acemisirine diyet günlüğü

acemişirine kolay gelsin, bende bugün diyetime devam ediyorum ve motive olmaya ihtiyacım var. 1 hafta sıkı bir diyet uygulayıp öbür hafta deli gibi yemekten
vücudum kendini şaşırdı.:KK9: 2 aydır da 54 kilonun altına düşemedim hedefim 46 olmak ve bu sefer pes etmiycem. haydi bakalım!!!

bu sefer pes etmek yoook jemma :)

ben basaracagina inaniyorum, sen benim ne kadar vermem gerektigini okudunmu :)

o zaman simdi sende daha da bi azim olmasi gerek...

hemen verme, kafaya koy yeter.. bak ben kendi beni zayiflatmayan püf noktalarimdan birini buldum, gözüm,

gözüme ne kadar cook yemek koyarsan önüne hepsini yemek icin beynime sinyaller gönderiyormus...

tabagini hazirladigin kadar koydugunda göz sinyalleri gönderiyor ama bu sefer beyin diyorki, göz sen iyimisin bu ne :)

valla süper bi calisma icindeyiz su an vucudumla, kendimi vucudumu heryerimi anlamak icin büyük bir firsat..

ki ben kendimi coook iyii bilen biri sandigim halde, bilmedigim neler varmis neler :) :) :)

basari yolunda birlikteyiz birbirimize destek verecegiz...

Öglenide cook iyi ve rahat bir sekilde atlattim..

Biraz alisveris islerim vardi onlari uzun yollar secerek yürümeye gayret gösterdim, evde cikmadan önce

zaten yarim saat bi egzerzis yaptim, ohh insanda hareket olunca ne rahatliyormus yaaa :)

evet cnm bu defa pes etmek yok :KK9: özellikle ilk 10 kilo yu çok kolay atacağına inanıyorum ben senin. üstünden bir yük kalkmış gibi olacak. çok kilo vermesi gereken tanıdıklarımda hep öyle oldu. ondan sonra motivasyonun daha da artar. bende az önce yürüdüm 200 kalori yaktım. :KK16: şimdide peynirli salatamı yicem ohh :KK34:

evet cnm bu defa pes etmek yok :KK9: özellikle ilk 10 kilo yu çok kolay atacağına inanıyorum ben senin. üstünden bir yük kalkmış gibi olacak. çok kilo vermesi gereken tanıdıklarımda hep öyle oldu. ondan sonra motivasyonun daha da artar. bende az önce yürüdüm 200 kalori yaktım. :KK16: şimdide peynirli salatamı yicem ohh :KK34:

evet pes etmek yok bu defaaaa:KK52:

gazamiz mubarek ola:KK76::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

afiyet bol olsun canim :)

ben bir porsion baligimla bol marul salatami söyle 8-9´a dogru yiyecegim :)

yatmadan evvelde egzersizimi yapacagim yarim saatlik ondan sonra bu günü atlatmis olacagim...

yaa baslangic süper bu günü atlatam, yarini atlatam, yarindan sonrasi derken su 14 gün süper bir sekilde

bitse, motivasyonum bu sekilde devam etse ve isteklerim halen ayni kalsa :) :) :)

burada birlikte devam

HERSEY COOOK IYI OLACAK

Salatami ve yanina bir porsiyon baligimida yedim, ohhhh

suyumuda tüketiyorum, sanirim iki litreye gelmesi icin söyle bi iki - üc bardak daha icmem gerek :):):)

az evvelde son egzersizimi yaptim, kendimi rahat ve dinc hissediyorum...

basaracagim insaallah

basaracagim insaallah

basaracagim insaallah

devam ve gayret gerek...

Böylelik bu ilk günümü gecirdik bakalim.. Az kaldi.. Cogu bitti azi kaldi... bugünü atlat bi hele yarin olsun... bak gör

-HERSEY COOOK DAHA IYI OLACAK-

sabah kalktim egzersizimi yaptim, kisa bi yürüyüsümü yaptim, hava soguk oldugu icin fazla kalamadim disarida,

belirli marketlere girdim ciktim isinayim diye baktim olacagi yook eve gectim :)

simdi sicak kahvemi yudumluyorum... sanki kendimi daha hafif ve daha zinde hissediyorum...

diyetimin ikinci günündeyim.. tek bir rahatsizligim var oda bas agrim ama diyetle alakasi yook, dün

sevdigimle tartistik o kadar, oda bugün beni üst üste üc kere arayip, bana sabah uyandirma sarkisi söyleyince

moreller yerine geldide iste bas agrisi dün o gerginlikten dolayi kaldi..

Bu ara gözüm halen daha diretiyor, beynime sinyaller gönderiyor ben bundan eminim cözmeye basladim...

yanii vucut istemiyor, zaten masaallah depo dolu, onu biliyorum.. beyinde vucut istemedikce fazla harekete

gecip zorlamiyor ama gözüm sankii bu ne, bunumu iceceksin sadece der gibi beynime sinyaller veriyor

beyinde harekete geceyim hadi git bisiler ye demeye baslamadan ben yook yook böyle iyi degince ikisi arasinda

bi git geller oluyor ama sanirim

arada bi ince bag var gözümle beynimin, sanirim bu bagida ben zamaninda yaptim, onlari iyi arkadas ettim, simdi

gözümün beynimle fazla irtibata gecmemesini saglamam gerek.. yani beynimi durmadan mesgul etmem gerek...

islerimle, kitap okumayla, yazi yazmayla :) zaten sevdigim yetiyor beynimi mesgul etmeye :) :) :)

Hadi bu sabah´i da atlattik, öglende geldi cattii, aksama ne kaldi, ikinci günde bitti sayilir, ha gayret canim benim

basarili olmak cook sahane, rahat olmak cook sahane, dinc olmak cook sahane

HERSEY COOK GÜZEL OLACAK

kaç gündür yazıcam yazıcam deyip yazamıyorum.

yazılarını büyük bir zevkle okuyorum. o kadar içten yazıyorsun ki, sanki yanıbaşımda durmuş bana anlatıyormuşsun gibi hissediyorum .

ve en büyük destekçilerinden biriyim.

azmine hayran kaldım. başaracağına da adım gibi eminim.

ben de yarın diyetisyene gidiyorum inşallah. perşembeden itibaren an be an ne yedim ne içtim, kilom kaç oldu, neler hissediyorum paylaşacağım.. senin gibi... :KK66:

strese girdiğimde çok yiyesim geliyor.. sevgilimle kavga ettim dediğin için aklıma geldi.. sende de var mı bu duygu? nasıl baş ediyorsun?

kaç gündür yazıcam yazıcam deyip yazamıyorum.

yazılarını büyük bir zevkle okuyorum. o kadar içten yazıyorsun ki, sanki yanıbaşımda durmuş bana anlatıyormuşsun gibi hissediyorum .

ve en büyük destekçilerinden biriyim.

azmine hayran kaldım. başaracağına da adım gibi eminim.

ben de yarın diyetisyene gidiyorum inşallah. perşembeden itibaren an be an ne yedim ne içtim, kilom kaç oldu, neler hissediyorum paylaşacağım.. senin gibi... :KK66:

strese girdiğimde çok yiyesim geliyor.. sevgilimle kavga ettim dediğin için aklıma geldi.. sende de var mı bu duygu? nasıl baş ediyorsun?

dün bayagi bi tartistik, ben telefonu kapattim yüzüne sonrada telefonuda kapattim, hakliydim ama bu kadar abartmama gerek yoktu biliyordum ama ögrensin canim bu ne öyle (sinirliyiz ya, sanki hersey mübahmis gibi).. Diyet kafadan firladi gitti...

Baska zaman olsa hemen mutfaga giderdim, sanki dün gitmedim, dünde gittim, yalan yok, tam buzdolabini actim.. Yesemmi yemesemmi, birde üstüne sinir varya aslinda hakkim yemek, cünkü üzüldüm, cünkü morelim bozuk, cünkü bilmem bir sürü fasa fiso mahneler..

Ya yeter yaa, dedim.. Ona kiz yemek ye, buna kiz, yemek ye.. Sinirlen yemek ye, üzül yemek ye, sinavi basar yemek ye, basarma yemek ye, is yerinde yemek ye.. "YE ANNEM YE; YE BABAM YE".. Hersede gerekli gereksiz yemek ye, kendime bagirip cagirdim paltomu giydim altimda da pijamalar ciktim disari yürüdüm yürüdüm eve geldim...

inan varya sunu anladim, gercekten de "Hersey kafada baslayip kafada bitiyormus" megerse gercekten canim yaa :KK43: :KK43: :KK43:...

insaallah basarirsin, basarmak isteyen herkesin yanindayim... Ne yapim canim, kisi neresinden mutlu yada sikayetciyse onu en güzel sekilde dile getirip anlatirmis..

bizimde bi sikayetimiz bu, buda bitince sükürler olsun hersey idareten iyi gidiyor ve gidecek...

hergün olmasada muhakkak birbirimize yazalim, güzel bi yazimi buldun, paylasalim.. güzel bi sözmü var paylasalim, paylasmasak bile gönüller bir olsun...

Ben kararimi verdim gülüm... Desteksiz olmuyor evet dogru ama ben inan kararimi verdim yeter artik yeter diyorum... ve insaallahda sonuca ulasacagim ve ulasacagiz :) :) :)

sükürler olsun Rabbim sana, verdigin nimetlere...

öglen Basari menümde yogurt ve yaninda cook sevdigim bayila ayila yedigim salatalik vardi...

ne lezzet ne muhtesemlik... Hayatimda böyle lezzetli besinler yememis gibiyim..

Gözüm halen savasmakta... bu ne??? once nimetlerin arasinda bunlarimi yiyeceksin sadece diyor..

beyin halen daha farkli bi catisma göstermiyor.. yesin bakalim, aclik maclik hissedince ben gösteririm gibi bi durus

var.. Artik bilemicem.. Doydummu derseniz, eski yani bundan iki günkü anlayisima göre doymamis olmam gerek :) :)

simdiki diyet anlayisina göre iyi geldi yeterli gibi... Yahu su göz nelere nelere kadirmiste bilmiyormusum :) :) :)...

simdi kendime yesil cay yaptim, söyle sakin sakin iciyorum..

sonuc simdilik iyi, ikinci günün ögleninide atlattim, ahh aksama ne kaldiki zaten :) sunun surasinda 3 saat

oda bittimi "YIPPIEEEEE" sevincleri icinde olacagim insaallah...

hissediyorum ve bilincine variyorum, iki günde gecse -HERSEY COOK SAHANE VE COOK GÜZEL VE COOK MÜKEMMEL OLACAK-

yatagimdayim ve laptopta kucagimda.. yastiga yasladim basimi ve aldi beni kuru öksürük... Buna da sükür...

öglen birsey yoktu da su aksam yokmu eger salatami ve bir tutam üzümümü yemesem ölecegim sandim...

Hayir hic birsey yoktan saat 9 a dogru bir gözüm karardi... Bir ferim gitti... Bir mide bulantisi dedim tamam ben bu gece

gümbürtüye gitmesem bidaa asla gitmem :) :) Benim hissettigimi ailemde yüzümdeki ifadeyi görünce bir panik

bir telas.. Sadece sakin olun.. Bi susun.. Bir bardak ilik su getirin bana dedim :) :) :) ama icten ice de yanii benide bi korku almadi

degil yani... Kizim gidiyorsun sen.. Yüzün dudaklarin bembeyaz kesildi abla... Babam bi yandan, annem bi yandan, kardeslerim bi

yandan, gelinimiz bi yandan.. Yaniii onlarimi dinlip teselli verim yoksa vucumu kontrol altinami

alayim bi türlü toparlanamadim... 4-5 dakika gecti üstesinden ben icten ice kendime tamam sabret bu aksam kusarsan bidaaa asla

devam edemezsin bu diyete.. Bu aksam bayilirsan bitti bu basarin, bunu baslamak bir yarim yilini daha alir... Bu gece kendini

toparlarsan bir adim daha yaklastin güzel günlere, basarili günlere.. iyi düsün ve secimini ona göre yap dedim.. Ama inanin bu bes

dakika belkide daha fazlasi sankii ömrümü aldi... Hayir tuhaf olanida yahuuu iki gündür ne yiyorsunda miden bulaniyor????

Ama sükür ben kendimi toparladim, herkes kendini toparladi, kalktim mutfaga gittim, salatami yaptim, bol limon bol az tuz az sirke,

karistirdim ve yanina da bi tutam üzümümü yikadim öyle bi yedim öyle bi yedim öyle bi yedim ki... Sanirim hayatimda bu kadar

lezzetli marul salatasi ile bu kadar sahane üzüm yemedim... Beynim bak iyi olmuyor aclik basina gözüne vucuduna vuruyor diyor, göz

tabii bu kadar az yersen diyor.. Ama cook yemeye alisan ben bu az yemeye de alisacagim.. bugün olmasa yarin yarin olmasa

yarindan sonra ama muhakkak alisacagim.. Bu basari yolunda kisa aksiondan haric aclik hissetmiyorum tuhaf olani o...

Kafama iyice koymusum bunu ben bile fark ediyorum... Cünkü dün arkadas´a ugradigimda her zamanki gibi masasinin üstünde duran

tatlilardan yemedim.. Cay icmedim (cünkü sekersiz icemiyorum, icersemde muhakkak 1.5 kasik katiyorum).. Bugünde Kardesime

ugradigimda ne börekten yedim nede fazlaliktan bir bardak kahve yada cay ictim (sekersiz icemedigim icin) ama bol su tükettim...

HAYAT BEKLE BENI; HATTA BEKLEME BEN SANA YETISIYORUM...

-HERSEY COOOK GÜZEL OLACAK BEN BUNA INANIYORUM-

kendimi iyi hissediyorum ama yavas yavas zorlanmalar basladi.. su 14 günü atlatirsam demekki bi ondört gün daha, bi ondört gün

daha atlatacagim...

BASARI BENIM ELIMDE.. YA ELIMLE YAPARIM YADA BOZARIM...

Allah´im gayretimde yardimci ol...

Günaydin canim :) :) :)

evet biraz fazla gec bir sekilde yazilmis günaydin ama idare et..

sabah nasil kalkarim ne olur diye bilinmezlik icindeyken sükür, kuru öksürügümün gece verdigi rahatsizliktan baska bi dert

bir sikinti yook... Sabah kalktim, hersey normal yolunda ilerliyor, kahvemi öglen yemeginden önceki vakitlere birakiyorum ki

cünkü onu icmek bana zevk veriyor, bir tek o bir kesme sekerli oldugu icin onu yudum yudum, tadim tadim, yavas yavas

icip zevk aliyorum :):):)

bir badak sekersiz yesil cayimi ve bir dilim ekmegimi yedim sabah, basim iste gece bi türlü bitmeyen, bogulacakmisim gibi

rahatsizlik veren kuru öksürügümden biraz agriyor ama ilk kalktigim siralar daha berbatti.. Sevdigim arayinca bi degisik oluyor yaa...

onunla konusmak beni mutlu ediyo, icimi rahatlatiyo, sevindiriyor beni... Deli iste... ama yüzümü güldüren deli.. Sükür bas agrisi dindi

ama gece bol bol su tüketmek zorundaydim, yoksa bogazim ya kuruyacak yada ben bogulacagim sandim... Uykum o kadar güclü

olmasina bunu iyi akil etmisim yaa :) :)

Ohhh, simdide tabiiki kahvemi yudumluyorum.. Kendimi cook hafif

hissediyorum, ah su aynalar olmasa kendimi birde zapzayif hissedecegim :):):)

ama odamda bir duvarimda 1,5 metre uzunlugunda aynam var birde yerden yukari, yani nereye baksam, daha dur canim

bu kadarda cabuk degil diye hatirlatiyorlar ama merak etme oda olacak oda gelecek, öylede göreceksin kendini sadece hissetmiceksin

diyor.. Bugün ücüncü günüm ve hersey yolunda.. Kendimi daha iyi tanima firsatim ciktimi diye sorarsaniz ben halen gözümle beynimde

takili kaldim.. midem simdilik sinyal disinda :).. yani bi zarari yook, dün sadece biraz kafayi yedi herhaldekii, aclik sinyalleri verecekken

karistirdi cok yemisim gibi mide bulantisi sinyalleri veriyor :):):) ama sükür bugünün sabahini atlattim, öglenide atlatmaya ne kaldi ki

ohhh ücüncü günü atlattimmi bi gün daha yaklasiyorum hedefe

-HERSEY COOOK GÜZEL OLACAK-

biraz

Bugün de bitti...

Bi yaramazlik yok bakalim, hersey yolunda gibi, insaallah iki hafta sonra terazide ayni seyi söyler...

git gide sanki ferahliyorum :)

az kaldi, ha gayret, bir gün daha yaklastin güzel yarinlara...

Yeni bir gün Yeni bir baslangic ve Basariya bir adim daha :) :)

bugün 4. günüm ve hersey yolunda gidiyor, ama tabii icimdeki korkuda yok degil, acaba dayanacakmiyim..

ne kadar dayanacagim.. Birden bire hep aklima geliyor, sanki bisi olacakmis gibi.. Az kaldi cogu bitti... bugünde

zaten neredeyse öglen oldu... öglenleri zaten cabuk geciyor.. Bugün hic bir sorun yok sükür Allah... Ne gözüm,

ne midem, ne beynim, hatta ben bile arada bi gel git yapan korkular haric sankii passiv kalmis diyeti takip ediyoruz

yani diyeti ben yapan degilde bir baskasiymis gibi.. Hadi bakalim, fazla korkutmayalim kendimizi...

Bir dlim ekmegimi yedim ve simdi kahvemi yudumluyorum...

-HERSEY COOK GÜZEL OLACAK-

simdiden kendimi tekrar tektrar zayif halimle görüyorum, evettt olacak, basaracagimmmm insaallah...

Acemişirine merhaba, neler yıyorsun merak ettim. dun ve bugun yazdıklarını okudumda salata yogurt salatalık ve uzum gordum sadece.

Acemişirine merhaba, neler yıyorsun merak ettim. dun ve bugun yazdıklarını okudumda salata yogurt salatalık ve uzum gordum sadece.

kusura bakma canim bazen günlügümle konusurken sanki o zaten detaylari biliyor bazilarini yazmayinca sanki

o yinede herseyden haber dar gibi geliyor :)

ben ilk günden bu güne kadar yediklerimi söyle ayrintili yazayimda sende gör yediklerimi :) bu ara bugün dördüncü

günüm ve Allah nasip ederse insaallah aksam yemeginide yedikten sonra hersey süperrrrrrrrrrrr olacak, bugünü

de atlatmis bulunacagim ve basari ya bir adim daha yaklasmis olacagim...

-KENDIMLE GURUR DUYUYORUM- bugüne kadar bozmadan devam ettigim icin :)

1. gün:
- bir fincan cay (sekersiz ve sadece yesilcay) bir dilim toast üstüne peynir hergün bir bardak kahve (1 kesme seker ile)
- 1 yumurta (haslanmis) 1 tabak ispanak yemegi 1 domates
- 1 porsion balik ve bol limonlu, hafif zeytinyagli marullu salata

2. gün
- bir fincan cay (sekersiz ve sadece papatya cay) bir dilim toast ve üstüne margarin bir bardak kahve (bir kesme sekerli)
- bir kase yogurt bir salatalik ve bir peynir dilimi (kalin)
- bol limonlu hafif zeytinyagulu marul salatasi ve bir tabak (tutam) üzüm

3. gün
- bir fincan cay (sekersiz ve sadece nanecay) bir dilim kizartilmis ekmek üstü cemen bir bardak kahve (bir kesme sekerli)
- bir tabak brüksel lahanasi, yanina bir domates ve birde bir armut
- bol limonlu marul salatsi icinde iki kati yumurta bir dilimde peynir

4. günüm (yipppieeeeeeeeeeeee :) )
- bir fincan kahve (canim hic ekmek istemedi zorladim bir isirmadan sonra yiyemedim)
- iki rendelenmis havuc bol limonlu bir dilim peynir ekmegimi devam yemeye calistim istemedi canim, daha halen havuc salatami yemekle mesgulum :)
birazdanda insaallah meyve yogurdumu yiyecegim bir kase yogurt icine bir portakali dograyip karistiracagim :)

bu ara gün boyu hep su tüketmeye calisyiorum.. Sadece bitkisel cay icmeye calisiyorum..

bugün 5. günüm ve tam tamina bu bes gün icinde günde bir kere kahveme attigim sekerden baska hic bir seker,

hic bir cukolata, hic bir pasta almadim kendime :)

benim gibi biri icin büyük basari... ama aklimda yok degil yani... Hani bir tane yiyeyim ne olacak, biraz fazla yürürüm.

diger yiyeceklerden yemem gibi.. Biliyorum o anda yesem hersey bitecek :KK43:.. Az kaldi, az daha sabret..

bu besinci gününü de atlat, hele bi 6 güne gir hersey daha iyi olacak :)

bugün daha hic bisi canim cekmedi, sadece su ictim.. iyi degil biliyorum ama kafam iyice tinlamis :) bi türlü

bisi yemek icmek istemedi.. Öglen ama kendimi zorliyacagim cünkü is güc basim dönmesi olursa benim icin hic iyi

olmaz, o zaman tamami ile birakmak zorunda kalacagim bu daha kötü.. Öglen artik bir bardak kahvemle

bir dilim ekmegimi üstüne bu sefer zeytin koyayim yiyecegim birde tabii öglen yemegimi bol limonlu ve yagli

balik yiyecegim..

Hersey iyi geciyor ve bitiyor bakalim insaallah da böyle devam eder.. Hersey iyi olacak :)

canım sen çok az yıyormussun gıbı geldı bana ama :44:
cok fazla sıkma kendını, sonra normal yemege basladıgında hoop geri alırsın.

X