Abimin Cinsel Hayatı ve Üzerimde ki Vicdani Yük

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Nişanlı yerinde olduğunuzu ve tüm bunlardan habersiz evlendiginizi düşünün.

Mutsuz bir evlilik içinde keşke bilseydim.
Başımı yaktılar diye düşünürdünüz.

Abiyle konuşulmuş zaten de konuşarak çözülecek mevzu olsa keşke..

Ben neden bu kadar abartiyorum en yakınımda yaşadım benzer bir şeyi ondan heralde..

Benim ablamın eşi uyuşturucu bağımlisiydi.
Ailesi bile bile belki düzelir diye ablamı yem ettiler.

Zavallı ablam evlilik hayalleri kuran en hevesli, aramızda en becerikli en güzeliyken en mutsuzu oldu.
29 yaşında dul kaldı.
Eşi de aynı yaşta bu leş yolda öldü gitti.
Geride bir kız evlat bırakarak..

Onlar kardeşlerini kurtarmak istediler.
Sonunda hem onu kurtaramadılar hem başka bir kızın başını yaktılar.
Her olay kendi içinde değerlendirilmeli. Ablanizin ki çor farklı, burada abinin cinsel eğiliminden bile emin değiliz. Üstelik nişanlısını da oldukça seviyor.

Cinsel hayat da evliliğin yüzde 80'i olduğuna göre böyle yönelimi olan biriyle mutlu bir evlilik imkansız.
Evlilikteki tek beklentimiz güvenlik değil neticede..

Teşekkürler iyi dilekleriniz için.
Herkes mutlu olur umarım. E
Evet ama güvenlik dışındaki konular kişileri ilgilendirir.
Bu arada biseksüel biriyle mutlu evlilik asla imkansız değildir.
İki cinsten de hoşlanan ama sağlıklı ilişki yürütebilen çok insan var. Bu düşünceleri bastırıp hayatına bakan daha da çok insan var.
Abi belki gay bile değil, bilmiyoruz.
Hiç bir erkekle cinsel teması oldu mu onu da bilmiyoruz. Kadınlardan hoşlanmadığını gösteren hiçbir şey de yok.
Ben hala önce her şeyi bi abisiyle konuşması gerektiği kanaatindeyim.

Nişanlı yerinde olduğunuzu ve tüm bunlardan habersiz evlendiginizi düşünün.

Mutsuz bir evlilik içinde keşke bilseydim.
Başımı yaktılar diye düşünürdünüz.

Abiyle konuşulmuş zaten de konuşarak çözülecek mevzu olsa keşke..

Ben neden bu kadar abartiyorum en yakınımda yaşadım benzer bir şeyi ondan heralde..

Benim ablamın eşi uyuşturucu bağımlisiydi.
Ailesi bile bile belki düzelir diye ablamı yem ettiler.

Zavallı ablam evlilik hayalleri kuran en hevesli, aramızda en becerikli en güzeliyken en mutsuzu oldu.
29 yaşında dul kaldı.
Eşi de aynı yaşta bu leş yolda öldü gitti.
Geride bir kız evlat bırakarak..

Onlar kardeşlerini kurtarmak istediler.
Sonunda hem onu kurtaramadılar hem başka bir kızın başını yaktılar.

Ablanız için gerçekten çok üzüldüm ama ablanızın travmalarını biraz da siz artırıyorsunuz gibi. İşte hayatı mahvoldu, bitti yok oldu gibi laflarınızı o da duyuyordur. Ya da ona acıyan bakışlarınızı görüyordur. Boşanmak korkunç, hayatın bittiği bir olay değil. Birçok kadın dünyanın çeşitli yerlerinde bekar anne olarak gayet mutlu güzel de yaşayabiliyor. Coğrafya kader işte. Ablanızı bu kadere mahkum eden çevresi, boşanmış çocuklu olması değil.

Eğer birini tanımadan evleniyorsak kumar oynadığımızı bilmemiz gerekir. İyi de çıkabilir, kötü de çıkabilir. Sizin görüşünüz birlikte yaşamaya uygun değilse bu riski maalesef alacaksınız. Sonuçta adam iktidarsız da olabilir, yatakta sıkıcı da olabilir, sadece kendi zevkini de düşünüyor olabilir ya da sizin hoşlanmadığınız değişik fantazileri de olabilir. Bilemezsiniz.

Abisi gerçekten nişanlısını mutsuz ederse, o kızcağızda boşanır gider. Belki kız da aseksüel, kendini bile tanımıyor. Asıl yazık olan abiye olacak?

Ben insanların hayatlarını ailesinin bile bu kadar karışmasına karşıyım. Aile de haddini bilecek. Konu sahibinin bu olayı kapatması çok isabet olmuş.

Cinsel hayat da evliliğin yüzde 80'i olduğuna göre böyle yönelimi olan biriyle mutlu bir evlilik imkansız.
Evlilikteki tek beklentimiz güvenlik değil neticede..

Teşekkürler iyi dilekleriniz için.
Herkes mutlu olur umarım.
Biseksüel insanların gayet normal cinsel hayatları vardır. Evlenirler de, eşleriyle sevişirler de, sadık da olabilirler. Nasıl her heteroseksüel insan eşini aldatmıyorsa her biseksüel insan da eşini aldatmaz.

Ki konuda abinin bisex olduğu bile kesin değil. Konu sahibinin anlattığı her şey çok havada. Gözde çocuk olan abisini ailenin gözünden düşürmek için bir şeyler planlanmış gibi. O mesajları konu sahibi dışında kimse görmemiş aileden.

Ablanız için gerçekten çok üzüldüm ama ablanızın travmalarını biraz da siz artırıyorsunuz gibi. İşte hayatı mahvoldu, bitti yok oldu gibi laflarınızı o da duyuyordur. Ya da ona acıyan bakışlarınızı görüyordur. Boşanmak korkunç, hayatın bittiği bir olay değil. Birçok kadın dünyanın çeşitli yerlerinde bekar anne olarak gayet mutlu güzel de yaşayabiliyor. Coğrafya kader işte. Ablanızı bu kadere mahkum eden çevresi, boşanmış çocuklu olması değil.

Eğer birini tanımadan evleniyorsak kumar oynadığımızı bilmemiz gerekir. İyi de çıkabilir, kötü de çıkabilir. Sizin görüşünüz birlikte yaşamaya uygun değilse bu riski maalesef alacaksınız. Sonuçta adam iktidarsız da olabilir, yatakta sıkıcı da olabilir, sadece kendi zevkini de düşünüyor olabilir ya da sizin hoşlanmadığınız değişik fantazileri de olabilir. Bilemezsiniz.

Abisi gerçekten nişanlısını mutsuz ederse, o kızcağızda boşanır gider. Belki kız da aseksüel, kendini bile tanımıyor. Asıl yazık olan abiye olacak?

Ben insanların hayatlarını ailesinin bile bu kadar karışmasına karşıyım. Aile de haddini bilecek. Konu sahibinin bu olayı kapatması çok isabet olmuş.

Yani şimdi hayatı mahvoldu demenize gerek yok zaten mahvolmus oluyor bu şeyler yaşanıyor sonuçta ve yaşadıkları çok zordu.
Ben küçük olduğum halde hatırlıyorum.
Aslında kendisine acıyan, aşamayan kendisi en çok. Biz mesela olabilir bitti gitti.
Yeniden evlen, mutlu olabilirsin bile çok dedik.

Ama kızım var üvey baba riski alamam vs duygularıyla yeniden evlenmedi de..
Artık 45 yaşı zaten..

Bazı şeyler bilmeden yaşanır.
Aileler de bilmez o başka.
Kader kısmet dediginiz gibi.

Ama bile bile bu duruma göz yummak çok çirkin bence. O kız konu sahibine gelip bilip söylemedin hee diye hesap sormayacaktır.
Kardeşinden vazgeçmemesini bile anlayacaktır bir yerde ama bu yaşayacağı sıkıntıları hafifletmez.

Benim annem mesela ablamın durumu için "Onlar da evlatları iyi olur belki diye düşündüler. " diye anlamaya çok çalışmıştır.

Ama genel duygu durumu kızgınlık ve üzüntü oldu maalesef..

Işin vicdani yükü çok ağır bence.
Benim gibi insanlar için.

Keşke yaşanacaksa da kimse şahit olmadan yaşansa..

Biseksüel insanların gayet normal cinsel hayatları vardır. Evlenirler de, eşleriyle sevişirler de, sadık da olabilirler. Nasıl her heteroseksüel insan eşini aldatmıyorsa her biseksüel insan da eşini aldatmaz.

Ki konuda abinin bisex olduğu bile kesin değil. Konu sahibinin anlattığı her şey çok havada. Gözde çocuk olan abisini ailenin gözünden düşürmek için bir şeyler planlanmış gibi. O mesajları konu sahibi dışında kimse görmemiş aileden.

Bu kadar detayı bilemem.

Aslında durumunu en iyi bilen kişi abi.
Inşallah kendi durumunu doğru değerlendirip ona göre yol alıyordur..

Amacı da ınsallah burada pek çok kez okuduğumuz paravan evlilikle durumunu gizlemek değildir..

Bence bu işe karışmayın daha fazla. Neyin vicdani sorumluluğu? Abiniz evlenecek yaştaysa ne yaptığını da biliyordur. Belki kendini keşfetme sürecindedir, belki biseksueldir. Nişanlısıyla evlenmekte israrciysa tümüyle kadınlara ilgisiz olamaz. Yani olayı annenize falan anlatarak saçma bir yere tasimissiniz. O yaşlardaki insanların kabullenip mutlu olacağı bir şey degil bu ama hastalık da değil. Bazen bilip çeneyi tutmak gerekir ama siz sınırınizi bilememişsiniz.
Ben abinizin yerinde olsam telefonumu karıştırıp mesajları hiç haddi olmayarak okuyup bir de hiç haddi olmayarak anneme anlattığı ve ortalığı karistirdigi için kardeşimle konusmazdim evime de sokmazdim sonrasında.

Bu kadar detayı bilemem.

Aslında durumunu en iyi bilen kişi abi.
Inşallah kendi durumunu doğru değerlendirip ona göre yol alıyordur..

Amacı da ınsallah burada pek çok kez okuduğumuz paravan evlilikle durumunu gizlemek değildir..
Paravan evlilik yapacak insanın yıllarca bir sürü kız arkadaşı olmaz, görücü usulü birini buldurur işi uzatmadan evlenir. Adam nişanlısını seviyor belli ki, mutlu da ediyor. Buna çomak sokmak ancak kötü niyetli insan işi...

Yok artık 🙄

Israrla kırk yere söyledim, hâlâ söylüyorum ama anlamakta çok ısrarcisiniz. Biseksuel olması sorun değil, bunu en çok ben sahiplenirim. Sorun olan yasadigi şeyleri nişanlısindan saklaması, cinsel yönelimi farklı olan insanlara i..b.ne demesi, insanlara kufrederken bile böyle eder. Bir kıyafetini bir markadan almıştı zamanında, oradan ibb.neler giyiniyormus diyip kıyafeti giymemişti. Her fırsatta nefret söylemi dilinde olan, herkesi bu konuda yaftalayan ama arkadan bu işleri çeviren biri. Neyini izah edemiyorum anlamıyorum ki. Bu konuda bir mağduriyet yaşasa en çok ben sahiplenirim. Ona karşı bir nefretim yok, bir kadını ayakta uyumasına nefretim, dürüst olmamasına, nefret söylemlerine kızgınlığım. Kabul etmeyeceğini bile bile dürüst olmadan birini hayatına bu şekilde alisina kızgınlığım. Onun gölgesinde niye yaşayayım ? Bu zihniyetin, her konuda yargı dağıtan, asla sorgulamayan, okumayan ama herşeyi çok iyi bildiğini sanan, nefret söylemi içerisinde olan birinin gölgesinde olma fikrim bile yok. Tabi siz daha iyi bilirsiniz neticede bizim evimizde yaşıyor, şartları daha iyi biliyorsunuzdur. Kafanızda nasıl bir profil var bilmiyorum ama abim bir kadının kot pantolon giymesini bile "kıçını başını açmak " olarak değerlendiren bir kafa yapısına sahip. Son yıllarda aştık bunu. Evde kadını yemek yapan bulaşık yıkayan biri olarak goren, sırf bu sebepten dolayı çalışan kadınla evlenmeyen bir profil. Sizin düşündüğünüz mağdur bir profil değil yani. Erkektir yapar zihniyetinde biri.

Israrla kırk yere söyledim, hâlâ söylüyorum ama anlamakta çok ısrarcisiniz. Biseksuel olması sorun değil, bunu en çok ben sahiplenirim. Sorun olan yasadigi şeyleri nişanlısindan saklaması, cinsel yönelimi farklı olan insanlara i..b.ne demesi, insanlara kufrederken bile böyle eder. Bir kıyafetini bir markadan almıştı zamanında, oradan ibb.neler giyiniyormus diyip kıyafeti giymemişti. Her fırsatta nefret söylemi dilinde olan, herkesi bu konuda yaftalayan ama arkadan bu işleri çeviren biri. Neyini izah edemiyorum anlamıyorum ki. Bu konuda bir mağduriyet yaşasa en çok ben sahiplenirim. Ona karşı bir nefretim yok, bir kadını ayakta uyumasına nefretim, dürüst olmamasına, nefret söylemlerine kızgınlığım. Kabul etmeyeceğini bile bile dürüst olmadan birini hayatına bu şekilde alisina kızgınlığım. Onun gölgesinde niye yaşayayım ? Bu zihniyetin, her konuda yargı dağıtan, asla sorgulamayan, okumayan ama herşeyi çok iyi bildiğini sanan, nefret söylemi içerisinde olan birinin gölgesinde olma fikrim bile yok. Tabi siz daha iyi bilirsiniz neticede bizim evimizde yaşıyor, şartları daha iyi biliyorsunuzdur. Kafanızda nasıl bir profil var bilmiyorum ama abim bir kadının kot pantolon giymesini bile "kıçını başını açmak " olarak değerlendiren bir kafa yapısına sahip. Son yıllarda aştık bunu. Evde kadını yemek yapan bulaşık yıkayan biri olarak goren, sırf bu sebepten dolayı çalışan kadınla evlenmeyen bir profil. Sizin düşündüğünüz mağdur bir profil değil yani. Erkektir yapar zihniyetinde biri.
Öfff...

Kötü bir üslup olacak ama hislerimin tam karşılığı bu; Abinizi artık rahat bırakın!
Yeterince soruna sebep olmuş ve konuyu tüm ailenin dahil olduğu büyük bir sorun haline siz getirmişsiniz.
Bırakın ilişkisinde bari mutlu olabilecekse olsun.
Adam azılı suçlu falan değil,vicdanlık bir durum yok.
Asla söylemeyin,düşünmeyin bile lütfen.
Nişanlısını aldatti diyorum, siz mutlu olsun diyorsunuz. Keşke olsa ama bir kadının aldatmis birinden bahsediyorsunuz. Nişanlısi bunu yapsa yedi düvele rezil eder adını da oruss.. çıkarırdı.

Eh o zaman bu kizin her sartta basi yandi? Yani abinin elle tutulur tarafi yok. Ama bunun sorumlusu zaten kiz degilmi? Senin abindeki o nefret kelimelerini duymuyor mu? Hayata bakis açisini bilmedigi bir insan ile, niye hayatini birlestiriyor?

Abin tek cocuk olmus olsaydi ne olacakti mesela? Israr ile milleti dinlemiyorsun, olmayan yerde olay çikarmaya çalisiyorsun ve kendi vicdanini rahatlamaya çalisiyorsun, çok muhtesem vicdanli biri olarak!

Evet ama güvenlik dışındaki konular kişileri ilgilendirir.
Bu arada biseksüel biriyle mutlu evlilik asla imkansız değildir.
İki cinsten de hoşlanan ama sağlıklı ilişki yürütebilen çok insan var. Bu düşünceleri bastırıp hayatına bakan daha da çok insan var.
Abi belki gay bile değil, bilmiyoruz.
Hiç bir erkekle cinsel teması oldu mu onu da bilmiyoruz. Kadınlardan hoşlanmadığını gösteren hiçbir şey de yok.
Ben hala önce her şeyi bi abisiyle konuşması gerektiği kanaatindeyim.

Konu sahibi abisiyle konuşmuyor ki..
Güya şoka girmiş annesine söylemiş, oradan abi duymuş, oradan babaya sıçramış, yetmemiş diğer erkek kardeş de duymuş
İyi ki vaktinde şoktan çıkmış, yoksa pankart yaptırıp abiyi afişe edebilirmiş mahalleye.
Babası az yapmış bence konu sahibine.

Burada eleştirim konu sahibinin gidiş yoluna.

Güya şoka girmiş annesine söylemiş, oradan abi duymuş, oradan babaya sıçramış, yetmemiş diğer erkek kardeş de duymuş
İyi ki vaktinde şoktan çıkmış, yoksa pankart yaptırıp abiyi afişe edebilirmiş mahalleye.

Gidiş yoluna eleştiri yapınca insanların birbirini aldatmasını normal görüyor oluyoruz, haberin olsun 😂

Gidiş yoluna eleştiri yapınca insanların birbirini aldatmasını normal görüyor oluyoruz, haberin olsun 😂

Ay evet ama napim
Bir de şöyle düşünelim, abi başka bir kızla aldatıyor, sonra bu kadar gizli saklı iş çevirdiği telefonunu şifresiz ortada bırakıyor, konu sahibi de her nasılsa kendi telefonu olmadığını anlamıyor, eline alıyor, ekran fotoğrafını veya uygulamaların yerinin farklı oluşundan da kendi telefonu olmadığını her nasılsa anlamıyor ve konu sahihi telefonu kurcalayıp mesajları görüyor.
Sonra nasıl bir şoka giriyorsa abiyle konuşmadan anneye yetiştiriyor, oradan baba ve diğer kardeşler duyuyor. Hala abiyle konuşma onu yönlendirmeye çalışma vs yok.
E bu da yanlış.

Bunu da yazayım da sonra konu sahibi erkekle aldattığı için böyle düşünüyorsunuz, kızla aldatsa böyle demezdiniz demesin :KK70:

Her olay kendi içinde değerlendirilmeli. Ablanizin ki çor farklı, burada abinin cinsel eğiliminden bile emin değiliz. Üstelik nişanlısını da oldukça seviyor.
Evet o kadar çok seviyor ki milletle (en azından) sanal seks yapıyor.

Allah size de versin böyle büyük sevgi 😉

Gece vakti bir babanın çocuğunu evden atmaya çalışması " az yapmış " olması mi ? Gerçekten vicdan yerine ne taşıyorsunuz ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X