Acil fikre ihtiyacım var

Manolya55

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2023
81
12
Doğum yapalı 9 gün oldu soğuk algınlığına yakalandım birde sezeryan oldum çok zor bı dönem geçiriyorum dün acile gittim bı iğne yaptılar ve antibiyotik yazdılar ama antibiyotik kullanmak istemiyorum doğal yollarla en hızlı nasıl çözebilirim bu sorunu başına gelen var mı gerçekten çok çaresiz kaldım bebeğime yaklaşmaktan korkuyorum maske takmak sürekli sahada hasta ediyo sanki

Ben emzirirken covid geçirdim ki gece de yanımda yatıyordu sabaha kadar ağzımda maske ile emzirdim. Gün içinde de sürekli emiyodu yine maske ve sık sık el yıkama oda havalandırma ile çocuğa bulaştırmadan atlattım. Antibiyotik konusunda da ben de istemem kullanmak ama hızlı geçmesi için süte geçmeyen o Antibiyotiklerden kullanırdım büyük ihtimal. Bitkisel olarak bolca sarımsak soğan iliki kemik suyu udi hindi yağı (burundan damlatmak ve içmek) ekstra yüksek doz c vit takviyesi falan kullanmak ve parol dinçlik veriyor. Geçmiş olsun.

Çok geçmiş olsun balıniçine minik minik sarımsak doğrayıp yiyin antibiyotik etkisi yapar ben de sık sık hasta oldum ama bebeğime giç geçmedi sanırım anne sütü koruyor

Sarımsakları minik minik doğrayıp üstüne bal ve limon sıkın yutun bunları hem sütten bebeğede geçer. İnstagramdan hastalanmayancocuk sayfasına bakın orada var. Geçmiş olsun

Lohusayim diye annem sarımsak olmaz diyo
Neden ki?Size fiziksel bir zarar vermeyecekse batıl inançsal şeyler için şu an zaman kaybetmeye gerek yok ki tabiki saygı duyarım ama antibiyotik almak istemiyorum demişsiniz o sebeple

Ben lohusayken tam tersi doğum yaptım kan kaybettim sezaryen oldum ameliyat sayılır diye bol bol sarımsaklı ilikli kemik sulu yemekler yaptılar toparlanmam dinçleşmem ve süt olsun diye

Doğum yapalı 9 gün oldu soğuk algınlığına yakalandım birde sezeryan oldum çok zor bı dönem geçiriyorum dün acile gittim bı iğne yaptılar ve antibiyotik yazdılar ama antibiyotik kullanmak istemiyorum doğal yollarla en hızlı nasıl çözebilirim bu sorunu başına gelen var mı gerçekten çok çaresiz kaldım bebeğime yaklaşmaktan korkuyorum maske takmak sürekli sahada hasta ediyo sanki
Geçmiş olsun öncelikle. Doğal denen yollarla toparlamak daha çok zaman alır. Bebeğinin sana ihtiyacı var. Bence verilen ilaçları içip bir an önce toparlanmaya bak derim.

X