6. His, kıskançlık, dedikodu, iş hayatı

Hamile olan kişinin dileklerinde çok takılmışsınız ben takılması gereken bir şey görmedim. Yaşıtım akraba yaşı erken evlendi, düğününe gittik defalarca darısı sana dedi içimden manyak dedim geçtim 😂

Sınav mevzusu da belli ki o kişi sizi kendisine yakın hissetmiyor ki sizin sınavı hakkında yorum yapmanıza irrite olmuş. Çok yakın değilseniz böyle toplara hiç girmeyin, iyi niyetiniz sizi üzmüş.
Onunla öncesinde bir olayımız var da ondan ☺️

12 yıllık 2 tane dostumun arkamdan iş çevirip hasetlik yapıp en iyi yerlere gelmemi istemediklerini öğrendiğimden beri kimseye güvenmiyorum ,kimseden bir beklentim kalmıyor ..

İnsanlar bizim düşündüğümüz veya istediğimiz gibi olmuyor çoğu zaman ,dünya çıkar dünyası ne yazık ki

Bu kadar ciddiye almayın gülüp geçin herkes her şeyi yapar gibi bakın , beklentisiz
Nasıl yapabilirler böyle bir şey en yakın arkadaşına bi de
Ben işi olmayan arkadaşım sınavı kazansın diye neredeyse kendim ders çalıstıracaktım

Nasıl yapabilirler böyle bir şey en yakın arkadaşına bi de
Ben işi olmayan arkadaşım sınavı kazansın diye neredeyse kendim ders çalıstıracaktım
Artık kimseye güvenmiyorum bu dostum demiyorum çünkü gerçekten herkes her şeyi yapıyor

Ben onlara kardeşlerinden daha yakındım keşke herkese rabbim benim gibi dost verse ama zor olsa da temizledim hayatımdakileri kendi kendime mutluyum 👍

Bu yüzden bu devirde özellikle kimseden samimiyet beklemeyin nasılsın günaydın vs yeterli

Fazla düşünceli gibi görünüp aslında mıy mıy insanlar bi yerden sonra enerjimi emiyor. Tebrik eder ama sanki görünmek için eder bir şey anlatacak inceliğinden iki saat lafı dolandırır. Böyle insanları biyerden sonra ben de görmezden geliyorum valla. Acaba siz de öyle biri olabilir misiniz

Hamile arkadaşla İnsanları kırmak mı gerek
Şurda belirtmiştim ne zaman yakalasa selam vermeden ne zaman evleneceksin diye darlıyordu ☺️
Hmmmm şimdi anlaşıldı 😂 Sizi ben fazlaca alttan alan iyi niyetli biri olarak gördüm. Bu dünya bu kadar temiz insanları barındırmıyor maalesef. Çok kendinizden veriyorsunuz. O yüzden insanlar size karşı hadsizlik yapmayı hak görüyor. Gerektiğinde net olarak çizgi çekmeli karşıdaki insanın ağzının payını vermelisiniz diye düşünüyorum.

Artık kimseye güvenmiyorum bu dostum demiyorum çünkü gerçekten herkes her şeyi yapıyor

Ben onlara kardeşlerinden daha yakındım keşke herkese rabbim benim gibi dost verse ama zor olsa da temizledim hayatımdakileri kendi kendime mutluyum 👍

Bu yüzden bu devirde özellikle kimseden samimiyet beklemeyin nasılsın günaydın vs yeterli

Öff sinir oldum şimdi, sınavdan çıkar çıkmaz hadi hayırlı olsun diyelim diye çok güzel hissettirdiler
Ben de başarısını tebrik ettimde pişman olacağım aklıma gelmezdi ya

Öff sinir oldum şimdi, sınavdan çıkar çıkmaz hadi hayırlı olsun diyelim diye çok güzel hissettirdiler
Ben de başarısını tebrik ettimde pişman olacağım aklıma gelmezdi ya
Bir daha demezsiniz ne olacak ki dediniz diye bişey kaybetmediniz herkes kendine yakışan tepkiyi verir

En azından insanları tanımış oluyorsunuz

İş ortamında arkadaşlık olmaz.
Bu tarz tebrikler genellikle nezaketen yapılır.
Dedikodu olmayan yer yok.
Bence hassasiyetlerinizi gidermelisiniz ya da belli etmemelisiniz.
Bence her şeye çok anlam yüklemeyin.

kamu kurumlarında özel sektörden daha çok entrikalar dönmesi bana çok garip geliyor yaa
10 şirket gördüm hiç bu kadar tavır, kumpas, arkadan konuşma görmedim
hayır ayağını da kaydıramazsın sonuçta kamu kurumu değil mi??

İş ortamında arkadaşlık olmaz.
Bu tarz tebrikler genellikle nezaketen yapılır.
Dedikodu olmayan yer yok.
Bence hassasiyetlerinizi gidermelisiniz ya da belli etmemelisiniz.
Bence her şeye çok anlam yüklemeyin.
Siz bide benim ilk memuriyetimi görün ay herkesle arkadaş herkesle sohbet eden biriydim oda arkadaşım da insan canlısıydı. Biraz da ondan kaptım herkese koşmayı konuşmayı. 7 yılda bu kadar törpüleyebildim

kamu kurumlarında özel sektörden daha çok entrikalar dönmesi bana çok garip geliyor yaa
Özel sektörde pek vakit kalmıyordu çalışmaktan.
İlk senelerimden sonra bi nebze törpüledim kendimi ama kaç yıl oldu hala kanabiliyorum insanlara

Annem kamuda doktor yardımcısı ve işyerinde dedikodu yaptıkları yetmiyor gibi evde de dedikodu telefon trafiği yaşanıyor. İnsanın midesi bulanıyor gerçekten.

Annem kamuda doktor yardımcısı ve işyerinde dedikodu yaptıkları yetmiyor gibi evde de dedikodu telefon trafiği yaşanıyor. İnsanın midesi bulanıyor gerçekten.

Konu sahibi daha az yoğunlukta çalışmalarına bağlamış ben de hak verdim açıkçası
ama doktor yardımcılığı da hiç sakin bir düzen olduğunu düşündürtmüyor bana
bu teori de mi çürüdü şimdi

Konu sahibi daha az yoğunlukta çalışmalarına bağlamış ben de hak verdim açıkçası
ama doktor yardımcılığı da hiç sakin bir düzen olduğunu düşündürtmüyor bana
bu teori de mi çürüdü şimdi
Yok ayol bir de diş hastanesi her daim hasta var kımıl kımıl. Çürüdü diyebiliriz 😂

Hiç samimi olmadığın birine "seninle aynı puanı almışız tebrik ederim vs vs" demek biraz laf sokuyor havası vermiş, hani sizin puanınızdan yüksek olsa neyse. Resmen benimle aynı seviyeye ulaşmışsın bravo demişsiniz gibi olmuş.

Diğer arkadaşta takılacak bir şey yok "aminn ama daha adayım bile yok" der geçerim saniye bile aklımda kalmaz. Kimbilir kaç kişi bir şeyler için darısı başına demiştir bana.

Hiç samimi olmadığın birine "seninle aynı puanı almışız tebrik ederim vs vs" demek biraz laf sokuyor havası vermiş, hani sizin puanınızdan yüksek olsa neyse. Resmen benimle aynı seviyeye ulaşmışsın bravo demişsiniz gibi olmuş.

Diğer arkadaşta takılacak bir şey yok "aminn ama daha adayım bile yok" der geçerim saniye bile aklımda kalmaz. Kimbilir kaç kişi bir şeyler için darısı başına demiştir bana.
O kadar çok kişi tebrik için Aradı ki beni ayda yılda bir gördüğüm yada sadece telefonda iş için görüştüğüm.. kimse için laf sokuyor diye düşünmedim açıkçası böyle düşünebileceğini o kişinin şuan burada okuyorum

X