6 yıllık evliliğim bitiyor.

Çok haklı olarak Karşı taraf sürünsün istiyorsan Delillerini yazılı olarak ve şahitlerin le beraber mahkemeye sun psikolojik şiddetten dolayıda Manevi tazminat davası açabilirsin
Zaten avukatın seni yönlendiricektir
Çok geçmiş olsun

Benim doktora yapmami hic istememisti. Bebek hic istemeyen adam doktoraya baslayinca sirf egitimimi yarim birakiyim diye cocuk cocuk diye tutturdu. Butun bu surece annem sahitti.
Birsey soyleyim mi aslinda cok korkulacak birsey yok. Mahkemeler oyle filmlerde gordugun gibi degil. Sen ve esin hic konusmayacaksiniz mahkemede. Hatta davalar cogu kez dilekceler uzerinden yuruyir ve sadece taniklar dinleniyor. Yani davalara bile gitmene gerek yok. Sadece taniklarin dinlendigi davada avukatin gitmeni isteyebilir. Cunku herseyi bilmedigi icin sana soracagi seyler olabilir. Ama sen ve esin hic konusturulmayacaksiniz.
Tanıklarım ne kadar yıprandığıma şahitler, inşallah iyi, basiretli bir hakime denk gelirim de eşimin yalancı tanıklarının ifadelerine itibar etmez...

Çok haklı olarak Karşı taraf sürünsün istiyorsan Delillerini yazılı olarak ve şahitlerin le beraber mahkemeye sun psikolojik şiddetten dolayıda Manevi tazminat davası açabilirsin
Zaten avukatın seni yönlendiricektir
Çok geçmiş olsun
Benim yaşadıklarımdan, delil ya da tanıklarımdan yana sıkıntım yok, ama karşı taraf merhametsiz ve menfaatçi olunca yalan, iftira, yalancı tanık vs. her yola başvuracaktır. Bu korkutuyor.

😀 merak etme ciftleri kavga cikar diye sanirim konusturmuyorlar. Hatta davalar 5-10 dakika. Cok kisa. Sizinki bitiyor diger kisiler giriyor. Oyle filmlerdeki gibi ititaz ediyorum hakim bey falan demek yok. Amerikan filmlerindeki gibi avukatlar da muvekkilim soyle boyle diye savunma yapmiyor. Hersey evrak ve dilekce uzerinden. Hakim zaten durusma oncesi dosyayi incelemis geliyor. Sadece tek konusturulanlar taniklar... adliyeye gidip bir bosanma davasini izlemeye gidebilirsin.
Bu hiç iyi olmadı. Yalancı tanıklara kim itiraz ediyor davacı konuşturulmuyorsa?

Benim yaşadıklarımdan, delil ya da tanıklarımdan yana sıkıntım yok, ama karşı taraf merhametsiz ve menfaatçi olunca yalan, iftira, yalancı tanık vs. her yola başvuracaktır. Bu korkutuyor.
Benim konuma bakabilirsin ben daha daha ağır şeyler yaşadım hukuki süreç başladı Rabbim Yardımcımız olsun inşallah

Yaşananları biz seçmiyoruz. . Buda bir imtihan psikolojini bozmadan çocuğun için dik dur elbet çok mutlu olucagin zaman gelecek unutma ... herşey karşılıklı onun gayreti yokşa herşeyi sen yuklenemezsin

Evliliğinizin başından beri şiddet görürken neden 6 yıl bekleyip birde evlat sahibi oldunuz.
Hiç mi acımadınız kendinize..
Narsistin etki alanına girdiniz mi kurtulmak öyle kolay olmuyor. Bir taraftan acı çektirirken diğer taraftan ümit vaat ediyor. Aşırı iyimser karakterimle o ümide sarılıp bugüne kadar geldim, ama çocuk olunca işler değişti.

Eşiniz size şiddet uygulamış,nasıl vaat ettiği ümitlere kapıldınız öyle.
Umarım hayatınızın hiçbir bölümünde bir ruh hastası narsistle karşılaşmazsınız. Bütün kadınlar için en büyük dileğim bu.
O yaratıklar öyle şeytan ki, eminim Dilaraya şiddet uyguladıktan sonra oturup ağlıyordur, kadının ayaklarını öpüyordur (yine kendine güven sağlayana kadar yapar bu ve buna benzer şeyleri) tabi bundan önce duygusal manipülasyon ve uyuşturma dönemleri var, o dönemlerde dünyadaki tek kadın sizmişsiniz gibi davranırlar. Sonra ömür boyu o 2 günlük huzuru aratırlar.
Anlatmakla bitmez, keşke anlatılsa.

Umarım hayatınızın hiçbir bölümünde bir ruh hastası narsistle karşılaşmazsınız. Bütün kadınlar için en büyük dileğim bu.
O yaratıklar öyle şeytan ki, eminim Dilaraya şiddet uyguladıktan sonra oturup ağlıyordur, kadının ayaklarını öpüyordur (yine kendine güven sağlayana kadar yapar bu ve buna benzer şeyleri) tabi bundan önce duygusal manipülasyon ve uyuşturma dönemleri var, o dönemlerde dünyadaki tek kadın sizmişsiniz gibi davranırlar. Sonra ömür boyu o 2 günlük huzuru aratırlar.
Anlatmakla bitmez, keşke anlatılsa.

Yaşadıklarını anlamaya çalışıyorum aslında,inşallah hiç bir kadınımız bu şiddeti yaşamasın.
O kalkan el daha sonra yine kalkıyor bu durumda,benim söylemek istediğim şiddet devam ederken evliliği nasıl devam ettirdikleriydi aslında.

Yaşadıklarını anlamaya çalışıyorum aslında,inşallah hiç bir kadınımız bu şiddeti yaşamasın.
O kalkan el daha sonra yine kalkıyor bu durumda,benim söylemek istediğim şiddet devam ederken evliliği nasıl devam ettirdikleriydi aslında.
Amin. Allahım tüm kadınlarımızı korusun bu tür yaratıklardan.
Yani nasıl anlatayım, şöyle; o sizi o kadar uyuşturuyor ve etki altına alıyor ki, kadın şiddet gördüğünde tüm gerçeklik algısı kaydığı, sevgi algısı kaydığı için bu durumu yanlış yorumluyor. Mesela tokat attı ve ardından ağladı, narsist mağduru kadın bunu "beni seviyor, yaptığına pişman, ağlıyor." diyerek yorumluyor. Ve ne yazık ki en acısı da kurban karşısındaki yaratığın narsist olduğunu anlamazsa yani uyanmazsa bu döngü yıllar alıyor.
Ben fiziksel şiddet görmedim evli olduğum narsistten ama psikolojik şiddet işkence boyutuna vardı. Ben bir psikolog sayesinde uyanabildim, tüm değer yargılarım tüm duygu algılarım tamamen değişmişti. İntihar planlıyordum. Halbuki karşımdakinin suçu ama ben buna uyanamıyordum, izin vermiyordu.
Neyse ki uyandım, şimdi daha zorlu bir yol olan boşanmaya hazırlanıyorum.

Amin. Allahım tüm kadınlarımızı korusun bu tür yaratıklardan.
Yani nasıl anlatayım, şöyle; o sizi o kadar uyuşturuyor ve etki altına alıyor ki, kadın şiddet gördüğünde tüm gerçeklik algısı kaydığı, sevgi algısı kaydığı için bu durumu yanlış yorumluyor. Mesela tokat attı ve ardından ağladı, narsist mağduru kadın bunu "beni seviyor, yaptığına pişman, ağlıyor." diyerek yorumluyor. Ve ne yazık ki en acısı da kurban karşısındaki yaratığın narsist olduğunu anlamazsa yani uyanmazsa bu döngü yıllar alıyor.
Ben fiziksel şiddet görmedim evli olduğum narsistten ama psikolojik şiddet işkence boyutuna vardı. Ben bir psikolog sayesinde uyanabildim, tüm değer yargılarım tüm duygu algılarım tamamen değişmişti. İntihar planlıyordum. Halbuki karşımdakinin suçu ama ben buna uyanamıyordum, izin vermiyordu.
Neyse ki uyandım, şimdi daha zorlu bir yol olan boşanmaya hazırlanıyorum.

Çok üzülüyorum bu durumlara cidden,kadınlarımız neden dayak yesin bu evliliğide çocuk var aman bişi olmasın diye devam ettiriyorlar.
Herşey sevgide bitiyor demekki bu durumda,yaptığı şey yanlış ama beni seviyor sonrada ağlıyor durumuna geliyor.

Szinde hakkınızda hayırlısı olsun,peki siz olsanız bu durumda ne yapardınız.

Çok üzülüyorum bu durumlara cidden,kadınlarımız neden dayak yesin bu evliliğide çocuk var aman bişi olmasın diye devam ettiriyorlar.
Herşey sevgide bitiyor demekki bu durumda,yaptığı şey yanlış ama beni seviyor sonrada ağlıyor durumuna geliyor.

Szinde hakkınızda hayırlısı olsun,peki siz olsanız bu durumda ne yapardınız.
Tabi ki, onların en büyük silahı sevgidir. Mesela kurbana eziyet eder, sonrasında "beni sevseydin affederdin, sen beni sinirlendiediğin için böyle oldu" tarzı konuşur. Empati yetenekleri yok, sevme sevilme arzuları sadece ebeveynleri için var (ya annesine ya babasına aşırı bir bağları olur). Eşini, sevgilisini arkadaşını, çocuğunu dahi kendisine köle, yönetilmesi gerekenler olarak görürler.
Ben uyanmadan önceki ben olsaydım, muhtemelen beni yine uyuşturur, sahte ve abartılı sevgi gösterileriyle beni kandırırdı. Sonra benim, doğru mu yanlış mı diye düşünmekten algılarım kayar ve sonunda yine ona hizmet ederken bulurdum kendimi muhtemelen. Bu sene başında foruma ardı ardına konu açıyordum "çocuk yapıp okusam olur mu diye" üstelik çocuk istemediğim halde düşünün yani.
Şu anki uyanmış olan ben ise, asla affetmem. Ki bana yaptığı psikolojik işkenceyi de affetmeyeceğim.

Eşimle birbirimize aşık olarak evlendik. En azından ben ona aşıktım. Ama zamanla anladım ki duygusuz, vicdansız, mekanik bir kişiliği var. En önemlisi de empati kuramıyor ve merhamet gösteremiyor. Egoist, kibirli, despot bir karakteri var; hükmetmeye, kontrol altında tutmaya bayılıyor. Evliliğimizin ilk gününden beri fiziksel şiddet de var. (Şu an 26 aylık olan) kızımın doğumuyla şiddet daha da arttı. Ben de Eylül 2019'da evden ayrılarak anne babamın yanında yaşamaya başladım. Şönim aracılığıyla klinik psikolog ile görüşmelerim neticesinde, kocama ön teşhis olarak narsist tanısı koyuldu. Ben de bundan şüpheleniyor, hatta sosyopat eğilimli görüyordum kendisini. Daha yeni boşanma davası açtım. Narsist bir kocadan boşananlar ya da bu konuda bilgisi olanlar, beni neler bekliyor? İftira atar, yalan söyler, yalan yere çocuğunun üzerine yemin bile eder kocam; bunları yaptı çoktan. Başka? Dava sürecinde neler yaşarım?
Ne çok narsist varmış ya.Ah canım benim neden hemen çocuk yaptın biraz evliliğine baksaydın.Olsun nasip...Kaç yıl evli kaldınız?Ve ne zaman başladı eşin bunları yapmaya

X