Acil yardm... Sevgilim tehdit ediyor!!!!

moirane canim nasil oluyoda papaz kalkip kilisede nikah kiyiyo bu gecerli oluyodu sana gore bizim imamlar kalkip nikah kiydiginda gecersiz oluyo varmi boyle birsey ya papazin kiydigi nikaha nasil hiristiyanlar sahip cikiyosa bizim dini nikahimiza bizim miletimiz kalkip boyle birsey yoktur derya konu cok farkli yerlere saptirilmis inanirsin inznmasin o senin problemin beni ilgilendirmez ama kendi kendine fetva verme canim

merhaba Lapinu. öncelikle ben kendi kendime fetva vermiyorum (kaldı ki buradaki herkes aklı başında insanlar. eğer bir şüpheleri varsa araştırıp bulabilirler ki aslında hepimiz için yapılması gereken bu şekilde araştırıp doğrusunu bulmak değil mi zaten. ). hangi hocaya sorarsanız aynı cevabı verecektir. yukarıdaki mesajım Reaha Yeprem'den alıntıydı. aynı cevabı Doç. Dr. Mustafa Karataş Hoca'dan da çeşitli vesilelerle sorulan sorular üzerine defalarca duydum. kaldı ki din hakkında kendi kendime fetva vermeye asla kalkışmam. bu konuda çeşitli kitaplardan da okudum. ayrıca hristiyanlar sahip çıkıyor biz de sahip çıkalım ne demek. hristiyanlıkla muslumaklık birmi? dinin kuralı bellidir ve daha önce de açıkladığım gibi nikahın amacı meşrulaştırmaktır. imamın kıydığı nikah için "Allah imama nikah kıydırmamızı emretti" demek ve bunu zorunlu görüp devam ettirmek olayı çok farklı yerlere götürür. ha, resmi nikahtan sonra dua niyetiyle yapılan nikaha bir şey demiyorum. güzel bir şeydir, evliliğe dua ile başlamaktır. ama burada bahsettiğimiz sadece bir imama kıydırılan nikahla karşınızdaki kişi sizin kocanız olmaz çünkü şu an toplum bunu meşru saymamaktadır.

ayrıca daha fazla mesaj yazıp yazmama konusuna gelirsek bana kalırsa buradaki tartışma artık başlık sahibi nedeniyle de dönmüyor. burada yapılan bir yanlış ve onun da ötesinde nikah gibi önemli bir konu tartışılıyor. yani bu başlık amacını aştı ve bence daha da iyi oldu bu durum.

Son düzenleme:
Ben hiristiyanlar sahip cikiyo bizde cikalim demiyorum canim muslumanlik birmi diyosunuz heraldeki degil biz kendi dinimizdeki olan seyi nasil oluyoda hiristiyanlarda var diyebiliyosunz ben onu kavramis deyilim hiristiyanlar hicbirzaman boyle seyleri inkar etmezler ama bugun bizden bircok insan dini nikah yoktur gereksizdir falan filan diyebiliyo canim sen bence yanlis insanlardan dinlemis arastirmisin ozaman dinimizde imam nikahi diye birsey yok bunu birde kitabimizda arastirin ozaman!!bak canim Benim amacim kesinlikle tartisma falan deyil yada seni kirmak béni yanlis anlama her insan dusuncesinde ozgurdur ama boyle seyler bana mantiksiz geliyo

sunu anlamiyorsunuz..islamda araci yoktur,bu şirktir.ALLAH ve sen varsindir sadece..hristiyanlikta papaz tanri ile insan arasinda araci gorevini gorur..bu da islamda dedigim gibi şirktir..islami hep kulaktan dolma bilgilerle yasiyorsunuz aman gidip su hocaya sorayim diyip hazira konuyorsunuz yok boyle birsey kuranda insana akil verdiginden bahsediyor ALLAH,araciya ihtiyacimiz olmadigindan..tabikide fikir alabilirsin ama her sakalla cikani haci,hoca yaptilar her kafadan ayri ses cikiyor.aman boyle deme carpilirsin ama o hoca sen ondan iyi mi bilecen bilmem ne..arastirin diyorum..arkadaslarind edigi gibi dua vardir ve sunnettir.olmasin denilmiyor zaten yoktur deniliyor..
arkadaslar ben tekrar tesekkur ederim...
bir kere aile rizan yok,resmi belge yok oyle nikah olmaz...iste boyle kandirilirsiniz..once nikah sonra dini nikah isterseniz..

Son düzenleme:
Ben hiristiyanlar sahip cikiyo bizde cikalim demiyorum canim .muslumanlik birmi diyosunuz? heraldeki degil. biz kendi dinimizdeki olan seyi nasil oluyoda hiristiyanlarda var diyebiliyosunz? ben onu kavramis deyilim. hiristiyanlar hicbirzaman boyle seyleri inkar etmezler. ama bugun bizden bircok insan dini nikah yoktur , gereksizdir falan filan diyebiliyo. canim sen bence yanlis insanlardan dinlemis arastirmisin . ozaman dinimizde imam nikahi diye birsey yok bunu birde kitabimizda arastirin ozaman!! bak canim Benim amacim kesinlikle tartisma falan deyil yada seni kirmak béni yanlis anlama her insan dusuncesinde ozgurdur ama boyle seyler bana mantiksiz geliyo

bir şey sorabilir miyim? sen bizim kitabımızdan Kur'an'dan araştırdın mı? ben gayet güvenilir hocalardan ve çeşitli kitaplardan araştırdım diyorum. peki sen nereden araştırdın. lütfen açıklar mısın? söylediğin kitapları da okuyacağım. çünkü eğer yanlış biliyorsam düzeltmek isterim. yok arştırmadıysan, okumadıysan sen okuyup araştırmayı düşünmez misin?

"Ben hiristiyanlar sahip cikiyo bizde cikalim demiyorum " diyorsun ama alıntı yaptığın diğer mesajında bunu söylüyorsun. oyle değil mi? anlamış değilim.

ayrıca "nasıl bizim dinimizdeki bir şeyi hristiyanlıkta var diyebiliryordunuz?" diye soruyorsun. ilk önce dinin bakış açısına bakmak lazım. hristyanlıkya yapılan klise nikahında papazın o evliliği kutsaması vardır. gelin ve damat sunağa çıkarlar ve papaz Tanrı adına o evliliği kutsar. ama müslümanlıkta nikahın amacı meşturlaştırmaktır, toplumun kabuludur. ve bunun için bir din adamı tarafından kutsanması gerekmez.

Canim zaten ben kitap derken Kurani Kerimden bahsediyorum ve ben burda bircok camideki sohbetlerden biliyorum simdi her dinde farkli inanclar vardir ben zaten hiristiyanlarin icinde buydum ve kilisede yapilan nkahlarada gitim ya seni bu konu hakinda hangi insan hangi kitap bilgilendirdi bilemicem peki ozaman bu imam nikahi nerden cikti niye simdiye kadar kiydilar Kurani Kerimden arastirin bakalim ben kesinlikle resmi nikaha karsi deyilim ama bana gore dini nikah hoca tarindan kiyzlan ve sonunda dua ile biten birsey ve Allah katinda kari koca oluyosun bak canim biz burda nakadar cok tartisirsak tartisalim senin bildigin senin dogrun benimkide benim

sunu anlamiyorsunuz..islamda araci yoktur,bu şirktir.ALLAH ve sen varsindir sadece..hristiyanlikta papaz tanri ile insan arasinda araci gorevini gorur..bu da islamda dedigim gibi şirktir..islami hep kulaktan dolma bilgilerle yasiyorsunuz aman gidip su hocaya sorayim diyip hazira konuyorsunuz yok boyle birsey kuranda insana akil verdiginden bahsediyor ALLAH,araciya ihtiyacimiz olmadigindan..tabikide fikir alabilirsin ama her sakalla cikani haci,hoca yaptilar her kafadan ayri ses cikiyor.aman boyle deme carpilirsin ama o hoca sen ondan iyi mi bilecen bilmem ne..arastirin diyorum..arkadaslarind edigi gibi dua vardir ve sunnettir.olmasin denilmiyor zaten yoktur deniliyor..
arkadaslar ben tekrar tesekkur ederim...
bir kere aile rizan yok,resmi belge yok oyle nikah olmaz...iste boyle kandirilirsiniz..once nikah sonra dini nikah isterseniz..

Ben de senin yazdıklarına katılıyorum cnm.

Araci yoksa canim Kurani Kerim neden indirildi bizleri bilgildirmek icin deeyillmi okadar hadisler ve ayetler bosuna merak etigi ordan arastira biliyosun onlar dininikah kiyiyosa bizimde imam nikahi

kuran aracidir diyen yok.insan araci olamaz..bizde kuran ve tanri var sadeece.ayrica 2 tane nikah yoktur..duan yapilip,o an belge verseler cok daha mantikli olurdu..konu bu degil zaten..arkadasin konusundan sapildi..kim neye inanmak istiyorsa ona inansin..acin okuyun..size ne anlatiyorsa da onu yapin.

Son düzenleme:
Canım formu geç gördüm ama dini nikah konusunda kesinlikle kafanı takma. zaten nikahınız geçerli değil. çünkü geçerli olması için senin ailenden baban yada amcan gibi bir büyüğünün bu nikahı bilmesi lazım. dinimizde bu şekilde geçerlidir. Erkek arkadasına gelince o tam bi psikopat ve kesinlikle kurtulman gerekiyor. Şuan onu çok seviyor olabilirsin ama unutma kimse imkansız değil ve emin ol ayrılırsanız bi süre seni tehdit eder daha sonra oda unutur. Bence sen ilk önce onsus olup olamayacağına yada ömrünü böyle bir insanla geçirip geçiremeyeceğine bi karar ver. otur ve gerçekten düşün bunu. eğer gerçekten ayrılmaya karar verirsen sakın birden bitti deme. ilk önce onun kendini düzeltmesi için fırsat tanı yani bu durumlardan sıkıldıgını eğer sana öle davranmaya devam edecekse bu ilişkiyi sürdüremeyeceğini felan söyle. Büyük ihtimallede ona tanıdıgın fırsatlar karşılıksız çıkacak ama en azından onu gözünü korkutmuş olursun. Kesinlikle tehditlerinede göz yumma. ınsanları korkutmak çok kolaydır ama iş birinin canını yakmaya gelince bu o kadar kolay değil. Ve eger ayrılırsanız sen yinede bi süre dışarı felan çıkma. zaten bu durumdada hiç bi yere gidemiyor kimseyle görüşemiyormussun. Bu sekilde bi süre devam etmelisin. ayrıldıktan sonra seni çok arıyacaktır telefonlarına kesinlikle cevap verme hatta sim kartını at ve eger ayrılırsan ve seninle son bi kez felan görüşelim masalları anlatırsa kesinlikle görüşme. Bu tarz hasta tiplemelerin ne yapacağı belli olmaz. ve canım bu olanları mutlaka birilerine anlat ailenden birine yani. annenle aran iyi olmayabilir ama bizi bırakmayacak tek kişi onlar. onlardan başka bu dünyada kimseye güvenemezsin. Unutma kimse imkansız değildir. ayrıl ve kurtul o çocuktan.

arkadaşlar lütfen yardım edin yardımınıza ihtiyacım var ne yapacağımı neyi yapmanın doğru olacağını bilmiyorum.hemen konuya gireyim 21 yaşındayım.onunla bir buçuk senedir beraberiz.ben istanbuldayım o ise izmir de insan olarak çok iiyi bir insan yardımsever iyi kalpli göze batan hiç bir kötü yanı yok diyebilirim.fakat aşırı derecede kıskanç düşünün artık evden çıkmıyorum bakkala bile zor gidiyorum.hiç arkadaşım yok kız yada erkek .telefon elimden hiç düşmüyor.sürekli arıyor ve günde en az 200 mesaj atıyor tabi bende ona. çok ta seviyorum .AMA artık herşey değişmeye başlıyor.kıskançlık yüzünden,neden geç mesaj yazdın yüzünden başlayan kavgalar aşırı derecede büyüyor.bana konuştuğu ters laflara ters karşılık alınca kendini öldürmekle tehdit ediyor msn de konuşmalarımızda silah elinde oluyor.edirnede okuduğum için 4 kez ailemden gizli olarak izmire onun yanına gittim ve ailesinin yanında kaldım çok iyi insanlar annesi beni kendi yatak odalarında yatırdı ve 3 ay önce istanbula geldiğinde imam nikahıyla evlendik olay çok karışık biliyorum.şimdi beni en ufak tartışmalarda aileme evlendiğimizi söylemekle ve oraya gittiğimi söylemekle tehdit ediyor ve sürekli kendini öldürmekle tehdit etmiyor bununlada kalmıyor beni de öldüreceğini eğer ondan ayrılırsam döverek öldüreceğini söylüyor sinirlenince ne yaptığını bilmiyor.ve şu an ailelerimiz görüşüyor annemde sadece arada bir ciddiyet olsun diye isteme olayı olsun aile arasında yüzük takılsın istiyor.onun ailesi de istiyor ama biraz zaman geçsin diyorlar .LÜTFEN YARDIM EDİN.

AMA artık herşey değişmeye başlıyor.. kisaca ama artik gozun acilmaya basliyor diyelim biz buna.. biseylerin yanlis oldugunun farkina variyosun yavas yavas. Bu asiri kiskanclik ve siddet iceren tavirlarin sahiplenme degilde tamamen baskici ve seni engelleyici davranislar oldugunu cozmussun. Ama be guzelim ne diye olayi abartip birde imam nikahi kiyarsin? Ailene durumu anlatmaktan baska bi caren kalmamis, boyle psikopatlik yapan biriyle evlenmeyi dusunmuyosun heralde? Evlenince zaten malum once dayak sonra .. dusunmek dahi istemiyorum. Hele kendini dizi kahramani sanan birinden hic is cikmaz.. silaha karsi alerjim var zaten ben olsam polise sikayet etmistim coktan.

arkadaşlar lütfen yardım edin yardımınıza ihtiyacım var ne yapacağımı neyi yapmanın doğru olacağını bilmiyorum.hemen konuya gireyim 21 yaşındayım.onunla bir buçuk senedir beraberiz.ben istanbuldayım o ise izmir de insan olarak çok iiyi bir insan yardımsever iyi kalpli göze batan hiç bir kötü yanı yok diyebilirim.fakat aşırı derecede kıskanç düşünün artık evden çıkmıyorum bakkala bile zor gidiyorum.hiç arkadaşım yok kız yada erkek .telefon elimden hiç düşmüyor.sürekli arıyor ve günde en az 200 mesaj atıyor tabi bende ona. çok ta seviyorum .AMA artık herşey değişmeye başlıyor.kıskançlık yüzünden,neden geç mesaj yazdın yüzünden başlayan kavgalar aşırı derecede büyüyor.bana konuştuğu ters laflara ters karşılık alınca kendini öldürmekle tehdit ediyor msn de konuşmalarımızda silah elinde oluyor.edirnede okuduğum için 4 kez ailemden gizli olarak izmire onun yanına gittim ve ailesinin yanında kaldım çok iyi insanlar annesi beni kendi yatak odalarında yatırdı ve 3 ay önce istanbula geldiğinde imam nikahıyla evlendik olay çok karışık biliyorum.şimdi beni en ufak tartışmalarda aileme evlendiğimizi söylemekle ve oraya gittiğimi söylemekle tehdit ediyor ve sürekli kendini öldürmekle tehdit etmiyor bununlada kalmıyor beni de öldüreceğini eğer ondan ayrılırsam döverek öldüreceğini söylüyor sinirlenince ne yaptığını bilmiyor.ve şu an ailelerimiz görüşüyor annemde sadece arada bir ciddiyet olsun diye isteme olayı olsun aile arasında yüzük takılsın istiyor.onun ailesi de istiyor ama biraz zaman geçsin diyorlar .LÜTFEN YARDIM EDİN.

canım konuyu açalı çok olmuş ama ben yeni gördüm konunun açıldğını ama formda sanırım senin konundan biraz uzaklaşılmış. tatlım ne hata yapmış olursan ne olursa olsun zararın neresinden dönersen kardır. sevgililerimizn kocalarımızın hep zamanla düzeleceğine inanırız imam nikahını das belki sana biraz daha güvrensin daha az kıskansın diye yaptırmış olabilirsin (evlilikte keramet var derler ya o hesap işte) öncelikle sevgilinin düzeleceğinden umudu kesmen gerekiyor kesinlikle düzelmeyecek bu kıskançlıklar hiç bitmeyecek. madem annen sizin sevgili olduğunuzu zaten biliyor bence oğlanın bu huylarından annene bahset ve artık istemediğini ama seni tehdit ettiğini mutlaka söyle. en fazla bağırırlar çağırırlar tokat atarlar ama geçer gider ömür boyu bi manyağın buyruğu altında yaşamaktan iyidir. ha birde sevgiline asla korktuğunu belli etme. annenlerin duymasından koktuğunu bildiği için dişlerini gösteriyor.
ama en doğrusu ailene özellikle annene söylemen annen babana daha güzel açıklar nasılsa... inşallah çözüme ulaşırsın sağlıcakla kal.

canım konuyu açalı çok olmuş ama ben yeni gördüm konunun açıldğını ama formda sanırım senin konundan biraz uzaklaşılmış. tatlım ne hata yapmış olursan ne olursa olsun zararın neresinden dönersen kardır. sevgililerimizn kocalarımızın hep zamanla düzeleceğine inanırız imam nikahını das belki sana biraz daha güvrensin daha az kıskansın diye yaptırmış olabilirsin (evlilikte keramet var derler ya o hesap işte) öncelikle sevgilinin düzeleceğinden umudu kesmen gerekiyor kesinlikle düzelmeyecek bu kıskançlıklar hiç bitmeyecek. madem annen sizin sevgili olduğunuzu zaten biliyor bence oğlanın bu huylarından annene bahset ve artık istemediğini ama seni tehdit ettiğini mutlaka söyle. en fazla bağırırlar çağırırlar tokat atarlar ama geçer gider ömür boyu bi manyağın buyruğu altında yaşamaktan iyidir. ha birde sevgiline asla korktuğunu belli etme. annenlerin duymasından koktuğunu bildiği için dişlerini gösteriyor.
ama en doğrusu ailene özellikle annene söylemen annen babana daha güzel açıklar nasılsa... inşallah çözüme ulaşırsın sağlıcakla kal.

bende arkaaşıma katılıyorum en iyisi herşeyi oturup annene anlatmak evlilik çocuk oyuncağı değil çok büyük sorumluluk zararın neresinden dönersen kardır.insanın en iyi arkadaşı annesidir. bence ennene anlatmalısın. bu arada sevgilinin huyu değişmez emin ol şimdi nasılsa ilerdede aynısıdır

arkadaşım valla yorum yapan arkadaşlar hepsi haklı. ama olan olmuş şimdi üzmenin anlamı yok zaten hatanın farkındasın ozaman çözüm arayalım dün okudum yazdığını aklıma iyice takıldı ne yapsa die. anladımki kim terkederse etsin kim ne yaparsa yapsın sadece ailen sana sahip çıkar ne kadar yanlış yaparsan ne kadar kötülük yaparsan yap onların içi acır. kesinlikle annene anlat. yada sırdaşın olan bir ablan varsa ona anlat o güzel bir dille annene anlatsın olurmu cnm. böle bir piskopat çekilmez cnm lütfen aylene söyle. hadi öptümmmm

pardon ama sen kıydığın o nikahın geçerli olduğunu mudüşünüyorsun imam nikahını herkes kafasına göre değerlendiriyo imam nikahı kadını korumak amaçlıdır eskiden evlenen kişiler meydana çıkıp herkese evlendiğii söylerlermiş karısına kötü gözle bakmasınlar diye yani kısaca senin ki nikah falan değil önce ailen sonrada sizi tanıyanlara ben evlendim demen gerekiyo ki allah katında nikahın olsun

aranız iyi olduğunda ona sıcak davranma, yavaş yavaş soğusun senden. daha garanti bir yol gelmior aklıma annene söylemen çok zor gibi duruyor.

ve sen de ona kıskançlık yapmaya başla aşırı hem de. seni aldatıyor olduğundan şüphelendiğini hatta kanıtların olduğunu falan söyle

onun msn inden birilerine mesaj at sorun çıkar iki de bir öyle bi insandan daha psikopat bi insan olursan emin ol o normale dönüyor :KK70:

rahat sakin tavırlar gösterme bu onu daha da hırçınlaştırır. teker teker yazdım kusra bakma deneyimlerim taksit taksit geldi aklıma.

Sakın evlenme sonu husran canım bunun adı kıskanclık seĞılkı resmen saplantı hastalık yanı

ailenden habersiz imam nihahı olmamalıydı. Madem evlenmek istiyordunuz zamanla olmalıydı resmi nikah. Hem erkek arkdaşının psikolojk rahatsızlığı var. Bence doktora görünmeli acilen. Seni yada kendisi veya hem seni he kedisini öldürürse ne olacak. Elinde silahın ne işi var. Yaşın 21 olabilir ama ailenle konuşmalıydın. Ve erkek arkadaşınla. Tamam sevebilrsin ama o sorunlu yarın öbürgün seni dövebilir çekebilrsin. güvenmiyor açma saçma hareketler ediyor.
Lütfen ailenle eşinin ailesiyle konuşmalısın. Gizli şeyler yapma baına bela olmasın.
Ailesi iyi olabilir ama bu çocuk ve davranışları hiç iyi değil. Geçmişte yaşadığı sorunlar olabilir.
Silahı nereden almış ne işi var onda lütfen dikkatli ol.

X