Adet geciktirme ile ilgili...

burcak09

b&a
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2008
1.334
0
arkadaşlar konu doğru yere mi açıldı bilmiyorum ama...
adet geciktirme hapları var yaaa onlar nasıl kullanılıyor?.yani kaç gün önceden baslamak ve ne kadar kullanmak gerekir.?ayrıca diyelim bu ay kullandım ve adetim gecikti bu diğer aydaki adet tarihini de ileriye atar mı?kullanan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim
...a.s.

canım ben kullandım ama kaç gun once sonrası başlanır diye bişey bilmiyorum ben gidip eczaneden aldım direk başlasım her gun bidene yutuosun 7 gunluk falan istersen yeni bitane alıp 7 gun sonunda devam edebilirdin ben oyle ypmıstım ... hapı bıraktıgımın 2. gunu adet oldum obur ayda hapı bıraktıgım gun olmustum ya o tarihte tekrar oldum ... yani hapı bıraktıgın tarihte olursun obur ay tekrar en azından ben oyle oldum ...

canım ben kullandım ama kaç gun once sonrası başlanır diye bişey bilmiyorum ben gidip eczaneden aldım direk başlasım her gun bidene yutuosun 7 gunluk falan istersen yeni bitane alıp 7 gun sonunda devam edebilirdin ben oyle ypmıstım ... hapı bıraktıgımın 2. gunu adet oldum obur ayda hapı bıraktıgım gun olmustum ya o tarihte tekrar oldum ... yani hapı bıraktıgın tarihte olursun obur ay tekrar en azından ben oyle oldum ...

canım ben sadece bu ay için geciktirmek istiyorum..bu ay gecikince diğer ay hapı kullanmadan 1 hafta ileriye atılır mı?

bununla ilgili başka bir başlık vardı. adet geciktirici en cok kullanılan hap primolut n ismindeki haptır. ben de bir iki kez doktoruma danışarak kullandım. adetinin olacağı gunden 3 gün önce başlıyorsun. 10 gunden fazla kullanılması tavsiye edilmiyor. ilacı bıraktıktan 2-3 gun sonra adet oluyorsun. günde 3 adet içiyorsun.
bir sonraki ay zamanında adet goruyorsun.

ben geÇen ay kullandım adetımın baŞlamadın 1 ĞÜn Önce sabah ÖĞle akŞam yemeklerden sonra aldım ve tatılım bıter bıtmez bıraktım bıraktıĞım ĞÜn baŞladı reĞlım

X