Acil yardm... Sevgilim tehdit ediyor!!!!

resmi nikah olmamışsa henüz imam nikahlıysan bence daha kolay sanıyorum ki 3 kez boşol diyince boşanıyorsun.
Yazan arkadaşlarda güzel yazmışlar. Ailenden bir doktordon yardım almalısın.
Bu çocuğun her dediğini yapma daha kötü olur sonu emin ol ki. Allah yardım etsin.

birde şuu yazmışsın ailemden gizli imam nikahı demekki ailen onu istemiyor belkide hiç söylemedin birlikteliğini. Gizli gizli gitmişsin onlarda kalmışsın evlenmişsin çok yanlış yapmışsın ama hatanı anlamışsın. Ailen veya yakın tanıdıkların büyüklerin sana yardımcı olacaktır.

Hayırlısı olsun.

arkadaşım neler yaşadığını çok iyi anlıyorum. tamam çok seviyor olabilirsin ama sadece geç cevap verdin diye yada başka basit nedenlerden seninle bu kadar kavga eden silah yanında seninle konuşan kendini öldürmekle tehdit eden birinin ruh sağlığının yerinde olacağını düşünemezsin her halde, ben düşünemiyorum. o insanla evlenince tabi şu anda yaşadığın sorunlar çözülecek ama emin ol daha büyükleri başlayacak. önce şu soruyu sor kendine gerçekten onu seviyor musun yoksa ailene birşeyleri söylemesinden yada kendine zarar vermesinden korktuğun için mi onunlasın. cevap evet gerçekten seviyorum olsada böyle seni strese sokan seni özelinle tehdit eden bir insanla olmaz kesinlikle olmaz. seviyorsanda vazgeç ne yapar en fazla ne yapabilir... ailene söyler sende "seni tehdit ettiği için korkup bunları yaptığını pişman olduğunu söylersin" olay illaki bir süre senin ve ailenin canını sıkar ama ailedir affeder evladısın kapanır. Emin ol şu an annen yaşadıklarını bilse o insanın yanına gittiğini evinde kaldığını hatta imam nikahı kıydığınızı bilse ve sana neler yaşattığınıda bilse tehditleri kavgaları...bırak kızım der emin ol der kimse çocuğunun üzülmesine kıyamaz.
evlensen ne olacak o zamanda birşeyler çıkacak daha büyük sorunlar. düşünsene kıskançlıktan seni eve kapadığını camdan bile baktırmadığını belki ailene bile yollamayacak belki yine önceden olanları ailene söylemekle tehdit edecek. silehı şimdi web cam den görüyorsun o zaman direkt göreceksin karşında kafasına dayayacak istediğini sana yaptıracak, belkide kıskançlık krizine girip senin kafana dayayacak o silahı... sakın arkadaşım sakın yaşın daha 21 kendine bu kötülüğü yapma herşeyi ablana yada annene anlat gerekirse sevgilinin ailesinede anlat ve onların desteğini alarak bitir.

arkadaşım merhaba durumun gerçekten baya zor ama ilk yapman gereken ailene herşeyi anlatman max.yapacakları şey seni dövmek olur ama ilerde başına geleceklerden çok daha iyi ve azdır ki sanmıyorum ailenin böle bişi yapacağını...seni şimdiden böyle tehdit eden adam daha sonra kimbilir neler yapar sana ailem biliyo senden ayrılmak istiyorum de o halka bi kere geçerse boynuna töbe kurtulamazsın bu adamdan....hayatın zindana döner.seven insanda onun yaptıklarını zaten yapmaz o seni sevmiyo sadece takıntı haline gelmişsin onda..git ailene söyle en güzel çareyi ailen bulacaktır.onlar bunları bilse böyle bi adamla evlenmene asla razı gelmeyeceklerdir...

oooooooooo ben bile diyecek bişey bulamadım...ne imam nikahı ya! şimdiden böyle yapıyosa ilerde baya bi döver arkadaşım o seni..kurtul bundan ruhsal bozukluk var bunda

okuyunca o kadar sinirlendin o kadar sinirlendim ki iki kız annesi olarak her haltı yee sonra yardım bu gençlik nereye gidiyorrrralsanaalsanasmile

okuyunca o kadar sinirlendin o kadar sinirlendim ki iki kız annesi olarak her haltı yee sonra yardım bu gençlik nereye gidiyorrrralsanaalsanasmile

haklısın ablacım allah insanları aklı boşuna vermemiş.düşün öyle hareket et diye vermiş.sen aklını kullanamıyorsun ki sonuçları bariz ortada olan bir şey yapmıssın ailenden habersiz imam nikahı yaptırmışsın o zaman hiç kusura bakma sonucuna katlanıcaksın.:mymeka:

resmi nikah olmadan kimse kimsenin kocası olmaz arkadaşım,imam nikahı da aleni ise yani herkes biliyorsa muteberdir,hakkında hayırlısı olsun sanırım hayırlısıda ondan kurtulmak

arkadaşlar lütfen yardım edin yardımınıza ihtiyacım var ne yapacağımı neyi yapmanın doğru olacağını bilmiyorum.hemen konuya gireyim 21 yaşındayım.onunla bir buçuk senedir beraberiz.ben istanbuldayım o ise izmir de insan olarak çok iiyi bir insan yardımsever iyi kalpli göze batan hiç bir kötü yanı yok diyebilirim.fakat aşırı derecede kıskanç düşünün artık evden çıkmıyorum bakkala bile zor gidiyorum.hiç arkadaşım yok kız yada erkek .telefon elimden hiç düşmüyor.sürekli arıyor ve günde en az 200 mesaj atıyor tabi bende ona. çok ta seviyorum .AMA artık herşey değişmeye başlıyor.kıskançlık yüzünden,neden geç mesaj yazdın yüzünden başlayan kavgalar aşırı derecede büyüyor.bana konuştuğu ters laflara ters karşılık alınca kendini öldürmekle tehdit ediyor msn de konuşmalarımızda silah elinde oluyor.edirnede okuduğum için 4 kez ailemden gizli olarak izmire onun yanına gittim ve ailesinin yanında kaldım çok iyi insanlar annesi beni kendi yatak odalarında yatırdı ve 3 ay önce istanbula geldiğinde imam nikahıyla evlendik olay çok karışık biliyorum.şimdi beni en ufak tartışmalarda aileme evlendiğimizi söylemekle ve oraya gittiğimi söylemekle tehdit ediyor ve sürekli kendini öldürmekle tehdit etmiyor bununlada kalmıyor beni de öldüreceğini eğer ondan ayrılırsam döverek öldüreceğini söylüyor sinirlenince ne yaptığını bilmiyor.ve şu an ailelerimiz görüşüyor annemde sadece arada bir ciddiyet olsun diye isteme olayı olsun aile arasında yüzük takılsın istiyor.onun ailesi de istiyor ama biraz zaman geçsin diyorlar .LÜTFEN YARDIM EDİN.

canım benim allah yardımcın olsun seni sert bişekilde eleştiremiycem zaten durumun yeterince zor insanlar yargılama konusunda bir numara herkese derdini açma seni çok iyi anlıyorum canım her insan hata yapabilir allah başka dert vermesin sen dua et ve şunu bil ailen bu durumu öğrense sana yardımcı olmaya çalışır korkma bence şuan daha kötü durumun sevgili dediğin ruh hastasınada yol ver gitsin hiçbirşey yapamaz savcılığa şikayette bulun ailesine ve kendi ailene anlat durumu böyle bir ömür geçmez çokda seviyorum diyosan söyle tedavi olsun ki böyle bi insanın sevmek gibi bi lüksü olduğunu düşünmüyorum hayatını zindana çevirme ruh sağlığını bozma şuan yeterince psikolojin bozulmuş zaten daha ileri gitmesine izin vermebenneyaptımki

bence otur ailenin karşısına anlat durumu.sevgi zindana koymak değildir sevdiğini;merhamettir tehdit değildir.bunu seni sevdiği için yaptığını sanmıyorum;aklın epey karışık ki nasıl bir olayın içinde olduğunu göremiyorsun.tavsiyem en yakın sürede ailene anlat.daha büyük sorunlara dönüşmeden...

sadece senın yazdıgını okudum diğer yorumları okuyamadım bile ama aman aman kaçç çabuk yazık etme kendıne çocuk değilsindir olmaz öyle sacmalık yol ver gıtsın.. onu cekebılecek onun gbi psıkopat bırı bulunur belkii

Kızlar bazı yorumlara üzüldüm gerçekten kızı resmen yorumlarınızla intihar eşiğine getirmişsiniz empati kurmaya çalışın lütfen siz olsanız ailelerinize bu kadar kolay ben imam nikahı ile evlendim diyebilirmiydiniz? yol göstermek farklı azarlamak farklı bir şey :eek:lmaz:

Sevgili kardeşim yaşadıkların çok zor çok kararsız kalmışsın ve anladığım kadarı ile seni gerçekten destekleyecek kimse yok.. Erkek arkadaşım dediğin kişi ile ilerisi çok parlak görünmüyor burdan seviyorum diyorsun fakat erkek arkadaşının psikolojik sorunları olduğu ortada, farzı misal evlendin diyelim bu arkadaş ile inan hem mutsuz olacaksın hemde şiddete maruz kalacaksın, sonucunda sen kafeste muhabbet kuşu değilsin.. İmam nikahı kıymana yorum yapmicam çünkü hangi şartta neler yaşadın bilemiyorum ki bizim ülkemizde ki tabular bir çok genç kızımızı böyle şeylerin doğru olduğu düşüncesine itiyor.. Çok dikkat et canım çok doğru düşün.. artık ailelerde girmiş bu işin içine çünkü.. İmam nikahında şahit varmı? yani yakın çevrende bunu ıspat edebilecek birkişi yada bir kanıt?..

Aşağı yazdıklarımı okurmusun kadının imam nikahını tek taraflı iptal etme hakkı varmış.. Ama yinede araştırmak lazım..
Umarım yazdıklarım yoluna ışık tutar, Allah yardımcın olsun..

Bakara Suresi’nin boşanma ile ilgili 228. Ayetinin sonu şöyledir
“…Mâruf ölçüler içerisinde o kadınların erkekler üzerindeki hakkı, onların bunlara karşı olan hakkına denktir. Erkeklerin onlara karşı bir dereceleri vardır. Allah azizdir hâkimdir. (el-Bakara 2/228)”

Ayetlerde talak, hulu ve iftida kararıdiye üç ayrı boşanma şekli hükme bağlanmıştır. Talak, erkeğin tek taraflı kararı ile yaptığı boşamadır. Talâkın geçtiği ayetlerde kadına yetki verilmemiştir. Talakta bulunan erkeğin, eşine verdiği mehirden ve diğer mallardan bir şey alamaması (Bakara 2/229) kadının bekleme süresi (iddet) bitinceye kadar onunla aynı evi paylaşma mecburiyeti ve süre bitinceye kadar yine tek taraflı kararı ile talaktan vazgeçme hakkı (Talak 65/1-2), boşanmanın önüne konmuş tabii engellerdir.

Hul, evliliği yürütemeyeceklerine kanaat getiren kadın ile erkeğin, karşılıklı anlaşmalarıyla evliliğe son vermeleridir. Burada istek daha çok kadından geldiği için kadın evlenirken aldığı mehirden kocasına vermesi gerekir. Buna hul bedeli denir.

Üçüncüsü iftidadır. İftidan, şartları gerçekleşdiği taktirde kadının tek taraflı iradesiyle evliliğe son vermesidir. Bakara Suresi‘nin 229. ayetinde şöyle buyurulur: Karı-kocanın Allah’ın hududunu yerine getiremeyeceklerinden siz korkarsanız kadının fidye vermesinde her eşe de bir günah yoktur.

Evliliğin yüklediği sorumlulukları yerine getirememe korkusuna kapılan kadın, durumu yetkili makama bildirir. Çünkü ayetteki “..Siz korkarsanız...” ifadesi bunu gerektirir. Bu korkunun tespitinden sonra kadına iftidâda bulunabileceği bildirilir. Bundan sonra ister iftidâ da bulunarak evliliğe son verir, isterse evliliğe devam eder.

canim benim psikopatda olsa insandir,bence kavgasiz tartismasiz ona soyleki seninle konusmak istiyorum,Lutfen beni cok uzuyorsun benimle konusmani istiyorum,anlasalim,cok mutsuz ediyorsun beni,bende seni seviyorum ama konusmamiz gerekiyor.Lutfen soz ver tepki vermeyecegine .bu sefer yoksa ben kenidmi gercekten oldururum.
Ve zan etmem ki buna da tepki versin.bi dene ve guzel guzel anlat,

dini nikahtan ne olacakki sonuçta bekaret sorunu yok şu anda.birlikt eolunmamış neticede.

haberler nasıl anlatsa arkadaş...

X