Çocuk Hastalıkları 9 aylık bebeğim donmuyor

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

yorgun anne Songul

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2024
20
8
30
Lütfen yardim 9 aylık ikizlerim var kızım dönüyor sürünuyor oğlum hala donemiyor bile birde ayaklarını bileklerinden çevirip duruo ellerini hep titretio dogdundan beri çok korkuyorum başına böyle bişey gelen varmı bacaklari bana çok gevşek geliyor

Lütfen yardim 9 aylık ikizlerim var kızım dönüyor sürünuyor oğlum hala donemiyor bile birde ayaklarını bileklerinden çevirip duruo ellerini hep titretio dogdundan beri çok korkuyorum başına böyle bişey gelen varmı bacaklari bana çok gevşek geliyor
Daha once basıma gelmedı ama her bebek gelısımi farklıdır. 9 aylık donmesı lazımdı. Doktora goturup detaylı muayene sart. Kaslardan mı, fızıksel mı, yapıaal mı, yoksa beyınsel mı doktor karar verip yol ızler ama gec kalmadan goturmenız lazım. İnşallh bısey yoktur ama uzman gozu lazım 9 aylık adım atmaya baalayan bebekler var. Erken teshıs onemlı

Korkma bebeklerin gelişimi farklıdır mesela kızlar erken konuşur erkekler geç denir benim oğlum 3 yaşında hala konuşmuyor benim oğlan 10 aylıkken yürüdü başka tanıdığımın 1.5 yaşında hala emekliyor bebekler değişiklik gösterir korkmayın oda döner yürür kız erkek demiyim ama gene her bebek farklı gelişir korkma

Doktora gösterim bir kaç kere önemli bişey gorunmuyor sadece biraz tembel dedi oturmaZsa sorun dedi oturdu bir iki dönüyor ama mesela 3 günde bir 5 günde bir hep kardeşinden geride geliyor ama tepkileri kelimeleri falan kardesinden onde
Canım benim oğlum 7 aylıkken oturdu düzgün bir şekilde çevrem bana neden oturmuyor derdi düşünme bu kadar zamanla her şeyin vakti varmış diyeceksin korkma

X