Açıklama yapmadan engellesem günah olur mu?

Harika yorum aynı böyle yapıcam😍😍😍
E bu zaten sizin istediğiniz cevaptı siz de böyle düşünüyorsunuz size harika gelmesi normal

ama bir daha bana yazmanı istemiyorm seninle görüşmek istemiyorum demeniz daha normal

ısrar hoş değil ama engellemek de biraz ergence

ayrıca burası diyanet işleri başkanlığı değil nerden bilelim günah olup olmadığını

etik ve etik olmadığı tartışılabilir ancak.

umut vermek daha günah

yani olmayız biz deyin ve engelleyimn

orada demek istediğim siz bu tarife göre en azından baş örtüsü kullanmıyorsunuz

bu dışarıdan bakınca görünür

adam zaten bunu görmüş demek ki on un için sıkıntı değilmiş ama siz istemiyorsanız bitmiştir

arkadaş olacak konumumuz da yok der engellersiniz

böyle sürüncemede kalması daha kötü gitsin yoluna baksın o arkadaş da
Ya hayır erkekler ben bunu kapatırım kendime uydururum kafasında ama zaten bana çok ters tesettür falan haklısınız engelliyorum şimdi

Hiçbir erkek hoşlandığı kızı arkadaşça çağırmaz
Zamanla yakınlaşırız beklentisiyle çağırır
Bence senin hoşuna gitmiş bu durum, elin adamını engellemenin neyi günah olack
Hiç gitmedi çünkü dünyada tek o kalsa olmayacağım biri

E bu zaten sizin istediğiniz cevaptı siz de böyle düşünüyorsunuz size harika gelmesi normal

ama bir daha bana yazmanı istemiyorm seninle görüşmek istemiyorum demeniz daha normal

ısrar hoş değil ama engellemek de biraz ergence

ayrıca burası diyanet işleri başkanlığı değil nerden bilelim günah olup olmadığını

etik ve etik olmadığı tartışılabilir ancak.
Evet engellemek eskide kaldı ama bazıları hakediyor ya djskdksks alo fetva hattı fjdkdkdk

Ya hayır erkekler ben bunu kapatırım kendime uydururum kafasında ama zaten bana çok ters tesettür falan haklısınız engelliyorum şimdi

erkeklerin öyle bir kafası olduğu varsayımını neden kabul ediyorsunuz ki

ben olsam beni böyle gördü beğendi demek ki bu halimle ilgili bir olumsuz düşüncesi yok derim

çevremde de ben gördüm beğendim sonra kapattım diyen sadece bir kişi gördüm onda da kızın da yetiştiği ortam zaten muhafazakardı, o bir süreliğine açıktı, ailesinde de bu durumu olağan gördüğü için kapandı

Bence konu troll şu yorumdan bunu anladım
Eskide kalmadı ergenlikte kaldı diyelim.
siz de arkadaş kalalım demeseydiniz komik
İnsan arkadaşlarına yazar da ondan
Maalesef değil. Sizin düşünceniz teşekkürler

erkeklerin öyle bir kafası olduğu varsayımını neden kabul ediyorsunuz ki

ben olsam beni böyle gördü beğendi demek ki bu halimle ilgili bir olumsuz düşüncesi yok derim

çevremde de ben gördüm beğendim sonra kapattım diyen sadece bir kişi gördüm onda da kızın da yetiştiği ortam zaten muhafazakardı, o bir süreliğine açıktı, ailesinde de bu durumu olağan gördüğü için kapandı
Bilmiyorum ben çok gördüğüm için belkide ☺️

Bilmiyorum ben çok gördüğüm için belkide ☺️

çevrenizi değiştirin o zaman

belki iki katınız yaşındayım sadece bir tan gördüm bunu yapan

çevremde kapalı tanıdıklarım da var ama onlar kendi kararları

eşi daha doğrusu sevgilisi istediği için kapanan bir kişi gördüm yukarıda anlattığım

ha bir de erkek arkadaş vardı sevgili iken bir gün buluşmaya tesettürlü gelmiş eşi

şok olmuştum ama bir şey de diyemedim, uzun zamandır da birlikteydik, sonra evlendik diye anlattı

kendisi ailesi de muhafazakar aslında annesi falan kapalıdır ama yine de bir gün ansızın kapanan sevgilisi onu şok etmeye yetmiş

Engelleyin gitsin Allah affeder dermisim 🙃🙃🙃🤣

Ay dostum ne olacak ya yillar once bir defa gordugu kiz onunla arkadas olmayinca da uzulmeyiversin. Hepimiz reddediliyoruz hala hayattayiz. Cevap yazmayin israr ederse de istiyorsaniz engelleyin yani ne olacak.

Merhaba geçen sene ehliyet kursuna giderken bi öğrenci erken geldiği için hoca beklemesin arkada otursun derste eşlik etsin dedi tamam dedim yüzüne bakmadım bile. 1 sene geçti sürekli biri istek yolluyordu bende tanımadıklarımı kabul etmiyorum 2 gün önce msj atmış ehliyet aldın mı diye bende şaşırdım cevap verdim. Kim olduğunu söyledi falan az sohbet ettik. Beni beğendiğini söyledi. Bende bişey düşünmediğimi söyledim. (Çok kibar beyefendi biri) fakat hayat tarzı çok farklı muhafazakar biri ben inançlıyım ama rahat biriyim ve ailemde bunun farkında. Yani onunla imkansız. Bunları söyledim zamanında ilişkiler konusunda üzüldüğümü kimsenin ahını alamayacağımı söyledim tamam sadece dost olmak istiyorum kahve içelim dedi bende tamam müsait olunca diye başımdan savdım. Fakat bu kişi her gün mesaj atmaya başladı ben bildirimlerden görüp yazmıyorum o ise yazmayınca iptal ediyor mesajı. Dün yine yazdı tersledim Ben üzüldüm bu yüzden kimseyi üzmem bunu anla dedim oda bana biliyorum söyledin zaten dost olmak istiyorum dedi bende işte burda anlamsızsın dostun hiç yok mu beni tanımıyorsun bile dedim aram bozuk falan dedi ama boş yani önceki konuştuklarım canımı sıkınca tak diye engellerdim bunada mı böyle yapsam ilişkiler konusunda hassasım bilmiyorum
Bence gayet açık davranmışsınız. Ben günah olacak bir şey görmüyorum. Israr eden o. Hayırdan anlamayan da o. O zaman engellenmeyi göze alacak.

Engelledim ve bana bunu yazmış
Küfür mü ettim hakaret mi ettim hemen bas engelli yazık keşke hiç görmeseymişim arasaymışım nse herşey için çok ama çok teşekkür ederim birşeyler daha tecrübe edindim hayata. Hayatında başarılar güzellikler dilerim herşey gönlünce olsun inşallah iyi günler 😊

Küfür mü ettim hakaret mi ettim hemen bas engelli yazık keşke hiç görmeseymişim arasaymışım nse herşey için çok ama çok teşekkür ederim birşeyler daha tecrübe edindim hayata. Hayatında başarılar güzellikler dilerim herşey gönlünce olsun inşallah iyi günler 😊
Sanki 1 senelik sevgilisine yazıyor
Avam bir adam

damardan girmeye çalişiyor :-)

Kahve içmeyi kabul etmişsiniz o da o yüzden umutlandı yavaş yavaş sanırım yakınlık kurmak istedi yada arkadaş olarak da içmek istemiş olabilir. Siz öyle dedikten sonra engellemişsiniz o da haliyle kendini kötü hissetmiştir. Neyse olan olmus artik bence daha fazma dusunmeyin.

X