Abimin Cinsel Hayatı ve Üzerimde ki Vicdani Yük

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

birzerdali

Üye
Kayıtlı Üye
16 Mayıs 2020
604
651
Herkese merhaba,
Daha önce detaylı bir konu açmıştım. Kısaca bahsedecek olursam, ailem ile yaşıyorum. Abim dışarıdan bakıldığında efendi, düzgün, işinde gücünde güvenilir biridir. Kendini şuan nişanlı. Nişanlısını çok sevdiğini düşünürdüm, çünkü ne zaman en ufak sorun yaşasalar çok üzülür, kızı mutlu etmek için elinde geleni yapar.

Nişan arefesindeyken telefonunda bir mesaj gördüm. İstemsiz baktım. Gay bir çocuk ile bir yazişmasina denk geldim. Flörtlesmek gibi bir yazişmaydi. Cinsellik var mı bilmiyorum ama olma ihtimali var. Farklılık denemek istemiş gibi.
Gördüğüm an inanılmaz bir şok yaşadım. Elim ayağım titredi o an bir anda anneme söyledim. Daha kontrollü davranmam gerekirdi ama şokun etkisi ile her şey yanlış gitti, doğru yönetemedim. Annem duyduğu günlerde yataklara düştü, ikimiz de perişan olduk. Sonra annem abimle konuşmayı denedi, benim bildiğimi hissetirmeden.
Abimin sesini duydum odadan. Kadına resmen deli muamelesi yaptı. Uydurduğunu, ona iftira attığını, okuduğunu anlamadığını söyledi ve üste çıkmaya çalıştı. Öyle çirkin bir tavrı vardı ki bu konunun böylece kapanmasına razı gelemedim ve ben de bildiğimi ,her şeyi gördüğümü söyledim. Tabi her şey karıştı böylelikle. Birbirimize kötü şeyler söyledik, benim bildiğimi öğrenince ne diyeceğini şaşırdı. Haliyle aile bireyleri de öğrendi. Aslında böyle olmasını istemedim, tamamen kontrolümuzu yitirdik.
İlerleyen günler onun için de bizim icin de çok zor geçti. İntihara meyil edecek bir durgunluk oluştu üzerinde abimin. Onun gibi biri için bu ağır bir şey m Sadece öylesine konuştuğunu, sıradan bir arkadaş gibi gördüğünü, öylesine bir şey olduğunu söylemiş erkek kardeşime, ağlayarak. Hep babamız gibi gördüğümüz biriydi, böyle bir durum ile karşı karşıya kalmak onu çok etkiledi.Ben ise yemeden içmeden kesildim. Nişanlısını düşündükçe içinden çıkılmaz bir vicdani yük hissettim. Hâlâ daha hissediyorum. Bütün bunların sonunda herkes inkar yoluna gidip, üstünü örttü. Hatta babam oğluma iftira atıyorsun diyerek üzerime yürüdü. Evden kovmak istedi beni. Çok zor günler geçirdim. Erkek kardeşim bu durumu kapatmam gerektiğini, daha fazla ustelemenin onu intihara sürükleyecegini, bu kadar rezilliğin ona ders olmasıni umduğunu söyledi ve konu unutmaya çalıştı. Bana da bunu tavsiye etti. Herkes normaline döndü.
Nişanlısı dini gerekliliklerine çok bağlı bir kız, böyle bir durum yaşam şekline çok ters. Bilmek hakkı. Şuan çok mutlu gibiler, kız abimi çok seviyor, görünüşte de abim üzerine titriyor ama arka da olan böyle bir gerçek var.
O günden beridir abim ile bir daha hiç konuşmadım, üzerimde bıraktığı bu vicdani yük için onu hiç affetmedim, etmeyeceğim de. Kıza söylemek istedim ama evde yasayacaklarimdan korktum. Kıza bağlılığı, üzerine titreyisi de tek siginagim oldu ama vicdanım rahat değil. Aklım hep bu konuda.

Arkadaşlar çok kötü hissediyorum. Biliyorum doğrusu bunu kıza söylemek, ailemi karşıma almak ama olmuyor işte. Bana neler yasatirlar bilmiyorum, gerçekten geçici saçma sapan bir şey ise ve ben mutlu olmasını engellersem diye bile düşünüyorum. Çünkü evlenmek istiyor, daha önceki hiç bir kız arkadaşı ile olduğu gibi değil nişanlısı ile. İlk kez bu denli değer verdiğini, kıymet verdiğini görüyorum.
Psikolojim bozulmuş durumda. Kızın yerine kendimi koydukca hiç bir yere sigamiyorum. Ne yapacağımı bilmiyorum. Öyle zor durumdayım ki. Bana tavsiyeleriniz nelerdir ?

Cinsel hayatlarını ilgilendiren b durum olduğu için sadece ikisini ilgilendirir bu denli tepki vermene hç gerek yok bence ilerleyen zamanlarda problem olursa çaresde vardır bu durumun ama bence abin hem kızlardan hem erkeklerden hoşlanıyor yani biseksüel. Eşini mutlu edeceğini düşünüyorum sen daha fazla karışmamalısın. Nasıl ki başka kızlara bakıp eşini aldatma ihtimali varsa her erkeğin biseksüellerinde hem kadına hem erkeğe meyletme ihtmali var. Yani abin aldatma eğilimli biriyse aldatır ama değilse kimseye bakmaz. Nişan döneminde son bi delilik yapayım nasıl olsa evleneceğim kafasına girmiş olabilir. Yanlış mı evet çok yanlış ama dersini almış olduğunu düşünüyorum. Bu konuyu kapat ve bi daha asla açma abini dahada itersin

Bence bu konu tamamen abinizi ilgilendirir. Siz yanlis anlamis bile olabilirsiniz belki de sadece dLga geciyordu video fotograf ya da gozunuzle gordugunuze dair bir kanit var mi elinizde? Abiniz inkar ediyorsa suanki hayatindan da cok mutluysa siz karismayin bence bosuna yine her seyi bozmus olucaksiniz
Yanlış anlamadım elbette, yazışmaları gördüm. İnanılmaz çirkin şeyler, cinsel sohbetler. Denemiş bile olabilir, bazı yazışmalar bunu dusundurttu. Denemiş yani. Ne kadar zamandir böyle şeyler yaşadı bilmiyorum. Kızı aldatmış, hem de kızın asla kabul edemeyeceği şekilde. Üzerimde vicdanı yük hissediyorum, asamiyorum. Yarın bir gün kız da öğrenirse, neden söylemediniz derse. Gerçekten düşündükçe içim parçalaniyor

Cinsel hayatlarını ilgilendiren b durum olduğu için sadece ikisini ilgilendirir bu denli tepki vermene hç gerek yok bence ilerleyen zamanlarda problem olursa çaresde vardır bu durumun ama bence abin hem kızlardan hem erkeklerden hoşlanıyor yani biseksüel. Eşini mutlu edeceğini düşünüyorum sen daha fazla karışmamalısın. Nasıl ki başka kızlara bakıp eşini aldatma ihtimali varsa her erkeğin biseksüellerinde hem kadına hem erkeğe meyletme ihtmali var. Yani abin aldatma eğilimli biriyse aldatır ama değilse kimseye bakmaz. Nişan döneminde son bi delilik yapayım nasıl olsa evleneceğim kafasına girmiş olabilir. Yanlış mı evet çok yanlış ama dersini almış olduğunu düşünüyorum. Bu konuyu kapat ve bi daha asla açma abini dahada itersin
Evet aldattı kızı nişanlı iken işte. Bu ayrı bir yük, kızın asla kabul edemeyeceği şekilde aldatmış olması bambaşka bir yük. Kızin haberi bile yok. İçim acıyor düşündükce. Yarın bir gün kız da öğrenirse ve neden demediniz göz yumdunuz derse ne derim

Yani yapmaman gereken her şeyi yapmışsın. Tüm aileye duyurmadan önce abinle konuşamam dersen keşke erkek kardeşinl konuşsaydın.
Şimdi her şey ters tepmiş.
Abi biseksüel olabilir o zaman dini bütün bir kızla işi ne.
Kıza söylemek yerine git önce abini düşürdüğün durum için kendisinden özür dile. Sonra gerçekten onun için endişelendiğini söyle. Benim yüzümden sana uygun olmayan bir evlilik yapmanı istemem hem bu o kıza da haksızlık olur de. Vs vs. Yani abinle konuşmalısın suçlamadan. Kardeş gibi.

O günden beridir hâlâ toparlanamadim

ne dram yapmışsın vicdani yuk falan, ki cinsellik olduğuna bile emin değilsin mesajlarda, eğer bunu kıza söylersen abin intihar edeceğini söyluyor, ve sen diyorsun kıza aşırı değer veriyor diye, daha önce de kız arkadaşları olmuş, belki öylesine konuşmuştur, belki saçmasapan bir şeydir. abinin gay olduğuna emin olsan abine ya sen söylersin kıza bu durumu ya ben dersin ama bu öyle bir şey değil.
ailen duymuş,olay senden çıkmış, ailenle bile paylaşman hataydı bence abinle tek konuşmalıydın, yaygara dram yapıyosun saçma yere.
saçma saçma işler yapma.

Çok zor bir durum gerçekten keşke yazışmaların fotosunu çekseydiniz. Tekrar bie analiz ederdiniz.Ama tüm aileye yaymasaydınız şimdi kıza deseniz sizden bilecekler .Bir şekilde kızın kendi farketmesi lazım filmlerde olur ya bir açık kızın önüne gelmeli o da nasıl olur bilemiyorum siz daha iyi bilirsiniz biraz kaa yorun bence.

Eğer böyle birşeyden kesin eminseniz kıza söylemeniz lazım
Sizin yorumunuz değilse tabiki
Çünkü elin kızının günahı ne
Nasıl siz evlenmeden önce eş adayinizin ileride annesi ile yaşama ihtimalini düşünüyorsanız bundan korkuyorsanız
O kızında bilmeye hakkı var
Hiç bir günahı yok, biliyorum ama yapamıyorum işte. Bana ne yaparlar bilmiyorum, ailemi tamamen kaybetmeyi bile göze alıyorum ama ya iyi gidecek bisilere engel olursam diyorum. Ailemden de korkuyorum, bana yapacaklarını da düşününce çekiniyorum. Belki o şok o hırsla bana zarar bile verebilir insanlar cinnet anında neler yapıyor

Hiç bir günahı yok, biliyorum ama yapamıyorum işte. Bana ne yaparlar bilmiyorum, ailemi tamamen kaybetmeyi bile göze alıyorum ama ya iyi gidecek bisilere engel olursam diyorum. Ailemden de korkuyorum, bana yapacaklarını da düşününce çekiniyorum. Belki o şok o hırsla bana zarar bile verebilir insanlar cinnet anında neler yapıyor
Abiniz inkar ediyorsa o yazışmalara ne diyor nasıl kendini savunuyor

ne dram yapmışsın vicdani yuk falan, ki cinsellik olduğuna bile emin değilsin mesajlarda, eğer bunu kıza söylersen abin intihar edeceğini söyluyor, ve sen diyorsun kıza aşırı değer veriyor diye, daha önce de kız arkadaşları olmuş, belki öylesine konuşmuştur, belki saçmasapan bir şeydir. abinin gay olduğuna emin olsan abine ya sen söylersin kıza bu durumu ya ben dersin ama bu öyle bir şey değil.
ailen duymuş,olay senden çıkmış, ailenle bile paylaşman hataydı bence abinle tek konuşmalıydın, yaygara dram yapıyosun saçma yere.
saçma saçma işler yapma.
Daha fazla okuyup bisileri görmekten korktum sanırım. Hani kabullenmek istemedim. Gördüğüm kadarı bile yetti. Daha fazlasını bilmek iyice çıkmaza surukleyecekti. Şok geçirdim, hiç şok anında ne yapacağını bilemez olmadınız mi ? İnsan bazen kabullenmek istemiyor, bilmek istemiyor. Yaşadığım buydu. Gay demiyorum, buna yönelik bir yaklaşımı hiç hissetmedim bunca yıl ama farklılık denemis olabilir, ileri de de deneyebilir. Sonuçta kızı aldattı, herşeyden önce

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X