85 bin maas alan 8.500 koyacak ben 42 bin maasla 6.500 koyacagim mantikli mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
2 ay öncesinden konusu var..evliyim kocam öncekiyle görüşüyor diye...tutarsiz,yalan dolan var gibi

O konu sahibesinin klasiği oluyor .. eski kocasının ederi var mı anlamak için kocanın yeni flörtü/karısı ağzından konular açıyor, burdakiler de örk börk kaç yazınxa tatmin oluyor🙄

Bakin disardan çok keskin konuşmak normal geliyor.erkek çocuk sahibiyim ve bir erkek çocuk için babanin önemini biliyorum.ben kimsesizim.bosanip yakınlarına yerleşecek bir ailem yok.ve ortam coxuklar için çok kötü.bu adami çekmek istemiyorum ama bir çocuğun da babaya ihtiyacı olduğunu biliyorum hele ki çocuk erkekse.beni sömürmeye kullanmaya çalıştığının farkında değil miyim?tüm ev isleri benim arti masrafları da ortağım bu durumu normal mi görüyorum.sadece hakkmi yedirmek istemiyorum.ama siz soyle dersiniz şimdi e öyle baba olacağına hiç olmasın.tamam olmasın ergenlik dönemine gelince de içki uyuşturucu eriyip gitsin ortada.

Susayım diyorum susamayacağım:)

Şu "içki uyuşturucu eriyip gitsin" cümleniz var ya ben artık bunun eski eşe takıntısı olan kadınlara Kızılay tarafından dağıtıldığına yüzde yüz emin oldum.

Ne joker kartmış valla ya:)

Miras malı evi ver- "içki uyuşturucu eriyip gitsin mi"
Araba ver-"içki uyuşturucu eriyip gitsin mi"
Maaşının yarısını ver-"içki uyuşturucu eriyip gitsin mi"
Nişanı at, o kadınla değil benimle evlen-"içki uyuşturucu eriyip gitsin"
Çocuğun 23 nisan kutlamasına gel-"içki uyuşturucu eriyip gitsin mi"
Gecenin 11'inde seni evde ampul bozuk diye arayayım-"içki uyuşturucu eriyip gitsin mi"
Çocuğa yazın 3 ay sadece sen bak, ben görmeyeyim bile-"içki uyuşturucu eriyip gitsin mi"
...
Vallahi bu çocuklar da hemen içki uyuşturucu eriyip gidiyor ya. Çevremde ailemde ne babasız büyüyen insanlar var hiçbiri de içki uyuşturucu erimiyor. Ne hikmetse bu kadınların çocukları illa eriyip gidecek.

Benim eşim çocuğuyla hiç görüşmüyor. Valla görüşünce eşim çocuğunun kabotaj bayramını kutlamasa anında içkiye uyuşturucuya düşüyor çocuk.
Siz çocuğunuzu doldura doldura mağdur/kurban yetiştirirseniz mağdur olur evet. Okullarda bir araştırma yapıp içkiye, uyuşturucuya, suça düşen çocukların evli ailelerde de çokça olduğunu görürsünüz. Benim kuzenlerim babasız yetişti. Yüksek eğitimli, meslek sahibi, hayatlarında bir suça karışmamış, evli çocuklu kişiler, yengem çok güzel yetiştirdi çünkü.

Adama takıntılıyım deyin, rahatlayın. Her şeyde çocuğun gerekçe gösterilmesi çok mide bulandırıcı. Adama istediği parayı verin, ve ayrılmayın. Çünkü olur da adamı kaçırırsanız o çocuğu nasıl "kurban" yetiştireceğinizi çok iyi tahmin edebiliyorum. O nedenle gerekirse maaşınızın yarısını verin.

Son düzenleme:
Benim kocamı ilk eşi bosanirken soyup soğana çevirdiği için sanırım acısını benden çıkarmak sitedi.evlenirken eşyaları bana aldırdı her ay evin masrafları diye para verdim.ustune tüm ev işlerini kendim yaptım
Simdi de ortak hesap yapalım giderleri ordan karşılayalım diyor.ben 6.500 koyacakmisim o 8500. Ama tabiki tüm ev işlerini ben yapacağım cougu okula ben götüreceğim vs vs.. sen diyor kirada oturmuyorsun şimdi kiraya çıksan iki cocukla 20 bin kira ödersin diyor.ev kendisinin ya o yüzden.neyse zaten karı koca gibi degil iki ev arkadaşı gibi yaşıyoruz.sizce dediği parayı vermeli miyim? Kendisinin 2 tane evi var arqbasi var.benden önce almış bunları.simdi de köye ev yaptırmak için para biriktiriyor.benim ise bir seym yok.
Size 6.500 koy demiş siz maaşınızı hiç harcamak istemiyor musunuz?

Çocukların okul masraflarını kim karşılıyor?

Çocuklarla hiç ilgilenmiyor mu?

Çalışiyorsanız bir destek isteyebilirsiniz. 85 ile 42 bin bu zamanda aman aman paralar değil. İktisatlı olmanız lazım.

Ayrıca boşanmak istiyor musunuz?

Size 6.500 koy demiş siz maaşınızı hiç harcamak istemiyor musunuz?

Çocukların okul masraflarını kim karşılıyor?

Çocuklarla hiç ilgilenmiyor mu?

Çalışiyorsanız bir destek isteyebilirsiniz. 85 ile 42 bin bu zamanda aman aman paralar değil. İktisatlı olmanız lazım.

Ayrıca boşanmak istiyor musunuz?
Ilk cocuktan sonra bosanmislar zaten ayni evde nikahsız 2.cocugu yapmislar adam kadini istemiyor kalmak istiyorsan da parasina ortak ol diyor konu sahibesi de dışarıda tek basina hayat kuramam bu kocaya katlanacagim ama bir yanim da katlanmak istemiyor diyor yani kısacası magdur edebiyatina devam...

Konu sahibi ,boşanmanız nasıl oldu acaba?adam neden boşanmak istedi ..madem bu adamla yaşamaya karalısınız,boşandıktan sonra 2.cocugu da yaptınız ne diye boşandınız ..kaç yıl evli kaldınız? Edinilmiş bir mal yok muydu evliyken

Konu sahibi ,boşanmanız nasıl oldu acaba?adam neden boşanmak istedi ..madem bu adamla yaşamaya karalısınız,boşandıktan sonra 2.cocugu da yaptınız ne diye boşandınız ..kaç yıl evli kaldınız? Edinilmiş bir mal yok muydu evliyken

Konu sahibesi eski ve bilindik bir üye, kısaca Bedevi olarak tanınıyor:)

Olay şöyle oldu, adam beş para etmez , cimri, berbat bir tip. Bedeviden önce de evlenmiş, o kadını da beş parasız sokağa atmış. Bedevi de göz göre göre bu altından yapılma amcayla evlenmiş tabi :bicak: Neyse, bedevi evliyken küçük bir bebeği vardı, adam buna birbirimizi çok tanımadan evlendik, boşanalım tanıyarak evlenelim dedi. bedevi de buraya sordu biz de sakın evet deme dedik ama dinlemedi tabi , 5 yaşındaki çocuğun bile kanmayacağı bir zırvayı kabul etti, adam da bizim kızı 5 para vermeden kapı önüne koymuş oldu. Sonra defalarca kez konu açtı, 100lerce akıl verdik ama boş işte şimdi de gidip 2. çocuğu yaptı, üstelik nikahsız. Adam nikahlıyken zırnık koklatmıyordu, nikahsızken üste para istemesi normal tabi.

Konu sahibesi eski ve bilindik bir üye, kısaca Bedevi olarak tanınıyor:)

Olay şöyle oldu, adam beş para etmez , cimri, berbat bir tip. Bedeviden önce de evlenmiş, o kadını da beş parasız sokağa atmış. Bedevi de göz göre göre bu altından yapılma amcayla evlenmiş tabi :bicak: Neyse, bedevi evliyken küçük bir bebeği vardı, adam buna birbirimizi çok tanımadan evlendik, boşanalım tanıyarak evlenelim dedi. bedevi de buraya sordu biz de sakın evet deme dedik ama dinlemedi tabi , 5 yaşındaki çocuğun bile kanmayacağı bir zırvayı kabul etti, adam da bizim kızı 5 para vermeden kapı önüne koymuş oldu. Sonra defalarca kez konu açtı, 100lerce akıl verdik ama boş işte şimdi de gidip 2. çocuğu yaptı, üstelik nikahsız. Adam nikahlıyken zırnık koklatmıyordu, nikahsızken üste para istemesi normal tabi.
Konu sahibi nikahını vermekle hata etmiş i,madem öyle boşanmıyorum demeliydi..malllara da tedbir koydurmaliydi,ya da şu evi bana ver anlaşmalı boşanalım demeliydi..bu durumda bütün ipleri adamın eline vermiş.hatta adam başka biriyle olsa beni aldattın deme hakkı bile olmayacak,çünkü adam evli değil..bu saatten sonra ayrı bir hayat kurmalı artık..adam kiraya en az %25 zam bile yapar artık ..allah yardımcısı olsun

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X