Acele evlenmek istemesi

Arkadaşlar buradaki konularda hep görmüyormuyuz. 7 yıldır birlikteyiz evleneli 5 ay oldu herşey değişti yazan. Yada işte 10 yıldır hayatımda evlendik herşey bitti gibi şeyler çok gördüm. Sizlerde göruyosunuzdur. Bi imza değil aslında sadece psikolojik olarak bir imza herşeyi değiştiriyor. Şimdi mesela ailelerimize karşı sorumluluklarımız yok. Herkes ailesine istediği zaman gidiyo annem sormuyor .... bey niye gelmedi diye. Ben çok aile içine girme sokma taraftarı değilim. Çünkü birlikte yaşayan biziz. Formalite icabı bayramlar falan yani ben onun ailesinde bayram geçirmek zorunda olmamalıyım. Aslında zamanla evrildik eskisi gibi kaynana karışma gibi dönemleri yok herkesin kendi düzeni. Fakat evlenince bazı sorumluluklar olucak diye endiseliyim. Birde boşanmış olması çocuğu eski eşi hayat boyu hep hayatımızda olucak. Bunu kaldırabilir miyim evlenince daha hassas olurum gibi. Ayy ne biliyim. İsterdimki hayatımdaki kişi sadece ben odaklı olsun. Uyurken aklında bişi olmasın. Onun hep aklında kızı bişey yedimi iyimi. Dersleri nasıl. Bişi olsa koşarak gider. Bunlar çok güzel vefalı bir baba olduğunu gösterir. Ama benim aklım da sadece bu yuva olduğu için zoruma gider. Acele etmeyelim dedim. Yazın usulunce küçük bişeyler yaparız. Ufak bi yemek kutlama gibi. Zaten ben sevmiyorum davul zurna. Çok bi geleneklere göre bişey yapmak istemiyorum elalem için. Hep arkadaş ve yakın aile çevresinde bişi istemiştim. Heleki dünyanın böyle olduğu bi zamanda düğün yapanlara sasırıyorum tabi herkesin farklı hayali var ama şaşalı bir düğün isteyen bu dönemde hayal kırıklına uğrar.

anksiyete gibi oldu bende. O günü düşününce kalp çarpıntısı ve içime kapkara bir sıkıntı geliyor. Ve acaba hayırlı olmicak onun için mi diyorum.

Yilbasini eski esi cocugu ve onlarin ailesiyle kutlamayacak miydi bu adam ? Tum özel günlerde sizi yalniz birakyordu ama sorun kizi miydi yani sizce sadece?
Bu konuyu ne yaptınız? Evlenince de giderse ne olcak
Evet özel günlerde hep oyleydi bayram vs. Yılbası işini karsı tarafın rızasıyla tabi hallettik. Benim zoruma giden sevgilimin kararı olmaması yani onlar isterse olucak iZin vermezse yanımda olmicakmı düşüncesi. O kadar isterdim ki normal insanlar gibi hayatımız olsun :KK43: bizim kararlrımız bizim hayatımız. Böyle olmayacağını bildiğim için korkuyorum sanırım

geçen konunuzda da yazdık size, erkek arkadaşınız tüm özel günleri eski eş ve çocuğu ile geçirmiş. bu seferlik yılbaşında bir araya gelseniz de başka özel günlerde gene gitmek isteyecektir.
herşeyinizi onun kızına göre ayarlamak zorundasınız, senelerdir zaten her önemli zamanda yalnız kalmışsınız. evlenseniz kızı annemle olmak istiyorum dediğinde adam da hep oraya gidecek.
muhtemelen siz çocuk isteseniz o bile eşinizin kızının tepkisine göre şekillenecek.
böyle bir hayata varsanız evlenin.
o zamanda yazmıştım en mantıklısı böyle biri le devam etmemek.

Arkadaşlar buradaki konularda hep görmüyormuyuz. 7 yıldır birlikteyiz evleneli 5 ay oldu herşey değişti yazan. Yada işte 10 yıldır hayatımda evlendik herşey bitti gibi şeyler çok gördüm. Sizlerde göruyosunuzdur. Bi imza değil aslında sadece psikolojik olarak bir imza herşeyi değiştiriyor. Şimdi mesela ailelerimize karşı sorumluluklarımız yok. Herkes ailesine istediği zaman gidiyo annem sormuyor .... bey niye gelmedi diye. Ben çok aile içine girme sokma taraftarı değilim. Çünkü birlikte yaşayan biziz. Formalite icabı bayramlar falan yani ben onun ailesinde bayram geçirmek zorunda olmamalıyım. Aslında zamanla evrildik eskisi gibi kaynana karışma gibi dönemleri yok herkesin kendi düzeni. Fakat evlenince bazı sorumluluklar olucak diye endiseliyim. Birde boşanmış olması çocuğu eski eşi hayat boyu hep hayatımızda olucak. Bunu kaldırabilir miyim evlenince daha hassas olurum gibi. Ayy ne biliyim. İsterdimki hayatımdaki kişi sadece ben odaklı olsun. Uyurken aklında bişi olmasın. Onun hep aklında kızı bişey yedimi iyimi. Dersleri nasıl. Bişi olsa koşarak gider. Bunlar çok güzel vefalı bir baba olduğunu gösterir. Ama benim aklım da sadece bu yuva olduğu için zoruma gider. Acele etmeyelim dedim. Yazın usulunce küçük bişeyler yaparız. Ufak bi yemek kutlama gibi. Zaten ben sevmiyorum davul zurna. Çok bi geleneklere göre bişey yapmak istemiyorum elalem için. Hep arkadaş ve yakın aile çevresinde bişi istemiştim. Heleki dünyanın böyle olduğu bi zamanda düğün yapanlara sasırıyorum tabi herkesin farklı hayali var ama şaşalı bir düğün isteyen bu dönemde hayal kırıklına uğrar.

anksiyete gibi oldu bende. O günü düşününce kalp çarpıntısı ve içime kapkara bir sıkıntı geliyor. Ve acaba hayırlı olmicak onun için mi diyorum.
İçinize sinmeyen hiçbir yola girmeyin. Hisler yanılmaz.

Hangi büyü? Bu adam sizi fotoğraflarınızla tehdit etmiyor muydu? Ilişkimiz devam ederken sizin aklınız başkasına kaymamış miydi? Hangi büyü?

Evliliğin olmazsa olmazı saygıdır ve bu sizde yok. Evlenmekten değil bu adamdan korkmalısınız ama size ne yazılsa çok da umurunuzda olduğunu sanmıyorum. Aynen devam edeceksinizdir.

Kendi ailenle yalnız görüşmek istiyor, onun ailesiyle görüşmek istemiyorsan sorumluluk istemiyorsan böyle devam et o zaman. Eski eşi ve kızı şuan senin hayatındalar zaten. İmza atınca da olacaklar.
Benim fikrimi sorarsan evlenmeden evli gibi aynı evde yaşamak benim görüşüme ters. Gelecek için güvenmediğim, imza atmaya korktuğum biriyle neden evli gibi yaşayım ki.

Hangi büyü? Bu adam sizi fotoğraflarınızla tehdit etmiyor muydu? Ilişkimiz devam ederken sizin aklınız başkasına kaymamış miydi? Hangi büyü?

Evliliğin olmazsa olmazı saygıdır ve bu sizde yok. Evlenmekten değil bu adamdan korkmalısınız ama size ne yazılsa çok da umurunuzda olduğunu sanmıyorum. Aynen devam edeceksinizdir.

Şantaj, tehdit yapan o...u çocuklarının yeri savcılık, nikah masası değil. Sadece bu kadar yazıyorum. Böyle tiplere prim vermeyiniz lütfen.

Şantaj, tehdit yapan o...u çocuklarının yeri savcılık, nikah masası değil. Sadece bu kadar yazıyorum. Böyle tiplere prim vermeyiniz lütfen.

Bunların farkında bile değil ne yazık ki. Omzuna ismimi dovme yaptırdı yazmıştı bu konuda. Çok şeyler yazıldı ama hiçbirini önemsediğini sanmıyorum. Kendi düşen ağlamaz.

Bence acele etme.
Çocukla ilişkinizin gidişatına bakmalısın.
Bir kaç gün geçirdiniz diye hep öyle olacak diye düşünme. Belki sen rahatsız olacaksın üçlü takılmaktan. Belki çocuk tek seferlik birşey olmadığını idrak edince tavrı değişecek. Belki annesi farklı yönlendirecek.
Bekle yani.

Ben de çok korkuyordum evlilikten ve sizin söz ettiğiniz gibi, "büyü bozulur" "kaybetme korkusu ortadan kalkar" gibisinden saçma korkular da geliyordu aklıma, aynı zamanda şahit olduğum severek evlenip evliliği kötü biten örnekler de geliyordu aklıma. Benim eşim de beklenmedik bir anda teklif etti ve o anda sokak ortasında diz çökmüş olduğu için ben de evet dedim. Anında ailesini aradı, haber verdi çok sevindiler falan. 2 ay sonrasına da gün alındı. Ben kendimi kapana kısmış gibi hissettim. Seviyorum ama korkuyordum, kaçmayı bile hayal ettim. Şöyle söyleyim, seviyorsanız ve iyi anlaşıyorsanız "nikahta keramet var" sözü doğru. En azından toplum ve yasalar nezdinde bir "aile" oluyorsunuz. Bu da önemli ama büyü falan kaybolmadı, bizim iyi giden ilişkimizde hiçbir şey bozulmadığı gibi güzelleşti de. Ancak her ilişkinin dinamiği farklıdır. Bizde çocuk yoktu mesela, iki kişilik bir aileyiz. Evlilik kararında göz önüne alınması gereken çok faktör var. Bunları siz bileceksiniz. Zaten aynı evde yaşıyorsanız ortaya çıkabilecek sorunlar baştan belli olur zaten.

Acele etmeyin çünkü bu durumu kabullenemeyeceksiniz gibi görünüyor .Bir ebeveyn için önceliği elbette çocuğudur .Mesela yeri gelicek çocuğun özel okula gitmesi ,masraflarınin karşılanması gerekicek .Ya da çok başka manevi sorumluluklar .Bunlara karşı anlayışlı olmak zorundasiniz eğer bu evliliği seçerseniz .Çünkü o çocuk sizin evladınız da olabilirdi .Yani gerçekten kendi cocugunuz olduğunu düşünüp hareket etmeniz lazım yaşamınız boyunca .Bu da zor bir durum herkese göre değişebilir sonuçta.Kabul etmek zorunda değilsiniz uzun uzun düşünün ...

diğer konunu hatırlıyorum. bütün hayatını sevgilinin kızına göre şekillendirmek sana batmayacaksa, ara ara eski eşte görüşmeler seni bozmayacaksa, çoğu özel günde baş başa kalmak istemeyeceksen, tatile giderken kızımda gelsin dediğinde karşı cıkmayacaksan devam et ama yok ben hazır değilim diyorsan otur düşün taşın ona göre hareket edersin.

diğer konunu hatırlıyorum. bütün hayatını sevgilinin kızına göre şekillendirmek sana batmayacaksa, ara ara eski eşte görüşmeler seni bozmayacaksa, çoğu özel günde baş başa kalmak istemeyeceksen, tatile giderken kızımda gelsin dediğinde karşı cıkmayacaksan devam et ama yok ben hazır değilim diyorsan otur düşün taşın ona göre hareket edersin.

Doğru

Son düzenleme:
Şu konuda gönlünün başkasına kaydığından ve heyecanın bittiğinden bahsetmişsin yine de evlenecek misin? Ayrıca her konunda kızını dert etmişsin ve adamın narsist oldugunu soylemişsin

X