ACİL YARDIM!

duygudelen

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2021
3
3
21
Merhaba arkadaşlar, 21 yaşındayım ismini vermek istemediğim bir iş adamıyla 3 senedir bir birlikteliğim var. Kendisi benden yaşça büyük. Yalnızca ben olmadığımı farkındayım, bir sürü kadınlarla beraber oluyor. Geçen günlerde farkettim ki oldukça deri dökülmelerim oluyor hafif bir unutkanlık başladı değerlerime baktırdım fakat bir şey çıkmadı sonra vücudumda mor lekeler belirginleşmeye başladı, sevgilimde bu tarz belirtiler var mı diye dikkat ettim lakin bir şey yakalayamadım kendisi de bana bir hastalığı olduğundan söz etmedi. Doktora gitmeli miyim, ne yapabilirim? Birisi yardımcı olabilir öi

vajina bölgesinde sıkıntı var mı siğil vs. ? yani problem cinsel ilişkiye de bağlı olabilir tamamen farklı bir durum da olabilir geciktirmeden muayne olmanızda fayda var.

vajina bölgesinde sıkıntı var mı siğil vs. ? yani problem cinsel ilişkiye de bağlı olabilir tamamen farklı bir durum da olabilir geciktirmeden muayne olmanızda fayda var.
Ben de başta sizin gibi şüphe ettim ama uzun süredir temizdim cinsel birliktelikten sonra belirtiler geldi, muayene olacağım sağ olun

Ben de başta sizin gibi şüphe ettim ama uzun süredir temizdim cinsel birliktelikten sonra belirtiler geldi, muayene olacağım sağ olun
umarım ciddi bir durum söz konusu değildir. Birlikte olduğunuz kişi çeşitli kadınlarla birlikte oluyorsa hastalık kapma olasılığı çok yüksek.

21 - 3 = 18 yaş, iyi hesaplayarak vermişsin detayları.

Kızım sana söylenecek bir araba laf var da burada, neyse ahlaki ders alma başlığı değil burası...

Doktora kesinlikle gitmelisin.
Sonrasında da adamla ilişkini kesmezsen hem beden, hem ruh sağlığına elveda dersin çocuk yaşta.

Merhaba arkadaşlar, 21 yaşındayım ismini vermek istemediğim bir iş adamıyla 3 senedir bir birlikteliğim var. Kendisi benden yaşça büyük. Yalnızca ben olmadığımı farkındayım, bir sürü kadınlarla beraber oluyor. Geçen günlerde farkettim ki oldukça deri dökülmelerim oluyor hafif bir unutkanlık başladı değerlerime baktırdım fakat bir şey çıkmadı sonra vücudumda mor lekeler belirginleşmeye başladı, sevgilimde bu tarz belirtiler var mı diye dikkat ettim lakin bir şey yakalayamadım kendisi de bana bir hastalığı olduğundan söz etmedi. Doktora gitmeli miyim, ne yapabilirim? Birisi yardımcı olabilir öi
Evet doktora gitmelisin hem deri, hem jinekologa hem de bir psikiyatriste.

Cinsel hastalıklar kolay atlatılan hastalıklar değildir. Belirti yoksa bile bu hastalıklar mesela 10 yıl kuluçka döneminde olabiliyor. Eliza testi smear testi gibi testler yaptırmalısınız. Siz tek eşli olsanız bile partneriniz için aynı şey geçerli değil.

canım seni korkutmak istemiyorum ancak benzeri yakın bir arkadaşımın başına geldi.... o da kendisinden yaşça büyük ancak biraz çapkın olduğu bilinen hafif instagram fenomeni bir adamla çıkıyordu. kızın gözü öyle dönmüştü ki aşktan adamın yediği haltlar instagramda bile elliyken sözümüzü geçiremiyorduk.

aradan birkaç ay sonra arkadaşımda deri problemleri başladı, derisinde döküntü, baş dönmesi, kafada bulanıklık ve yanlış hatırlamıyorsam baş ağrısı. sifilis diye bir hastalığa yakalanmış hem de ilerlemiş, binlerce TL döktü özel kliniklerde tedavi için, tedavi oldu ama atlatmaya çalışyıor şuan. erkeklerde cinsel hastalıkların birçoğu onları taşıyıcı konumuna itiyor, dolayısıyla onlarda belli semptomlar görünmeden biz kadınlar maalesef daha kolay yakalanıyoruz nolur bizi güncelle buradan :KK43:

Canim benim 21 yaşındasın bir abla olarak sana diyeceğim şu..İnan seni korkutmak istemem ama doğruları söylemem gerek.Cinsel yolla bulaşan hastaliklar tam bir felakett...Bende hpv ile uğraşıyorum..Eşimin benden önceki cinsel hayatı oldukça renkliymiş .Doğal olarak bana bulaştı.HPV erkeklere zararı yok sadece taşıyıcı oluyorlar ama kadinlarda geç kalınırsa Rahim ağzi kanseri yapıyor.Aids'i saymıyorum bile...Hem maddi hemde manevi olarak insanı çökertiyor...Hemen doktora gitmelisin..Kan+ smear+hpv testi yaptır.Temiz çikarsanda kendini koru canim.Hiçbirşey senin canindan önemli değil.

Geçmiş olsun sonuç ne oldu

Gösterdiğiniz belirtiler çok ciddi görünüyor kesinlikle bir doktora gitmelisiniz. Bu kadar sakin nasıl kalabildiniz bilmiyorum. Üstelik cinsel hayatı aktif biri diyorsunuz nasıl korunmasız ilişki yaşadınız anlayamıyorum. İnsanda biraz korku ve şüphe olmalı. Önce kendinize değer vermelisiniz. Cinsel yolla bulaşan bir ton hastalık varken hem de. Yaşında gençmiş lütfen dikkat et. Umarım ciddi bir şey çıkmaz.

X