Abim ile başımız belada

Ee bunun çözümü burada değil ki mayasını değiştirmek lazım.

Yapılabilecek pek bir şey yok gibi.
Valla büyük konuşmayayım da böyle düzenbaz kardeşim olsa görüşmem yani.
Kardeşi kardeş yaratmış da kısmetini de ayrı yaratmış.
Bana ne ki onun rezilliklerinden, uzak durmak en iyisi:KK14:

baban annen ve seninle alakası olmayan bir borç canım. üzülme bukadar babana destek ol o krediyi bitirsinler. abinde ne hali varsa görsün bundan sonra. bir temiz dayak yerde aklı başına gelir

Yapılabilecek pek bir şey yok gibi.
Valla büyük konuşmayayım da böyle düzenbaz kardeşim olsa görüşmem yani.
Kardeşi kardeş yaratmış da kısmetini de ayrı yaratmış.
Bana ne ki onun rezilliklerinden, uzak durmak en iyisi:KK14:

Hepimiz ondan uzağız artık ama bu yapılır mı bir anne babaya onlar senelerce çalıştı emekli olup gidelim bir yazlık alalım çocuklarımız gelsin yazın eşleri çocuklarıyla diyip durdular :KK14: emeklilerini alıp buradan uzaklaşmak isterlerken bir tane evlat dedikleri hayırsız bir insan oğlu hayatlarını mahfetti yıllarca hala da devam ediyorum korkuyorum üzüntüden birşey olacak onlara diye

baban annen ve seninle alakası olmayan bir borç canım. üzülme bukadar babana destek ol o krediyi bitirsinler. abinde ne hali varsa görsün bundan sonra. bir temiz dayak yerde aklı başına gelir

Öyle ama annem ve babam bu sıkıntıdayken nasıl üzülmeyeyim nasıl durayım öyle :KK43:

Amin sabır versin ama sabır kalmadı artık bizde, resmen dolandırmış insanları ben bunu söyleyemıyorken kendime bugün kü kadın beni aradı daha ne olsun 800 tl sini almış kadını kandırmış kadının kocası kardeşi bunu arıyor nasıl mahcup oldum nasıl utandım bir de demez mi sana yakışan bir abin yok canım diye kahroldum, anneme umut vermeleri anne para getırcem yardım edıcem size şu gün gelecek para bugün gelecek öğleden sonra ödeme hesapta hepimizi kanser ettı annem babam bu yaşlarında emeklilerini alıp keyıflerıne bakmaları gerekirken yıllardır bununla uğraşıyorlar günah değil mi nasıl insansın sen beni geçen arayıp dıyor ki ev alıcam şu kadar peşinat şu kadar taksitle napıyorsan yap dedim demem lazımdı ki sen o eve vereceğin aylık taksıtlerını anneme babama versen ınsanlar bıraz nefes alsa ellerine zar zor para geçiyor diyecektım zor tuttum konuşulmaya bile gelmiyor bununla Allah ıslah etsin bunu annem ve babamı bu kadar üzdü ya ne diyim ben :KK14: Allah size de sabır versin of of :KK43: :KK43:

canım benım annem ve babamın en buyuk hatası her sıkıstıgında maddı yonden yardım etmelerı onlar evlat dıyolar ama kotuluk yapıyolar farkında degıller ablalarıma altın borcu var bıze var esımde yardım ettı babamın koca otobusunu yedı arabayı cekılen kredıler borcların hepsı duruyo ve kendı borcu olarak gormuyo bıle ve ustune ustluk verdıgımız paramızla rezıl oldu hepımıze küs. bızlerın harıcınde ucan kusa bıle borcu var desem yerıdır bıde akıllı butun borcluları annemlerın evının adresını tel. ini verıyo kımse kendını rahatsız etmıyo butun borclular banklalar o yaslıları arayıp ıstıyolar babamında bı emeklı maası var ben hayatımda babamın agladıgını gormemıstım o yaslı adamı aglattı ya of of anlatsam varya ...

Kızlar merhaba Sabır gösterip okuyan herkesten Allah Razı Olsun :KK14: konuya hemen girmek istiyorum az önce aldığım telefondan sonra gerçekten artık yerle bir oldum biz üç kardeşiz bir ablam bir abim var ablam evli yuvasını kurdu gitti yıllar önce bende evlendim artık ama en büyük sorun abimiz en büyüğümüz o da evlendi ve boşandı geçen yıl ama bu yalanları verdiği sözleri tutmamaları artık bizi gerçekten kanser edecek noktasına geldi geçtiğimiz yıllarda babama kredi çektirdi kendisi ben size destek olacağim baba siz benim için kredi çekin yardım edeceğim dedi babam güvendi 50.000 tl kredı cektı annem ve babam emekli babam kendi evini ipotek yaptırdı ve aldı kredıyı elıne surmeden abıme verdı al işin için makına al dedi bu gitti araba aldı ödemedi parayı yedi dedık lanet olsun bundan adam olmaz en azından kredıyı oder onu da odemedı annem ve babamın emeklılerı kredıye zor yetıyor babamlar sıkıstı ıyıce babam artık bı kredı borcu odemek ıcın baska bankadan kredı cektı yapacak bırseyı yoktu cunku kımseden ıstemedı bırınden ıstedı o da yok dedı mecburen kredıye basvurdu telefonla ararız kendisini telefonlarını acmaz sureklı bıze yalanlar soyler sana telefon aldım getırecegım der getırmez geçen beni arıyor ev alacağım şu kadar peşinatla napıyorsan yap dedim konuşmaya çalışıyorum çok sinirli bir anda parlıyor konuşmaya gelmiyor sürekli insanlara yalan söylüyor artık gerçekten kuracığı bir cümle vereceği bir fikir bile sürekli yalanlarından dolayı herkes içinden bu sözü de yalandır bunun diyip ciddiye almıyor eski karısına sana araba alacağım demiş yeminler etmiş araba yok firmalara iş yapar zamanında teslim etmez firmalar telefon ile ulaşamaz ona bir sürü mailler atar onları da söylemez telefonunda mailler de gördüm o yazışmaları babam der oğlum kredi ödemesi geldi destek olacaktın bize bizim emeklileri krediye verince bizim avucumuzda kalmıyor geçinemiyoruz der tamam baba şu firmaya iş yaptım şu gün bankada hesabımda olacak şu kadar para der o gün gelir babam sorar annem sorar yattı yatacak öğleden sonra alıcam der insanları umutlandırır sonuç hüsran ben konuşayım babam konuşursa kötü olacak diyorum bir anda sinirleniyor konuşmaya gelmiyor, az önce çok değil yarım saat önce eskiden çalıştığım bir tanıdığım aradı canım nasılsın hal hatırdan sonra hayır mı abla dedim hayır değil canım dedi ne oldu dedim senin bu abinin başına çok kötü şeyler gelecek benden söylemesi haftalardır telefonlarımı açmıyor mesajlarımıza dönmüyor eşim erkek kardeşim onu arıyor tırım tırım dedi geçen gün iş yerinde yakaladılar abin çocuğunun üstüne yeminler etti 2 hafta geçti hala ses yok diyor 800 tl paramı aldı sana telefon getireceğim dedi ne telefon var ne param dedi telefon getirmiyorsan paramı getır diyorum dedim paramı da getirmiyor eşim erkek kardeşim yakalarsa çok kötü şeyler olacak abine söyle kusurabakma seninle ilgisi yok ama tek sana ulaşabildim Üzülme ama Sana Yakışan Bir abin yok sen onun gibi değilsin dedi nasıl dokundu o laf şimdi arayamıyorum iş yerindeyim malum insanlar var zaten yeterince mahçup oldum :KK14: watsaptan yazdım dönmedi mesaj attım tık yok face den yazdım kapalı face i bunu gidip annem ve babama söylesem babam ramak kaldı buna bir şey yapmamaya korkuyorum bir şey olacak diye hem ona hem babama :KK14: :KK14: :KK14:

Gerçekten çok üzüldüm ağbiniz resmen dolandırıcı olmuş bana kalırsa hiç bulaşmayın derim bakın konuşmaktanda anlamıyomuş baksın başının çaresine siz annenize babanıza destek olmaya çalışın

canım benım annem ve babamın en buyuk hatası her sıkıstıgında maddı yonden yardım etmelerı onlar evlat dıyolar ama kotuluk yapıyolar farkında degıller ablalarıma altın borcu var bıze var esımde yardım ettı babamın koca otobusunu yedı arabayı cekılen kredıler borcların hepsı duruyo ve kendı borcu olarak gormuyo bıle ve ustune ustluk verdıgımız paramızla rezıl oldu hepımıze küs. bızlerın harıcınde ucan kusa bıle borcu var desem yerıdır bıde akıllı butun borcluları annemlerın evının adresını tel. ini verıyo kımse kendını rahatsız etmıyo butun borclular banklalar o yaslıları arayıp ıstıyolar babamında bı emeklı maası var ben hayatımda babamın agladıgını gormemıstım o yaslı adamı aglattı ya of of anlatsam varya ...

Aynen bizde de öyle telefon borcları herşeyi var icralık olmuş herşeyde uçan kuşa borcu var sizinki gibi bizimkide bütün iletişimleri annem ve babamın ev adreslerini vermiş kadın kahroluyor her gün :KK43: Allah yardımcımız olsun

Öyle ama annem ve babam bu sıkıntıdayken nasıl üzülmeyeyim nasıl durayım öyle :KK43:
annenin babanın yanında ol zaten abin için üzülme borç onun borcu. bende aynı durumdayım. abimin borçlarını annemlere yansıtmıyorum. hemde ben düğün arifesindeyim. babam ona çektiği krediyi ödüyor. aylığından 400 tl kalıyor yanlızca. :26:

Gerçekten çok üzüldüm ağbiniz resmen dolandırıcı olmuş bana kalırsa hiç bulaşmayın derim bakın konuşmaktanda anlamıyomuş baksın başının çaresine siz annenize babanıza destek olmaya çalışın

Ablam ve ben elimizden geldiğince destek oluyoruz ama yetmiyor yetmiyor :KK43: Allah bunu ıslah etsin hidayet versin onunda oğlu var diyor babam o da bize bu çektirdiklerini oğlundan görecek inşallah diyor sürekli

Aynen bizde de öyle telefon borcları herşeyi var icralık olmuş herşeyde uçan kuşa borcu var sizinki gibi bizimkide bütün iletişimleri annem ve babamın ev adreslerini vermiş kadın kahroluyor her gün :KK43: Allah yardımcımız olsun

amin canım benım en buyuk korkum babama bısey olacak dıye gurbetteyım herzaman goremıyorum cok uzucu bı durum

Üzülerek yazıyorum ki ağabeyiniz iflah olmaz, olan olmuş ama artık ne siz ne de aileniz abinizin arkasını toplayıp, onun için kredi çekmeyin, kimseye borçlanmayın, maalesef böyle insanlar yalan söylemeye, anne babanın anne babalık duygularından yararlanarak sürekli para koparmaya meyilli oluyor, biliyorum çünkü çok yakınen tanıdığım ve sevdiğim bir ailenin oğlu da böyle, anne babasını iş kuracağım deyip kandırdı, insanların sahip olduğu tek bir evcikleri vardı, onu ipotek edip kredi çektiler oğulları için, oğlan gitti araba aldı, krediyi ödemedi, baba emekliydi, başka bankalardan kredi de çekemedi, ipotekli ev kredi borcu yüzünden banka aracılığıyla satıldı, eşyalara haciz geldi, eşinin ailesini de dolandırdı sonra kadıncağızdan boşandı, üzülme baba öderim dedi, o krediyle aldığı arabayı sattı savdı yedi, üzülme baba size yeni ev alacağım dedi ortadan yok oldu, uçan kuşa borcu var ve alacaklılar bir yakalarsa sonu fena.

Allah yardımcınız olsun gerçekten.

Üzülerek yazıyorum ki ağabeyiniz iflah olmaz, olan olmuş ama artık ne siz ne de aileniz abinizin arkasını toplayıp, onun için kredi çekmeyin, kimseye borçlanmayın, maalesef böyle insanlar yalan söylemeye, anne babanın anne babalık duygularından yararlanarak sürekli para koparmaya meyilli oluyor, biliyorum çünkü çok yakınen tanıdığım ve sevdiğim bir ailenin oğlu da böyle, anne babasını iş kuracağım deyip kandırdı, insanların sahip olduğu tek bir evcikleri vardı, onu ipotek edip kredi çektiler oğulları için, oğlan gitti araba aldı, krediyi ödemedi, baba emekliydi, başka bankalardan kredi de çekemedi, ipotekli ev kredi borcu yüzünden banka aracılığıyla satıldı, eşyalara haciz geldi, eşinin ailesini de dolandırdı sonra kadıncağızdan boşandı, üzülme baba öderim dedi, o krediyle aldığı arabayı sattı savdı yedi, üzülme baba size yeni ev alacağım dedi ortadan yok oldu, uçan kuşa borcu var ve alacaklılar bir yakalarsa sonu fena.

Allah yardımcınız olsun gerçekten.

Olmaz biliyorum cep telefonu faturalarını bile ödememiş birikmiş birikmiş icralık olmuş fatura adreslerinede annem ve babamın ev adreslerini vermiş durmadan icra mektupları geliyor verdiği sözlerin hiç birini yerine getirmiyor sürekli insanlara yalan atıyor umut veriyor babam kredi çekti sana vermem bu parayı bende kalacak kullanacagın kadar benden al dedi sen bana guvenmıyor musun dan girdi ben adam degılmıyımden çıktı neler neler yaptı adam pes ettı lanet olsn sana dedı verdı borcunu odemedı nerelere borcu bılmıyorum ama bıldıgım tek sey ucan kuşa borcu var herkes arkasından yalancı dıye dusunuyor en sonuncusuda benı aramaları oldu kadının 800 tl sını almıs sana telefon getırecegım dıye getırmemıs ustunden haftalar gecmıs kadıncagız bırınden bulmus telımı aradı esım kardesım yakalarsa cok kotu seyler olacak pesındeyız dıyor anneme babama soylesem ayrı dert babam evden kovar 3 gun sonra gelır annem uzulur babam caresız gerıde magdur kalan bir eş var bir tane evladı var 4 yaşında erkek canımız o bizim varsa yoksa oglu ogluna bı söz söyle seni rezil eder kişiliği oturmamış 35 yaşında adam tabi adam bile denmez buna :KK43:

Olmaz biliyorum cep telefonu faturalarını bile ödememiş birikmiş birikmiş icralık olmuş fatura adreslerinede annem ve babamın ev adreslerini vermiş durmadan icra mektupları geliyor verdiği sözlerin hiç birini yerine getirmiyor sürekli insanlara yalan atıyor umut veriyor babam kredi çekti sana vermem bu parayı bende kalacak kullanacagın kadar benden al dedi sen bana guvenmıyor musun dan girdi ben adam degılmıyımden çıktı neler neler yaptı adam pes ettı lanet olsn sana dedı verdı borcunu odemedı nerelere borcu bılmıyorum ama bıldıgım tek sey ucan kuşa borcu var herkes arkasından yalancı dıye dusunuyor en sonuncusuda benı aramaları oldu kadının 800 tl sını almıs sana telefon getırecegım dıye getırmemıs ustunden haftalar gecmıs kadıncagız bırınden bulmus telımı aradı esım kardesım yakalarsa cok kotu seyler olacak pesındeyız dıyor anneme babama soylesem ayrı dert babam evden kovar 3 gun sonra gelır annem uzulur babam caresız gerıde magdur kalan bir eş var bir tane evladı var 4 yaşında erkek canımız o bizim varsa yoksa oglu ogluna bı söz söyle seni rezil eder kişiliği oturmamış 35 yaşında adam tabi adam bile denmez buna :KK43:

Kredi borcu babanızın üstüne olduğu için ona birşey yapılamaz ama faturalar vs için babanız abinizin onlarla oturmadığını söylesin, icra kağıtlarını almasın, abinizin ikametgahı babanızın adresinde gözükmüyorsa alacaklılar bu borçları babanızdan tahsil edemez.

Eğer ikameti ailenizin evi gözüküyorsa buna bir hal çaresi düşünün, inanın birçok insana borcu varsa sonuçta yine aileniz üzülür, babanızdan saklamanız ilerde daha büyük üzüntülere sebep olabilir, çok acı biliyorum fakat bazı önlemler almazsanız abinizin borçları yüzünden ailenizin evindeki herşey haciz edilebileceği gibi borçların tamamı da babanızın üstüne yıkılır, bu maddi ve manevi olarak daha büyük bir yıkım, bahsettiğim tanıdıklarımda hep evlat işte diyerek göğüslemek zorunda kaldılar ama evleri satılınca kaç yaşında insanlar kiraya çıkmak zorunda kaldılar, adam yıllarca oğlunun borçlarını ödemek için çalışmak zorunda kaldı ki evleri varken emekli maaşları onlara yetiyordu.

Bak halen abinizin pesindesiniz. Gidip bu telefondan sonra bile onun ile konusmaya çalisiyorsunuz. Yapmayin. Eger yarin birgün dayak yerse, hakkidir artik. Kendisi bu hayati seçti. Babaniz oglunu bile bile nasil bu yalnisi yapti anlamadim. Bu olayida bilemeli babaniz. Eger abiniz evden atiliyorsa, atilsin. Artik bu kadar olaydan sonra ne ona para verilmeli ne baska birsey. 35 yasinda af edersiniz esek gibi adam olmus, kendi basinin çaresine bakmayi ögrenmeli. Telefon sirketlerinden size fatura geldiginde aninda o sirketi arayip bu isimde sahis bu evde yasamiyor diyin. Hatta gerekirse yasal yollara ile abinizin o evde yasamadigini gösterin. Abinizin sorunu, hiç ders almamasi. Gerçekten bir yandan o kadinin esi/abisi abinizi bulmasini diliyorum.

Ayrica üzgünüm, böyle tip adamlarda çoçuklarindan uzak dursunlar, o 4 yasindaki ogulunuda kötü etkiler.

Ağabeyiniz boşanmış artık nerede kalıyor anne babasının yanında kalmıyor mu ev dağılmış sonuçta ayrı evde ne işi var kiralık evdir herhalde kendi evi değil çünkü ev alıcam peşinat lazım filan demiş yalnız adamın ev almak neyine önce borcunu öde annemlere abi ev alana kadar deseydiniz ya baban da ağırlığını koyamadı demek ki zaten emekli maaşıyla ona kredi çekmeleri hata kendi adına çekseydi ödeseydi yani hele borcu borçla kapatmak en büyük hata hadi verdiler araba aldığında hem de 50.000 tl lik yani demedi mi biz sana makine alasın diye verdik ne arabası sat o zaman öde paramızı diye. İnsanlar da saf mı anlamadım ellerine telefon geçmeden neden para sayıyorlar eline ağabeyinizin ben elime mal geçmeden parasını vermem yani şahsen gelmeyen telefona baştan para mı verilir aracı mı sokulur isteyen gider kendi alır telefonunu yani. Bence siz de asla yardım etmeyin umursamayın ama anne babanızın yanında olursa belki daha iyi olur gözleri üzerinde olur en azından kendi kendini bitirecek.

Ağabeyiniz boşanmış artık nerede kalıyor anne babasının yanında kalmıyor mu ev dağılmış sonuçta ayrı evde ne işi var kiralık evdir herhalde kendi evi değil çünkü ev alıcam peşinat lazım filan demiş yalnız adamın ev almak neyine önce borcunu öde annemlere abi ev alana kadar deseydiniz ya baban da ağırlığını koyamadı demek ki zaten emekli maaşıyla ona kredi çekmeleri hata kendi adına çekseydi ödeseydi yani hele borcu borçla kapatmak en büyük hata hadi verdiler araba aldığında hem de 50.000 tl lik yani demedi mi biz sana makine alasın diye verdik ne arabası sat o zaman öde paramızı diye. İnsanlar da saf mı anlamadım ellerine telefon geçmeden neden para sayıyorlar eline ağabeyinizin ben elime mal geçmeden parasını vermem yani şahsen gelmeyen telefona baştan para mı verilir aracı mı sokulur isteyen gider kendi alır telefonunu yani. Bence siz de asla yardım etmeyin umursamayın ama anne babanızın yanında olursa belki daha iyi olur gözleri üzerinde olur en azından kendi kendini bitirecek.

Boşandıktan sonra annem ve babamın yanına geri döndü onlarla kalıyor, yukarıda cevaplarımın arasında var zaten beni aradığında ev alacağım peşinat şu kadar taksıtleri şu kadar dedi bende dedimki ne evi sen o eve vereceğin taksıtleri annemlere ver de ınsanlar bıraz nefes alsın ellerınde avuclarında hıcbırsey yok kalmadı senın borcunu odemekten dedim bagrıp cagıryor neler neler soyledım telefonda yuzyuze hıc konusulmuyor kı hep sinirli agresif, telefon parasını veren kısılerde abımı yıllardır tanıyor ona guvenerek verdiler demek ki babam ağırlığını hep koydu ama annem hep babamı sakinleştirdi bu sefer bizi üzmez anne babası evi ipotek karsılıgı bankadan kredı cekıyoruz bu kadar vıcdansız olamaz dıye dıye babamı ıkna ettı ama bin pişman şimdi hemen hemen hergün ağlıyor elinden kuran düşmüyor kadının ben ablam çaresiz her ay ablam ve ben eşlerimizden allah razı olsun yardım ediyoruz babamın haberı yok bu durumdan asla kabul etmez duysa adam kahrolur :KK14:

Bak halen abinizin pesindesiniz. Gidip bu telefondan sonra bile onun ile konusmaya çalisiyorsunuz. Yapmayin. Eger yarin birgün dayak yerse, hakkidir artik. Kendisi bu hayati seçti. Babaniz oglunu bile bile nasil bu yalnisi yapti anlamadim. Bu olayida bilemeli babaniz. Eger abiniz evden atiliyorsa, atilsin. Artik bu kadar olaydan sonra ne ona para verilmeli ne baska birsey. 35 yasinda af edersiniz esek gibi adam olmus, kendi basinin çaresine bakmayi ögrenmeli. Telefon sirketlerinden size fatura geldiginde aninda o sirketi arayip bu isimde sahis bu evde yasamiyor diyin. Hatta gerekirse yasal yollara ile abinizin o evde yasamadigini gösterin. Abinizin sorunu, hiç ders almamasi. Gerçekten bir yandan o kadinin esi/abisi abinizi bulmasini diliyorum.

Ayrica üzgünüm, böyle tip adamlarda çoçuklarindan uzak dursunlar, o 4 yasindaki ogulunuda kötü etkiler.

Aramasam böyle devam etse o ınsanlar bulsa dayakla kalmayıp daha kotu bırsey yapsa ben bu vıcdan azabı ıle nasıl yaşarım bilmiyorum ki inanın içimden diyorum ki bir suç işlese kayda değer içeri atsalar da aklı başına gelse ama bir tanısanız ondan bıle ders cıkarmaz dahada ileri gider bu :KK5:

X