Adet Dönemi Karın Sağ Tarafında Kramp Şeklinde Ağrı

Okyanus73168685

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2021
321
41
43
Herkese iyi akşamlar
Adet dönemimde karnımın sağ alt kısmı kasığın 1 karış üstü şiddetli kramp tarzı ağrı oluyor ağrı kesici ile bile tam hafiflemiyor.
Adet gibi karın ağrısı değil bu farklı bir şey.
Adetin 4.günü bugun oturup kalkmamla bile Ağrı şiddetlenebiliyor kramp şeklinde orası geriliyor gergin sert oluyor böyle benim gibi yaşayanlar varsa yazabilirse veya bir bilgisi varsa bana yardımcı olabilirse minnettar olurum 🌸

Herkese iyi akşamlar
Adet dönemimde karnımın sağ alt kısmı kasığın 1 karış üstü şiddetli kramp tarzı ağrı oluyor ağrı kesici ile bile tam hafiflemiyor.
Adet gibi karın ağrısı değil bu farklı bir şey.
Adetin 4.günü bugun oturup kalkmamla bile Ağrı şiddetlenebiliyor kramp şeklinde orası geriliyor gergin sert oluyor böyle benim gibi yaşayanlar varsa yazabilirse veya bir bilgisi varsa bana yardımcı olabilirse minnettar olurum 🌸

Ergenliğimden beri her adet döneminde yaşarım. Kaç doktora gittim hiçbir şey çıkmadı. Şimdi hamileyim ve 12. haftadan sonra zaman zaman yine aynı hissi yaşıyorum.

Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim.🌸 Bazen böyle oluyor ki düğüm gibi oluyor sanki orası değişik tarifsiz bir şey... Adetin 9. 10. u gününe kadar sürüyor. Sonrasında yumurtlama ağrıları vs yani ayda 4 5 gün rahatsam o kadar, resmen işkence gibi
Tam olarak neden kaynaklı bilmiyorum da. Acaba bağırsak mi yoksa diyorum. Neden kaynaklandığını bilmemek çok yorucu ve korkutucu. Ben de kaç kez kadın doğum doktora gittim kist vesaire görmeyince yok bir şey deyip salı veriyorlar.

Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim.🌸 Bazen böyle oluyor ki düğüm gibi oluyor sanki orası değişik tarifsiz bir şey... Adetin 9. 10. u gününe kadar sürüyor. Sonrasında yumurtlama ağrıları vs yani ayda 4 5 gün rahatsam o kadar, resmen işkence gibi
Tam olarak neden kaynaklı bilmiyorum da. Acaba bağırsak mi yoksa diyorum. Neden kaynaklandığını bilmemek çok yorucu ve korkutucu. Ben de kaç kez kadın doğum doktora gittim kist vesaire görmeyince yok bir şey deyip salı veriyorlar.

Rica ederim ❣
Benim de evlenmeden önce gittiğim doktorlar vajinal muayene yapamadıkları için hep evlenince geçer diyerek yolladılar. Evlendikten sonra kısmen şiddeti azaldı ama geçmedi. Dediğim gibi çok gittim ve farklı farklı doktorlar, testler, ultrasonlar falan hiçbir şey çıkmadı. Hala ne olduğuna dair bir fikrim yok 🙄

günaydın. sizinde benim tarif ettiğim gibi biri ağrı mıydı acaba? yani normal genel adet ağrısı gibi değil sadece karnın sağ alt kısmı apandistin bulunduğu yerde kramp tarzı. çoğu kez apandist mi acaba diye çok bakıldı ama yok dendi

günaydın. sizinde benim tarif ettiğim gibi biri ağrı mıydı acaba? yani normal genel adet ağrısı gibi değil sadece karnın sağ alt kısmı apandistin bulunduğu yerde kramp tarzı. çoğu kez apandist mi acaba diye çok bakıldı ama yok dendi

Evet zaten normal regli sancım olmaz. Bu genelde aniden bıçak saplanmış gibi başlayan ve tamamen geçene kadar çoğu zaman düz yürememin bile mümkün olmadığı ağrılar. Reglim en fazla 5 gün sürdüğü için genelde ağrı 1 gün sürüyordu, en yoğun günde. Daha önce ameliyat olduysanız ya da bir yerinize dikiş atıldıysa tam olarak o ameliyat yerinde yaşanan gerginlik ve acı gibi bir his

Yok ben hiç ameliyat olmadım ve hiç evlenmedim bekarım 40 yaşındayım.
Benim 2 3 gün ağır tempoda sürüyor sonra Ara ara devam ediyor Biraz daha katlanabilir hal alıyor

X