Bebek Beslenmesi 6 aylık bebeğe ne verecem ve nasıl

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Canım,henüz yoğurt vermedim,bu hafta denicem.Bizim porsiyonlarımız baya az yemiyor çünkü.Baya zorluyor beni. Çeyrek elma ancak yiyor. Sebze çorbası da 2 tatlı kaşığı kadar ancak.Bugün biraz daha iyi yedi ama bakalım yarın nasıl olacak. Benim oğlum epeydir oturuyor destekli. Desteksiz birkaç saniye ancak,sonra yan yatıyor.Ben yürüteç ve hoppala tarzı birşey aldım.Pek sevmedi 5 dk bile zor duruyor içinde. Ama sağa sola hareket ettiriyor biraz. Ayaklarının üstüne durduruyorum ben.Oyun yapıyoruz arkasından seslenip cee deyince hoşuna gidiyor. Yüzüstü yatırıyorum dönüyor kendi.Benim sütüm de 2 gündür azaldı,yordum kendimi temizlik falan. Sıvı da alamadım pek.Meyvesuyu baya artırıyor,rezene çayı da. Süt ürünleri tüketemiyorum bunlarla artırmaya çalışıyorum.Boza ve kestane de baya artırıyo dene istersen.

galiba hamile gibi dikkat etmek gerekiyor beslenmeye sütün azalmaması için.iyi bir süt sağma pompası aryorum arkadaşlar tavsiye edebileceğiniz markalar varmı.bide geçmi acaba sü sağma makinası almak için bebeğim 7 aylık oldu sağııyorum hepsadece gece emiyor..arada veriyorum zorla hemen geri bırakıyor.alırım emmez sütüm kesilir boşa almış olurmuyum diye kararsızım.

aç karnına denedin mi canım? Tok olduğu için almıyor olabilir. Ben medelanın mini elektrikli pompasını almıştım,memnunum.Aynı markanın süt saklama poşetleri de var. Dondurucuya atmak için.

kızlar kaç kilo bebekleriniz benim sanki az gibi yaa..bi de başladık ek gıdaya mırın kırın yiyor şimdilik

canım 7-8 bebe bisküvisi yazmışsın ya içi rahatladı biraz 6 tane veriyorum çok mu olur diye düşünmüştüm

evet bize doktor demişti kalorisi yüksek besin değeri zengin diye daha fazla verme diye ama okadar da veremiyorum benim bebeğimin kusması var ne yese kusuyor

söylüyorum bir kaç kez hastalandı bronşit oldu falan doktor ondan kaynaklandığını söylüyor pek üzerinde durmuyor..

arkadaşlar benim bebeğimmi çok az yiyor normalde sizler sağıp veren varsa sütünüzü kaç cc ile doyuyor yada kaç cc mama ile doyuyor. bebekler ne kadar çorba yiyor yada yoğurt bazen bumu normali benmi fazla yemesini bekliyorum die düşünüyorum..

evet bize doktor demişti kalorisi yüksek besin değeri zengin diye daha fazla verme diye ama okadar da veremiyorum benim bebeğimin kusması var ne yese kusuyor

Eğer kusması geçmezse iyi bir dr a götürün çünkü benim kızımdada sadece kusma vardı önce reflü dediler, sonradan anlaşıldıki bebeğimde inek sütü alerjisi varmış((

bu inek sütü alerisinasıl anlaşılıyor mesela yoğurt peynir gibi şeyler yediği zamanmı kusuyor yoksa her zamanmı benimki çorba jmama meyve herşeyi kusuyor bu gün götürdük yine aynı kiloda üç ay önce de 8200 gr dı şimdide 8500gr çok moralim bozuldu doktora diyorum aldırmıyor ilgilenmesi iiçin bu bebeğin acillikmi olması gerek bilmiyorum..bebeğim resmen büyümüyor.

Tabiiki bu konuda eksper değilim en önemlisi dr unuz söyledikleri ama size şöyle söyleyeyim, benim bebeğim şu an sadece anne sütü alıyor ve ben yanlışlıkla içine süt konmuş olan 1 dilim kek yediğimde kızım 2 gün boyunca, her yediğinde ve yemediğinde çünkü sadece yemekten hemen sonra degil 1-2 saat sonrada oluyor, kusuyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…