6 yıllık ilişkim bitti ve kötü ayrıldık

Hicmi iyi anlariniz olmadı beraber gülmediniz beraber heyecan aşk tutku yaşamadiniz belki beraber agladiniz. Belki mutluluktan havalara uctunuz beraber bunca yılın üstüne tekme tokat evden atmak yerine güzelce konuşup ayrılmayı hak etmiyormydu o adam 2 tane ilişkim oldu ikisiyle de güzel kötü anılarım oldu ama ikisiyle de çok seviyeli ayrıldık . Hala da yolda görsek gülümser geçeriz . Ne gerek var bu kadar hoyratliga güvenmiyorsan usulca çeker gidersn ki ayrıca bence elinde bir kanıt da yok emin dahi değilsin

Bu saydıklarınız bundan bir kaç ay önce mevcuttu. Son zamanlarımız ise toksik derecede kötüydü. Sevgiliden çok düşman gibiydik. Evet onca şeyin hatrı var, böyle kötü ayrılmayı hak etmedi değil, hak etmedik ki buna üzüldüğümüde belirttim. Benimde çok emeğim var çünkü ve güzel zamanlarımız oldu. Bunca şeyin hatrı varken onunda benim güvenimi sarsıcı hareketler yapması ve pişkin davranmasına dayanamadım çünkü bende bunu hak etmedim.

Evet doğru söylüyorsunuz düşüncelerden duygulardan kaçmaya çalıştıkça daha yoğun bir şekilde içinde kendimi buluyorum bu tuzağın içine düşüyorum. Çok çok eskiden o kadar güzel bir ilişkimiz vardıki insanlar hayranlık duyarlardı, sonra git gide toksikleşmeye başladı, insanlar hayran olmak bir kenara dursun, gelinen toksik hal sonrası bana yaptığı saygısızlıklar nedeniyle, ona, bana, ilişkimize dahi saygı duyamaz oldular
Bu toksik insanı kendinize reva görmeyin iyiler ile karşılaşacaksınız emin olun 🥀💙💚

Aslında bizim milletimiz biraz sıkıntılı..
Ayıbı yapandan çok ayıbin yapıldığı kişiyi kotuluyorlar.Ona sitem ediyorlar.
Yani adamın kız arkadaşını aldatması ayıp değil ama kıza : "boynuzlanmissin nasıl fark etmezsin,sen de kadın misin" demek normal geliyor bu insanlara.
Bazı şeylerden sürekli taviz vermemeliydiniz.Siz verdikçe o da devam etmiş.Artik ilişkideki eşitlik bozulup üstünlük tamamiyle kendisine geçince de sürekli ezmeye başlamış.
Kimler neler atlatıyor,gün doğmadan neler doğar.
Bir bakmışsınız çıkmış kadir kıymet bilen doğru bir insan ; eskisi aklınıza bile gelmez.
Zamanla akıp gider.

Yani biz çok güzel başladık çokta güzeldik ara ara anlaşmazlıklarımız olsa bile bir şekilde yolumuza devam ediyorduk. İnsanlar hayranlık duyarlardı bize o zamanlar öyle gıpta edilesi bir ilişkiydi. Fakat büyüdükçe değiştik sanırım doğal olarak ilişkide bundan payını aldı. Aldatma olayına çok girmek istemedim %100 emin olamadığım için ama kısaca özet geçeyim, bizim ortak bir arkadaşımız vardı ve benden habersiz bir gün arkadaşlarla buluşmuşlar, aramız kötü diye beni çağırmak istememiş. ortak arkadaşımızda bunu bana üstümde yük var gibi hissediyorum güveninin sarsılacağını bilsemde anlatmam lazım diyerek bana bunu anlattı, bir şey yaşanmadı zaten oradaki herkese ladylena sevgilim ve onunla aram kötü o yüzden görüşmek istemedim sizde bahsetmezseniz kendisine burada bulunduğumu sevinirim demiş. yani durum o ki, arkamdan iş çevirilmiş, ayakta uyutulmuşum, salak yerine konmuşum. tabi sevgilimde ortak arkadaşımıza küstü bu olayı onun büyüttüğünü ve beni gazladığını düşünüyor. fakat orada bulunan insanlarda sonradan arkamızdan konuşmuşlar, bu çocuk böyle gizli saklı iş yapıyorsa başka şeylerde yapıyordur gibilerinden. yani kısacası aldatma var veya yok fark eder mi, o da salak yerine koymak böyleside salak yerine koyulmak bana göre. üstüne birde çevreye rezil oldum resmen boynuzlanmış damgası yedim. ki ben bu son aylarda ekstra çaba ve özen gösteriyordum her şeye. bunu hak etmedim. fakat ne yaptı ne etti zeytinyağı gibi üste çıktı bir şekilde. inanayıö affedip yoluma devam edeyim dedim o da olmadı işte içime sinmedi çünkü bir türlü, o şüphe hep içimdeydi
Aramız bozuk dediğinde aranız gerçekten bozuk muydu? Eğer öyleyse aldatma diye bir şey çıkaramayız. Ordaki insanlar da biraz fazla saçmalamış gibi geldi bana. Tabi siz olayı yaşayan kişisiniz ama belki de sevgiliniz doğru söylüyordur, ortak arkadaş gaz vermeye çalışıyordur.

Bu dediğinizi hep kendimede söyledim. Fakat artık bir şeyler öğrenmekten o kadar sıkıldımki. öğrenecek ne çok şeyim varmış meğer. her bir ilişkimde bir şeyler öğrendim. arkadaşlıklardada aynı şekilde. öğrene öğrene ruhsuzlaşacağım artık. güvenmeyi sevmeyi değer yargılarımı vicdanımı vb. tüm iyi şeylerim tek tek köreldi. Yani sürekli birileri hayatıma girdi bir şeyler öğretti sonucunda benden bana ait olan tüm iyi şeyleri benden alıp götürdü. Bu ne ki böyle kimseyi sevemeyecek miyim ben kendim olarak olduğum halimle..
Bakış açınızı değiştirmeniz lazım. Olduğum halimle demişsiniz ya, biz her olayda olmaya devam ediyoruz zaten. Sonsuza kadar da olmaya devam edicez.

Tekrar yazayım , siz bir olaydan ders çıkarıp, o şeyi bir daha yapmazsınız o konudaki sınavınız sona erer. Bu kez zayıf olduğunuz başka bir konuyla ilgili gelişiminiz sağlanır.

Ayrıldıktan sonra bazı insanları daha iyi tanıyoruz gerçek yüzleri ortaya çıkıyor sanırım bunu kast ediyorsunuz
Aslında ilişki içerisindeyken aşırı duygusal baktığınız şeye dışardan gözle bakacaginizi söylemek istedim . Mantığını kullanmak zor duygusal zamanlarda ama şimdi herşey bitince değerlendirebilirsiniz

Bu saydıklarınız bundan bir kaç ay önce mevcuttu. Son zamanlarımız ise toksik derecede kötüydü. Sevgiliden çok düşman gibiydik. Evet onca şeyin hatrı var, böyle kötü ayrılmayı hak etmedi değil, hak etmedik ki buna üzüldüğümüde belirttim. Benimde çok emeğim var çünkü ve güzel zamanlarımız oldu. Bunca şeyin hatrı varken onunda benim güvenimi sarsıcı hareketler yapması ve pişkin davranmasına dayanamadım çünkü bende bunu hak etmedim.
O zaman sende kendine saygı duy ve sana kendini böyle hissettiren bir adamla bir daha beraber olma umarım karşına sana saygısı olan değer veren birisi çıkar . Eğer için rahatlayacaksa özür dile böyle ayrıldığıniz için ama geri dönme.

Artık gitsin kendine bir japon balığı alsın, konuşmadan bir şey demeden öylece süzülsün o da onu izlesin.
Eski sevgilinizin ne yapacağına bu kadar müdahil olmasanız mı?
Adam sizi aldatmış, sevmemiş(sizin iddianiz), değersiz hissettirmiş siz hala kendinizle ilgilenmek yerine onun neler yapması gerektiğini düşünüyorsunuz
Ayrıca Allah kurtarmış.Siz ilişki yaşamamışsıniz resmen harpten çıkmışsınız

Neredeyse 6 yıldır birlikteydik. Bu 6 yıl içinde iyisiyle kötüsüyle bir şeyler yaşadık. Çok uzun süredir mutsuz olduğum bir ilişkiydi. Sürekli suçlanan, kendimi hatalı hissettirildiğim, sürekli hatalarını telafi etmekle uğraşan, bunun için çabalayan taraf olmakla yükümlüydüm. Hatalarım hiç mi olmadı, elbette oldu. Fakat onun hiç mi hatası yoktu. Bu kadar mı düzgün, hatasız, riyasız biriydi. Hayır değildi. Kendi hatalarımın üstünde durulduğu kadar onun yaptığı hiç bir şeyin üstünde durulamadı, sıra benim hatalarımdan onunkine gelemedi. İyi olmasına iyi biri, çevresi tarafından sevilir sayılır. Bana karşı ise ben ona iyi olduğum sürece iyi. Ondan bir şey beklemeden, ona bir şey söylemeden, belirtmeden, rahatsız olduğum şeyleri konuşmadan, geçinip gidersem ne ala, benden iyisi olmuyordu. Dayanamayıp, ne zaman bir şeylerden yakınmaya başlasam, bu böyle olmaz, bu yanlış desem, benden kötüsü yoktu. Onun bana yaptıklarını, ben ona yapsam evirir çevirir bir şekilde beni haksız çıkartırdı. Zaten hep haksız olan taraf bendim orası ayrı. İlişki değil savaş gibiydi. Kendimle savaştım, onunla savaştım, ilişkim için savaştım, bir şeyler düzelsin diye sürekli savaştım. Bunuda birisine sadakat manasında güvenmem çok zor ve güvenimi hiç sarsmadı diye boyun eğdim. Salak yerine konmak kırmızı çizgimdi. Ne yaparsan yap onu yapma dediğim bir şeydi. Aldatıp aldatmadığını bilmiyorum ama güven sarsıcı bazı durumlar yaşadık ve ondan daha öncede ayrılmıştım, gayet kendinden emin ve rahat bir şekilde yapmadığını belirtti açıklamasını yaptı ve inanmak istedim yapmadığına. Çevreme karşıda rezil oldum sayesinde, resmen boynuzlandın, ayakta uyumuşsun damgası yedim etraftan. Kendi kendimi avuttum, açıklaması mantıklıydı buna istinaden yapmamıştır dedim. Fakat sürekli o konu ile ilgili bir şeyler öğreniyorum. Artık o kadar sıkıldımki. Çok yoruldum. Adam akıllı sevgi gördüğümde yok, sevgiyi geçtim insan gibi muamele gördüğüm bile yok. Sürekli bana bir kızgın, sürekli bir tripli, sürekli pireyi deve yapmalar. Onu uyarmıştım affederken, insanlar bu şekilde konuşma hakkını kendinde görüyorsa sebebi sendin, aramızın kötü olduğunu insan içinde çok belli ediyorsun ve insanlar bu durumu baz alarak bunları düşünüp konuşuyorlar, ne yaşarsak evde yaşayalım dışarıda insanlara belli etme dedim. Ben bizim için çabalarken arkamdan iş çevirdin gizli saklı ve ben insanlara o yapmaz etmez derken insanlar benimle kendi içlerinden resmen dalga geçtiler artık bunları yaşamak istemiyorum, bir savaş içinde olmakta istemiyorum beni buna zorunda bıraktırma artık dedim. Tamam dedi söz verdi denicem ve değişicem dedi. O günden bugüne yine aynı tas yine aynı hamam. İlk bir hafta iyiydik, sonra yine başladı saçma sapan tavırlarına. Dün ise geçmiş konu ile alakalı yeni bir şey öğrendim o uyurken. Tam uyumuyor gibiydi saati falan sordu, baktım uyumuyor üstüne gitmeye başladım. Vicdanın rahat değil o yüzden uyuyamıyorsun dedim, ne yapmışım yine ne istiyorsun dedi. olayı anlattım ve bir şey varsa bu olayı itiraf et artık sende kurtul bende kurtulayım dedim. bu olayın benim için bu kadar büyümesinin sebebi senden sevgi görmediğim içindi. Eğer sen, böyle bir şey yok yarın konuşuruz hadi uyuyalım diyip sarılsan uyusak ben buna bile tamamdım dedim. Açık açık beklentimi söylemişim daha ne yapayımki ben, ona kızgın olmama rağmen. Bu dediğimi yapmsk yerine sürekli kışkırtıcı konuştu benimle. Uyanınca gidicem edicem seninle görüşmeyeceğim demelere başladı. Zaten kaçmak her zaman en iyi yaptığı şeydi. O an artık öyle dolmuşumki git evimden dedim. Gidicem yarın dedi. İşe kalkıp gidecekti, acımadım bu sefer. Hayır şu an defol git istemiyorum seni evimde dedim. Kalktı hazırlanmak için. O sırada itiraf et diyorum edecek bir şey yok diyip duruyor hala daha. Ateş olmayan yerden duman çıkmaz diye bir laf var biliyorumki bir şeyler oldu, arkamdan bir dolap çevrildi ama asla söyletemedim. Baktım hala daha pişkin pişkin konuşuyor bu sefer tekme tokat kovaladım evden ve ilişkimiz bitti. Kanımın son damlasına kadar savaştım her şeyi yaptım düzelmesi için ama o buna izin vermedi, mutlu etmeye çabalamadan mutlu olmak istedi bende artık yoruldum ve yıldım. Sadece tek bi kötü hissettiğim şey var bu kadar sene sonra kötü bitirmemiş olmamız, keşke daha sakince kovsaydım evden, gerçi aldatılan bir insan nasıl sakin kalabilirdi bunuda bilmiyorum. Bu olayda hatalıyım biliyorum, olgun davranmadığım için. Fakat artık bunun bedelini ödemek zorunda değilim bir kerede ödemeyeyim, çünkü o da çok hata yaptı ama bedelini ödemedi. Artık gitsin kendine bir japon balığı alsın, konuşmadan bir şey demeden öylece süzülsün o da onu izlesin. Onu kaybetmekten çok korktum onsuz bir hayat nasıl sürerdi düşünmek dahi istemedim. Pişman olmaktanda çok korkuyorum, bu süreci nasıl atlatacağımı hiç bilmiyorum. Zaten her şeyden çok kolay pişman olabilen biriyimdir, örneğin dün pizza yediysem bugün keşke yemeseydim o pizzayı falan derken bulurum kendimi. Bir de birisi hayatımdan çıktığı zaman aklıma hep iyi şeyleri gelir, kötü şeyleri çok gelmez. Bu yüzden hep kötüleri düşünmeye çalışıyorum. En azından vicdanım rahat ben çabaladım elimden gelenin fazlasını yaptım ama o bunu asla görmedi, görmek istemedi diyebiliyorum. Onunla ayrılsam bile daha güzel bir şekilde ayrılmayı isterdim böylesi yakışık almadı ama demekki bitebilmesi için böyle bir raddeye gelinmesi gerekiyormuş. Bu saatten sonra iki cihan bir araya gelse, biz bir araya gelemeyiz. Sadece kendimi çok yalnız, çaresiz, tükenmiş, mutsuz hissediyorum, ilişkim sürerkende böyle hissediyordum. Sevgilim sevgili gibi olamadığı için. Ben ona ne yaşattıysam, ondan karşılığını misliyle gördüm ve karmam bitti. Hemen olmasada bir gün mutlu olacağımı biliyorum, o da umarım mutlu olur, ben edemediysem ve başkası edebiliyorsa helal olsun o kişiyede. Çok mutlu olsun ama bana ne yaşattıysa misliyle karşılığını ondan görsün belki yıllarca yapamadığı empatiyi yapabilmesine vesile olur.
Çok uzun yazmışsın ilk satırlarından belli uyumsuzmuşsunuz sevgilin de anlamış zaten evlilik olamayacağını ve çoktan senden vazgeçmiş ve aldatmış
6 yıl kavga dövüş varsa sonu ayrılıktır
A a adam alttan alıp seni idare ediyorsa sevendir sonu evliliktir

X