6 seneyi çöpe attım, canım acıyor.

bskylz

Üye
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2013
21
0
öncelikle merhaba kızlar... hem içimi dökmek hem de akıl danışmak istiyorum sizlere çünkü bana kimsenin tarafsızca yorum yaptığını düşünmüyorum artık.
18 yaşındayım 6 senedir bir birlikteliğim vardı yani ortaokuldan, 12 yaşımdan beri aynı insanla birlikteydim. gözümü açtım onu gördüm derler ya benim için biçilmiş kaftan bu söz. hiç tanımadan yüzünü bile görmemişken bi tesadüf eseri konuşmaya başladık aynı okulda okuyorduk aynı sokakta oturuyorduk. 3 ay kadar konuştuktan sonra ilişkimiz başladı. ikimizde toyduk, belki de ömrümüzün en güzel zamanlarında tanıdık birbirimizi. o 15 yaşında bir delikanlı, bense genç bir kız çocuğu. ailem okulu bıraktığı ve mahallede serseri sanıldığı için(ki evinden çıkmazdı) asla istemedi. onlara karşı çıkıp ben ilişkimden vazgeçmedim. 2,5 - 3 yıl boyunca hiçbir problemimiz yoktu kavga nedir onu bile bilmezdik ufak sürtüşmeler tatlı atışmalardı gördüğümüz en büyük sorunlar. arkadaşım, dostum, bazen abim, sırdaşım herşeyim olmuştu. gözlerine bakmaya kıyamazdım. büyüdükçe arttı belki de sorunlar bilmiyorum o dönemden sonra çok değişti. sürekli benden yana şüpheleri vardı. şunu da belirtmek isterim ki ben ona olan hislerimin farkına vardığım andan itibaren büyük bir sadakatle bağlıydım şuan bitmiş olmasına rağmen de öyleyim. ama o bunun farkına varamadı hiçbir zaman. geçen sene onun başka bir kızla konuşmalarını yakaladım bitirmek istedim kararlıydım da, pişmanlığını anlattı affettirdi kendisini. bu birkaç sefer daha yaşandı son konuştuğu kızdan da o anlamda beklentide olarak konuşuyordu daha önce de yakalamıştım ama bu şekilde değildi konuşmaları artık işi iyice çığrından çıkarmıştı. mahallede adı çıkmış kızlardan biriydi bu kız. ne bir buluşma ne bir görüşme yoktu ondan eminim. ama tamam dedim bu sefer bitti. salaklık bu ya yine affettim. her şey unutulmuş gibi oldu bir süre, öyle sandım affettim sandım. askerlik hazırlıkları vardı onu göndermenin korkusu vardı belki de bu yüzden bastırdım ona olan öfkemi.
her neyse sonra askere gitti aileme binbir oyun çevirip gece gitmesine ve aynı sokakta oturuyor olmamıza rağmen gittim yolculamaya. sarıldık ağlaştık bütün gece ve ellerimle uğurladım onu asker ocağına. sevdiğim o otobüse bindiği andan itibaren zaten dikkat ettiğim hareketlerime iyice özen göstermeye başladım yüzüğümü parmağımdan asla çıkarmadım okulda erkek arkadaşlarım tokalaşmak için ellerini uzatınca elim kirli gibisinden bahaneler üretip reddettim. yolda yürürken normalde de önüme bakarım ama daha bir bilincinde oluyor insan işte... "asker yolu beklemek" çok farklı bir psikoloji.
acemiden geldi edirne'ye gitti usta birliğine. ustaya geçtikten sonra bir haller oldu. sürekli kaçmaya başladı. bir defa geldi 2,5-3 ay boyunca burada firari olarak gezdi. ne olduysa o zaman oldu zaten. uyuşturucu kullandığını öğrendim, bana hep bıraktım diyordu.. iyice bana karşı şüpheli tavırlar aldı 'kimle ne halt yiyorsun' kadar çirkin laflara ulaştı o şüpheleri. ve bir gün 10 şubat akşamı çok çirkin bir ithamda bulundu bana karşı.. ve böyle bitti.
biz ayrıldıktan sonra geri döndü birliğine ailesinin zoruyla. 3 aydır arıyor başlarda konuşuyordum ama artık çok seyrek cevaplıyorum. uyuşturucuyu bırakmak ve tedavi görmek için birlikte kliniğe yatmış. bir yandan vicdan da yapıyorum hem asker hem de şuan çok ihtiyacı var desteğe. ben de kahroluyorum, asla bir an bile aklından düşüncelerimden çıkmıyor. 6 senedir her gün birlikteydik neredeyse. ve ben onun boşluğunu, yokluğunu yüreğimin her zerresinde hissediyorum. çok pişman olduğunu söylüyor ama ben onca lafı yutamıyorum. unutamıyorum. :KK43:

O konuştuğu kızlar olsun yanında bırak.
İlk olmak değil son olabilmek başarıdır bence.

Fazla kendinden vermişsin bence değmez..

Ah be arkadaşım...:KK43:
Burktun yüreğimi... Ben de şu an aşk acısı çekiyorum.. Sevgilimi 1 hafta önce terk ettim acısı hala geçmedi...
O yüzden senin neler çektiğini o kadar iyi biliyorum ki... Allah sabır selamet versin öncelikle...
6 koca yıl... Kolay değil, hiç kolay değil...
Ama olmayacağını anlıyorsan, uzatmak da pek doğru gelmiyor bana açıkçası... Hele de bağımlılığı olan biriyle... İki kat daha zor, çok daha çetrefilli...
Başka kızlarla yazışmasını saymıyorum zaten... Hiçbir insanın kabul edemeyeceği bir durum bu, kimse bu kadar geniş olamaz, kadın ya da erkek...
Üstelik, senin namusuna laf etmesi...
Bunların hepsi belki de bağımlılıktan...
Bir şans daha versen...
Düzelir belki?:26:
İhtimallerle yola çıkılmaz ama, bazen de affedici olmak gerekiyor diye düşünüyorum....

Çok gençsiniz. Çok toysunuz. Yanlış anlama eleştirmek amaçlı yazmıyorum bunları.
Bu yaşta seni çok yormuştur o yaşananlar.
Şu an yaptığın sadece vicdan bence iyi niyetlisin çünkü.
Çok iyi düşünmen gerekli. Bu kişinin yardıma ihtiyacı var ama senin yardımına değil.
Bir uzmana görünmeli.
Muhtemelen böyle bir şey olmayacak o yüzden bu yaşında çok daha başka şeylerin keyfini çıkaracakken seni yoracak birine gitme.
İnan bana çok daha farklı şeyler yaşayacaksın kaldı ki bana göre sen elinden geleni yapmışsın.
Üzülme ve o kişiden uzak durmayı becerebiliyorsan onu yap.

öncelikle merhaba kızlar... hem içimi dökmek hem de akıl danışmak istiyorum sizlere çünkü bana kimsenin tarafsızca yorum yaptığını düşünmüyorum artık.
18 yaşındayım 6 senedir bir birlikteliğim vardı yani ortaokuldan, 12 yaşımdan beri aynı insanla birlikteydim. gözümü açtım onu gördüm derler ya benim için biçilmiş kaftan bu söz. hiç tanımadan yüzünü bile görmemişken bi tesadüf eseri konuşmaya başladık aynı okulda okuyorduk aynı sokakta oturuyorduk. 3 ay kadar konuştuktan sonra ilişkimiz başladı. ikimizde toyduk, belki de ömrümüzün en güzel zamanlarında tanıdık birbirimizi. o 15 yaşında bir delikanlı, bense genç bir kız çocuğu. ailem okulu bıraktığı ve mahallede serseri sanıldığı için(ki evinden çıkmazdı) asla istemedi. onlara karşı çıkıp ben ilişkimden vazgeçmedim. 2,5 - 3 yıl boyunca hiçbir problemimiz yoktu kavga nedir onu bile bilmezdik ufak sürtüşmeler tatlı atışmalardı gördüğümüz en büyük sorunlar. arkadaşım, dostum, bazen abim, sırdaşım herşeyim olmuştu. gözlerine bakmaya kıyamazdım. büyüdükçe arttı belki de sorunlar bilmiyorum o dönemden sonra çok değişti. sürekli benden yana şüpheleri vardı. şunu da belirtmek isterim ki ben ona olan hislerimin farkına vardığım andan itibaren büyük bir sadakatle bağlıydım şuan bitmiş olmasına rağmen de öyleyim. ama o bunun farkına varamadı hiçbir zaman. geçen sene onun başka bir kızla konuşmalarını yakaladım bitirmek istedim kararlıydım da, pişmanlığını anlattı affettirdi kendisini. bu birkaç sefer daha yaşandı son konuştuğu kızdan da o anlamda beklentide olarak konuşuyordu daha önce de yakalamıştım ama bu şekilde değildi konuşmaları artık işi iyice çığrından çıkarmıştı. mahallede adı çıkmış kızlardan biriydi bu kız. ne bir buluşma ne bir görüşme yoktu ondan eminim. ama tamam dedim bu sefer bitti. salaklık bu ya yine affettim. her şey unutulmuş gibi oldu bir süre, öyle sandım affettim sandım. askerlik hazırlıkları vardı onu göndermenin korkusu vardı belki de bu yüzden bastırdım ona olan öfkemi.
her neyse sonra askere gitti aileme binbir oyun çevirip gece gitmesine ve aynı sokakta oturuyor olmamıza rağmen gittim yolculamaya. sarıldık ağlaştık bütün gece ve ellerimle uğurladım onu asker ocağına. sevdiğim o otobüse bindiği andan itibaren zaten dikkat ettiğim hareketlerime iyice özen göstermeye başladım yüzüğümü parmağımdan asla çıkarmadım okulda erkek arkadaşlarım tokalaşmak için ellerini uzatınca elim kirli gibisinden bahaneler üretip reddettim. yolda yürürken normalde de önüme bakarım ama daha bir bilincinde oluyor insan işte... "asker yolu beklemek" çok farklı bir psikoloji.
acemiden geldi edirne'ye gitti usta birliğine. ustaya geçtikten sonra bir haller oldu. sürekli kaçmaya başladı. bir defa geldi 2,5-3 ay boyunca burada firari olarak gezdi. ne olduysa o zaman oldu zaten. uyuşturucu kullandığını öğrendim, bana hep bıraktım diyordu.. iyice bana karşı şüpheli tavırlar aldı 'kimle ne halt yiyorsun' kadar çirkin laflara ulaştı o şüpheleri. ve bir gün 10 şubat akşamı çok çirkin bir ithamda bulundu bana karşı.. ve böyle bitti.
biz ayrıldıktan sonra geri döndü birliğine ailesinin zoruyla. 3 aydır arıyor başlarda konuşuyordum ama artık çok seyrek cevaplıyorum. uyuşturucuyu bırakmak ve tedavi görmek için birlikte kliniğe yatmış. bir yandan vicdan da yapıyorum hem asker hem de şuan çok ihtiyacı var desteğe. ben de kahroluyorum, asla bir an bile aklından düşüncelerimden çıkmıyor. 6 senedir her gün birlikteydik neredeyse. ve ben onun boşluğunu, yokluğunu yüreğimin her zerresinde hissediyorum. çok pişman olduğunu söylüyor ama ben onca lafı yutamıyorum. unutamıyorum. :KK43:

canıııımm kardeşim.. okurken daraldım senin yerine koyarak kendimi.. 18 yaşındasın.. kusura bakma hem sorumsuz hem terbiyesiz hem uyuşturucu hem paranoyak hem çapkın hem.. sayamayacağım artık:KK43: yapma bunu kendine.. yazık günah.. sen daha çocuksun.. 18 ya allah aşkına.. tamam duygularına lafım yok ama o sadece "çocukluk hatası" olarak kalsın.. ne olur? desteğe ihtiyacı varsa anası babası kardeşi amcası halası vs vardır.. hoş okulu bırakırken nerdeydiler firar ettiğinde neredeydiler onu bilemem.. sahip çıksınlar çocuklarına.. sana mı sordu tüm bu haltları yerken.. KAÇ kurtul bu kargaşadan.. gençliğinin en güzel zamanlarının başındasın.. ilerde başını vuracak duvar ararsın..

Ah be arkadaşım...:KK43:
Burktun yüreğimi... Ben de şu an aşk acısı çekiyorum.. Sevgilimi 1 hafta önce terk ettim acısı hala geçmedi...
O yüzden senin neler çektiğini o kadar iyi biliyorum ki... Allah sabır selamet versin öncelikle...
6 koca yıl... Kolay değil, hiç kolay değil...
Ama olmayacağını anlıyorsan, uzatmak da pek doğru gelmiyor bana açıkçası... Hele de bağımlılığı olan biriyle... İki kat daha zor, çok daha çetrefilli...
Başka kızlarla yazışmasını saymıyorum zaten... Hiçbir insanın kabul edemeyeceği bir durum bu, kimse bu kadar geniş olamaz, kadın ya da erkek...
Üstelik, senin namusuna laf etmesi...
Bunların hepsi belki de bağımlılıktan...
Bir şans daha versen...
Düzelir belki?:26:
İhtimallerle yola çıkılmaz ama, bazen de affedici olmak gerekiyor diye düşünüyorum....

çok düşündüm bir şans daha vermeyi. ama yine aynı şeylerin olmasına gücüm yok artık.
istihare namazına da yattım doğru kararı verebilmek için. benim için hayırlı çıktı. günlerce devam ettim belki öyle görmek istediğim için rüyama girdi diye ama hep aynıydı sonuç. buna rağmen gururumdan vazgeçmedim :KK43: ve 3 aydır ayrıyız ama ne yediğim yemeğin tadı var ne uyuduğum uykunun anlamı. o kadar alışmışım ki varlığına..

Ben hep söylüyorum aşk acısı die birşey yoktur. Eger acu cekiyorsaniz orda ask yoktur derhal uzaklasmaniz gereken bi yerdir. Ask hayati guzellestirir, sevgi insani mutlu eden bir duygudur icinde aci barindirmaz. Burukluk barindirabilir, huzun olur bazen ama aci olmaz. Aci varsa bi yerdeki ask eksiktir kaçın ordan.... ayrica 12 yasinda ailenizin gördüklerini görmemiş olabilirsin görüyoruz ki onlar haklı. Aileni dinle daha gencecikken birak gitsin. 6 yilim diorsun ama birak 16 26 olmasın. ..

nasıl anlatsam bilmiyorum. etrafımda ne dost bildiğim biri var ne de güvenip konuşabileceğim insanlar.
anlatmaya kalksam ya yargılamaya yada korumaya geçecek hepsi biliyorum.
ben bir tek ona böyle değer verdim. benim hayatım onunla olan ilişkimizden mutluluğumuzdan ve hayvanlarımdan ibaret. tutunacak tek dalımsa şimdi sadece bu 4 ayaklı çocuklarım.
ama inanın onlardan bile eskisi kadar güç alamıyorum. eskiden sokak hayvanlarımla ilgilenirken saati, dünyayı her şeyi unuturdum.
ama artık onlar bile unutturmuyor içimdeki acıyı boşluğu..

Ahh yavrum oyle unutursun ki ohooo öte bile gecersin. Sonra karşına muhtesem biri cikar, simdi uğruna öldüğün adam icin üff iyiki kurtulmusum dersin. Sadece su an bakis açını genisletmeye ihtiyacın var o kadr...

nasıl anlatsam bilmiyorum. etrafımda ne dost bildiğim biri var ne de güvenip konuşabileceğim insanlar.
anlatmaya kalksam ya yargılamaya yada korumaya geçecek hepsi biliyorum.
ben bir tek ona böyle değer verdim. benim hayatım onunla olan ilişkimizden mutluluğumuzdan ve hayvanlarımdan ibaret. tutunacak tek dalımsa şimdi sadece bu 4 ayaklı çocuklarım.
ama inanın onlardan bile eskisi kadar güç alamıyorum. eskiden sokak hayvanlarımla ilgilenirken saati, dünyayı her şeyi unuturdum.
ama artık onlar bile unutturmuyor içimdeki acıyı boşluğu..

yargılamak değil de sizin şu an göremediklerinizi geç olmadan siz çoook pişman olmadan size farkettirmeye çalışıyorlar demek daha uygun olabilir sanki..

anne babalar büyükler çocukları yaşayarak görerek burunları sürterek öğrensinler istemezler.. anlatayım da anlasın yapmasın üzülmesin isterler..

ama maalesef çocuk bildiğini okur acı ama gerçek olanı kendi görmeyi tercih eder..

tabiki içinde boşluk olacak.. tek o varmış.. artık yok.. ama zaten sorun tek onun olmasıymış bence..

18 yaşında bir gencin idealleri hayalleri hedefleri olmalı.. kendisini sevip saymalı artık.. bu kadar körü körüne bile bile lades dememeli..

derslerine yoğunlaşmalısın.. kedilerinle ilgilenmelisin.. kendini geliştirmelisin.. arkadaşlarınla yaşına uygun zaman geçirmelisin..

senden ve ailenden başka gerçek yok canım.. biraz geniş düşün.. acın geçecek.. bu zamanları hatırlamak bile istemeyeceksin..

allah onun da yolunu açık etsin.. yolunu bulsun inşallah.. ama aynı yolda yürümeniz tehlikeli ve sakıncalı.. bu gayet açık..

Ahh yavrum oyle unutursun ki ohooo öte bile gecersin. Sonra karşına muhtesem biri cikar, simdi uğruna öldüğün adam icin üff iyiki kurtulmusum dersin. Sadece su an bakis açını genisletmeye ihtiyacın var o kadr...

hayır aksine bunları da düşünüyorum. hatta acaba o tesadüf hiç yaşanmamış olsa neler olurdu hayatım ne yönde değişmiş olurdu diye de çok düşündüm oturup. bilemem elbette. ama pişman değilim ben o 6 yılın tek saniyesinden bile. tekrar o yaşa gelsem yeniden tanışmak isterim onunla.
ama artık oluru var mı yok mu bilmiyorum. canımı yakan da bu zaten. seneye burdan gitmeyi düşünüyorum zaten. istanbul, bu mahalle.. katlanamıyorum her yerde anıların birikmiş olmasına.
ama bi yandan da korkmuyor değil insan.. ya bir daha hiç göremezsem...

Canım üzüntünü anlıyorum neticede 6 seneni verdiğin insandan ayrılmışsın ..ve ayrılmak çok doğru bir kararmış..bağımlı olduğu için değil o tedavi olunur aşılır..yalnız aşılamayan birşey var o da gözü dışarda olma/çapkınlık..sen resmen defalarca aldatılmış affetmişsin..aldatmak sevmemek anlamına gelir..aldatılmak ve şiddet asla affı olmayanlardandır ..bak burda 30 yaşında ablaların emeklerini hiçe sayarak erk arkdslarını terkediyolar..sen 18 yaşında daha hayatın çok başındasın.numaranı değiştir ve bu insandan uzak dur kendine başka bir yol çiz oku..gazetelerin 3. Sayfaları böyle paranoyalar yüzünden sevgililerini öldürenlerle dolu..bu bir hastalık..

hayır aksine bunları da düşünüyorum. hatta acaba o tesadüf hiç yaşanmamış olsa neler olurdu hayatım ne yönde değişmiş olurdu diye de çok düşündüm oturup. bilemem elbette. ama pişman değilim ben o 6 yılın tek saniyesinden bile. tekrar o yaşa gelsem yeniden tanışmak isterim onunla.
ama artık oluru var mı yok mu bilmiyorum. canımı yakan da bu zaten. seneye burdan gitmeyi düşünüyorum zaten. istanbul, bu mahalle.. katlanamıyorum her yerde anıların birikmiş olmasına.
ama bi yandan da korkmuyor değil insan.. ya bir daha hiç göremezsem...

Onu sil demiyorumki. Yaşadıklarını tabiki unutamazsin gecmis silinmez bir seydir. Sadece bir gun gelir iyiki dersin iyiki bbitmis. Valla ben aldatilgima sevinmistim. Aldatildigim icin çocukluk askimla ayrilmistik sonra hayatimin adamini buldum. Bana geri donmek istediginde ona binlerce kez tesekkur ettiğimi sayesinde harika bir iliskim olduğunu soyledim. Bak 15 gun sonra evleniorum:-D hayat yani diorum cok seyler olur aklin almaz....

Her zaman unutulmuyor. Arkadasım 1 yıllık ilişki ardından 4 yıl yas tuttu. Hemde dediğin gibi kimseyle konuşmadan bakışmadan. Oda 15li yaşlardaydı. Gözünü açtiğinda gördüğün kişinin çok başka yeri oluyor hayatında.
Ama madde kullanması bazı seyleri bilincsizce yapmasına neden oluyor öyle garip bir psikolojiymiş bu.
Yinede benim fikrim "başkalarıyla konuşmak adına beni,bizi, 6 yılımızi kaybetmeyi göze aldı" düşüncesini kendine empoze ederek o adamdan uzaklaşman

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Bize onu at as kes demek kolay ama baska kizlarla konusmasi uyusturucu kullanmasi sana guvenmemesi iftirada bulunmasi seni haketmedigi ve bu iliskinin olmamasi gerektiginin en buyuk kaniti. Ona acıyıp alti senem diye düşünüp konusma bakma telefonlarina acma aramalarini. Vebal almak istemem ama ben olsam öyle yapardım. Ne gibi bir gelecek kurabilirsin ki bu insanla. Zor aliskanliklari kenara koymak ama yoluna devam etmek zorundasin...

bence bu hayatta en zor şey vazgeçmek... ölüm gibi. hani insan bilir bir daha gelmeyecek, dokunamayacaksın; ama yediremez konduramaz ya ona...
umarım en azından bu şehirden uzaklaşıp üniversitede istediğim şeyi, veterinerliği yapmak iyi gelir...

Son düzenleme:
16 yaslarinda cok asik oldugum birinden ayrilmistim intihar edicem cok kotuyum diye haydar dumeni aramistim :KK70: dusuniyorumda cok salakmisim:KK70:ilerde gulup gecersin ohoooo daha kimler cikacak karsina adamda her pislik var uzak dur ondan yoksa zararli cikarsin.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

bence bu hayatta en zor şey vazgeçmek... ölüm gibi. hani insan bilir bir daha gelmeyecek, dokunamayacaksın; ama yediremez konduramaz ya ona...
umarım en azından bu şehirden uzaklaşıp üniversitede istediğim şeyi, veterinerliği yapmak iyi gelir...

yasadiklarinin aynisini yasadim uzunca birzaman insan bunalima giriyor ama geciyor inan bana zaman sadece birazck zaman sezen aksu gidiyorum butun asklar uzerimdeyi son ses dinleyip azmi aglamistim ozamanlar:KK70:
simdi karsima cikip yalvarsa sumugumu vermem:what:universitede okumak cok iyi gelicek sana yeni arkadasliklar kurucaksin unutucaksin herseyi

he buarada suan 30 yasindayim ablanin sozunu dinle:p

X