"İktidarın rüya projesi" şehir hastanelerindeki sorunları dinledik: İşte şehir hastaneleri rezaleti

Bir hafta oncesinden sira almak, bir hafta sira beklemekten sayilmiyor da, sabahtan sira alip ayni gun muayene olmak neden sira beklemekten sayiliyordu pek anlamadim. Yani calismayan kadinsiniz anladim, ama ya calisan kadin olup da doktordan ise gidemediginiz gunler icin rapor yazdirmaniz, yani hastalik izni yazdirmaniz gerekiyorsa ne ediyorsunuz? Acil servisi mi mesgul ediyorsunuz?
Yani ben bir haftada zaten iyilesir, ise donerim de o bakimdan.. Ya da artik grip filansam zaturreye doner herhalde bir haftada.. :işsiz:
Sağlık ocağından..

Biz hastanede sıra beklemeyi kastetmiyoruz. Randevu alabildikten sonra zaten saati belli. İnternetten girdiğinizde hemen, istediğiniz herhangi bir bölüme hemen ertesi güne ( ya da bir hafta içinde en geç)randevu alabiliyor musunuz? Öyleyse sizi tebrik etmek lazım. :KK9::KK9: Ben özellikle dahiliye, ağız ve diş sağlığı ve cildiye gibi bölümlere randevu almak için çok uğraşıyorum. Defalarca gece yarısını bekleyip (ertesi güne döndüğü için almak kolay olur diye), yine de alamadığım zamanlar oldu. Aldığımsa en erken bir hafta sonrasına oluyor genelde..
Benim beklemekten kastettiğim bu..
Çogunlukla kullandığım bölüm dahiliye oluyor ilaçlarıma göre hesaplayıp öyle randevu alıyorum 1 haftadan kastım oydu aslında,düzenli kullandığım için ilaçlarımın bitmesine yakın alıyorum,yoksa ertesi güne randevu aldığım bölümler oldu annem için özellikle annem için araya cumartesi girdiği için 3 gün önceden de aldığım yine dediğim gibi göz için ertesi gün de aldığım.

ay keşke burası da mersin gibi olsa, şehirden şehire değişiyor demekki, geçen acile gittik eşim göğsüm ve çenem ağrıyor dedi duramıyor ağrıdan 3 saat doktor gelmedi, gerçekten kalp krizi geçiriyor olsa 3 saat içinde ölürdü sanırım

Annem de aynı şekilde acile kaldırdık kalp krizi geçiyor sandık,doktorlarda hemşirelerde diğer çalışanlarda sağolsun çok ilgiliydi öyle bekletilme olmadı çok güzel ilgilendiler Allah yardımcısı olsun hepsinin bir sürü hasta ile ilgileniyorlar,sanırım sizin yerde tek doktor vardı galiba,ha kalabalık mı dersen evet kalabalık acil de.

Son düzenleme:
Çogunlukla kullandığım bölüm dahiliye oluyor ilaçlarıma göre hesaplayıp öyle randevu alıyorum 1 haftadan kastım oydu aslında,düzenli kullandığım için ilaçlarımın bitmesine yakın alıyorum,yoksa ertesi güne randevu aldığım bölümler oldu annem için özellikle annem için araya cumartesi girdiği için 3 gün önceden de aldığım yine dediğim gibi göz için ertesi gün de aldığım.

Annem de aynı şekilde acile kaldırdık kalp krizi geçiyor sandık,doktorlarda hemşirelerde diğer çalışanlarda sağolsun çok ilgiliydi öyle bekletilme olmadı çok güzel ilgilendiler Allah yardımcısı olsun hepsinin bir sürü hasta ile ilgileniyorlar,sanırım sizin yerde tek doktor vardı galiba,ha kalabalık mı dersen evet kalabalık acil de.

yok canım üni hastanesi, tek doktor olduğunu sanmıyorum, bakılmadı zaten, eşim ağrım hafifledi dedi eve döndük, acil hınca hınç oluydu doktor gelse bile kim bilir ne zaman bize sıra gelecekti

Ertesi güne randevu aldığım günler oldu benim de başka bölümlerde. Ama yoğunluk olan bölümlerde çok zor. Dediğin gibi önceden planlayıp denk getirebilirsin belki.Ama hastalık bu, planlama yapamiyorsun. Bizi yanlis anlamissin, biz butun devlet hastaneleri ve doktorlar icin olumsuz bir elestride bulunmadık. Ordaki doktorlar in iş yükü de yoğunluktan dolayı çok fazla oluyor. Onlar da strese giriyor haliyle, bu da ister istemez olumsuz yansıyor ve hizmet kalitesini düşüruyor bazen. Bizim eleştrimiz buna ve ihtiyacimiz olduğunda istedigimiz bölümde muayene olmak için beklememiz gerektiginde yaşadığımız sıkıntılara..

daha öncede yazmıştım kulak burun boğaz için 3 hafta randevu yoktu ve küçük bir ilde yaşadığım için özel hastanede yok.yakın illere gitmek gerekiyor.

Mersin'de yaşıyorum. Geçenlerde ilk kez gittim yeni yapılan şehir hastanesine. Açıkçası çok memnun kaldım. Eskiden 3-4 poliklinik içşn bir danışma varken şimdi her poliklinik bir danışma şeklinde olmuş. Böylece uzun sıralar yoktu. Ayrıca gerçekten hasta rahatı açısından buradaki hastane çok güzeldi. Otoparkı geniş, yürüyen merdivenler. Hasta odaları pislik içinde iken burası resmen otel konforunda. Eskiden sabah 5te sıra beklerdik öğleden sonra doktora göstermek için yine sıra beklerdik. İnsanlar sıraya girmeyi bilmediğinden kapı önünde bekler girmeye çalışır doktor, hemşire bir güzel azarlardı. Ben gittiğimde randevu saatinde girdim ve küçük bir operasyon yapılması gerekiyordu. Tahlil sonuçları doktor odasına geliyor. Ben açıkçası buradaki hastaneden çok memnun kaldım. İdeolojik yaklaşmak yerine ortada halk yararına bir şey var ise takdir, zararı da eleştirmektir bize düşen. Benim izlenimlerin gayet iyiydi. Ayrıca Mersin'i bilen bilir. Oldukça karışık bi etnik yapıya sahiptir. Ve hastahane hakkında kimden duysam övgü ile bahsediliyor.

Mersin halkı adına çok sevindim, darısı diğer illerin başına, İstanbul'da maalesef çoğu devlet hastanesinde hem aylarca ameliyat sırası alamadığınız, görüntüleme cihazlarının bozuk olduğu veya yoğunluk gerekçesiyle dışarı da mr, ultrason vb tetkikler yaptırmak zorunda olduğunuz durumlarla karşılaşıyorsunuz, hem de randevu alabilmek güç, Mersin halkının devlet hastanesinde aldığı bu güzel hizmetleri İstanbul halkı ancak özellerde alabiliyor, o da maddi gücü yeter de gidebilirse.

Bir vatandaş olarak devlet hastanelerinin hepsinde hastaların gerekli ihtimamı görmesini isterim ama bugüne kadar ne yazık ki o ihtimamı gördüklerine şahit olamadım, çok şükür diyorum hiçbirine hasta olarak gitmedim ama çok defalar hasta yakını olarak gittim, Allah ne düşürsün ne eksikliklerini göstersin.

on gün oldu randevu alalı 7 günüm daha var beklemeyenler nasıl beklemiyor ki her bölümde aynı en az 15 gün
bir de burdaki hastane eğitim araştırma olmuş daha randevuyu verirken doktorla beraber ekip de olduğunu söylüyor
sıkıntı bastı resmen şimdiden bir sürü kişinin önünde soyunmam gerekmez umarım
çok erteledim hasta mahremiyeti falan deyip sorun da çıkaramam mecbur ne yaparlarsa tamam dicem
ay gece gece :KK43:((

on gün oldu randevu alalı 7 günüm daha var beklemeyenler nasıl beklemiyor ki her bölümde aynı en az 15 gün
bir de burdaki hastane eğitim araştırma olmuş daha randevuyu verirken doktorla beraber ekip de olduğunu söylüyor
çok erteledim hasta mahremiyeti falan deyip sorun da çıkaramam mecbur ne yaparlarsa tamam dicem
O ekip bulundurma olayı formalite galiba, rahat ol bence.. Biz gittiğimizde asistan dışında kimse olmuyor doktorun yanında en fazla.. Bazılarında o bile yok..

Ben de hastane işi rast gidenlerdenim. Randevumu istediğim zaman alıyorum kötü muamele falan da görmüyorum sıra da beklemiyorum. Küçük şehirde de değilim. Birgünün hiçbir haberine röportajına araştırmasına itimat etmiyorum. yazıları tamamen uydurma kasıtlı amaçlı
çamur at izi kalsın

Geçmiş olsun, muayenelerde ekip bulunur mu bilmiyorum ama araştırma hastanelerinde ameliyat olduğunuzda tüm ekip başınızda oluyordu bundan 5-6 yıl evvel, şimdiler de bu sistem değişti mi bilmiyorum, doktor ameliyat ettiği hastasının başında ekibine hastayı anlatıyordu, onlar da haklılar ama ağır ameliyatlar da hasta için epey sıkıntı oluyordu, tüm ekip hastayı inceliyordu, bir ablamız eğitim araştırma hastanesinde kansere bağlı beyin ameliyatı olmuştu, oradan biliyorum.

:oha:Hani hastanelerde sira kalmamisti? Bizler AKPden once sira bekliyorduk hastanelerde, ama bir gun bekliyorduk. Sadece 1 gun.. Sabahtan 5te kuyruga giren numarasini alip evi yakinsa evine gidiyordu, degilse bekliyordu. Ama o gun hem muayene oluyor, hem de ogleden sonra rontgen test ne varsa yeniden kuyruga girip yaptiriyorduk. En gec ertesi gun teshis konulup ilaclarimiz hastane eczanesinden alinirdi. Bu mu ove ove bitiremedikleri hastanelerdeki ilerleme? Hem de 15 yil sonra? Tipta ve teknolojide bunca ilerlemeden sonra? Yuh diyorum, baska da lafa gerek yok.
AK Parti'den önce 1 günde işinizi bitirebiliyor muydunuz?!:KK57:
Ben yeni evliydim ve eşimde hebatitB vardı.Benimde hebatitB var mı yok mu, diye bakılması için tahlil olmam gerekiyordu. Yoksa şayet, koruyucu aşı olmam gerekti ve ben sırf bu hastalığın teşhisi için 2 gün hastanede süründüm.:skandal:
Önceden, saat 10 olduğunda laboratuvar kapanırdı ve bir gün sonra sırf kan vermek için, tekrar hastane yollarında sürünürdün.
Ben hamileyken 40 gün kanamam oldu ve ultrason için bana 7 ay sonrasına gün verildi:KK57: Peki şimdi öyle mi? Her kadın doğumcunun odasında ultrason cihazı mevcut ve her gittigin de, ultrasonla muayene olabiliyorsun.
Görmek isteyenler bu gerçekleri görür ve İnkar etmez edemez!!!...
Gerçeklere gözlerini ve kulaklarını kapamak isteyene de, gerçekleri ne kadar göstersen de bir şey ifade etmez çünkü onlar Kördürler göremezler! Sağırdırlar duyamazlar!

Mersin halkı adına çok sevindim, darısı diğer illerin başına, İstanbul'da maalesef çoğu devlet hastanesinde hem aylarca ameliyat sırası alamadığınız, görüntüleme cihazlarının bozuk olduğu veya yoğunluk gerekçesiyle dışarı da mr, ultrason vb tetkikler yaptırmak zorunda olduğunuz durumlarla karşılaşıyorsunuz, hem de randevu alabilmek güç, Mersin halkının devlet hastanesinde aldığı bu güzel hizmetleri İstanbul halkı ancak özellerde alabiliyor, o da maddi gücü yeter de gidebilirse.

Bir vatandaş olarak devlet hastanelerinin hepsinde hastaların gerekli ihtimamı görmesini isterim ama bugüne kadar ne yazık ki o ihtimamı gördüklerine şahit olamadım, çok şükür diyorum hiçbirine hasta olarak gitmedim ama çok defalar hasta yakını olarak gittim, Allah ne düşürsün ne eksikliklerini göstersin.
Mune sizi Dogunun incisi Gaziantep'e davet edelim:halay:
Cuma günü devlet hastanesine gittim.Araştırma hastanesine sevk etti.Ben eve geldim ve 2 gün sonrası için yani pazartesi'ye randevu aldım.Hastaneye gittiğim de, 10 dakika beklemeden muayanemi oldum.Tahlillerim oldu.
Bizler 1 gün sonrasına bile, randevu alabiliyoruz ve sıkıntı yaşamıyoruz.Randevu almayanlar ise, sabah 8'de gelip, direk sıra alıyorlar. (Tabiki yeterli kontenjan dolunca sıra alamıyorlar o ayrı mevzu:KK66:)
Metropol şehrinde oturmanın artı avantajı olduğu kadar, eksi yönleri de vardır.Gülü seven dikenine katlanır diye, boşa dememiş atalarımız. İstanbul,Ankara'da oturanlar da, buna katlanacaklar mecburen:21:
Dünya devleri olan ülkelerde, her şey tıkırın da ve hayat güllük gülistanlık mı sizce?! Her nedense ben, bizdeki kadar muhalefetlik eden bir ikinci ülke daha görmedim maalesef :kızgın:

Cuma günü devlet hastanesine gittim.Araştırma hastanesine sevk etti.Ben eve geldim ve 2 gün sonrası için yani pazartesi'ye randevu aldım.Hastaneye gittiğim de, 10 dakika beklemeden muayanemi oldum.Tahlillerim oldu.
Bizler 1 gün sonrasına bile, randevu alabiliyoruz ve sıkıntı yaşamıyoruz.Randevu almayanlar ise, sabah 8'de gelip, direk sıra alıyorlar. (Tabiki yeterli kontenjan dolunca sıra alamıyorlar o ayrı mevzu:KK66:)
Metropol şehrinde oturmanın artı avantajı olduğu kadar, eksi yönleri de vardır.Gülü seven dikenine katlanır diye, boşa dememiş atalarımız. İstanbul,Ankara'da oturanlar da, buna katlanacaklar mecburen:21:
Dünya devleri olan ülkelerde, her şey tıkırın da ve hayat güllük gülistanlık mı sizce?! Her nedense ben, bizdeki kadar muhalefetlik eden bir ikinci ülke daha görmedim maalesef :kızgın:

Kardelen şahsen ben muhalif olmak için değil, ailemin yaşadıklarını anlatmak için yazdım, annem 67 yaşında ve birçok sağlık sorunu olan bir kadın, çok şükür şimdilerde yürüyüp konuşabiliyor olsa da ağır sağlık sorunları var annemin, haliyle sağlık sorunları yüzünden hastane de saatlerce ayakta kalmak, haftalarca randevu alamamak onun için büyük bir sorun, özür dilerim ama annemin İstanbul'da yaşaması gerekiyor, keyfi değil mecburi, zira yaşadığım yerde ben hastalansam merkezdeki hastaneye sevk edilirken yolda ölsem o kadar umursamam (merkezle aramda 1,5-2 saatlik mesafe var) ama annemi yetiştiremezsem vicdan azabından ölürüm, İstanbul vb şehirlerde yaşayan gençler için söyledikleriniz belki kabul görebilir ama yaşını almış hasta insanlar için biraz daha empati yapmanızı isterdim çünkü benim annem sağlık sorunları yüzünden toplu taşıma araçlarına binerken bile zorlanan bir kadın.

Kardelen şahsen ben muhalif olmak için değil, ailemin yaşadıklarını anlatmak için yazdım, annem 67 yaşında ve birçok sağlık sorunu olan bir kadın, çok şükür şimdilerde yürüyüp konuşabiliyor olsa da ağır sağlık sorunları var annemin, haliyle sağlık sorunları yüzünden hastane de saatlerce ayakta kalmak, haftalarca randevu alamamak onun için büyük bir sorun, özür dilerim ama annemin İstanbul'da yaşaması gerekiyor, keyfi değil mecburi, zira yaşadığım yerde ben hastalansam merkezdeki hastaneye sevk edilirken yolda ölsem o kadar umursamam (merkezle aramda 1,5-2 saatlik mesafe var) ama annemi yetiştiremezsem vicdan azabından ölürüm, İstanbul vb şehirlerde yaşayan gençler için söyledikleriniz belki kabul görebilir ama yaşını almış hasta insanlar için biraz daha empati yapmanızı isterdim çünkü benim annem sağlık sorunları yüzünden toplu taşıma araçlarına binerken bile zorlanan bir kadın.
Ben sizi kastederek değil, genelleme yaparak kullandım o sözü.
Yaşlılara, çocuklara,şehit ve gazi yakınlarına öncelik var.
Büyükşehirler de, sistem nasıl işliyor bilmiyorum ama, bizim burada ilk muayene hakkı onlarındır.
Pazartesi Araştırma hastanesinde Muayene oldum.İşim erken bittiği için eve geliyordum ve son anda karar verip,Araştırma hastanesinin çene ve diş bölümüne gidip,sıra varsa kontrol olayım dedim.Randevum olmadığı halde, o gün kontrolüm yapıldı. çene cerrahinin, 3 tane doçenti tarafından kontrol edildim)
Bak benim söylediklerim, belki bazılarına yalan gelebilir. Bunun en güzel ispatı, girip randevu sayfasından Gaziantep'deki doktorlardan sıra almak istesinler,Bakalım kaç gün sonrasına gün verecek?
Şunu sizde kabul edin ki, İstanbul ve Ankara'da nüfus yogunluğu var. Kalabalık olan yerlerde dolayısıyla randevu günü uzayabilir.
6 ay sonrasına gün verildiğini daha önce hiç duymamıştım.Kızkardeşim Ankara'da bir diğeri de,İstanbul'da oturuyor ve ikisi de, evet bizim gibi 1 gün sonrasına randevu alamıyor.Ama 6 ay gibi uzun bir zamana'da almıyorlar.

annem 67 yaşında ve birçok sağlık sorunu olan bir kadın, çok şükür şimdilerde yürüyüp konuşabiliyor olsa da ağır sağlık sorunları var annemin,
Annenizin durumu çok kötüyse şayet,Evde sağlık hizmetine başvurdunuz mu?!
Bak bu hizmetten haberi olmadığı için hastanelerde rezil olan bir tanıdığıma, bu hizmeti söyledim ve yatalak evladı için evde saglık hizmeti aldı.
RABBİM Şafii İsmi hürmetine, Annenize ve tüm Annelere ,Hastalara Şifa İhsan eylesin (Amin)
RABBİM Bizleri evlatlarımızla ve Anne Babamızla İmtihan eylemesin.
Trafik kazası geçirdik. Dudagım Patlamış ve Şişmişti.Yüzüm gözüm Perişan,burnum kırıktı.Annem Sedye'de nefes alamıyorum diye inliyordu.Ben,kaza yerinde kalan ayakkabılarım dolayısıyla, yalın ayak nasıl çırpındım.Annem nereye ben oraya koşturdum.Bana;''Sizinde Muayane olmanız gerek'' Diyenlere,''Hayır, Önce Annemin işlemleri bitsin'' dedim.En son ara yogun bakıma alacak olan doktorun, ''Sen odadan çıkıp,kontrole gitmedikçe Annene Bakmayacağım!'' Deyip gidip sandelye'ye oturması sonucu,annemi bırakıp, kontrollere gittim. Anne'nin hasta olması ve senin çaresiz kalman,Çok Zor Bilirim:cry:

Geçmiş olsun mune abla rabbim tez zamanda şifasını versin,İstanbul konusunda çok haklısın geçen sene oradaydım,bu sene tekrar memlekete döndüm annemin biraz rahatsızlıkları arttı yalnız kalmasın diye vs,yaşı 48 yaşında hastalık geldimi genç yaşlı dinlemiyor maalesef, istanbulda devlete gitmedim ama orada da 65 yaş üzerine öncelik verilmiyor mu hastaneye gidildi mi.

Ben sizi kastederek değil, genelleme yaparak kullandım o sözü.
Yaşlılara, çocuklara,şehit ve gazi yakınlarına öncelik var.
Büyükşehirler de, sistem nasıl işliyor bilmiyorum ama, bizim burada ilk muayene hakkı onlarındır.
Pazartesi Araştırma hastanesinde Muayene oldum.İşim erken bittiği için eve geliyordum ve son anda karar verip,Araştırma hastanesinin çene ve diş bölümüne gidip,sıra varsa kontrol olayım dedim.Randevum olmadığı halde, o gün kontrolüm yapıldı. çene cerrahinin, 3 tane doçenti tarafından kontrol edildim)
Bak benim söylediklerim, belki bazılarına yalan gelebilir. Bunun en güzel ispatı, girip randevu sayfasından Gaziantep'deki doktorlardan sıra almak istesinler,Bakalım kaç gün sonrasına gün verecek?
Şunu sizde kabul edin ki, İstanbul ve Ankara'da nüfus yogunluğu var. Kalabalık olan yerlerde dolayısıyla randevu günü uzayabilir.
6 ay sonrasına gün verildiğini daha önce hiç duymamıştım.Kızkardeşim Ankara'da bir diğeri de,İstanbul'da oturuyor ve ikisi de, evet bizim gibi 1 gün sonrasına randevu alamıyor.Ama 6 ay gibi uzun bir zamana'da almıyorlar.
Annenizin durumu çok kötüyse şayet,Evde sağlık hizmetine başvurdunuz mu?!
Bak bu hizmetten haberi olmadığı için hastanelerde rezil olan bir tanıdığıma, bu hizmeti söyledim ve yatalak evladı için evde saglık hizmeti aldı.
RABBİM Şafii İsmi hürmetine, Annenize ve tüm Annelere ,Hastalara Şifa İhsan eylesin (Amin)
RABBİM Bizleri evlatlarımızla ve Anne Babamızla İmtihan eylemesin.
Trafik kazası geçirdik. Dudagım Patlamış ve Şişmişti.Yüzüm gözüm Perişan,burnum kırıktı.Annem Sedye'de nefes alamıyorum diye inliyordu.Ben,kaza yerinde kalan ayakkabılarım dolayısıyla, yalın ayak nasıl çırpındım.Annem nereye ben oraya koşturdum.Bana;''Sizinde Muayane olmanız gerek'' Diyenlere,''Hayır, Önce Annemin işlemleri bitsin'' dedim.En son ara yogun bakıma alacak olan doktorun, ''Sen odadan çıkıp,kontrole gitmedikçe Annene Bakmayacağım!'' Deyip gidip sandelye'ye oturması sonucu,annemi bırakıp, kontrollere gittim. Anne'nin hasta olması ve senin çaresiz kalman,Çok Zor Bilirim:cry:

Herkes birebir yaşadıklarını aktarıyor, arkadaşımızın kayınpederi İstanbul'da böbrek ameliyatı için 6 ay bekledi ki, bu bizim bildiğimiz kısmı, ameliyat öncesi randevu, tetkik kısımlarından haberdar değilim, ne söylersem yalan olur afaki olur, ameliyat kısmını iyi bilmemin sebebiyse arkadaşımız farklı bir şehirde biz farklı şehirdeyiz, bir araya gelelim hasret giderelim dedik, kayınpederim ameliyat olacak dedi, bugün yarın derken 6 ay geçti, ya nasıl olur adamın durumu acildi hala nasıl gün alamadınız dediğimizde çok yoğun bize hala sıra gelmedi bekliyoruz dediler, adamcağız yalan olmasın ama en sonunda 1 aykadar falan önce ameliyat olabildi.

Annemin randevularını da iyi biliyorum çünkü her gece konuşuruz, hızlı olsun diye yeğenime internetten randevu aldırmaya çalışır hep, telefondan arayınca yoğun aramalar yüzünden hat düşmüyormuş çünkü, ah çocuğum sedeflerimi göstermek için cildiyeden randevu aldırayım dedim 3 hafta sonrasına gün alabilmiş X der, x benim yeğen.

Evde sağlık hizmetleri için belli koşullar aranıyor benim bildiğim, annem yürüyebiliyor çok şükür o yüzden evde sağlık hizmeti alabileceğini sanmıyorum ama nasıl desem ağır ağır yürüyebiliyor, merdiven çıkma, otobüse binme zorlukları çekiyor, tutunması veya birilerinin yardım etmesi lazım, yaşadığı felç sonrası denge problemi yaşıyor çünkü, sizin benim 5 dakikada yürüyeceğimiz mesafeyi annem 20 dakikada yürüyebiliyor, gittiği yerde asansör yoksa sıkıntı yaşıyoruz, dıştan bakınca sağlıklı görünüyor hareket ettiği zaman anlıyorsunuz sağlık sorunlarını.

Size de geçmiş olsun, annenize sağlıklar dilerim, beni anladığınıza sevindim, babamı 7 yıl önce kaybettiğimden annem bu dünyada kalan tek büyüğüm, hasssasım o yüzden, onun hem ruhen hem bedenen kendini iyi ve rahat hissetmesi için İstanbul'da bırakmak zorunda kaldık, orada yalnız değil, yanıbaşında bir sürü akrabam var, çok istedim gelmesini ama hem burada imkanlar daha kısıtlı hem de büyükleri bilirsiniz topraklarından, evlerinden ayrılmak istemezler.

Geçmiş olsun mune abla rabbim tez zamanda şifasını versin,İstanbul konusunda çok haklısın geçen sene oradaydım,bu sene tekrar memlekete döndüm annemin biraz rahatsızlıkları arttı yalnız kalmasın diye vs,yaşı 48 yaşında hastalık geldimi genç yaşlı dinlemiyor maalesef, istanbulda devlete gitmedim ama orada da 65 yaş üzerine öncelik verilmiyor mu hastaneye gidildi mi.
Yok gülüm maalesef verilmiyor, aslında belli yaşın üstündeki hastalar için randevu sistemi, hastane muayene tetkik farklı bir şekilde uygulansa iyi olur, annem randevu ve bekleme vs sebeplerden çok sıkışmadıkça hastaneye gitmek istemiyor artık, biz belli şartları oluşturup önemli durumlarda özele gönderiyoruz annemi, onun dışında Aile hekimine gidiyor, hekimiyle halletmeye çalışıyor, Allah'tan şansına çok tatlı bir kadın hekime düşmüş annem, bak ondan çok memnun, annem içeri girer girmez tatlı tatlı hoşgeldin xcim, bugün nasılsın diyormuş, hoşuna gidiyor annemin de :)
Sağlık sistemi, Aile hekimi bakımından geçer not aldı ama hastane randevuları ve kesilen muayene ve ilaç paralarından sınıfta kaldı annem için :)

AK Parti'den önce 1 günde işinizi bitirebiliyor muydunuz?!:KK57:
Ben yeni evliydim ve eşimde hebatitB vardı.Benimde hebatitB var mı yok mu, diye bakılması için tahlil olmam gerekiyordu. Yoksa şayet, koruyucu aşı olmam gerekti ve ben sırf bu hastalığın teşhisi için 2 gün hastanede süründüm.:skandal:
Önceden, saat 10 olduğunda laboratuvar kapanırdı ve bir gün sonra sırf kan vermek için, tekrar hastane yollarında sürünürdün.
Ben hamileyken 40 gün kanamam oldu ve ultrason için bana 7 ay sonrasına gün verildi:KK57: Peki şimdi öyle mi? Her kadın doğumcunun odasında ultrason cihazı mevcut ve her gittigin de, ultrasonla muayene olabiliyorsun.
Görmek isteyenler bu gerçekleri görür ve İnkar etmez edemez!!!...
Gerçeklere gözlerini ve kulaklarını kapamak isteyene de, gerçekleri ne kadar göstersen de bir şey ifade etmez çünkü onlar Kördürler göremezler! Sağırdırlar duyamazlar!

Seni bilmem ama Istanbul'un gobeginde oturdum, hic kan testi sikintisi cekmedim. Iki gunde isin hallolmussa ne mutlu sana, simdi en az bir hafta sonrasina randevu alabiliyormussun..

Ultrasona gelince.. Benim zamanimda ne ben, ne de komsularim arasinda hic bir zaman hastane jinekologuna giden gormedim. Hepimiz ozel doktora giderdik hamileligimiz boyunca. Komsularim da ben de ortadirek aileler idik, kocalarimiz fabrikada isci-memur olarak calisirdi, 20 sene ev kadini oldum aldiklari herseyimize yeterdi, ozel doktor dahil.. O yuzden ultrasonla ilgili hastane deneyimim yok, kimseden de duymadim benim zamanimda, kusura bakma bu sikayetinin karsiligi bende yok.. Sizi hastanelere mecbur eden AKP dusunsun onu da..

Seni bilmem ama Istanbul'un gobeginde oturdum, hic kan testi sikintisi cekmedim. Iki gunde isin hallolmussa ne mutlu sana, simdi en az bir hafta sonrasina randevu alabiliyormussun..

Ultrasona gelince.. Benim zamanimda ne ben, ne de komsularim arasinda hic bir zaman hastane jinekologuna giden gormedim. Hepimiz ozel doktora giderdik hamileligimiz boyunca. Komsularim da ben de ortadirek aileler idik, kocalarimiz fabrikada isci-memur olarak calisirdi, 20 sene ev kadini oldum aldiklari herseyimize yeterdi, ozel doktor dahil.. O yuzden ultrasonla ilgili hastane deneyimim yok, kimseden de duymadim benim zamanimda, kusura bakma bu sikayetinin karsiligi bende yok.. Sizi hastanelere mecbur eden AKP dusunsun onu da..
Benim Anlattıklarımın İsbatı mevcuttur. Açarsın Erandevu sistemini ve bak bakalım 1 gün sonrasına gün alabiliyormuyuz,ögren!..
Ya ALLAH aşkına siz kimi kandırdıgınızı sanıyorsunuz?! O dönem özel hastaneye, elit kesim giderdi. Millet yiyecek ekmek dahi bulamıyordu ki, gidip özel hastanelere kuçak dolusu para döksün.
İstanbul'un ERDOĞANSIZ haline bak, dön birde ERDOĞAN dan sonraki haline bak ve farkı gör.
yıgınında yaşayan insanlar, susuz ve bidonlarla su taşıyan insanlar, sokaklardaki çöplerin kokusundan rahatsız olup, burnunu kapayarak geçen insanlar dan geçilmiyordu İstanbul.
Ne Çabuk Unuttunuz,biriktirilip bir dağ gibi olan çöp yıgınlarının patlayıp da, bir mahalleyi yok ettiği ve 35 canımızı kaybettiğimiz günleri?! Bu saydıklarıma daha çok olmadı.Bunlar ERDOĞANSIZ İstanbul'da oldu.
Ama kime ne anlatıyorum ki, herkes görmek istediği gerçekleri görür!..

Ya ALLAH aşkına siz kimi kandırdıgınızı sanıyorsunuz?! O dönem özel hastaneye, elit kesim giderdi. Millet yiyecek ekmek dahi bulamıyordu ki, gidip özel hastanelere kuçak dolusu para döksün.
İstanbul'un ERDOĞANSIZ haline bak, dön birde ERDOĞAN dan sonraki haline bak ve farkı gör.

o_O

X