Acilen ise girmem lazım ama hamileyim

Hayır rapor alındıktan ertesi gün dahi işten cikarilsam rapor geçerliymis mühim olan rapor yazıldığı gün aak li olmak ve geriye dönük 1 yıl içinde 90 gün tamamlamak

Tamam işten çıkarılabilirsiniz ancak uygulamada çoğu işveren bu durumu tercih etmez, doğum iznine ayrılan işçiyi işten çıkaran işveren hakkında inceleme kararı çıkarılabilir, hatta re'sen bununla ilgili inceleme yapıldığı işverene yaptırım uygulandığı da olmuş. Yapmayı düşündüğünüz şeyi sizi tanımayan hiç bir işverenin kabul edeceğini düşünmüyorum.

Tamam işten çıkarılabilirsiniz ancak uygulamada çoğu işveren bu durumu tercih etmez, doğum iznine ayrılan işçiyi işten çıkaran işveren hakkında inceleme kararı çıkarılabilir, hatta re'sen bununla ilgili inceleme yapıldığı işverene yaptırım uygulandığı da olmuş. Yapmayı düşündüğünüz şeyi sizi tanımayan hiç bir işverenin kabul edeceğini düşünmüyorum.
haklısınız güven önemli. sanırım umudum kalmadı zaten devamlı lavoba ihtiyacım var kilo almadım aşırı derecede hatta sadece ilk aylarda verdiğimi aldım geri ama stresle başeder miyim çocuguma bişey olur mu emin değilim. netten gecici dönemlik işlere bakıyorum yine de. hayırlısı olsun...

haklısınız güven önemli. sanırım umudum kalmadı zaten devamlı lavoba ihtiyacım var kilo almadım aşırı derecede hatta sadece ilk aylarda verdiğimi aldım geri ama stresle başeder miyim çocuguma bişey olur mu emin değilim. netten gecici dönemlik işlere bakıyorum yine de. hayırlısı olsun...

Stres yapmayın, eğer sizi sigortalı olarak gösterebilecek birisi varsa, illa öğretmen olarak göstermek zorunda değiller, kasiyer, sekreter bir sürü şey olabilir, sgk'yı sizin ödemeniz şartıyla belki kabul eden bulabilirsiniz. Hakkınızda hayırlısı olsun...

Hamileligimin ilk aylarının riskli ve dersine girdiğim sınıfların anlayıssiz olmasi nedeniyle ucretli ogretmenlik ten ayrildim simdi ise sadece 1 ay 1 hafta daha ssk li çalışırsam 4 ay doğum parası alacağımi öğrendim. Açıkçası çokta ihtiyacimiz var eşimin maasi 1700 Kiradayız. Nasıl 1 yol izlemeliyim hangi sektör de calisabilirim. Okula dönemem hem tasindim semte yabanciyim hemde çocukları 1 ay sonra tamamını sinav dönemi ortada birakamam yoksa çok kilo almadım dönem biter desem bence inanırlar. Tabii ki yalan söyleyecek değilim! Aklımda şimdi dışarı çıkıp işyerlerine durumu anlatıp 1 ay yarı zamanlı çalışıp tam ssk yatirmalari ve maaş olarak ellerinden geleni vermelerinin yeterli olacağını söylemek istiyorum. Rezil olabilirim ama böylece çocuğum borç içine doğmaz. Şuan her bebek hazirligimiz borçla.
Fikirlerinizi bekliyorum...
Burda ne yazmışsın yarım çalışıp tam ssk yatırsınlar maaş da versinler yazmamışsın Ben mi yanlış görüyorum

Burda ne yazmışsın yarım çalışıp tam ssk yatırsınlar maaş da versinler yazmamışsın Ben mi yanlış görüyorum
ssk nın 2binden hesaplanmasının bile maliyeti onlara 400 maksimum. bana da yol parası yemek parası verse 800 liraya ya gelir ya gelmez. bunu da maaş saymıyorum ama gerek kalmadı kendi mesleğimde iş bakacağım olmazsa ya nasip.

En iyisi bu saatten sonra çıkarsa ücretli öğretmenlik. 15 Mayıs olmadan yazılıları bitirirsiniz. Zaten normali o. Ara sınuf alırsınız. Zaten o tarihten sonra derse ilgi de azalıyor. Sonuçta yazılıları bitiyor. Ama yine de birilerini mağdur etmiş olursunuz o ayrı

Kadın akıl danışıyor, çakal ilan ediliyor.

Bizim tek düşmanımız, yine biz.

Ev işlerinde yardımcı olarak sigorta girişi bana mantıklı geldi aslında. Ama SGK bunu denetliyor aniden, o yüzden her türlüsü riskli.

OlmaZsa özel ders verip, az da olsa para kazanırsınız imkan oldukça

En iyisi bu saatten sonra çıkarsa ücretli öğretmenlik. 15 Mayıs olmadan yazılıları bitirirsiniz. Zaten normali o. Ara sınuf alırsınız. Zaten o tarihten sonra derse ilgi de azalıyor. Sonuçta yazılıları bitiyor. Ama yine de birilerini mağdur etmiş olursunuz o ayrı
Mayısta doğurcam diyor okudunuz mu

Hayır rapor alındıktan ertesi gün dahi işten cikarilsam rapor geçerliymis mühim olan rapor yazıldığı gün aak li olmak ve geriye dönük 1 yıl içinde 90 gün tamamlamak
Bunu iyi araştırın doğumdan önce çalışamaz raporu alıp izne çıkacaksınız, bu izin süresince de çalışıyor gözükeceksiniz(yani hemen çıkarmayacak ya da istifa etmeyeceksiniz) İzin bitince işe döneceksiniz sonra çıkışınız yapılacak. En azından ben ve çevremdekiler hep böyle yaptı. Bir de 90gün diyorsunuz kesintisiz olması gerekmez mi bunun.

Bunu iyi araştırın doğumdan önce çalışamaz raporu alıp izne çıkacaksınız, bu izin süresince de çalışıyor gözükeceksiniz(yani hemen çıkarmayacak ya da istifa etmeyeceksiniz) İzin bitince işe döneceksiniz sonra çıkışınız yapılacak. En azından ben ve çevremdekiler hep böyle yaptı. Bir de 90gün diyorsunuz kesintisiz olması gerekmez mi bunun.
Değilmiş özellikle hesaplama programına girince soruyor son ssk li 3 ayda aylık kaç gün prim var diye. Ve rapor dan ertesi gün dahi işten çıkarılsa para yatiyor

Belki hafta sonu kursu yada etut olur olursa. Normal derse girmem dediginiz gibi mağdur olurlar

Siz şimdi bir işe girip Doğum iznine çıkarsanız orda sadece 1-2 ay çalışmış olacaksınız , devlet bunun için rapor parası vermiyor . Kesintisiz 3 ay sigortan yatmış olmak zorunda Doğum iZnine ayrıldığın gün .

Siz şimdi bir işe girip Doğum iznine çıkarsanız orda sadece 1-2 ay çalışmış olacaksınız , devlet bunun için rapor parası vermiyor . Kesintisiz 3 ay sigortan yatmış olmak zorunda Doğum iZnine ayrıldığın gün .
Yeni düzenleme var. Son 12 ay içinde kısa yada uzun süreli 90 günü tamamlamam yeterli son is yerinde 1 gün dahi girip çıksan farketmiyor

Eklentiler

• Screenshot_2017-03-07-22-47-13.jpg
    Screenshot_2017-03-07-22-47-13.jpg
    53,7 KB · Görüntüleme: 63
Çocuk dogmadi ysa 32 hafta bitmeden bir işyerine giriş yapıp rapor verip ertesi gün cikarsaniz bile alirsiniz
Ay çok iyiymiş valla ya ben de öğretmenim 2. Dönem başında ayrıldım işten . Normalde Eylül'den ocağa kadar sigortalıydım. 90 günüm var . Ama 2. Dönem devam edemedim kanamalarım oldu . Ayrıldım . Ben de bundan yararlanmayı çok istiyorum aslında ama nasıl yapacağız bilmiyorum :KK43:

X