Abim ile başımız belada

fiyonkbakery

Ben İşte Sıradan... Ölümlü
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2014
2.341
882
Kızlar merhaba Sabır gösterip okuyan herkesten Allah Razı Olsun :KK14: konuya hemen girmek istiyorum az önce aldığım telefondan sonra gerçekten artık yerle bir oldum biz üç kardeşiz bir ablam bir abim var ablam evli yuvasını kurdu gitti yıllar önce bende evlendim artık ama en büyük sorun abimiz en büyüğümüz o da evlendi ve boşandı geçen yıl ama bu yalanları verdiği sözleri tutmamaları artık bizi gerçekten kanser edecek noktasına geldi geçtiğimiz yıllarda babama kredi çektirdi kendisi ben size destek olacağim baba siz benim için kredi çekin yardım edeceğim dedi babam güvendi 50.000 tl kredı cektı annem ve babam emekli babam kendi evini ipotek yaptırdı ve aldı kredıyı elıne surmeden abıme verdı al işin için makına al dedi bu gitti araba aldı ödemedi parayı yedi dedık lanet olsun bundan adam olmaz en azından kredıyı oder onu da odemedı annem ve babamın emeklılerı kredıye zor yetıyor babamlar sıkıstı ıyıce babam artık bı kredı borcu odemek ıcın baska bankadan kredı cektı yapacak bırseyı yoktu cunku kımseden ıstemedı bırınden ıstedı o da yok dedı mecburen kredıye basvurdu telefonla ararız kendisini telefonlarını acmaz sureklı bıze yalanlar soyler sana telefon aldım getırecegım der getırmez geçen beni arıyor ev alacağım şu kadar peşinatla napıyorsan yap dedim konuşmaya çalışıyorum çok sinirli bir anda parlıyor konuşmaya gelmiyor sürekli insanlara yalan söylüyor artık gerçekten kuracığı bir cümle vereceği bir fikir bile sürekli yalanlarından dolayı herkes içinden bu sözü de yalandır bunun diyip ciddiye almıyor eski karısına sana araba alacağım demiş yeminler etmiş araba yok firmalara iş yapar zamanında teslim etmez firmalar telefon ile ulaşamaz ona bir sürü mailler atar onları da söylemez telefonunda mailler de gördüm o yazışmaları babam der oğlum kredi ödemesi geldi destek olacaktın bize bizim emeklileri krediye verince bizim avucumuzda kalmıyor geçinemiyoruz der tamam baba şu firmaya iş yaptım şu gün bankada hesabımda olacak şu kadar para der o gün gelir babam sorar annem sorar yattı yatacak öğleden sonra alıcam der insanları umutlandırır sonuç hüsran ben konuşayım babam konuşursa kötü olacak diyorum bir anda sinirleniyor konuşmaya gelmiyor, az önce çok değil yarım saat önce eskiden çalıştığım bir tanıdığım aradı canım nasılsın hal hatırdan sonra hayır mı abla dedim hayır değil canım dedi ne oldu dedim senin bu abinin başına çok kötü şeyler gelecek benden söylemesi haftalardır telefonlarımı açmıyor mesajlarımıza dönmüyor eşim erkek kardeşim onu arıyor tırım tırım dedi geçen gün iş yerinde yakaladılar abin çocuğunun üstüne yeminler etti 2 hafta geçti hala ses yok diyor 800 tl paramı aldı sana telefon getireceğim dedi ne telefon var ne param dedi telefon getirmiyorsan paramı getır diyorum dedim paramı da getirmiyor eşim erkek kardeşim yakalarsa çok kötü şeyler olacak abine söyle kusurabakma seninle ilgisi yok ama tek sana ulaşabildim Üzülme ama Sana Yakışan Bir abin yok sen onun gibi değilsin dedi nasıl dokundu o laf şimdi arayamıyorum iş yerindeyim malum insanlar var zaten yeterince mahçup oldum :KK14: watsaptan yazdım dönmedi mesaj attım tık yok face den yazdım kapalı face i bunu gidip annem ve babama söylesem babam ramak kaldı buna bir şey yapmamaya korkuyorum bir şey olacak diye hem ona hem babama :KK14: :KK14: :KK14:

Son düzenleme:
Benim bu kadar uzun yazıyı okuyacak sabrım yok. Okuyan varsa kısaca anlatabilir mi?

ortada dolandırıcı bir abi var ; mazbut emekli babası ;ödeyeceği koşuluyla kredi çekmiş ;ödememiş.birininde 800 lirasının üstüne yatmış;kimse ona ulaşamıyormuş.babası da her an cinnet geçirebilirmiş;anladığım kadarıyla ! :KK14::KK14:

ağabeyin kaç yaşında mesleği ne?, karaktersiz herifin huyunu suyunu bilen baban neden bile bile yaktı maaşını? , kaçan yenge iyi kaçmış valla...ama şunu söyleyeyim su testisi su yolunda kırılır, başına bir şey gelse de çok şaşırmayın ağabeyinizin:18::KK53:

canım senın dıger ablanda ben olmayayım cunkı anlatıklarının hepsı sankı benım erkek kardesımı anlatmıssın gıbı bızımde var o dertten benım anneme babamada cok seyler yasattı yanlız senın abın bosanmıs benım kardesımın bı esı var dusmanın basına bıle vermesın oda ayrı bı dert kardesım ayrı bı dert annemın babanım omrunu yıyp bıtırıyo 4 kardesız sadece bı ablamla gorusuyo bızımle kus ah ah yaramı desmeyım

allah sızede sabır versın allah ıslah etsın

ağabeyin kaç yaşında mesleği ne?, karaktersiz herifin huyunu suyunu bilen baban neden bile bile yaktı maaşını? , kaçan yenge iyi kaçmış valla...ama şunu söyleyeyim su testisi su yolunda kırılır, başına bir şey gelse de çok şaşırmayın ağabeyinizin:18::KK53:

Abim 35 yaşında matbaacı, resmen dolandırıcı verdiği hiç bir sözü tutmaz annemi hele hep umutlandırır ama sonuç hep hüsran:KK14:

Abim 35 yaşında matbaacı, resmen dolandırıcı verdiği hiç bir sözü tutmaz annemi hele hep umutlandırır ama sonuç hep hüsran:KK14:

Allah sabır versin size ...ama bence hiç muhattap olmayın ağabeyinizle onun için gelen telefonlarla da ilgilenmeyin kesinlikle..

bu nasıl bir abidir ya! insan olamaz babasına nasıl yapar! yengen anlamış ve paçasını kurtarmış! kardeş işte atsan atılmaz satsan satılmaz! sen babana söyle artık evlatlıkdan red etse adam haklı yani! düşman başına böyle abi!:KK19:

canım senın dıger ablanda ben olmayayım cunkı anlatıklarının hepsı sankı benım erkek kardesımı anlatmıssın gıbı bızımde var o dertten benım anneme babamada cok seyler yasattı yanlız senın abın bosanmıs benım kardesımın bı esı var dusmanın basına bıle vermesın oda ayrı bı dert kardesım ayrı bı dert annemın babanım omrunu yıyp bıtırıyo 4 kardesız sadece bı ablamla gorusuyo bızımle kus ah ah yaramı desmeyım

allah sızede sabır versın allah ıslah etsın

Amin sabır versin ama sabır kalmadı artık bizde, resmen dolandırmış insanları ben bunu söyleyemıyorken kendime bugün kü kadın beni aradı daha ne olsun 800 tl sini almış kadını kandırmış kadının kocası kardeşi bunu arıyor nasıl mahcup oldum nasıl utandım bir de demez mi sana yakışan bir abin yok canım diye kahroldum, anneme umut vermeleri anne para getırcem yardım edıcem size şu gün gelecek para bugün gelecek öğleden sonra ödeme hesapta hepimizi kanser ettı annem babam bu yaşlarında emeklilerini alıp keyıflerıne bakmaları gerekirken yıllardır bununla uğraşıyorlar günah değil mi nasıl insansın sen beni geçen arayıp dıyor ki ev alıcam şu kadar peşinat şu kadar taksitle napıyorsan yap dedim demem lazımdı ki sen o eve vereceğin aylık taksıtlerını anneme babama versen ınsanlar bıraz nefes alsa ellerine zar zor para geçiyor diyecektım zor tuttum konuşulmaya bile gelmiyor bununla Allah ıslah etsin bunu annem ve babamı bu kadar üzdü ya ne diyim ben :KK14: Allah size de sabır versin of of :KK43: :KK43:

bu nasıl bir abidir ya! insan olamaz babasına nasıl yapar! yengen anlamış ve paçasını kurtarmış! kardeş işte atsan atılmaz satsan satılmaz! sen babana söyle artık evlatlıkdan red etse adam haklı yani! düşman başına böyle abi!:KK19:

Babamı o kadar üzdü ki bu adam babam artık evden bile kovdu annem anlatmıştı 3 gün kalıyor bir yerlerde annem dayanamıyor çok üzülüyor annemi öyle görünce babam sesini çıkarmıyor aynı evde iki yabancı gibiler bende evlendim artık çok kötüyüm babama bu son olayını soylesem Allah korusun birşey yapmasından çok korkuyorum elim ayağım bağlı :KK14:

Allah sabır versin size ...ama bence hiç muhattap olmayın ağabeyinizle onun için gelen telefonlarla da ilgilenmeyin kesinlikle..

Düşünsenize konunun benimle hiç ilgisi yok uzaktan yakından haberim bile yok bu geçen diyologlardan kadın okadar çaresiz kalmış ki beni aradı ya en küçük kız kardeşini aradılar daha ötesi var mı, kadının kardeşi yakalamış abimi iş yerinde abim çocuğunun üstüne yemin etmiş vericem getirecem diye diyorki kadın cocugunun üstüne yemin etti oyle diyince bıraktılar diyor ıkı hafta oldu yine ulaşmıyoruz diyorlar çok değil iki gün öncesine kadar dolandırıcı lafını kendime bile söyleyemezken şimdi söyluyorum onun için :KK43:

Allah evladın hayırlısını versin. Çok kötü.
Babanız çok büyük saflık yapmış az biraz biliyordur huyunu kabul etmemesi gerekirdi.
Böyle insana merhamet edilmez ihbar edip içeri tıktırmalı asıl.
Ne yapılabilir ki böyle birine fikir veremiyorum.

Allah yardımcınız olsun. Burda ailenize büyük iş düşüyor. Bağırlarına taş basacaklar ve evlat falan demeden onun iyililiği için bir daha maddi yardım yapmayacaklar. Gerekirse hapse bile girmesi abinizin belki de aklının başına gelmesi demek olur. Bu şekilde hep birileri toplarsa arkasını ondan hiç bir şey olmaz. Ailede birinin akıllı davranması lazım. Abinizin huyunu bilmiyor musunuz da eline 50.000 sayıyor babanız. Ne yapabilirdi, o parayı oğluna vermeyip onunla gidip o makineleri aldığından emin olabilirdi. İş kurulacaksa oğlunun altından kalkabileceği bir işi gene bütün parayı eline saymadan yapmalıydı. Yok eğer babanızın da ticarete yatkınlığı yoksa abinizin hiç olmadığı ortada başka bir yola baş vurulmalıydı. Ama artık ailenizin abinizin huyunu iyice öğrendiğini ummak istiyorum. Bu 800'ü ödemeye falan kalkmasınlar, belki bir temiz dayak onu kendine getirir. Şiddete karşıyım ama ailesine psikolojik şiddet uygulayan birine de her şey mübah.

Son düzenleme:
Babamı o kadar üzdü ki bu adam babam artık evden bile kovdu annem anlatmıştı 3 gün kalıyor bir yerlerde annem dayanamıyor çok üzülüyor annemi öyle görünce babam sesini çıkarmıyor aynı evde iki yabancı gibiler bende evlendim artık çok kötüyüm babama bu son olayını soylesem Allah korusun birşey yapmasından çok korkuyorum elim ayağım bağlı :KK14:
allah yardımcınız olsun. abinin babasını böyle zor duruma sokması çok üzücü :KK50:

Allah yardımcınız olsun. Burda ailenize büyük iş düşüyor. Bağırlarına taş basacaklar ve evlat falan demeden onun iyililiği için bir daha maddi yardım yapmayacaklar. Gerekirse hapse bile girmesi abinizin belki de aklının başına gelmesi demek olur. Bu şekilde hep birileri toplarsa arkasını ondan hiç bir şey olmaz. Ailede birinin akıllı davranması lazım. Abinizin huyunu bilmiyor musunuz da eline 50.000 sayıyor babanız. Ne yapabilirdi, o parayı oğluna vermeyip onunla gidip o makineleri aldığından emin olabilirdi. İş kurulacaksa oğlunun altından kalkabileceği bir işi gene bütün parayı eline saymadan yapmalıydı. Yok eğer babanızın da ticarete yatkınlığı yoksa abinizin hiç olmadığı ortada başka bir yola baş vurulmalıydı. Ama artık ailenizin abinizin huyunu iyice öğrendiğini ummak istiyorum. Bu 800'ü ödemeye falan kalkmasınlar, belki bir temiz dayak onu kendine getirir. Şiddete karşıyım ama ailesine psikolojik şiddet uygulayan birine de her şey mübah.

amin allah razı olsun :KK14: babam zaten bu olaydan sonra ona yardım etmıyor suratına bıle bakmıyor evden kovdu 3 gun dısarıda kaldı gerı geldı annemde cok uzulunce babam ses cıkaramıyor adam ama yuzune dahı bakmıyor ki yardım etmek istese bile eline hiç para kalmıyor onunla geçinmeye çalışıyorlar ben calısıyorum evlıyım anneme aylık yardım edıyorum ama cok degıl benımde aldıgım maas cok yuksek degıl evlıyım ev kredısı oduyorum odemelerımız var edebıldıgım kadar yardım etmeye calısıyorum ama onların bu halını gorunce ınanın içim param parça dövsünler dediğiniz gibi aklı başına gelir belki ama dövmekle kalmayıp daha kötusu olmayacagının kım garantısını verebılır ki of of içimde koca bir şey oturmuş gibi nefes alamıyorum :KK43:

Allah evladın hayırlısını versin. Çok kötü.
Babanız çok büyük saflık yapmış az biraz biliyordur huyunu kabul etmemesi gerekirdi.
Böyle insana merhamet edilmez ihbar edip içeri tıktırmalı asıl.
Ne yapılabilir ki böyle birine fikir veremiyorum.

allah razı olsun :KK14: o kadar kötüyüm ki akşam eşime anlatacağım ama düştüğüm duruma bakar mısınız dolandırıcı herifin kardeşiyim şükürler olsun insanlar benim ve ailemin onun gibi biri olmadığımın farkındalar :KK14:

Ev taksiti ödemeye kalkan adam 800tl nin üstüne yatar mı? Ev için peşinatı bahane edip sizden para sızdırmak istediği aşikâr.
Siz neden sormadınız 800tl borcu ödemiyorsun ev taksitini nasıl ödeyeceksin diye?
Ben tutamaz ağzıma geleni sayardım şahsen. O bağırıp suç bastırıyorsa siz daha çok bağırmalısınız.

Bir musibet bin nasihatten evladır. Abinizin ciddi manada hukuki cezaya ihtiyacı var bence.

X