90 kg dan 72 kg

Ruzgarim

<a href="http://lilypie.c
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2007
684
102
Aslinda asil hedefime ulasmadan yazmak istemiyordum ama yazmak istedim. Bugunlerde hayatim kilo vermeye basladigindan beri cok deisti cunku ben deistim ve bu deisim olumlu etkiledi.

20 ocaktan itibaren uzun zaman dir yapmaya calistigim ama bir turlu motive olamadigim kilo verme yolculuguma ciktim.

Ben 3 cocuk annesiyim ve hayatim boyunca hic kilolu olmadim. Taki evlenip evlendigim ay ikizlerime hamile kalana kadar. Hamileligimin ilk 19 haftasi cok kotu gecti cok kilo verdim hatta uzun sure evde ve hastane de serum aldim.

O kadar cok actim ki gerci yesem de surekli kusuyordum. Evde esim ve annem beni sadece yiyebiliyorum diye sutlu dondurmali karisimlar la bol kalorili donut besliyordu. Ikiz bebeklerden dolayi fazla kalori almaliydim. Benim ikilerim tek kese icinde tek yumurtaydi o yuzden riskli gebelikti.

19 haftadan sonra benim istah bir acildi tam acildi zaten hirs yapmisti yiyicem yiyicem ikilerin karni doysun diye.

Doguma girdigimde 55 kilodan 95 kg cikmistim.

Dogum sonrasi 85 kg bir sure kaldi ustumde daha sonra her gun sporla 65 kg indim. Ancak esimle bir cocuk daha istiyorduk ikizler buyumeden tekrar olsun ucu bir arada buyur dedik ben okiloyla hamile kaldim.

Ikizlere gore cok bulantim olmasada ilk 5 ay gene yemedim hatta baslangic kilomdaydim. doktorum biraz alsan iyi olur demisti.Nitekim 90 kg doguma girdim.

Bebegim 6 aylik olunca benim kg olayim hic dusmedi aksine arti. Cunku oglum memeye cok duskundu ve beni spor icin bile birakmiyordu. Bu sekilde devam etti ben bir aldim bir verdim.

20 ocakta yeter artik dedim her gun spora gittim hala devam ediyorum . Mayis basinda Tae Kwondaya yazildim spor salonunda.
Bu arada yurt disindayim gittigim spor salonunda her sey mevcut cok buyuk bir yere ve gunde 2 saat cocuklari birakabiliyorsunuz.

Bu sekilde 72.800 kg gordum bu sabah.
Boyum 163
Asil hedefim 55 daha yolum cok aslinda 60 olup karnimi ve goguslerimi yaptirmam lazim. Karnim dan bir 5 kg gider zaten bilen bilir sarkik karni ancak kesip yeniden dikince duzeliyor tahminim 5 kg vardir extra deri.

Yemek olarak takip ettigim diyetim olmadi her seyden az yedim aksam 6 sonra yemedim.

Annemde Turkieden ziyarete geldi 6 ay da burda 101 den 84 dustu. Anne kiz birbirmize destek olduk.

Aslinda Tr de yasasaydim bu kadar kilom olmazdi. Yasadigim yerde araban olmazsa hayatin bitmis demek yazin 45dereceyi bile buluyor burasi her yerde kapali alisveris merkezleri.

Hergun sporun faydasi olarak 72 gibi durmuyor vucudum herke cok sasiriyor. Ancak kollari fena halde hale yuzum el parmaklarim bile zayifladi kollar duruyor gibi. Sanirim kol hareketi cok yapmam lazim.
Haftaya ise basliyorum bu yuzden cok muluyum yarim gun bir is olucak ama evde olmaktan cok bunaldim.7 sene yeter artik. Burda kreste yardimci ogretmen olucam 4 yasina girecek bucurumu de alicam yanima.
Yeniden dogmus gibiyim inanin zayiflayinca herkesten olumlu seyler duyunca cok cesaretleniyor insan. Isteyen herkese bol zayiflamali gunler diliyorum.

azminizden dolayı tebrik ediyorum.. :KK9:
darısı başıma inşşşaallaaahhhhh ...

bu 18 kg.u vermeniz ne kadar sürdü?

Birde derlerdi inanmazdim ikinci gebelikten sonrs gercekten cok zor veriliyor kilolar yasimda 34 bu arada.

Ikizler sonrasi her hafta 1-2 kg arasi vermistim

X