Yolk kesesi oluşmuş.

Başına böyle bir durum gelenler lütfen yardımcı olabilirmi..
Bence bekle cnm belliki gec dollenme olmus insaallah gorulur bebis

Kuzum bak doktorun kürtaj dediği bir gebelikte bebek gözüktü biraz daha sabret emin ol kalpte duyacaksınız içime öyle doğuyor 🥰 senin ki kesinlikle geç döllenme olmuş o yüzden haftası ile uyuşmuyor deniyor çünkü son adet tarihine göre ayarlıyorlar ama adeti düzensizler için maalesef hafta tutmuyor. Bebekte daha yeni yeni oluşmaya başlamıştır hiç canını sıkma 1 haftaya kalp atışı da duyarsınız eminim ❤️

Amin canm inşallah sağlıklı sıhhatli olur.. bekleyecez 1 hafta kadar. Sonra yine başka doktora gitmeyi düşünüyorum...doktorlar hepimizin aynı kalıpta olduğumuzu düşünüyolar.. bu kalıbın dışına çıkan biri olunca sorun olduğunu düşünüyolar.... yıprandım bu ara ya.. Allah herkesin yardımcısı olsun🌹

Ayrica ultrasonda cok onemli birdaki hastanede bnm 7 haftalik bebeigimi hatta kesemi bike goremedkler ozelde goruldu kalp duyuldu
Bekliyorum 1 hafta daha canm. Zaten yine başka doktora gitmeyi düşünüyorum.. evet her ultrasyon cihazı farklı hesapladı haftayı zaten ...senin adına çok sevindim..inşallah sağlıklıdır benimde bebişim🌹

Bekliyorum 1 hafta daha canm. Zaten yine başka doktora gitmeyi düşünüyorum.. evet her ultrasyon cihazı farklı hesapladı haftayı zaten ...senin adına çok sevindim..inşallah sağlıklıdır benimde bebişim🌹
Benimki sonradan dustu maalesef hayirlisi ne diyeyim veren Allah alan Allah Rabbim sizinkine insaallah omur versin

Amin canm inşallah sağlıklı sıhhatli olur.. bekleyecez 1 hafta kadar. Sonra yine başka doktora gitmeyi düşünüyorum...doktorlar hepimizin aynı kalıpta olduğumuzu düşünüyolar.. bu kalıbın dışına çıkan biri olunca sorun olduğunu düşünüyolar.... yıprandım bu ara ya.. Allah herkesin yardımcısı olsun🌹
İnternetten araştırıp en iyi doktora gitmeni tavsiye ederim. Kişiden kişiye o kadar değişiyor ki bu süreç o yüzden doktor seçimin çok iyi olması lazım. Yoksa çok sancılı geçer hamileliğinden keyif alamazsın canım

İnternetten araştırıp en iyi doktora gitmeni tavsiye ederim. Kişiden kişiye o kadar değişiyor ki bu süreç o yüzden doktor seçimin çok iyi olması lazım. Yoksa çok sancılı geçer hamileliğinden keyif alamazsın canım
Haklısın canm iyi bi doktor araştırıyoruz şuan .. Allah herkesin yardımcısı olsun.. stresli bi süreç

Herkese Merhaba ..

22 aralıkta ovülasyon testiyle yumurtlama gördüm ve bu günleri değerlendirdik..

Yumurtlamadan sonra 6 hafta geçti ....45-50 günde bir adet oluyorum..

Doktorum son adet tarihime göre hesapladığı için 8-9 haftalık hamile olduğumu düşünüyor . Bugün ultrasyonda 6+6 hafta olarak ölçüm yapıldı.. ultrasyondaki haftayla benim yumurtlama günümden itibaren geçen hafta aynı...

Bugün bebeğimizin kalp atışını duymak için gitmiştik ama yolk kesesi oluşmuş olmasına rağmen bebek görünmedi.. doktorumda kendi hesabıyla 8-9 haftalık gebelikte kocaman bebek görünmesi lazımdı dedi.. boş gebelik bu dedi.. ve beni kürtaja yönlendirdi..

Kese boyutu daha 16 mm.
Yolk kesesi oluşmuş.

Başına böyle bir durum gelenler lütfen yardımcı olabilirmi..
Merhaba aynı durumu yaşıyorum şuan 7+3 günlük gebeyim yolk kesesi göründü kesem 16 mm civarı doktorlar 8. Haftanın dolmasını bekliyorlar bişey söylemiyorlar bekleyeceğiz diyorlar. Sabırla bekliyorum inş. Hayırlı haberler alırız 🤲🤲

Lütfen bazı doktorların lafıyla bi anlık üzüntüyle sebep olmayın çok yakın tanıdığım birine kesen boş , boş gebelik karar ver gel kürtaja alalım dediler kız 1 hafta bekliycem dedi bekledi başka doktora gitti ve kalp atışını dinledi bebeği gördü şuan oğluşu var , bekleyin. Sağlığınıza bir zararı yok orda oluşunun. Canınızı sıkmayın , bende hamile kalmak için uğraşıyorum, Allah içecek su verdiyse gelicek dünyaya

Merhaba aynı durumu yaşıyorum şuan 7+3 günlük gebeyim yolk kesesi göründü kesem 16 mm civarı doktorlar 8. Haftanın dolmasını bekliyorlar bişey söylemiyorlar bekleyeceğiz diyorlar. Sabırla bekliyorum inş. Hayırlı haberler alırız 🤲🤲
Allah yardımcınız olsun.. ben 10. Haftaya kadar bekledim ama bebek gelişmedi 6. Haftada kaldı kalp atışı oluşmadı.. aldırmak zorunda kaldım .. inşallah sizinki iyidir

Lütfen bazı doktorların lafıyla bi anlık üzüntüyle sebep olmayın çok yakın tanıdığım birine kesen boş , boş gebelik karar ver gel kürtaja alalım dediler kız 1 hafta bekliycem dedi bekledi başka doktora gitti ve kalp atışını dinledi bebeği gördü şuan oğluşu var , bekleyin. Sağlığınıza bir zararı yok orda oluşunun. Canınızı sıkmayın , bende hamile kalmak için uğraşıyorum, Allah içecek su verdiyse gelicek dünyaya
Evet haklısınız malesef benimki gelişmedi .. 10 haftalık olması gerekirken 6. Haftada kaldı .kalp atışı hiç oluşmadı.. kanamam başlayınca aldırdık.. patoloji sonucuna göre çoktan kaybetmişiz bebeğimi iltihap oluşmaya başlamış hatta.. nasip değilmiş

Evet haklısınız malesef benimki gelişmedi .. 10 haftalık olması gerekirken 6. Haftada kaldı .kalp atışı hiç oluşmadı.. kanamam başlayınca aldırdık.. patoloji sonucuna göre çoktan kaybetmişiz bebeğimi iltihap oluşmaya başlamış hatta.. nasip değilmiş
Rabbim bazı şeyleri alır, daha hayırlılarını vermek için .

X