Acilen ise girmem lazım ama hamileyim

Oglusumubekliyorum

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2017
1.877
992
Hamileligimin ilk aylarının riskli ve dersine girdiğim sınıfların anlayıssiz olmasi nedeniyle ucretli ogretmenlik ten ayrildim simdi ise sadece 1 ay 1 hafta daha ssk li çalışırsam 4 ay doğum parası alacağımi öğrendim. Açıkçası çokta ihtiyacimiz var eşimin maasi 1700 Kiradayız. Nasıl 1 yol izlemeliyim hangi sektör de calisabilirim. Okula dönemem hem tasindim semte yabanciyim hemde çocukları 1 ay sonra tamamını sinav dönemi ortada birakamam yoksa çok kilo almadım dönem biter desem bence inanırlar. Tabii ki yalan söyleyecek değilim! Aklımda şimdi dışarı çıkıp işyerlerine durumu anlatıp 1 ay yarı zamanlı çalışıp tam ssk yatirmalari ve maaş olarak ellerinden geleni vermelerinin yeterli olacağını söylemek istiyorum. Rezil olabilirim ama böylece çocuğum borç içine doğmaz. Şuan her bebek hazirligimiz borçla.
Fikirlerinizi bekliyorum...

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1497 gün geçti.

ayugrasamam

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2012
1.147
1.232
O dediginizi kimse kabul etmez gibi.. Tasindiginiz semtte bi okula basvurun.. Yabanci olabilirsiniz ama arastirin okullari.. Donem bitene kadar da çalışın mis gibi..
Ya da bi markete girip kasiyer vs yapabilirsiniz..

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2335 gün geçti.

Oglusumubekliyorum

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2017
1.877
992
Dönem bitene kadar çalışamam ki Mayıs ortasi doğum sezeryan olursa normal olursa sonunda. Haziran sonuna doğru biter okul.
Kasiyerlik düşündüm de ilan olan yerdeki Kasiyer ayaktaydi hep dayanamam tanıdık 1 yerden haber bekliyorum telefonlara bakicam sadece

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1497 gün geçti.

damdan

Nirvana
Kayıtlı Üye
22 Mart 2012
26.674
61.361
Tanıdık dışında olmaz bu iş

Yani siz işe gidip bir ay en iyi performansla çalışsanız bile başladım alıştım derken süre biter

Tanıdık sigortaya yapılacak ödemeyi siz yaparsanız kabul eder belki

Astoria

for whom the bell tolls... time marches on.
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2016
16.715
52.933
29
Dediğinizi hiçbir işverenin kabul edeceğini sanmıyorum doğumunuza aşağı yukarı 3 ay kalmışken zor. Arkadaşların da dediği gibi tanıdık bir işverene ya da çevre esnaflara rica ederseniz belki.