85 bin maas alan 8.500 koyacak ben 42 bin maasla 6.500 koyacagim mantikli mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sizinle evlendiyse paşa paşa size bakacak, ihtiyaçlarınızi karşılayacak ve size para verecek . Asla paranızı vermeyin birşey ortaya koymayın ve paylaşmayın bu zihniyetle . Siz terapi merkezi değilsiniz ilk eşiyle idman yapıp sizinle maça çıkamaz .
evlenmemis adam imam nikahi sartiyla yasiyorlar

O zaman daha fena . Neden imam nikahı kıydı peki ben senin artık Allah önünde kocanim diyip parasına konmak için mi ?
Adam icin bu olay ev arkadasligi benim anladigim .kadinda en az yipranmayla bu olaydan kurtulmaya calisicak .ikinci cocuk nikahsiz ve sartlar boyleyken olmus konu sahibinin de elini kolunu baglamis o durum valla garip hayatlar .adam kendini kadinin kocasi gibi gormuyor bence cocuklarimin anasi modunda suan kadin

Adam icin bu olay ev arkadasligi benim anladigim .kadinda en az yipranmayla bu olaydan kurtulmaya calisicak .ikinci cocuk nikahsiz ve sartlar boyleyken olmus konu sahibinin de elini kolunu baglamis o durum valla garip hayatlar .adam kendini kadinin kocasi gibi gormuyor bence cocuklarimin anasi modunda suan kadin
Gerçek karı koca evlilik ilişkisinde dahi kadının para vermesine para bölüşümune karşıyım. Hiçbir beklentinin olmadığı saçma sapan evliligimsi bir iliskimsi durumunda ise asla kabul edilemez kadının ortaya para koyması aptallık olur.

Adamın mesleği nedir merak ettim? Parası için mi berabersiniz bu nasıl bir yaşantı evli olmadığın adamdan nasıl çocuk yaptın güvenip?

Ben de eşimle nişanımızdan beri ortak hesap kullanıyorum. Benim onun bilgisinde bir hesabim daha var ve birikeni dönem dönem kendisine haber veririm. Kazanilan her kurus ortak hesaba girer. Ben bir süredir calisamiyorum riskli gebeligim nedeniyle sadece esim calisiyor harciyor ve neredeyse hesaptaki paradan haberim yok.
Olasi bir bosanma durumu icin birikim yapmaniz şart.

Bakin disardan çok keskin konuşmak normal geliyor.erkek çocuk sahibiyim ve bir erkek çocuk için babanin önemini biliyorum.ben kimsesizim.bosanip yakınlarına yerleşecek bir ailem yok.ve ortam coxuklar için çok kötü.bu adami çekmek istemiyorum ama bir çocuğun da babaya ihtiyacı olduğunu biliyorum hele ki çocuk erkekse.beni sömürmeye kullanmaya çalıştığının farkında değil miyim?tüm ev isleri benim arti masrafları da ortağım bu durumu normal mi görüyorum.sadece hakkmi yedirmek istemiyorum.ama siz soyle dersiniz şimdi e öyle baba olacağına hiç olmasın.tamam olmasın ergenlik dönemine gelince de içki uyuşturucu eriyip gitsin ortada.
Çocuklarınızı belediyelerin ücretsiz spor, sanat kursları var. Oralara götürüp getirin. Evde onlarla bol bol ilgilenin. Böyle bir adamla aynı evde olmazsanız psikolojiniz de iyi olur ve çocuklara daha çok zaman ayırırsınız. Böylece mutlu çocuklar yetiştirirsiniz. Babası vefat etmiş, anne baba ayrı bir sürü erkek çocuğu var. Hepsi uyuşturucu bağımlısı mı? Çocuklarınızla iyi bir bağ kurarsanız, güçlü ve kendine saygı duyan bir anneleri olduğunu bilirlerse, spor ve sanatla ilgilenirlerse harika çocuklar yetiştirebilirsiniz. Bu kafadan ve bu korkulardan bir an önce sıyrılmanız gerek.

H handegunerler konu sahibi cocuklarimin basinda babasi olsun diyorsun ama bu sacma duzeni 15 yil surduremezsiniz gercekci olmak lazim .ask yok cinsellik yok sevgi yok ikiniz de tahammul edemezsiniz adam yarin kilidi degistirse o evde hic bir hakkin yok .
ben senin yerinde olsam kiralarin uygun oldugu bir yere tasinir kendime yeni bir hayat kurarim .5 yil sonra adam cik evimden ben asik oldum dese daha zor .eger simdi tasinip duzen kuracak paran yoksa para biriktir .her zaman yaninda kriz paran hazir olsun

Benim kocamı ilk eşi bosanirken soyup soğana çevirdiği için sanırım acısını benden çıkarmak sitedi.evlenirken eşyaları bana aldırdı her ay evin masrafları diye para verdim.ustune tüm ev işlerini kendim yaptım
Simdi de ortak hesap yapalım giderleri ordan karşılayalım diyor.ben 6.500 koyacakmisim o 8500. Ama tabiki tüm ev işlerini ben yapacağım cougu okula ben götüreceğim vs vs.. sen diyor kirada oturmuyorsun şimdi kiraya çıksan iki cocukla 20 bin kira ödersin diyor.ev kendisinin ya o yüzden.neyse zaten karı koca gibi degil iki ev arkadaşı gibi yaşıyoruz.sizce dediği parayı vermeli miyim? Kendisinin 2 tane evi var arqbasi var.benden önce almış bunları.simdi de köye ev yaptırmak için para biriktiriyor.benim ise bir seym yok.
kendi maaşının yüzde onu o zaman sizde yüzde onu olarak 4200 koyacaksınız.Madem matematiksel hesap...

Adamın mesleği nedir merak ettim? Parası için mi berabersiniz bu nasıl bir yaşantı evli olmadığın adamdan nasıl çocuk yaptın güvenip?
adamla eskiden evliydi
adam bir şekilde ikna etti (derdi evini barkını kadına vermemek, mal paylaşımı olmadan, tazminat vs. olmadan) boşandılar

sonra tekrar bir araya gelmişler ama adam nikah kıymıyormuş
Anladığım kadarıyla eşiniz çok seviyor para mevzusu konuşmayı. Keşke siz de zamanında sevseymişsiniz.... İki çocukla kiraya çıksan dediği iki çocuk kendisinin mi acaba
ya bıraksın bi Allah aşkına para konuşmayı sevmiyormuşmuş

insan yeni tanışıp evleneceği insanla bile, ilişki rayında gidiyor, tarafla karşılıklı istiyor ve evlilik yoluna girilince biz neyi nasıl yapacaz ne kazanıyoruz ne harcıyoruz konuşur
bu 1 çocuğu varken boşandı adamı zaten biliyordu hadi ilk kez evlenirken sormadı boşandıktan sonra tekrar bir araya gelirken neden evi geçindireceksin diye şart koşmadı?
şart koşmak bir kenara aman adam tekrar bir araya gelmezse ya diye korkusundan az daha ölecekti...

Ben bu uyeyi bahtsiz bedevi diye her konusunda raporladim ama sanirim yonetimden izinli acmis cevap alamadim.

Uyeyi bilmeyenler yaziyor masumca ama bu arkadasin esi hep boyleydi ilk bosandiklarinda yeniden evlenecegiz birbirimizi daha iyi taniyip diye sifir tazminat ve nafaka ile bosamisti kadini. Bedevi senelerce adama geri donmek icin ugrasti bu siteye defalarca konu acti 2 kez bosanmis adamla 3.kez evlenilir mi diye. Akli cikiyordu baskasina gidecek diye.

Sonunda tekrar imam nikahi ile yasamaya basladi burasi nasil oldu bilmiyorum. Aninda ikinci cocugu yapti sanirim kendisine baglamak icin. Goruldugu gibi bir ise yaramiyor.

Bu adam seni sevmiyor bedevi. Cocuklar buyuyene kadar kullanacak, sonra yine terk edileceksin. Bari resmi nikah yapmadiysan onu yap yeni evde falan hakkin olsun.
Kk tarihinde en şaşırdığım konulardan biri bu oldu heralde bu mesajı okuyunca. Bi insanın yeniden evleneceğiz vaadiyle tazminatsız nafakasız boşanmaya evet diyecek kadar basireti nasıl bağlanabilir. Nasıl inanabilir hayret doğrusu.
Yani tazminat talebi adamla yeniden evlenmek için olmamış öyle mi, e boşanmasaymış derler o zaman. Çok ilginç ben oturayım biraz daha şaşırayım en iyisi.

adamla eskiden evliydi
adam bir şekilde ikna etti (derdi evini barkını kadına vermemek, mal paylaşımı olmadan, tazminat vs. olmadan) boşandılar

sonra tekrar bir araya gelmişler ama adam nikah kıymıyormuş

ya bıraksın bi Allah aşkına para konuşmayı sevmiyormuşmuş

insan yeni tanışıp evleneceği insanla bile, ilişki rayında gidiyor, tarafla karşılıklı istiyor ve evlilik yoluna girilince biz neyi nasıl yapacaz ne kazanıyoruz ne harcıyoruz konuşur
bu 1 çocuğu varken boşandı adamı zaten biliyordu hadi ilk kez evlenirken sormadı boşandıktan sonra tekrar bir araya gelirken neden evi geçindireceksin diye şart koşmadı?
şart koşmak bir kenara aman adam tekrar bir araya gelmezse ya diye korkusundan az daha ölecekti...
Adam para koklatmıyor sevdiği de yok konu sahibini. Motivasyonu ne aceba bu kadının

Ben bu uyeyi bahtsiz bedevi diye her konusunda raporladim ama sanirim yonetimden izinli acmis cevap alamadim.

Uyeyi bilmeyenler yaziyor masumca ama bu arkadasin esi hep boyleydi ilk bosandiklarinda yeniden evlenecegiz birbirimizi daha iyi taniyip diye sifir tazminat ve nafaka ile bosamisti kadini. Bedevi senelerce adama geri donmek icin ugrasti bu siteye defalarca konu acti 2 kez bosanmis adamla 3.kez evlenilir mi diye. Akli cikiyordu baskasina gidecek diye.

Sonunda tekrar imam nikahi ile yasamaya basladi burasi nasil oldu bilmiyorum. Aninda ikinci cocugu yapti sanirim kendisine baglamak icin. Goruldugu gibi bir ise yaramiyor.

Bu adam seni sevmiyor bedevi. Cocuklar buyuyene kadar kullanacak, sonra yine terk edileceksin. Bari resmi nikah yapmadiysan onu yap yeni evde falan hakkin olsun.
hln09 hln09 adamla gecmisleri boyle

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X