6 hafta 1 gün gebelik vajinal ultroson ve karından ultrasonda kalp atışı görülmedi ve duyulmadı

Sonuc düşük olmadı kuzum duaların için teşekkür ederm doktorun kontrol için verdiği süreyi bekliyorum bir hafta daha beklesek bişey kaybetmeyiz ama şuan için Bebek’in yaşadığına canlılığına dair bir emare yok dedi bende bekliyorum Allah’a emanet ettim
Merhaba durumunuza bir gelişme var mı?

Arkadaşlar 6 hafta 1 günlük ultrasonda hamileyim fakat son adet tarihim 7 hafta 5 gün betam son 4 gündür artışta değiş şuan 27 bin daha yüksek olmasını bekledi doktor bugün gittim iki şekilde ultrasonlar baktı kese boyutundan 6 hafta 1 günlük dedi karından baktığında kese var ama kalp atışı duyulmadı şüphe duyduğu için vajinadan baktı vajinadan 5-5,5 haftada bile duyulabiliyormuş duyulmasana görülebiliyor Muş kalbin attığı doktor kalp atışı yok duyulmuyorda görülmüyorsa dedi yüzde doksan bu boş gebelik tanısı koyulabilir dedi yinede 1 hafta daha bekleyelim dedi sağlıksız bir gebelik dedi daha önce bunu yaşayan var mı arkadaşlar başıma ne gelecek ne olacak en ufak fikrim yok korkuyla bekliyorum rabbim korsun
Merhaba ben uluslararası embryo uzmanı Senem. 5 ve 6. haftada belki duyulabilir kalp atımı. Ancak 7 ile 8. hafta arası net alırsınız. Kolay mı embryo kalp oluşumu öyle? Beta HCG biz bile yeni yeni artıyor Haydi paniklemeyelim. Önce iyiyi düşünelim. Tabii ki kötüyü de aklımızda tutalım. Evet 5.haftada kalp kası çalışmaya başlıyor,doktor bunu incelemiştir ancak o bom bom bom bom minik sesler var ya 7.,8.haftada duyuluyor. Doktorunuzla işbirliği içinde sonuç ne olursa olsun çalışın. Daha önünüzde ne yıllar olacak. Sonucunuzu bekleyeceğim. Umarım ters köşe yapar minik melek.

Rabbim senin için hayırlısını versin inşallah
Korkma panik yapma
Benim doktorum 7.haftadan sonra duyulur bazen demisti
Benimde etiketlermisin sonucunu merak ediyorum
Allah'a emanet ol
Dualarla kal
Aynen hanımefendi. Ben uluslararası embryo uzmanı Senem 7., 8. haftadan itibaren kalp atışı duyulabilir bir kalbin gelişimi tam 10. haftada tamamlanıyor. Bu bebek kendi doktorunu ters köşe etsin diliyorum.

Aynen hanımefendi. Ben uluslararası embryo uzmanı Senem 7., 8. haftadan itibaren kalp atışı duyulabilir bir kalbin gelişimi tam 10. haftada tamamlanıyor. Bu bebek kendi doktorunu ters köşe etsin diliyorum.
Yaşadığım ülkede 7.haftada kalp atışı dinleniyo

Merhaba ben uluslararası embryo uzmanı Senem. 5 ve 6. haftada belki duyulabilir kalp atımı. Ancak 7 ile 8. hafta arası net alırsınız. Kolay mı embryo kalp oluşumu öyle? Beta HCG biz bile yeni yeni artıyor Haydi paniklemeyelim. Önce iyiyi düşünelim. Tabii ki kötüyü de aklımızda tutalım. Evet 5.haftada kalp kası çalışmaya başlıyor,doktor bunu incelemiştir ancak o bom bom bom bom minik sesler var ya 7.,8.haftada duyuluyor. Doktorunuzla işbirliği içinde sonuç ne olursa olsun çalışın. Daha önünüzde ne yıllar olacak. Sonucunuzu bekleyeceğim. Umarım ters köşe yapar minik melek.
Merhaba , artık her paylaşımın altında kendimi buluyorum benimde benzer durum geç döllenme olduğu söylendi ama aradaki fark kese bozulmuş görünüyor kanamam da var 6+4 kalp atışı da yok rahim ağzına yakın düşük yapacaksın kürtaj olman lazım dediler çaresizce kürtaj günü bekliyorum

Tek umudum yarın gittiğimde kalp atşını duymak bende çok isterim ters köşe etsin 9hafta 6 gündeyiz ve hala kalp atışı duramadık doktor bu kezde gittiğimde duyulmazsa gebeliği sonlandıracağız dedi fetus görünüyor ama kalp atışımı yok 10 . Haftadan sonra duyduğunuz gördüğünüz birileri oldu mu acaba doktor sonlandırmaktan bahşediyor çok korkuyorum yardımcı olabilir misiniz

Korkma panik yapma
Allah'a emanet ol
Dualarla kal
Sonuç canım 9 hafta 6 dayım ve hala duramadık bir daha gittiğimizde duyamazsak gebeliği sonlandıracagını söyledi tek umudum minik kalbinin atması dualarınız ve bilgileriniz için teşekkür ederim rabbim hepimiz için hayırlısını nasip etsin

İyi ki varsınız senem hanım hala duyamadık izledi doktor 2 doktora gidiyorum ikisinde aynı şeyi söylüyor 9 hafta 6 dayım eğer birdahaki gittiğimde duyamazsa gebeliği sonlandıracagını söyledi fetusü gördü ama kalp atışı yok boş gebelik değil dedi ama bebekte canlılık yok dedi çok üzgünüm süreci bilgilendireceğim çok bitkin ve yorucu bir süreçten geçiyoruz rabbim yumurtaya can veren rabbim en güzelini o bilir

Sonuç canım 9 hafta 6 dayım ve hala duramadık bir daha gittiğimizde duyamazsak gebeliği sonlandıracagını söyledi tek umudum minik kalbinin atması dualarınız ve bilgileriniz için teşekkür ederim rabbim hepimiz için hayırlısını nasip etsin
Hakkınızda hayırlısı olsun canim

Korkma panik yapma
Allah'a emanet ol
Dualarla kal
Çok isterdim sizlere güzel haber vermek rabbimin takdiri dün gece kürtaj olmak zorunda kaldım bebekte en ufak gelişme yoktu doktor bundan sonrası sana zarar dedi kime gidersen git hangi doktora danışırsan danış değişen bişey yok dedi çok üzgünüm Allah’a isyan etmek istemiyorum rabbim en güzelini bilir desteğiniz için herkese teşekkür ederim rabbim kimseye yaşatmasın

Çok isterdim sizlere güzel haber vermek rabbimin takdiri dün gece kürtaj olmak zorunda kaldım bebekte en ufak gelişme yoktu doktor bundan sonrası sana zarar dedi kime gidersen git hangi doktora danışırsan danış değişen bişey yok dedi çok üzgünüm Allah’a isyan etmek istemiyorum rabbim en güzelini bilir desteğiniz için herkese teşekkür ederim rabbim kimseye yaşatmasın
Cok gecmis olsun canim
Her şeyin hayırlısı olsun
Vardır bundada bi hayır
Dualarimizdasin
Rabbim gönlüne göre versin canım üzülme demek kolay biliyorum ben öyle demicem
Evet üzül ağla neden de ama en fazla 3 gun... Sonra toparlan gucluyum ben bunun üstesinden gelirim de
Cok kalp ❤️❤️❤️

Cok gecmis olsun canim
Her şeyin hayırlısı olsun
Vardır bundada bi hayır
Dualarimizdasin
Rabbim gönlüne göre versin canım üzülme demek kolay biliyorum ben öyle demicem
Evet üzül ağla neden de ama en fazla 3 gun... Sonra toparlan gucluyum ben bunun üstesinden gelirim de
Cok kalp ❤️❤️❤️
allah razı olsun canım benim duaya sığınıyorum öyle ki çok yorucu bir süreç oldu sonuda bir o kadar üzücü rabbim kimseye yaşatmasın elimden geldiğince dik durmaya çalışıyorum eşimde çok yıprandı ve üzüldü Allah’ın izniyle atlatacağız rabbim en güzelini bilir

Merhabalar ;Senem hanım bugün kontrole gittim,7 haftalık dedi kese var ama bebek yok dedi kan verdim,perşembe yine vereceğim.karından baktı bebek görünürmü acaba sonradan:KK43:

Arkadaşlar 6 hafta 1 günlük ultrasonda hamileyim fakat son adet tarihim 7 hafta 5 gün betam son 4 gündür artışta değiş şuan 27 bin daha yüksek olmasını bekledi doktor bugün gittim iki şekilde ultrasonlar baktı kese boyutundan 6 hafta 1 günlük dedi karından baktığında kese var ama kalp atışı duyulmadı şüphe duyduğu için vajinadan baktı vajinadan 5-5,5 haftada bile duyulabiliyormuş duyulmasana görülebiliyor Muş kalbin attığı doktor kalp atışı yok duyulmuyorda görülmüyorsa dedi yüzde doksan bu boş gebelik tanısı koyulabilir dedi yinede 1 hafta daha bekleyelim dedi sağlıksız bir gebelik dedi daha önce bunu yaşayan var mı arkadaşlar başıma ne gelecek ne olacak en ufak fikrim yok korkuyla bekliyorum rabbim korsun
Çok üzgünüm. Uzun süredir bu anı bekliyorum 2 hafta önce hamile oldugumu öğrendim. O kadar çok bekledik ki bu anı yaşadığımız mutluluğu tahmin edemezsiniz. 2 hafta sonra tekrar kontrole gittiğimde kalp atışını göremedik. Hiç gelişmemiş aynı bezelye gibi kalmış. Doktorum ilk kontrolden 2 gün sonra büyümesini durdurduğunu söyledi. Herseyin hayırlısı insan nasibini yaşıyor. Rüya gibi bi sevindik bi kahrolduk. Doktorum ilk gebelik olduğu için fitil alarak düşürmeyi tavsiye etti. Beklemenin bir anlamı yoktu. Bebegim artık benimle değil. Ama sunu biliyorum düşünün rahmi temizlediği arkadan gelecek bebegin daha güçlü tutunduğu. Sebebi için şu söylendi büyük ihtimalle genetik bir bozukluk olduğu böyle bir durumda vücudun bunu analiz edip gelişimini durduğu. Hayırlısı her şerde bir hayır vardır.

Boş gebelik değildir. Yolk kesesi varsa bebek kesin vardır.
Yıllar önce benimde boş keseydi. 7.haftada bebeği görebildik.
Banada yolk varsa bebek kesin vardır denmişti.
Ümit vermek istemem. Hakkınızda hayırlısı olsun 🤲 Rabbim Feraha çıkarsın. Sağlıklı bir bebekse Rabbim kucağınıza almayı nasip etsin 🤲
Benimde tüp bebek ile yavrum geldi..
5haftalikti kontrole gittiğimde..
İlk kontrolümüz biraz stresli geçti..
Kesem Yuvarlak değildi.. birde kenar kısımlarınında kanama alanı var..
Ama aktif kanamam yok..
Yolk saç görünüyor dedi doktorum..
Toparlayabilir ama toparlamaz ise genetik sorunu vardır vs dedi..
Perşembe gününü bekliyorum ❤️

Benimde tüp bebek ile yavrum geldi..
5haftalikti kontrole gittiğimde..
İlk kontrolümüz biraz stresli geçti..
Kesem Yuvarlak değildi.. birde kenar kısımlarınında kanama alanı var..
Ama aktif kanamam yok..
Yolk saç görünüyor dedi doktorum..
Toparlayabilir ama toparlamaz ise genetik sorunu vardır vs dedi..
Perşembe gününü bekliyorum ❤️
Allah hayırlısıyla güzel sonuç versin hayırlı haberlerinizi bekliyoruz 🌸

X