Cuma Zayıflama Yarışması 9. Takım

Toz zencefil nasıl kullanılır ve zencefil tozu neye iyi gelir sorularının cevapları son günlerde internet ortamında en çok aranan soruların başında geliyor.

Grip ve soğuk algınlığı tedavisinde, cilt sağlığı ve kozmetik alanlar gibi çeşitli alanlarda zencefil tozu büyük faydalar sağlıyor. Güçlü bir aromaya ve keskin bir lezzete sahip olan zencefil tosu ince, kirli beyaz bir tozdur.

Zencefil tozu çoğunlukla saklanması kolay ve bir yıllık uzun raf ömrüne sahip olan bir çeşit besindir.

Zencefil tozu neye iyi gelir ve toz zencefil nasıl kullanılır sorusunun cevaplarını sizler için araştırıp bir araya getirdik.

Toz zencefil nasıl kullanılır?

1-
Toz zencefil, baharat olarak, çeşitli sosların içerisinde salatalarda ve yemeklerde kullanılır.

2- Bitki çayı yapımında toz zencefil kullanımı

Toz zencefili çay yapmak içinde kullanabilirsiniz. Bunun için tarçın, rezene, kakule ve karanfil karıştırın ve birlikte çay olarak tüketin

3- Ekmek yapımında toz zencefil kullanımı
Lezzet zencefilli ekmeklerin yapımında toz zencefil kullanılabilir.

4- Toz zencefil emziren annelerin sütü artması için kullanılabilir.

5- Toz zencefil, zencefilli kurabiye tariflerinde zencefilli şekerlemelerde ve çeşitli yemek tariflerinde kullanılabilir.

6- Bulantı kusma tedavisinde kullanılır
Bulantı ve kusma, deniz tutması, hamilelik, kemoterapi veya bir tedavinin bir yan etkisi nedeniyle görülen yaygın semptomlardır.

Bu gibi durumlarda, toz zencefil, ani rahatlama sağlamak için kullanılır. Yapılan çalışmalar zencefil tozunun kusma, hazımsızlık, ishal ve karın ağrısı gibi gastrointestinal problemleri tedavi etmede en etkili ajanlardan biri olduğunu göstermektedir.

7- Kilo verdirir

Toz zencefil limonla beraber kullanıldığında kilo verdirici etkisi bulunmaktadır. Limonun yağ yakıcı özelliğiyle zencefil tozunun tok tutma özelliği kilo vermenize yardımcı olacaktır.

8- Bağışıklığı Artırır

Limon, antioksidanlarla dolu ve bağışıklık güçlendirici özelliklere sahip olan bir besin olan C vitamini içerir.

Limon ve zencefil tozu karışımı hazırlayarak enfeksiyonlarla mücadele edebilir, bağışıklığınızı güçlendirebilirsiniz.

Limon ve zencefil tozu, enfeksiyonlarla savaşmak ve soğuk algınlığı, öksürük, grip ve vücudunuzu salmonella gibi enfeksiyonlardan korumak için mükemmeldir

9- Zeka düzeyini arttırır

Daha akıllı olmak ister misiniz? Bunu sağlamak için toz zencefili denemelisiniz.
Toz zencefil, anti-enflamatuar ve antioksidan özelliklere sahiptir. Yapılan bir araştırmada toz zencefilin, zencefilin orta yaşlı kadınların hafızasını iyileştirdiği ve bilişsel işlevlerini artırdığı ortaya çıkmıştır.

Her sabah toz zencefilli çay içmek, tüm beyin sağlığınız için önemli faydalara sahip olacak ve Alzheimer hastalığına yakalanma riskinizi azaltacaktır.

10- Yumurtalık kanserini tedavi eder

Eğer PCOS muzdarip ve yumurtalık kistleri küçültmek için doğal bir yöntem benimsemek istiyorsanız, toz zencefil ve limon suyu kullanabileceğiniz en doğal yöntem olacaktır.

Hem limon hem de toz zencefil, yumurtalık kistlerinin tedavisine yardımcı olan iyileştirici ve anti-inflamatuar özelliklere sahiptir.

Bu iddiayı kanıtlamak için çok fazla araştırma yapılmamıştır, ancak bu bitkisel tedavi dünyanın her yerinden insanlar tarafından uygulanmış ve olumlu referans olmuştur.

11- Karaciğer Fonksiyonunu Artırmaya Yardımcı Olur

Toz zencefil limonla birleştiğinde karaciğer fonksiyonunu ve karaciğer sağlığını iyileştirmede önemli etkilere sahip olur

Yapılan çalışmalar zencefil tozunun karaciğer sağlığınız iyi olsun ya da olmasın karaciğer hasarını tedavi etmek için iyi olduğu ortaya çıkmıştır.

fft16_mf11343262.Jpeg

Menstrual Krampları, Baş Ağrısını azaltır

Toz zencefil anti-enflamatuar etkileri nedeniyle migren, menstruasyon krampları veya bir hastalık veya ameliyattan kaynaklanan ağrı türlerini iyileştirmeye yardımcı olur.

Zencefil tozu neye iyi gelir?

Zencefil tozu, kök halindeki zencefilin toz haline getirilmiş biçimidir. Taze zencefilin tüm yararlı halinden, zencefil tozu haline getirerek de kullanabilirsiniz. Zencefil tozu neye iyi gelir sorusunun cevaplarını merak ediyorsanız işte detaylar.

Mide tahrişini giderir

Şeker kamışı suyu ile birlikte zencefil tozu, mide tahrişini iyileştirmek için kullanılır. Mide tahrişinden kurtulmak için bu karışımı sabah erken saatlerde tüketin.

Baş ağrısı
Zencefil tozunun en iyi yararlarından biri baş ağrısını gidermek. Baş ağrısı için zencefil tozunu alın üzerine toz macunu uygulanarak iyileştirilebilir. Bu tedavi baş ağrılarını tedavi etmek için kullanılır. Boğaz ağrısını gidermek için macunu da boğazınıza uygulayabilirsiniz.

Göğüs Ağrısı

Göğüs ağrısı zencefil tozu kullanılarak tedavi edilebilir. Kuru zencefil tozu hindistan cevizi suyunda karıştırın. Göğüs ağrısını iyileştirmek için.

Şişmiş ve ağrılı eklemleri tedavi eder

fft16_mf11343277.Jpeg

Zencefil tozu, artriti yatıştırıcı anti-inflamatuar özellikler içerir. Bu tozdan 2-3 yemek kaşığı suya ekleyin ve kaynatın. Şişmiş eklemleri tedavi etmek için bu suyu için. Ağrıdan kurtulmak için macunu şişmiş diz eklemlerine de uygulayabilirsiniz.

Zencefil tozu yağ yakar

Zencefil tozu, yağ yakmak ve obeziteyi tedavi etmek için yararlı olan termojenik maddeler içerir. Vücuttaki depolanmış yağları yakacak metabolizma oranını artırmak için zencefil tozu kullanın. Bu ayrıca vücuttaki kolesterol ve trigliserit düzeylerini azaltmak için de zencefil tozu yarar sağlayacaktır.

İdrar Enfeksiyonları tedavisinde

Zencefil tozu, idrar yolu enfeksiyonlarından kurtulmak için süte eklenerek tüketilebilir.

Migren ağrılarını azaltır

Migren ağrısının başlangıcından önce ılık suyla 2 yemek kaşığı zencefil tozu ekleyerek için. migren ağrılarınızı azaltacaktır.

Akne tedavisinde
Zencefil tozu, gözenekleri açmak ve akneye neden olan bakterileri öldürmek için anti-inflamatuar ve anti-bakteriyel özelliklere sahiptir.

Pürüzsüz bir macun yapmak için süt tozu ve zencefil tozu karıştırın. Temiz yüz ve boyun üzerine uygulayın ve 15-20 dakika bekletin. Yüzünüzü yıkayın ve kurulayın. Akne ve çatlakları temizlemek için bunu haftada bir kez uygulayın. Bu maske cildinizi gençleştirecek ve cildinize genç bir görünüm kazandıracaktır.

Öksürük ve boğaz ağrısının önlenmesinde

Toz zencefille hazırlanan çayın tüketilmesi, balla toz zencefilin karıştırılarak tüketilmesi öksürüğün kesilmesinde, boğaz ağrısında yararlı olur. Özellikle geceleri yatmadan bal ve toz zencefil karışımı içilirse geceleri tutan öksürük nöbetlerine doğal yollardan son verebilirsiniz.

Kaynak: Toz zencefil nasıl kullanılır? - Zencefil tozu neye iyi gelir?
Merhabalar bendede salmonella bakterisi çıktı idrar kültürümde Dr. Şüphelendi tekrar ver dedi bunun için zencefil ve limon salma çay gibi kullanabilir miyim

9.TAKIM KATILIM FORMU
ADINIZ:melek963
YAŞINIZ:23
BOYUNUZ:165
KİLONUZ:72
HEDEF KİLONUZ:59
MEDENİ DURUMUNUZ:evli
ÇOCUK SAYINIZ/ YAŞLARI:1
EMZİRİYOR MUSUNUZ: hayır
MESLEĞİNİZ:ev hanımı
ŞU ANDA ÇALIŞIYOR MUSUNUZ:
DAHA ÖNCE BAŞKA TAKIMDA BULUNDUNUZ MU:hayır bu takımda bulundm
SAĞLIK SORUNUNUZ VAR MI: hayır
KİLO VERMEYİ İSTEME NEDENİNİZ:sağlıklı olmak
KİLO ALMA GEÇMİŞİNİZİ ANLATIR MISINIZ:yemek yemeği sevmem
BİZE KENDİNİZDEN BAHSEDER MİSİNİZ:sıradan bı hayatım var eşim ve çocuğumla mutluyum ama kiloluyum
TAKIMDA MOTİVASYON SAĞLAMAK İÇİN NE YAPABİLİRSİN:hızlı kilo veririm ama motive olmam lazım eskiden de bu grupdaydim güzel kilo vermişdim hızlı kilo vermem bence en güzel motive

9.TAKIM KATILIM FORMU
ADINIZ:melek963
YAŞINIZ:23
BOYUNUZ:165
KİLONUZ:72
HEDEF KİLONUZ:59
MEDENİ DURUMUNUZ:evli
ÇOCUK SAYINIZ/ YAŞLARI:1
EMZİRİYOR MUSUNUZ: hayır
MESLEĞİNİZ:ev hanımı
DAHA ÖNCE BAŞKA TAKIMDA BULUNDUNUZ MU:hayır bu takımda bulundm
SAĞLIK SORUNUNUZ VAR MI: hayır
KİLO VERMEYİ İSTEME NEDENİNİZ:sağlıklı olmak
KİLO ALMA GEÇMİŞİNİZİ ANLATIR MISINIZ:yemek yemeği sevmem
BİZE KENDİNİZDEN BAHSEDER MİSİNİZ:sıradan bı hayatım var eşim ve çocuğumla mutluyum ama kiloluyum
TAKIMDA MOTİVASYON SAĞLAMAK İÇİN NE YAPABİLİRSİN:hızlı kilo veririm ama motive olmam lazım eskiden de bu grupdaydim güzel kilo vermişdim hızlı kilo vermem bence en güzel motive
Hoş geldin canım 1 buçuk sene kadar oldu takımlar kapandı takımlar aktif değil artık

Kazen Kazen Mune Mune takımları tekrar açmanız mümkünmüdür acaba:)

Takımlar degil de takım liderleri şeklinde yeni bir hal aldı diyet bölümü. Maalesef son yıllarda yeterli katılım ve istikrar yok. Bir whastapp furyası çıktı bir sefer salladı ve diyet bölümünü bitirdi. Dediğim gibi bireysel gruplar var öneririm.

Takımlar degil de takım liderleri şeklinde yeni bir hal aldı diyet bölümü. Maalesef son yıllarda yeterli katılım ve istikrar yok. Bir whastapp furyası çıktı bir sefer salladı ve diyet bölümünü bitirdi. Dediğim gibi bireysel gruplar var öneririm.
Tamam dır. Teşekkür ederim.

ADINIZ:glsbrs
YAŞINIZ:33
BOYUNUZ:162
KİLONUZ:72.50
HEDEF KİLONUZ:55
MEDENİ DURUMUNUZ:Evli
ÇOCUK SAYINIZ/ YAŞLARI:1/5.5 yaşında
EMZİRİYOR MUSUNUZ:Hayır
MESLEĞİNİZ:Ev hanımı
ŞU ANDA ÇALIŞIYOR MUSUNUZ:Hayır
DAHA ÖNCE BAŞKA TAKIMDA BULUNDUNUZ MU:Evet daha önce 8.takımdaydım
SAĞLIK SORUNUNUZ VAR MI:Haşimato
KİLO VERMEYİ İSTEME NEDENİNİZ:Sağlık
KİLO ALMA GEÇMİŞİNİZİ ANLATIR MISINIZ:KK70:aha önce çok fazla diyet yaptım ve zayıfladım.
BİZE KENDİNİZDEN BAHSEDER MİSİNİZ:Ev hanımıyım 5.5 yaşında kızım var ismi Melisa İstanbul’da yaşıyorum ve artık Melisa’ya kardeş istiyoruz bu sebeple bu 17 kilo hemen gitmeli✌🏻
TAKIMDA MOTİVASYON SAĞLAMAK İÇİN NE YAPABİLİRSİN:Gün içinde paylaşım yapıp güzel rakamlar görebilirim🌸

ADINIZ:glsbrs
YAŞINIZ:33
BOYUNUZ:162
KİLONUZ:72.50
HEDEF KİLONUZ:55
MEDENİ DURUMUNUZ:Evli
ÇOCUK SAYINIZ/ YAŞLARI:1/5.5 yaşında
EMZİRİYOR MUSUNUZ:Hayır
MESLEĞİNİZ:Ev hanımı
ŞU ANDA ÇALIŞIYOR MUSUNUZ:Hayır
DAHA ÖNCE BAŞKA TAKIMDA BULUNDUNUZ MU:Evet daha önce 8.takımdaydım
SAĞLIK SORUNUNUZ VAR MI:Haşimato
KİLO VERMEYİ İSTEME NEDENİNİZ:Sağlık
KİLO ALMA GEÇMİŞİNİZİ ANLATIR MISINIZ:KK70:aha önce çok fazla diyet yaptım ve zayıfladım.
BİZE KENDİNİZDEN BAHSEDER MİSİNİZ:Ev hanımıyım 5.5 yaşında kızım var ismi Melisa İstanbul’da yaşıyorum ve artık Melisa’ya kardeş istiyoruz bu sebeple bu 17 kilo hemen gitmeli✌🏻
TAKIMDA MOTİVASYON SAĞLAMAK İÇİN NE YAPABİLİRSİN:Gün içinde paylaşım yapıp güzel rakamlar görebilirim🌸
Takımlar kapatıldı malesef diyet günlüklerinde aktif gruplar var bakabilirsiniz 🌸

:KK36:9.TAKIM AİLESİNE HOŞGELDİNİZ :KK36:

9.TAKIM KAPTANI

Handandandan Handandandan

9.TAKIM KAPTAN YARDIMCILARI
UcanSupurge UcanSupurge
@Pembe Lotus
@Pnrrr-20

📢📢 9.TAKIM KURALLARI 📢📢

1️⃣ Diyet motivasyonunun devam ettirilebilmesi için günlük 10 mesaj paylaşımı zorunludur, her üye tüm mesajları okuyup gerektiğinde cevaplamakla yükümlüdür.

2️⃣ Her gün en geç saat 21:00 'da menü paylaşımı yapmak ve diğer üyelerin menülerine yorum yapmak mecburidir.(Menü paylaşım sayfasına yukarıdaki ⬆ etiketten ulaşabilirsiniz)

3️⃣ Menümüzü paylaşırken tükettiğimiz su miktarı da belirtilmelidir.(Tüketilmesi gereken su miktarı kilomuz ile 0.033 çarpılarak bulunur)

4️⃣ Sağlıklı kilo vermek, kas kaybetmemek için hafta da 3-4 kez en az 45 dk spor yapılmalıdır.

5️⃣ Basit karbonhidrat içeren besinleri (şekerli ve unlu) tüketmemeye gayret gösteriyoruz.

6️⃣ Cuma ve Pazartesi günleri en geç saat 14:00 'a kadar resimli(nick ve tarih yazılı kâğıt tartı üstünde olacak şekilde) kilo bildirimi yapmak zorunludur, Cuma günü bildirim yapmayan takımdan uzaklaştırılır.
⭐Ayrıca her ayın ilk Cuma günü kilo bildirimi yaparken beden ölçüleri (bel, göbek, kalça, göğüs, kol, bacak) yapmak zorunludur.

7️⃣ Son 4 haftada %3 ten az kilo verenler listeden çıkarılır

8️⃣Yeni üyenin deneme süresi 2 haftadır, kaptanın gerek duyduğu durumlarda bu süre uzayabilir.

9️⃣Diyet motivasyonunu düşüren, diğer üyeler ile polemiğe giren üye süresiz olarak takımdan uzaklaştırılır.

🔟 Takım kurallarına uymayan, uyarıldığı halde devam eden üye diskalifiye edilir.

📌📌📌Takım kurallarını okuyup kabul eden yeni arkadaşlar aşağıdaki "9.TAKIM TANITIM FORMU"nu kopyalayıp doldurarak paylaşırsanız 9.Takım ailesine dahil olmuş olursunuz

KİLO BİLDİRİM ÖRNEĞİ

GEÇEN CUMA: 73.0
BUGÜN: 72.3
FARK: -0.7

YÜZDE: % 0.959

⭐⭐⭐YÜZDE HESAPLAMA⭐⭐⭐

*** Geçen haftaki kilodan bu haftaki kilo çıkarılır.
*** Aradaki fark 100 ile çarpılır.
*** Çıkan sonuç geçen haftaki kiloya bölünür.
*** Örnek ile açıklayacak olursak;
GEÇEN CUMA: 73.0
BUGÜN: 72.3
FARK: -0.7 olan bildirimin yüzdesi

73.0-72.3= 0.7 kg
0.7×100= 70

70÷73.0= 0.9589

*** Virgülden sonraki 4.rakam 5 ve 5 'den büyük ise, önündeki sayıya (virgülden sonraki 3.rakama) 1 ekliyoruz ve yüzdemiz 0.959 oluyor.

📌MENÜ ve SPOR BİLDİRİM ÖRNEĞİ📌

18 Nisan Cumartesi

09:00=== 1 haşlama yumurta
3 adet ceviz
1 kk süzme peynir

12:00=== 1 su bardağı ayran

16:00=== 6 yk bamya yemeği
2 yk bulgur pilavı
1 kepçe yoğurt

Su=== 2.5 lt

Leslie 3 mil 45 dk *3=135
Hızlı Tempolu yürüyüş 40 dk *3=120
Toplam 255 puan @Pnrrr-20 @Pembe Lotus

Menü ve spor bildirimleri hergün en geç saat 21:00 bu şekilde yapılıp spor puanı için @Pnrrr-20 menü takibi için @Pembe Lotus etiketlenecektir
.

⭐⭐⭐KURALLAR⭐⭐⭐

1️⃣ Bir etap haftasında 2 ve üstü menü yazmayan yarışmacı kırmızı kart alır.
2️⃣ 2 kırmızı kart alan yarışmacı listeden çıkarılır.
3️⃣ Cuma günü %1.5 ile gelen yarışmacının bir kırmızı kartı silinir.
4️⃣ Cuma günü %2.5 ile gelen yarışmacının tüm kırmızı kartları silinir.

5️⃣ Her etapta bir önceki etapta ki listenin kırmızı kartları da listeye eklenir.

💃🏊🏋️‍♀️SPOR PUANLAMALARI🚴🏋🏃

İp atlama (5 tane) =========== 1 puan
İpsiz ip atlama (10 tane) ====== 1 puan
Normal tempo yürüyüş (dk) ==== 1 puan
Orta tempo yürüyüş (dk) ======= 2 puan
Hızlı tempolu yürüyüş (dk) ===== 3 puan
Adım (100 tane) ============= 1 puan
Serbest dans (dk) ============ 1 puan
Normal yüzme (dk) =========== 1 puan
Yoga (dk) ================== 2 puan
Squat, mekik, şinav (5 tane) ==== 1 puan
Plank (5 sn) ================= 1puan
Kondüsyon bisikleti (dk) ======= 2 puan
Normal bisiklet (dk) =========== 3puan
Leslie (dk) ================== 3 puan
Bantta yürüyüş (dk) =========== 3 puan
Plates,bölgesel,aletli gym (dk) === 3 puan
Zumba (dk) ================== 4 puan
Cardio (dk) ================== 4 puan
Hitt cardio (dk) =============== 5 puan
Jillian (dk) ================== 4 puan
Aralıksız koşu (dk) ============ 4 puan
Aralıksız tempolu yüzme (dk) ==== 4 puan
Eliptik (dk) ================== 4 puan

Tibet Hareketleri(her hareket)====1 puan

9.TAKIM KATILIM FORMU
ADINIZ:
YAŞINIZ:
BOYUNUZ:
KİLONUZ:
HEDEF KİLONUZ:
MEDENİ DURUMUNUZ:
ÇOCUK SAYINIZ/ YAŞLARI:
EMZİRİYOR MUSUNUZ:
MESLEĞİNİZ:
DAHA ÖNCE BAŞKA TAKIMDA BULUNDUNUZ MU:
SAĞLIK SORUNUNUZ VAR MI:
KİLO VERMEYİ İSTEME NEDENİNİZ:
KİLO ALMA GEÇMİŞİNİZİ ANLATIR MISINIZ:
BİZE KENDİNİZDEN BAHSEDER MİSİNİZ:
TAKIMDA MOTİVASYON SAĞLAMAK İÇİN NE YAPABİLİRSİN:

♥♥♥2020 YILI MEZUNLARIMIZ♥♥♥

@mer_4260 (73.0/59.9/13.1/%17.95)
@Pnrrr-20 (75.5/66.2/9.3/%12.32)
@GastrikAsit (83.2/67.8/15.4/%18.51)
@L4L4 (77.1/63.9/13.2/%17.12)
@Muzmus (67.6/60.7/6.9/%10.21)
UcanSupurge UcanSupurge (91.0/64.8/26.2/%28.79)
@Jasminium84 (65.7/56.4/9.3/%14.16)
@Elif yildizz (76.0/63.9/12.1/%15.92)
TemelinSafinazi TemelinSafinazi (76.8/57.0/19.8/%25.78)
@LoveAndMarriage (70.4/63.0/7.4/%10.51)
@Yasamakguzel123 (65.8/56.8/9.0/%13.67)
@Namaria (119/100.6/18.4/%15.46)
@strontium (81.6/64.4/17.2/%21.08)
@hadikonusalim (76.0/57.9/18.1/%23.82)

♥♥♥2021 YILI MEZUNLARIMIZ♥♥♥
M medine66 (68.7/55.7/13.0/%18.92)
@Pnrrr-20 (74.0/63.8/10.2/%13.78)

Not: Altı çizili rakamlar verilen kg miktarıdır.
Ben de 9. Takima katilmak istiyorum

Isim. Gibigibi
30 yaşındayım
Bekarım
170 boyundayım
Kilomu sabah ölçmek istiyorum
Sağlıkçıyim
50 kilo olmak istiyorum ve gruba katilmak istiyorum

Ben de 9. Takima katilmak istiyorum

Isim. Gibigibi
30 yaşındayım
Bekarım
170 boyundayım
Kilomu sabah ölçmek istiyorum
Sağlıkçıyim
50 kilo olmak istiyorum ve gruba katilmak istiyorum
Canım takımlar kapandı ama gruplar var bildiğim kadarıyla.
Adama kısmından "diyet kilo" yazıp aratırsan çıkar sanırım.

X