6 yıllık evliliğim bitiyor.

Tabi ki, onların en büyük silahı sevgidir. Mesela kurbana eziyet eder, sonrasında "beni sevseydin affederdin, sen beni sinirlendiediğin için böyle oldu" tarzı konuşur. Empati yetenekleri yok, sevme sevilme arzuları sadece ebeveynleri için var (ya annesine ya babasına aşırı bir bağları olur). Eşini, sevgilisini arkadaşını, çocuğunu dahi kendisine köle, yönetilmesi gerekenler olarak görürler.
Ben uyanmadan önceki ben olsaydım, muhtemelen beni yine uyuşturur, sahte ve abartılı sevgi gösterileriyle beni kandırırdı. Sonra benim, doğru mu yanlış mı diye düşünmekten algılarım kayar ve sonunda yine ona hizmet ederken bulurdum kendimi muhtemelen. Bu sene başında foruma ardı ardına konu açıyordum "çocuk yapıp okusam olur mu diye" üstelik çocuk istemediğim halde düşünün yani.
Şu anki uyanmış olan ben ise, asla affetmem. Ki bana yaptığı psikolojik işkenceyi de affetmeyeceğim.

Demekki tek öncelikleri anne baba oluyor bu durumda.
Çok ilginç çok fazla bilgim yoktu bundan,o yüzden şaşırdım açıkcası.
Diğerleriniyönetmek dahamı kolay geliyor acaba köle olarak yöneterek.

Yaşadıklarınızda kötüymüş,en azından boşanarak kendinize yeni bir yol çizeceksiniz.
Çocuk yok herhalde demi.

Onun yaptığı hiçbir şey siz onu adam yerine koymadığınız ve onun yönlendirdiği diyaloğa girmediğiniz sürece sizi etkilemez. Burada bir başlık daha var narsist koca- ilişki ile ilgili okuyun derim. Sizin onu terk ettiğinizi bile idrak edememiştir. Mahkemede şov yapacaktır. İyi dişli bir avukat tutun. Eşya mal vs çok düşünmeyin ama yeterki boşanayım herşey boş diye düşünseniz bile ona aktarmayın. Siz neye meğil ederseniz o onun üzerine oynar. Tüm yazışmalar, diyalogları kayıt edin. Telefona ARC yükleyin aradığında biri olsun mutlaka. Telefonda sizi kızdırıp küfğr ettirmeye çalışır, kanmayın. Sakin manipüle edilmeyecek durumun farkında bir şekilde diyaloğa girin. Size mutlaka sizi tetikleyecek kelimeler kullanacaktır bunu bilerek davranın. Tartışmada onun negatif ve bencil davranışlarını tekrar edin. Onun sorularına cevap vermeyin. Mesela beni üzmek ve duygularımla oynamak için bunları soruyorsun . Bana eziyet ettin. Bunu sorma anacının farkındayım ama artık senin etki alanım dışındayım vs gibi.
dediğiniz konuyu bulamadım link atar mısınız

Ne kadar çok açıldı narsist eş mağduru kadınlar tarafından.

Allah yardımcınız olsun.

En kolay şekilde atlatırsınız inşallah bu süreci.

Psikolojik şiddet en kötüsü ve bunu yaşatanlar da narsistler. Ben de narsist kurbanıydım, bunu şimdi daha iyi anlıyorum.

Boşandığıma üzülürken şimdi seviniyorum, hayat ne garip değil mi?

ACR programın adı mı? Hem eşimi hem de ailesini engelledim telefon ve sosyal medyadan. Uzaklaştırma kararı daha çıkmadı; bugün daha yeni nafaka ve velayet haberini aldım. Teşekkür ederim desteğiniz için. Ne hayallerle evlendim. Tek isteğim kalabalık huzurlu bir yuvaydı, çoluk çocuk hep beraber... Evliliğime veda etmiyorum sadece, hayallerimin bir kısmına da veda ediyorum. Kız çocuğumla bir daha kime güvenip evlenebilirim ki. Oysaki kızımın bir kardeşi olsun çok isterdim. Artık mesleğime odaklanacağım. Kızıma iyi bir gelecek hazırlamaya çalışacağım.

Bizim gibi aileden yaralı, sıcak yuva isteyenleri hep bu pislikler buluyor.

Evladınız varmış, Allah bağışlasın.

Ben çocuk yapmadım, çünkü çocuğumu kullanacaklardı, boşanmamam için elimden almakla tehdit edeceklerdi.

İnsan bir kere kandırıldıktan sonra hep acaba mı diyor, ama iyi insanlar da var emin olun ve bizi bulacak ben buna yürekten inanıyorum. Rabbim en dibi göstermeden en tepeyi de vermezmiş, en dibi gördük, gerisini Allaha bırakalım, ne hakkediyorsak o elbet verir.

Bizim gibi aileden yaralı, sıcak yuva isteyenleri hep bu pislikler buluyor.

Evladınız varmış, Allah bağışlasın.

Ben çocuk yapmadım, çünkü çocuğumu kullanacaklardı, boşanmamam için elimden almakla tehdit edeceklerdi.

İnsan bir kere kandırıldıktan sonra hep acaba mı diyor, ama iyi insanlar da var emin olun ve bizi bulacak ben buna yürekten inanıyorum. Rabbim en dibi göstermeden en tepeyi de vermezmiş, en dibi gördük, gerisini Allaha bırakalım, ne hakkediyorsak o elbet verir.

Şimdi nasılsın toparladın kendini demi.

Şimdi nasılsın toparladın kendini demi.

Gitgide daha iyi oluyorum ablacım.

Dün kardeşime dedim ki bir rüyadan uyanmış gibiyim...

O da farkındaymış, sadece müdahale etmek istememiş. Ben şimdi kendime hayat planı oluşturma derdindeyim, aslında yepyeni bir hayat başlangıcı istiyorum. Bulunduğum çevre, hatta ülke uzun vadede bana mutluluk getirmeyecek, bunu çok iyi biliyorum.

Bakalım nasıl olacak ama bir şekilde yeni bir başlangıç yapmalıyım...

Bu konulara da özellikle bakıyorum ki yaşadığım şeyi çok daha net göz önüne seriyor.

Gitgide daha iyi oluyorum ablacım.

Dün kardeşime dedim ki bir rüyadan uyanmış gibiyim...

O da farkındaymış, sadece müdahale etmek istememiş. Ben şimdi kendime hayat planı oluşturma derdindeyim, aslında yepyeni bir hayat başlangıcı istiyorum. Bulunduğum çevre, hatta ülke uzun vadede bana mutluluk getirmeyecek, bunu çok iyi biliyorum.

Bakalım nasıl olacak ama bir şekilde yeni bir başlangıç yapmalıyım...

Bu konulara da özellikle bakıyorum ki yaşadığım şeyi çok daha net göz önüne seriyor.

Çok daha iyi olacaksın gün geçtikçe.
Sen yeterki iyi ol,çalışıyorsun paranı kazanıyorsun sonuçta,bu senin için bir güç kaynağı en azından.

Çok şanslısın ki en azından ailen senin yanında,ya olmayanlar ne yapsın okuyoruz burada.
Moralini sağlam tut,kurtulduğuna bin kere şükret.

Çok daha iyi olacaksın gün geçtikçe.
Sen yeterki iyi ol,çalışıyorsun paranı kazanıyorsun sonuçta,bu senin için bir güç kaynağı en azından.

Çok şanslısın ki en azından ailen senin yanında,ya olmayanlar ne yapsın okuyoruz burada.
Moralini sağlam tut,kurtulduğuna bin kere şükret.

Çok şükür bin şükür...

Sandılar ki ailem yanımda olmayacak :) Babamla sıkıntı yaşadık, o da eski eş kılıklı bir adam ama annem sağolsun halletti. Hatta babam gelip (hayatımda ilk defa) benden özür diledi... Tabi stresi sıkıntıyı annem çekiyor gene :KK43: Şimdilik onlardan ayrılmıyorum, çünkü annem benden güç, destek aldığını benimle mutlu olduğunu söylüyor.

Evet işim var ama o da ayrı stres kaynağı.. Şu an oturdum buraya yazıyorum çünkü hiç motivasyonum yok. Hayatımda değiştirmem gereken alanlardan biri de işim.

Çok teşekkür ederim ilgine ablacım :KK200:

Çok şükür bin şükür...

Sandılar ki ailem yanımda olmayacak :) Babamla sıkıntı yaşadık, o da eski eş kılıklı bir adam ama annem sağolsun halletti. Hatta babam gelip (hayatımda ilk defa) benden özür diledi... Tabi stresi sıkıntıyı annem çekiyor gene :KK43: Şimdilik onlardan ayrılmıyorum, çünkü annem benden güç, destek aldığını benimle mutlu olduğunu söylüyor.

Evet işim var ama o da ayrı stres kaynağı.. Şu an oturdum buraya yazıyorum çünkü hiç motivasyonum yok. Hayatımda değiştirmem gereken alanlardan biri de işim.

Çok teşekkür ederim ilgine ablacım :KK200:

Karşı taraf öyle düşünmüş demekki,ama yanıldılar tabi..
Ailenin senin yanında olması büyük bir destek aslında,anne farklı burada.
Oturup konuşursun dertleşirsin içindekileri döküp saçarsın işte.

İşle ilgili sıkıntın varsa başka iş arayışına geçme durumun varmı acaba.

Ne demek canım benim,elimizden geldiği kadarıyla yanındayız senin zaten.:KK74:

Karşı taraf öyle düşünmüş demekki,ama yanıldılar tabi..
Ailenin senin yanında olması büyük bir destek aslında,anne farklı burada.
Oturup konuşursun dertleşirsin içindekileri döküp saçarsın işte.

İşle ilgili sıkıntın varsa başka iş arayışına geçme durumun varmı acaba.

Ne demek canım benim,elimizden geldiği kadarıyla yanındayız senin zaten.:KK74:

Kardeşim sağolsun devreye girdi ve bizimkilerin şokundan sonra düzene girdik.

İşle ilgili çok uzun süredir sıkıntılarım var zaten, bankacıyım malum burda çok yazamıyorum ama bir an önce kurtulmam gerekiyor ruh ve akıl sağlığım açısından :)

Çok teşekkür ederim desteklerinizi nasıl unuturum ablacım

Psikolojik şiddet en kötüsü ve bunu yaşatanlar da narsistler. Ben de narsist kurbanıydım, bunu şimdi daha iyi anlıyorum.

Boşandığıma üzülürken şimdi seviniyorum, hayat ne garip değil mi?
Boşanma senin adına ben sevinmiştim green, senin eski eşinde mi narsistmiş 🤔 burada anlatılanlardan daha farklıydı senin bahsettiğin insan sanki. Tabi her ayrıntıyı paylaşmadıgın için bunu farkedecek olan sensin.

Adı sanı neyse de iyi oldu kendisinden ayrıldığın.

Demekki tek öncelikleri anne baba oluyor bu durumda.
Çok ilginç çok fazla bilgim yoktu bundan,o yüzden şaşırdım açıkcası.
Diğerleriniyönetmek dahamı kolay geliyor acaba köle olarak yöneterek.

Yaşadıklarınızda kötüymüş,en azından boşanarak kendinize yeni bir yol çizeceksiniz.
Çocuk yok herhalde demi.
Ebeveynlerine ya taparlar ya da öldürecek gibi uzak kalırlar. Ebeveynleriyle ilişkileri sağlıklı düzeyde değil yani.
Yok yapmadım çok şükür ki.

Kardeşim sağolsun devreye girdi ve bizimkilerin şokundan sonra düzene girdik.

İşle ilgili çok uzun süredir sıkıntılarım var zaten, bankacıyım malum burda çok yazamıyorum ama bir an önce kurtulmam gerekiyor ruh ve akıl sağlığım açısından :)

Çok teşekkür ederim desteklerinizi nasıl unuturum ablacım

Kardeşin desteği çok önemli iyikide yanındaymış senin.
İş durumun iyideğil belli,başka bişiler düşünsen bari.

Her zaman yanındayız şekercim:))

Boşanma senin adına ben sevinmiştim green, senin eski eşinde mi narsistmiş 🤔 burada anlatılanlardan daha farklıydı senin bahsettiğin insan sanki. Tabi her ayrıntıyı paylaşmadıgın için bunu farkedecek olan sensin.

Adı sanı neyse de iyi oldu kendisinden ayrıldığın.

benzer kısımları çok.

anneye tapma, yalan söyleme, duygusal manipülasyon, her şey onun dediği gibi olacak, benim mutlu güçlü olmam onu rahatsız ediyor, beni yalnızlaştırma çabaları

bilmiyorum narsist ya da değil ama kendi ve ailesi hiç normal ve iyi insanlar değil, burası kesin. ben kurtuldum şükür...

insan olayın içinde olunca ve manipüle edilince acaba mı diyor. benim çevremi öyle manipüle ettiler ki, boşandığım gün böyle kaynanam olsa başımda taşırım diyen teyze mi ararsın, neler neler...

tanıdığım iki akrep erkeği biri ailesine tapıyor diğeri nefret ediyor.

akrep erkeklerine ölüm diyeceğim cidden
Bundan önceki erkek arkadaşım da narsistmiş tabi ben yeni farkediyorum. Bir keresinde bana "isterse senden 3 çocuğum olsun, annem boşan derse annemin bir bildiği var derim boşanırım." demişti.
Arkama bakmadan kaçtım tabi

Bundan önceki erkek arkadaşım da narsistmiş tabi ben yeni farkediyorum. Bir keresinde bana "isterse senden 3 çocuğum olsun, annem boşan derse annemin bir bildiği var derim boşanırım." demişti.
Arkama bakmadan kaçtım tabi

canım ben kv etkisiyle boşandım, annesine tapan narsist ya da narsist eğilimli bir koca sebebiyle.

önemli olan bunu farketmemiz ve değiştirmemiz. farkedip değiştirene, kendimizi iyileştirene kadar aynı tarzda insanlar olacaktı hayatımızda.

Bende varım. Boşandım narsisist yada adı her ne ise bir kişilik bozukluğu olan adamdan. Yaralarımı sarmaya, iyileşmeye ve yoluma bakmaya çalışıyorum. Acıda çeksem beni kadınlığımı şahsiyetimi yok sayan bir insana elveda dedim. Onlar varsın kurtuldum deyip günlerini gün etsinler. Biz yolumuza bakalım. Elbet bizi dibe iterken çıktıkları tepeden çakılacakları günlerde gelir. Herkes ettiğini bulur. Biz bu imtihandan sabırla akıl, ruh ve beden sağlığıyla çıkmak için bolca dua edelim ve kendimiz için çabalayalım. Umarım güzel günler bizi bekliyordur. Hepimiz zor günler geçirdik Bu tip boşanmalar ve ayrılıklar ile ilgili okuduğum forumlarda adamların çoğu aynı fabrikadan çıkmış gibi 3 aşağı 5 yukarı aynı davranışlar kişilik bozuklukları sergilemiş. çoğu kadın benim gibi ağzıyla kuş tutsa bu kişilere yaranamamış ve sonunda tükenip ya terkedilmiş ya terketmiş (aynı zamanda aldatılmış) .Fakat bu insanlarla ilerleyemeceğini sonu olmadığını görmüş. Buda bizim imtihanımız olsa gerek. Belki bizler için daha hayırlıdır.

X