Ablam çocuğuna bakamıyor sürekli annem bakıyor

bketknr

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2023
33
-32
Merhabalar siteyi bir süredir takip ediyordum ve sizinle bir konuyu paylaşmak istedim. Üniyi açıktan okuyorum ve evdeyim o nedenle. 8 yaşında da bir yeğenim var. Yeğenim ilk doğduğu zamanlar ablam bakıcı tutmuştu. Sonra bakıcıdan vazgeçip yine anneme bırakıyordu. Eşi de kendisi de çalışıyor çünkü. Farklı şehirlerdeydik o zaman. Okullar olduğu zamanda okulda bırakıyordu iş çıkışı alıyordu ama şimdi tatil oldu ve yine bize bıraktı. Sürekli annem bakıyor, çocuk da annesiyle babasıyla neredeyse çok vakit geçiremiyor. Beni rahatsız eden şey de annem genç değil 50li yaşlarında artı olarak rahatsızlığı var onlarla uğraşıyor çocuk bakmak istemiyor ama ablam kırılmasın diye de yüzüne söyleyemiyor. Ve çok yaramaz evde her yerde yiyecekler, gece uyumamalar, aşırı ses. Yeğenimi seviyorum ama çocuk seven biri de değilim evde her gün ses, yaramazlık vs. bu yüzden bazen çıkıp geziyorum dışarıda vakit geçiriyorum. Ama anneme üzülüyorum bakmak istemiyor ama ablamı da kırmak istemiyor. Ablamı da seviyorum aramda bir sorun yok ama hem çalışan bir kadın hem de ne diye çocuk yapıyor bakamayacaksa? Bakıcı da tutmuyor. Benim sinirimi bozan şey de çocuk yaramazlık yapınca annem artık sitem ediyor bıktım diyor kendi kendine ve bugün dedim anne yüzüne söyle diye. 1 hafta bakacağım ondan sonra söyleyeceğim dedi. Bir de babaannesi hiç çocuğa bakmadı mesela onlarda kalmadı bile hiç. Çocuğu resmen biz büyütüyoruz. Bu sorumsuzluk değil mi sizce? Hadi ben okuyorum belki anlamıyorum bunun zorluklarını ama sorumsuzluk değil mi bu?

Anneniz umarım ablanızın yüzüne söyler tabi ablanız baya tepki gösterebilir benim oğlumu nasıl istemiyorsunuz diye.

Siz de annenizin arkasında olmalı ve içinizdeki her şeyi söylemelisiniz sevmek ayrı bakmak ayrı. Kimse bu yaştan sonra çocuk çekecek hali yok

Anneniz umarım ablanızın yüzüne söyler tabi ablanız baya tepki gösterebilir benim oğlumu nasıl istemiyorsunuz diye.

Siz de annenizin arkasında olmalı ve içinizdeki her şeyi söylemelisiniz sevmek ayrı bakmak ayrı. Kimse bu yaştan sonra çocuk çekecek hali yok
aslında söylüyordu annem ama net olarak ifade edemiyordu işte torunu sonuçta bakamam getirme de diyemez. Ve ablam hala dersle falan uğraşıyor. Ha yaşı da genç değil 30lu yaşlarında. Benim kızdığım şey de bu zaten hem kariyerini bu kadar düşünüyor ama hem de çocuğa bakamıyor ki sürekli bize getiriyor.

Hergün iş çıkışı almıyorlar mı çocuğu? Yoksa bildiğin sizde yatılı gibi mi kalıyor. Aslında 8 yaş yaramazlık yaşı değil ama anne baba ilgilenmeyince öyle olmuş sanırım.
Şu an okullar tatil olduğu için bizde. Ama çocuk hep sık sık bizdeydi. Bakıcı tutmuştu ilk başta sonra vazgeçti bıraktı onu annemde kalmaya başladı.

aslında söylüyordu annem ama net olarak ifade edemiyordu işte torunu sonuçta bakamam getirme de diyemez. Ve ablam hala dersle falan uğraşıyor. Ha yaşı da genç değil 30lu yaşlarında. Benim kızdığım şey de bu zaten hem kariyerini bu kadar düşünüyor ama hem de çocuğa bakamıyor ki sürekli bize getiriyor.
Siz de ders çalışmıyor musunuz? Ablanıza ben de ders çalışamıyorum ses yapıyor diyin

Gece uyumuyor demissiniz. Ablaniz calistigi icin anneniz bakmaya devam edecektir bu yuzden anlasma yapsın derim.
Aksamlari cocugu alsinlar,
Gunduzleri annenize yakin olan kurslara yazdirsinlar cocugu bu sekilde orada enerjisini atmis olur
Haftanin 2 gunu anneniz, 3 gunu de babaannesi baksin

Siz de ders çalışmıyor musunuz? Ablanıza ben de ders çalışamıyorum ses yapıyor diyin
dinlediği yok ki zaten ben bakmıyorum çocuğa annem bakıyor o yüzden ben birşey diyemiyorum o konuda ama çocuk mesela yaramazlık yapsa annem sitem etse sinirleniyorum artık bende. Bugün sinirlenip anneme dedim yüz yüze geldiğinde söyle artık getirmesin diye

Gece uyumuyor demissiniz. Ablaniz calistigi icin anneniz bakmaya devam edecektir bu yuzden anlasma yapsın derim.
Aksamlari cocugu alsinlar,
Gunduzleri annenize yakin olan kurslara yazdirsinlar cocugu bu sekilde orada enerjisini atmis olur
Haftanin 2 gunu anneniz, 3 gunu de babaannesi baksin
Babaannesi farklı şehirde ve bir kez bile babaannesinde bırakmadılar aynı şehirde yaşadıkları zamanlar. Hastaymış yaşlıymış falan filan

Akşamları alcak olsalar bile sabah zaten işte oluyorlar sanırım o yüzden yatılı bırakalım diyorlar hepten

Iyi de herkes cocugunu sabah birakip aksam aliyor. O cocugun anne babasiyla sofrada yemek yemesi, beraber vakit geçirmesi lazim. Acilen ablanizla anneniz konusmali

30 lu yaşlarında genç olmadığını öğrendik çok şükür 35 ten bildiriyorum 30 lu yaşlar genç oluyor
Ya gençten kastım sonuçta olgun bir insan çocuğuna da bakabilir istese ama bakıcı da tutmuyor çalıştığı halde. Ve hala derslerle sınavlarla falan uğraşıyor. Bu bana biraz sorumsuzluk gibi geliyor

Parasal olarak tasarruf ediyor sanirim. masrafini veriyormu cocugun 3 ay yatili birakiyor aksamlari almiyor anladigim aksamlari almasi lazim sabah kursa yazdırın diyin arta kalan vakitte annem baksin

Akşamları alcak olsalar bile sabah zaten işte oluyorlar sanırım o yüzden yatılı bırakalım diyorlar hepten
Olur mu öyle şey, akşam evine giderken alacak çocuğunu, sabah yine bırakacak. Herkes boyle yapıyor.
Anneniz de sesini çıkarsın. Çocuk içinde iyi değil anne babadan bu kadar ayri kalması.
Sizde istemezsiniz bir yerden sonra tabi. Yeğen seviliyor elbette ama anne babası isten sonra keyfine bakarken siz neden çocuk gürültüsü çekersiniz sürekli?
Konuşmaktan başka bir çözüm yok.

Ya gençten kastım sonuçta olgun bir insan çocuğuna da bakabilir istese ama bakıcı da tutmuyor çalıştığı halde. Ve hala derslerle sınavlarla falan uğraşıyor. Bu bana biraz sorumsuzluk gibi geliyor
ablanız kariyer yapıyor galiba sınav falan dediğinize göre. konu anne ve abla arasında anneniz size söylenip ablanıza bişey demeye bilir karışmayın kötü olmayın

X