Çocuk Hastalıkları Acıbadem maslak hastanesi çocuk doktoru ve acil servis şikayet

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

zeytining

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2016
1
0
40
05.11.2016 günü kontrol muayene süresi içerisinde DR.Gamze Şarbat a muayene olmak üzere giriş yaptık.çoçuğumun ateşi 38,5 ölçüldü, doktora bilgi verileceği ve bizi göreceği belirtildi.beklemeye başladık.beklerken birkaç defa doktorla ne zaman görüşürüz diye de sorduk, bilgi verdiklerini hasta çıktıktan sonra muayene olabileceğimizi belirttiler.15-20 dk.kadar bekledikten sonra tesadüfen Dr.Gamze Şarbat bekleme bölümüne geldi,kendisine durumu söyledik.halihazırda 1 senedir kendisine muayene olduğumuz için tanışıyor ve herhangi bir sorun olduğunda da telefonla görüşüyoruz.kendisi çocuğumun ateşine hatta yüzüne bile bakmadan bakamayacağını,meşgul olduğunu belirtti ve acile gitmemizi istedi.zaten 20 dakikadır bekletildiğim için haliyle sinirlendim ve baştan beri bizi neden beklettiklerini sordum.haberi yokmuş gibi davrandı.ardından acil servisi gittik.kaydımızı yaptırdık.çocugumun ateşi 38.8 ölçüldü.önümüzde 1 hasta olduğunu ve sonrasında muayene olacağımızı belirttiler.aradan yarım saat geçmesine rağmen halen muayene olamamıştık.tarafımızca tekrar soruldugunda doktorun doguma çıktığı söylendi.1 saattir Acıbadem Maslak Hastanesindeydik ve halen muayene olamamıştık.çocuğumun kendi doktoru tarafından muayeneye yoğunluk nedeniyle kabul edilmeyerek acil servise yönlendirilip, adı üstünde acil serviste de bu kadar uzun süre muayene olamamak nasıl bir tezat oluşturmakta ve nasıl bir "ÖZEL HASTANE" mantığıdır!?acil servis doktoru uzun süre gelmeyince tarafımızca hemşireye çocugun en azından muayeneye hazırlanması,önden yapılabilcek bir şey varsa yapılması hususu hatırlatılmıştır.Acıbadem gibi köklü bir kurumda böyle profosyonellikten uzak doktor ve hemşire çalışanları nasıl barındırıyor anlamak mümkün değil!
muayene işlemi tamamlandığında,kontrol süresi içerisinde geldiğimizi belirterek ödeme yapmayacağımızı belirttik.ancak hasta ilişkileri ile görüştüğümüzde haklı olduğumuzu ancak şirket prensibi gereği ödemeyi alacaklarını belirttiler!dalga geçer gibi Dr.Gamze Şarbat için 1 adet ücretsiz muayene verebileceklerini belirttiler.kaldı ki bu hanfendiye bir daha çocugumu getirmek şöyle dursun hastanenize bir daha adım atmamayı düşünüyorken böyle bir teklifle karşılaşmak gerçekten şaka gibi.Bir de acil servis faturasında hemşirenin kırmış olduğu fitilin parasını bile almış.komik bir rakam olabilir ama çalışanın hatası ile zayi olmuş olan ilacın parasını bile tarafımızdan aldılar.
Sonuç olarak;çocuğumun 38,5 derece ateşi ile kendi doktoruma başvurup onun tarafından yoğunluk nedeniyle acile yönlendirilip acil serviste 40 dakika bekledikten sonra halen muayene olamayıp bir de üstüne para ödemiş olduk.Maslak Acıbadem Hastanesi bu hastaneler zincirinin en pahalısı ve lüksü.bu hastanede bile bunlar yaşanıyor.devlet hastanesinde beklememek için geldiğim bu hastaneye lanet olsun!
 
Şahsi fikrim, ateşi varsa acile yönlendirmesi normal. Çünkü doktor sadece kendi odasında muayene eder, poliklinikten istenen tetkikler hızlı çıkmaz. Poliklinik odasında ateşe de müdahele edemez. Böyle durumlarda doktorlar hep acile yönlendiriliyor.
Ama doktor ilgilenebilirdi, biraz sizinle konuşup rahatlatıp öyle acile yönlendirebilirdi.
 
ÇOCUĞUMU SOĞUK ALGINLIĞI DİYE DOKTORA GÖTÜRDÜM MUAYENEDEN KANLAR ICINDE CIKARDIM !!! İKİ GÜN BOYUNCA DEVAM ETTI !!! ACIBADEM MASLAK ÇOCUK BÖLÜMÜ (KARDELEN HEMSIRE) TAM BİR REZALET !18 Şubat 2018 akşamı çocuğumuzu Acıbadem Çocuk Acil Bölümüne götürdük. Sadece ateşi hafif yükselmişti ve boğazı ağrıyordu. Doktor bir görsün gece daha kötü olmasın istedik, tamamen tedbir amaçlıydı. Gittiğimizde ateşi 37.3 derece ve her şey normaldi.

1 BUÇUK 2 SAAT BEKLETTİKTEN SONRA (DÜŞÜNEBİLİYOR MUSUNUZ BURASI ACİL VE ÇOCUĞUNUZU GERÇEKTEN ACİL, CİDDİ BİR DURUMDA GETİRMİŞ OLSANIZ O KADAR SÜRE HAYATTA KALMA ŞANSI SİZCE MÜMKÜN MÜ ?) Uzuuuuuunca bir süre bekledikten ve iyi ki ciddi bir durumumuz yoktu diye şükrettikten sonra çok şükür muayene odasına geçebildik.

Doktor muayenede her şeyin normal olduğunu söyledi, bir iki gün istirahat etsin dedi, antibiyotik bile vermedi. Tam çıkarken çocuğumun grip olabileceği şüphesine düşüp bunun tespiti icin asistanından swab örneği istedi. (Swab son derece kolay bir işlem olup üçü pamuklu bir çubuğu (kulak temizleme çubuğu gibi) boğaza, burna sürülüp buradaki hücrelerden bir kısmının pamuğa da geçmesi işlemi.)

Ancak çocuk doktorumuzun asistanı olan ÇOCUK BÖLÜMÜ HEMŞİRESİ “KARDELEN HANIM” ÖZENSİZ DAVRANIP ÇOCUĞUMUN BURNUNDA KANAMALAR MEYDANA GETİRDİ. KANAMASI 2 GÜN BOYUNCA DEVAM ETTİ. ANLAYACAGINIZ HAFİF ATEŞ DİYE GİTTİĞİMİZ HASTANEDEN KANLAR İÇİNDE DÖNDÜK ! İnanılır gibi değil !!! Gayet ilgisiz bir tavırla kanama uzun süre durdurulamazsa sonra tekrar gelirsiniz artık diyerek paket paket peçeteler dolusu kanamayla bizi geri gönderdiler ve kanama tam iki gün sürdü. Anneler beni anlayacaktır, çocuğumun burnundan kanlar aktıkça benim de içim parçalandı.

KISACASI ACIBADEM MASLAK HASTANESİ TAM BİR FİYASKO ! ÖZELLİKLE ÇOCUK BÖLÜMÜ DOKTORU DR. N.E. İLGİSİZ VE HEMŞİRESİ KARDELEN HANIMA COCUGUNUZU TESLIM ETMEKSE HAYATTA YAPABILECEGINIZ EN BUYUK HATA !!!
 
Acıbadem Maslak ACIL BOLUMUNE Çocuğumu Soğuk Algınlığı Diye Götürdüm Muayeneden Kanlar İçinde Çıktı. Çocuğumu soğuk algınlığı diye doktora götürdüm. Muayeneden kanlar içinde çıkardım! Kanama iki gün sürdü! Acıbadem Maslak çocuk bölümü Kardelen hemşire tam bir fiyasko arkadaslar! Çocuğumuzu Acıbadem Çocuk Aciline götürdük. Sadece ateşi hafif yükselmiş ve boğazı ağrıyordu. Tedbir amaçlı gittik. Ateşi 37.3 derece çıktı her şey normaldi. 2 saat beklettikten sonra muayene odasına aldılar. Dr. Sadece iki gün istirahat dedi, antibiyotik bile vermedi. Sonra çocuğumun grip olabileceğini düşünüp tespiti için hemşireden swab istedi. Ama çocuk hemşiresi “Kardelen hanım” özensizdi, swab gibi kolay bir işlemi bile yapamayıp çocuğumun burnunda kanamalar meydana getirdi. Paketler peçeteler dolusu kanamayla bizi geri gönderdiler ve kanama tam iki gün sürdü. Anlayacağınız hafif ateş için gittiğimiz hastaneden kanlar içinde döndük. Acıbadem Maslak Çocuk Hemşiresi Kardelen Hanim hiç iyi degil aman dikkat edin!
 
X